Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:16:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 4  (Прочетена 143554 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 18, 2009, 14:43:34 »

Преди малко си постнах съобщението в темата за коремчетата сред раждането по грешка, та сега да кажа и тук.  smile Една акушерка днес ме "успокои" че вегетариантките раждали по-едри бебета Oh my .... Ами то не е лошо, но като си помисля че ще го раждам.... по-добре е да си е нормално smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 18, 2009, 15:26:15 »

Darling няма такава зависимост, даже обратното съм чела, че  при вегетариански режим на хранене уж имало опасност от  ниско тегло на бебето, но на мен не ми се вярва.
Явно и аз съм от тези дето не пият абсолютно нищо допълнително  - нито витамини са ми казали да пия, нито разните там добавки с магнезий, желязо, фолиевата киселина също я спрях... а като гледам повечето момичета пият Магнероти, Магнеричи, витамини, добавки, желязо и т.н. дори да нямат контракции или анемия или някакви оплаквания. Не че обичам да пия хапове, но да не изпуснанещо важно за бебето...
« Последна редакция: май 18, 2009, 15:30:55 от Zahira™ » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 18, 2009, 15:32:24 »

И аз не пия нищо допълнително, не смятам, че трябва да се тъпчем с химии без нужда
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 18, 2009, 15:40:39 »

Zahira не мисля че трябва да се тъпчем с химии на всяка цена, а зная че и ти мислиш така Wink Аз пия само Магнезий и то заради ранните ми контракции, въпреки това пия  само като се сетя и основно като пътувам.
Добре е че няма такава зависимост за бебета. Аз все имам едно на наум че по-дебелите бебенца повече боледуват (сега дано не обидя някоя мама).
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 18, 2009, 19:25:48 »

Аз пие само центрум-матерна и то защото лекарката и акушерката ми ги изписаха успер настоятелно и всеки път ме питат "нали взимаш матерната?",та все пак като са ми казали ще ги взимам.Иначе от самото начало на бременността съм пила само фолиева и това е.Радвам се,че лекарката не ми изписа "дежурните" хапове за да се презастрахова,защото съм забелязала,че повечето ми познати я карат по един и същи начин и пият хапчета по схема с нужда и без нужда и се чудеха аз защо не пия хапчета nea
Та така,смятам,че ако има нужда добрият лекар ще изпише каквото трябва,ако не-естественото си е най-хубаво good
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 18, 2009, 19:35:41 »

И аз като помислих реших да не пия витамини.Смятам,че мога да си ги набавя от плодовете и зеленчуците,поне се надявам. И от тези хапченца за зъбките на бебето смятам да се въздържа.Единственото,което пия сега е Диаспорал-а,но от него имам нужда,защото съм по цял ден на крак и определено усещам доста по-често от нормалното да ми се втвърдява коремчето.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 19, 2009, 07:12:34 »

Аз също не пия нищо, освен фолиевата киселина до преди няколко седмици. Лекарят ми каза, че за момента нямам нужда от добавки-витамини, а аз си похапвам доста естествени   girl_wink
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 19, 2009, 08:39:58 »

Добро утро момичета!  girl_wink
И аз смятам за напълно излишно приемането на разни добавки по време на бременност!  NO Само фолиевата, ама тя е хубаво да се започне преди забременяването на жената и се пие до 3-я месец, до когато се оформя гръбначния стълб на ембриона! След това става излишна и само се подува човек от нея  girl_impossible Изключвам мамите, които са принудени да приемат разни медикаменти да кажем за задържане на плода, защото от собствен опит знам, колко е досадно да ги пиеш, ама като няма друг изход... girl_impossible За витамините сте прави, че няма нищо по-хубаво от това да си ги набавяме сами чрез плодове и зеленчуци!!!  good
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #23 -: май 19, 2009, 10:02:00 »

И аз не пия нищо в момента, като изключим моите си хапове за разреждане на кръвта и за щитовидната жлеза. Пих фолиева до 12г.с. и после я спрях. Утре съм на преглед и ще видим дали няма да ми изпишат нещо, но се съмнявам, тъй като нито имам контракции, нито някакви други оплаквания.
Аз все се каня да ви питам и все забравям, защо ли  tease Та появиха ли ви се косми по корема  pardon Защото на мен да. Скоро се смяхме дали не чакаме маймунче  tease
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 19, 2009, 10:16:36 »

Хахахааххаа Мариянка и на мен ми се появи окосмена ивица по корема, но не ги пипам, защото ми казаха, че после щели да си паднат от само себе си.  Иначе някои направо ми вадят окото и в пряк и в преносен смисъл sarcastic ROFL funnytooth . Аз се шегувам, че малката си е пуснала антени на повърхността да е наясно какво се случва навън...
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 19, 2009, 10:18:38 »

Скоро се смяхме дали не чакаме маймунче  tease
funnytooth Голяма си скица!!!
На мен да ти кажа нищо не ми се е променило на тумбачето, нито "косми", нито тази тъмна линия, за която говорят. Ама не е късно де, още 2 месеца имам кажи-речи, но тайно се надявам да не се появяват тези симптоми на бременността  blush
Абе живот и здраве, ще поживеем, ще видим, важното е да сме живи и здрави-ние и бебчетата, а другото са бели кахъри give_rose
Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 19, 2009, 10:19:47 »

Lekarqt kaza, 4e moje i bez materna i kakvito i da e medikamenti, stiga hranata da e raznoobrazna, na4ina na jivot 6tadq6t beba i izsledvaniqta sa hubavi. Na men mi kaza, ako dyrja da piq, ne e problem. Smqtam naistina, 4e edinstveno folievata kiselina do 12-13 g. s. si struva stiga maikata da se 4uvstva dobre i izsledvaniqta sa v normite.
Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 19, 2009, 10:24:55 »

Da vi kaja zabelqzvam, 4e kosmenata pokrivka mnogo mi namalq  blush
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 19, 2009, 10:37:17 »

И аз в момента не пия нищо и се чувствам добре.  :)В началото пих до 16 г.с. фолиева и после 1 месец желязо заради ниския хемоглобин. Тази седмица ще видя как ми е хемоглобина и дали пак трябва да взимам желязо. Дано се е стабилизирал.
Аз на корема имам само бледа тъмна линия, ама не ми пречи. Даже ми е смешна, защото е крива girl_haha
Дали може в началото на темата модераторите да сложат пак списъка с бъдещите мами и термините им.  Ashamed Така е най-лесно за ориентиране.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 19, 2009, 10:53:19 »

Страхотна идея за термините!!!  Bravo Искам и азззз  blush  yahoo Аз съм за 31.07.
Добре ще е да си знаем, коя за кога да я чакаме   danceg  Girl_hide
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines