Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:04:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - 6 част  (Прочетена 141649 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: май 18, 2009, 16:14:37 »

Ето я и новата част на тази тема!!! good
5 част на темата!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 18, 2009, 17:11:14 »

Хайде да се разпиша в темата - аз си мисля вече да започваме с дребноте покупки и се надявам милото вече да се навие. МИсля през уикенда да поизлезем и да купя туи онуи, като бодита и някои дреболийки но да видим.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 18, 2009, 17:13:55 »

Да ви питам понеже днес бях във Вис Виталис отново и мисля да не купувам готови комплекти за изписване, а да си сглобя  какво  трябва да взема за лятно бебе? Мислех си комбинация от боди с къс ръкав и ританки + пеленка или тънко одеалце за всеки случай, но видях, че повечето готови летни комплекти включват ританки + камизолка с дълъг ръкав и жилетка. На мен нещо не ми допадат камизолките, все си мисля, че кръста на бебето ще е гол, ако няма боди отдолу, а в повечето готови комплекти няма. В краен случай мисля, че боди с къс ръкав, ританки и тънка  жилетка за всеки случай е добра комбинация. Чудя се дали ще ми трябват шапка и ръкавички за да не се драска, но все пак е лятно бебе, а повечето педиатри съветват бебетата да се обличат така както ние самите се чувстваме добре без да ни е топло или студено.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 18, 2009, 17:42:52 »

Аз също не харесвам камизолките. Много са неудобни, а и както казваш кръста на бебето е гол. Аз мисля, че ританки и боди с къс ръкав ще ти е идеално, като разбира се вземеш и одеалце за всеки случай...Все пак твоето човече ще се роди в най-голямата жега  smile
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 18, 2009, 18:57:34 »

Zahira, боди с къс ръкав, ританки и памучна жилетчица с дълъг ръкав са достатъчни поне откъм дрешки аз съм се спряла на това, но имам и шашка- памучна и ръкавички /те са доста тънички/ и ако бебчо е с дълги нокти е добре да е с ръкавички, за да не се драска. Отделно имам и пелена -памучна, но съм предвидила и одеалце, ако е по-хладно.

Аз се чудя, дали като се обуват ританки са необходими и чорапки или това е функцията на ританките- хем са като панталонче, хем обуват и крачетата/ стъпалцата?.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 18, 2009, 19:19:44 »

Хоп и аз да се запиша в новата темичка blum
Страшно ми харесват бебешките дрешки-толкова са сладки heart,вече нямам търпение да идва момента да купувам и аз Girl_hide
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 18, 2009, 19:21:48 »

Благодаря ви момичета! Аз днес точно това питах консултанките в магазина и те казаха, че щом са ританки няма нужда от чорапки, ако си взема от т.нар. бермуди, които са без продължение трябва и чорапки. А между другото да питам някой да има отзиви за тази фирма за мебели - http://avmebeli.com/ . Харесах тяхно креватче във Вис Виталис.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 18, 2009, 23:24:24 »

Сега се разрових из снимките от изписването на Жорко (беше на 09.08) и видях, че и той е без боди  crazy, а само с камизлока и жилетчица с дълъг ръкав и с ританки. За изписването може и без боди да минете, но по принцип съм с две ръце за него и винаги слагам, докато тези блузки тип "прегърни ме" ...  NO имах към 10 сигурно и всеки път като ги ползвах се ядосвах и накрая ги прибрах. Въобще не ми бяха удобни нито за обличане, нито след това при държане на бебето му стояха в ританките и кръста все се оголваше.  angry Така че въобще не ви трябват такива според мен.  pardon За завиване една памучна пелена е достатъчна или ако е по-хладно някакво одеалце, но не се престаравайте с шапка през лятото - акушерката като видя нашата (беше в комплекта) и директно я отдели и каза, че няма да я слага.  pardon
Ето и снимка:
Иначе, въпреки че беше много топло, аз си ползвах доста време ръкавички, защото Жорко много се драскаше и нямаше как.  pardon А щом бебето е с ританки, няма нужда от чорапки, освен ако не е зима и му е студено.  good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 18, 2009, 23:42:27 »

А сега и да ви се похваля, че най-накрая днес си купихме лятна количкааааа  yahoo Естествено пак не е това, което бях набелязала и само се прехвърлях от една на друга и както бях казала, че не искам да е Бертони, точно такава взехме!  tease pardon Модела е Фокси 2009 и общо взето ни хареса на вид, ще видим как е и в действие.  Girl_hide 
Реших да взема и чадърче, въпреки че незнам дали Жорко ще го търпи или ще иска да го дърпа, но не на Бертони, а някакво, което нямаше марка, струваше 13 лв и е по-плътно и по-голямо от бертонито, но предпочетох сиво, защото оранжевото беше много ярко.  pardon
Като направим снимка на придобивките с пълнежа вътре, ще пусна снимки.  good
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 19, 2009, 00:13:51 »

maria_lakova , честита количка със здраве да си я ползвате danceg
Благодаря и за отговорите за дрешките при изписването.  Bravo
Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #10 -: май 19, 2009, 10:54:18 »

В нашето комплектче за изписване има боди тъничко без крачолчета зо отдолу и едно цяло пак памучно синичко пак боди ли се води за отгоре то е с ританки на крачетата, тънко одеалце и шапчица и ръкавички, чорапи няма да взимам
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 19, 2009, 12:23:55 »

Миме честита количка !!!! със здраве да се возите !!!  yahoo
А за изписването - боди и ританки и едно леко одеалце са достатъчни за новородените бебчовци  good

Теди си има нова кошара, но не сме я сглобили.

ето я:


* ko6ara.jpg (17.19 KB, 400x272 - видяно 4674 пъти.)
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 19, 2009, 12:32:02 »

Ели много е хубава дано ти е удобна и най вече да стой в нея Тедито smile

Аз да питам че сте подхванали темата за обличането купих за исписването риза с късо ръкавче и дънки на беб смятам да сложа и едно боди с дълго ръкавче под ризата и само по чорапки
Естествено ще има и пелена ама ми се искаше поне за снимките да е без пелена
Според вас дали ще е много разголен така
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 19, 2009, 12:43:03 »

Благодаря ви, момичета!  give_rose Днес излизахме на разходка вече с новата количка, но не се сетих да снимам.  pardon Общо взето е добре за сега, но не съм ходила много. Липсват ми големите гуми на старата количка с амортисьорите, но няма как - нали исках лека количка.  pardon
 Ели и на вас честита кошарка - много е сладка!  good
Според вас дали ще е много разголен така
Според мен ще е добре и няма смисъл от нищо повече, а толкова за снимките ще изтърпи и без пелена за малко!  good По принцип пелената се слага, не защото е студено, а защото на новородените кръвообръщението не е като на възрастен човек и трябва малко по малко да преминават от едната среда (майчината утроба) в друга (въздуха в затворено помещение) и след това вече навън, но не прекалявайте с обличането през лятото, че претоплянето е много вредно.  good
« Последна редакция: май 19, 2009, 12:47:08 от maria_lakova » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 19, 2009, 14:00:50 »

Ели и аз днес поръчах такава кошарка на бебка, само че на Бертони, и синя, че нещо ми писна всичко да ни е в розово. Ще сложе розови чаршафчета и така ще си имаме и синьо и розовко.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines