Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:38:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 4  (Прочетена 143546 пъти)
 
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: юли 20, 2009, 09:59:52 »

Tonitta, и аз имам такива познати , които като има казах , че съм бременна те ми казаха " много е гадно нали" и останах дълбоко замисле даже неможах да отговоря.
И искам да се оплача от жегата сигурно ставам банална ама , тази жега ме убива направо немога да изляза на вън спокойно притеснявам се да не би да ми стане лошо, че един двапъти ми прилошава вече.
Иначе ви се възхищавам , че успявате да отидете на плажа, аз все още немога да се престраша. А много искам да вляза във Водата с коремчето, четах някъде из нета, че е полезно за кожата ... и за бременната да плуват  Swimingsmile
И друго на последък съм с разстроен корем Shrek и съм на препечени филийки стана вече три дена, ама ефект няма и мисля вече да се обърна към доки, че така ми се ядат плодове.
Хайде усмихнат ден на всикчи.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: юли 20, 2009, 10:28:07 »

Ами да ви кажа на мен като ми заговорят така и им казвам,че аз съм настроена положително и знам,че ще родя леко и бебо ще е много спокоен 8Pпък каквото-такова.И съм сигурна,че само една беззъба усмивчица ще ми е достатъчна,за да изтрие следите от безсънните нощи :girlhide:Знам,че ще имаме и трудни мигове,но всеки един от тях ще си заслужава!Абе няма какво да се коментира направо,но ме възмущава подобно поведение nea
 _MuMeTo_ дано се оправиш скоро!На мен плуването ми се отразява много добре за кръста,опашката и с/у схващането на прасеца,но всеки трябва да си преценява сам за неговото състояние.Имам познати,на които им е забранено всякакво физ. натоварване.
alegoria   и да е раче пак ще си много доволна-ние раците сме много добри дечица,чувствителни и любвеобилни blum
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: юли 20, 2009, 11:38:08 »

Оооо,и аз ги имам тея познати с тея коментари какво ме чакало и т.н.Ама толкова ме дразнят,че не може и да бъде nea nea nea.Е не успяха да ме уплашат и сега спала недоспала си се радвам мноого на сладурчето ми...Така,че горе главата и очаквайте с голяма радопст очакващото ви събитие Girl_hide
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: юли 20, 2009, 11:44:21 »

 tonitta, благородно ти завиждам за моренцето и плажа. Изглеждаш изключително добре, много чаровна бременна си  give_rose Аз от сега си мисля за догодина кога и къде да отидем на море  Swiming
Аз не мисля, че има нещо страшно или неприятно в това да си родител и не се притеснявам от трудностите в началото. Според мен на негативно настроените хора изобщо не трябва да им се обръща внимание. Аз от началото на бременността се чувствам толкова щастлива, колкото никога не съм била.  С мъжа ми се сближихме още повече и знам, че ще ми помага с всичко което може. heart Сигурна съм, че след раждането на бебка всичко ще е още по-хубаво  girl_in_love girl_in_love
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: юли 20, 2009, 11:50:36 »

Тонка,не се връзвай на такива изказвания.Според мен хората като нямат какво да кажат така говорят просто щото да кажат нещо.И на мен така ми говореха и аз си викам - абе какво ме чака толкова-ами чака те радост,голяма радот.Дори и да има безсънни нощи-те са временно явление ,а и му намираш начина.Не се впрягай,очаква те нещо много хубаво както всички  бъдещи мами.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: юли 20, 2009, 11:53:13 »

Намесвам се в темичката ви като бивша уплашена бременна и настояща горда мама,на която и харесват трудностите,недоспиването,притесненията,отговорността и огрооооооомното щастие,с което ме дарява ежедневно детето ми.Да,трудно е,но това е най-прекрасната трудност.Няма по-велико нещо от това да си майка.Мъжете не го разбират,но всяка от вас,която вече носи в себе си живот го усеща.Това дава нечувани сили.Не съм предполагала на какво съм способна докато не си прегърнах детето,е няма по-хубаво нещо от това.Предствих си най-най-най щастливия си миг.Умножих го безкрайно много пъти и пак не беше това,което почувствах и още усещам когато сме си двете и се гушкаме good
Не мога да повярвам,че една майка ще изкаже негативите на майчинството,ами че те се забрвят в мига на безценната усмивка.Не е за вярване какви хора има.Не обръщайте внимние на такива приказки.Мислете за бебчетата-желани,и безкрайно обичани още преди да се появят heart
Целувки на пупите и извинете,че се намесих give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: юли 20, 2009, 12:07:02 »

Клео,абсолютно си права.А що се отнася до такива хора-да има хора които смятат,че да имаш дете е мъченичество,моята свекърва примерно понякога се изказва така,кото е странно за жена която има две деца.Като че ли някой на сила им ги е тръснал.Но толкова по.зле за тях,те не са способни да изживеят радостта за която говори Клео.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: юли 20, 2009, 13:33:03 »

Тони - не обръщай внимание на такиваааа. После ще ти казват - както в нашия случай ' ООО то Теди сега лежи - най0хубавото време ,ами като проходи мира няма да имаш' Е дааааааа, ама ние толкова сме я искали, че на всичко се радваме, така че изобщо не ги слушам. А за раждането колко ме бяха наплашилиииии - малеее ужас. Така, че някой като заговори без да си я питала - директно режи. Имам чуството ,че тези жени не се съобразяват, че една бременна жена е толкова чуствителна и ранима  и как може да и обяснявап с подробностти за раждането си без да те е питала и да изказва коментари..... аз в края на бремеността вече ги режех такива .. diablo diablo

Радвай се на коремчето, а живот и здраве после на бебчето.  случая мога да кажа всичко с времето сиииии
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: юли 20, 2009, 15:47:18 »

Големи сте ми сладурки! @}->--Аз знам,че тук няма такива мами!Ние всички сме отличнички и любящи мамита,знам,че и аз ще съм такава и ен им се връзвам,ама и ан мен като на вас са ми странни такива и даже ги съжалявам :\Наитина хич не ме е страх и вярвам,че всичко ще е наред *INLOVE*А и всички тук ми дават голям кураж и много ви се радвам! give_rose
Наталийка много ти благодаря за хубавите думи blush give_rose
Аз сега да ви кажа над какво омувах днес - над списъците,ама не толкова за болницата,тъй като там където ще раждам почти нищо не ти искат,ами по-скоро за това,което ще ни е необходимо и ще ни е от полза за мен и бебо още с пребирането...Намерих в нета няколко списъка и сега се мъча да ги редуцирам,та искам да помоля вече родилите мами да ни помогнат с реални и практични съвети от опит какво наистина е необходимо.Ето аз какво намерих,че сигурно и ня друг ще му е от полза:
http://www.bg-mamma.com/articles/full/613
http://www.momentofpeace.net/2008/baby_list
http://www.pakostnik.com/bg/motherbabylist.php
http://andonova.multiply.com/journal/item/1/1
http://moebebe.com/?id=4
http://beborani.com/privacy.php
и т.н......има ги безброй,но най са ми полезни тези с коментари от майките кое е наистина необходимо както и марките,които препоръчват,та ако и тук някой коментира от личен опит ще съм страшно благодарна! give_rose
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: юли 20, 2009, 17:30:37 »

Тони много полезна информация. Само да попитам ти къде ще раждаш, ако не се бъркам беше от Варна нали?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #505 -: юли 20, 2009, 19:02:48 »

tonitta, много добре си се сетила за тези списъци.

Като гледам колко дълги списъци с безсмислени неща (или поне далеч не от първа необходимост) са побликували в интернет...  girl_impossible

За дрешки не мога да помогна, защото климата при нас е малко различен, а и тука децата определено ги държат по-разголени, но мога да кажа, че аз използвам огромни количества кърпи, дори наши стари кърпи за ръце. Слагам ги върху повивалника, макар и да имам специални подложки, защото се случва понякога Филипа да се изпишка или изака докато сменям пампито. Тогава сменям и кърпата. Лигавници имам, но не използвам. Използвам малки хавлиени кърпички при хранене, с които й избърсвам устата след това. Чершафи бих препоръчала минимум два комплекта както и одеялца (пелени) от различни дебелини. Аз използвам и една дебела, голяма възглавница върху която я разнасям нагоре-надолу, а я използвам дори като кърмя. Като козметика за бебе при нас се използва единствено бебешко олио във ваничката и дори за масаж. Никакви мокри кърпички по възможност. Дори не препоръчват и превантивното мазане на дупетата с кремове, защото така стават по-предразположени към раздразнения. Но не е излишно да имаш вкъщи, си мисля. Неща като аспиратор за нос са доста ненужни в началото, си мисля. Винаги може да се купи когато потрябва. За майките горещо препоръчвам от марлите дето се слагат в сутиена в случай, че тече мляко от другата гърда докато кърмите (съжалявам, ама не знам как се казват). Сутиените за кърмене също са много удобни. Най-добре без банели, за да се избегне риск от притискане и запушване на млечните канали. Мога да посъветвм мамите също така, превръзките, които ще ползвате след раждане да са по възможност памучни, а не копринени. Колкото по-малко найлон, толкова по-бързо и безболезнено зарастват шевовете. За стерилизатори не знам, аз нямам, а няма и да купувам, но ми се струва, че една добра четка за почистване на шишетата е също толкова важна колкото и почистващия препарат (чета, че ги обсъждате, макар че аз ще си използвам обикновенно веро за чиний). Биберони при нас не се препоръчват първия месец или поне не преди бебето да се е научило да суче правилно. Т.е. те също не са от първа необходимост. Според мен е удобно да има място където бебето да лежи когато е будно, а защо не и когато спи през деня. Всеки си има различни схващания, но Филипа си има кош в спалнята при нас, където спи през ноща, а през деня, незевисимо дали спи или е будна, лежи в порт-бебето от количката там където сме ние. Под око ни е денонощно, а се надявам да свикне и със различни шумове. 

Все пак ми се струва, че всяка майка има различни нужди и ги открива и се наглася според тях доста бързо след раждането.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: юли 20, 2009, 21:20:32 »

Много ти благодаря KlaraFina ! @}->--Точно от такъв тип информация имам нужда! *THUMBS*Защото като съм нямала  бебе как да знам кое от всичките дреболии ще ми е от полза :girl_impossible:а и много ценя твоето мнение!Днес даже му дръпнах един спор и с една друга бъдеща мама(моя позната) за коша за новородено-тя например смята, че нямало нужда,защото зимата нямало да се изкарва и не си струвало да давам пари за нещо дето ще го използвам "само" 3-4м. :huh:А аз пък съм на мнение,че първо това си е "кош за новородено",а не "зимен кош" както го наричаме често,защото самата позиция на гръбчето е важна в началото,а и все пак смятам да изкарвам бебо навън стига да няма преспи и да не е -10С 8PТака че ето ти пак различни мнения pardon
_MuMeTo_   от Варна съм и ходя на ЖК в Майчин дом и смятам и там да раждам.За сега съм страшно доволна и след голямо проучване и събиране на мнения от жени раждали там, а не само разнасящи легенди решихме,че това е "нашата" болница girl_wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: юли 20, 2009, 21:40:32 »

Тонка данеби твоята приятелка да живее в Канада,щото там е доста студено и може за това да не изкарва бебето си през зимата smile.Коша за новородено си е много важен,а и ти няма да раждаш в разгара на зимата.Ще ти трябва.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: юли 20, 2009, 21:44:06 »

Тони за първо време си вземи най-важните неща за бебето.
Дрешки - не взимай най-малките като размер, че да не би да се роди голямо бебе. Една позната ходи да ги сменя в магазина като не ставаха на нейното бебче. За първо време аз си ги бях сметнала да си имам по 7 бодита, 7 ританки, 7 ризки, че беше хладно Теди като се роди. Тънко и дебело одеяло. Бях взела един лигавник. Шише за мляко и за водичка. След това си взех и повече, като се оказа че Теди ще е на АМ. За стерилизиране - за микровълнова, може и да преваряваш на първо време или таблетки. Хавлийки за баня - поне 2 броя. Спален комплект - 2 броя. Обиколници за кошарата. Корито - вече ти си знаеш - анатомично или не. Козметика и памперси. За други дрешки и шишета и биберони - после могат допълнително да се закупят според нуждите на бебето. На мен голяма работами върши и бебефона. Първите няколко седмици бебета спинкат постоянно, будят се да хапнат и пак. С тази джаджа можеш да се разхождаш из апартамента спокойно.Дори и да гъкне бебо се чува.

Иначе от списъците този на Андонова от Мутиплей е най-изчерпателен  good
Активен
alegoria
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #509 -: юли 20, 2009, 21:48:15 »

аз доста списъци изчетох и сама накрая си прецених - това ти препоръчвам и на теб от всички които си видяла да си направиш свой собствен
аз понеже вече чакам всеки момент и съм се подготвила (не че съм сигурна че е 100 % правилен списъка ми) си взех няколко неща които за 1-2-ри ден ми изглеждат много важни
БЕБЕТО
1. естествено дрешки - малко са по твоя преценка нищо че нямаш опит - аз заложих на бодита и ританки да имам в повечко
2. комплекти с чаршафки - мин. 2 (аз си имам 3)
3. козметика - взех си Бюпхен душ гел, лосион и олио за тяло и судокрем за дупето
4. аз си взех вече аспиратора за нос и ножичка за ноктите - не са скупи покупки за да се отлагат много
5.памперси
6. пелени - един комплект от 4 пелени за 7 лв (2 тензухени и 2 бархетени)които не съм сигурна че ще използвам, една пелена която ще използвам за изписването и одеалце тъничко
7. шишета - 2 броя - не знам дали за началото ще трябват
8. клечки за уши
9. протектор за матрак
ЗА МЕН
1. подплънки за кърмачки
2. помпа за кърма
3. стерилизатор
4. гермастан за зърна
5. сутиен за кърмачки
6. превръзки памучни
ами май не се сещам друго
стерилизатора можеше да изчака, сигурно и други неща но аз се подсигурих
имай впредвид че някой неща са купени и от свекито, но повечето аз си ги реших
съвет - не прекалявай с дрешките че ще ти донесат доста
а относно коша за новородено....аз също няма да си взема а ще си купя шезлонг, който ще използвам за вкъщи! Не мисля да го нося с тоя кош насам натам защото като ги вдигнах в магазина.... angry и колко са тежки а са без бебе!!!!
затова са количките мисля  blush
« Последна редакция: юли 20, 2009, 22:03:35 от alegoria » Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines