Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:08:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на дерзаещите мераклии  (Прочетена 219432 пъти)
 
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #315 -: февруари 04, 2011, 12:33:47 »

SamVines не съм съгласна с теб.
Първо въобще не става въпрос за натиск заради годините или заради хората. Въпросът е съвсем различен, когато вече двамата са обсъдили темата с брака и той и казва ,,да мило ще се оженим скоро ти си жената на живота ми,, и видиш ли това скоро не идва... годините си минават, а той даже не се сеща какво е говорил...колко да чака жената...Относно разводите не мисля, че повечето са на основа притискане на младоженица за брак, а видиш ли станала белята хайде да се женем, ама кво отва че се познаваме от месещ ,два.... За сватба 300 човека не съм чула и видяла такава ,освен ако не някоя турска те събират по толкоз народ. Относно самата сватба,всеки си решава колко парички да отдели, може и с много скромен бюджет да се мине...
Идеята е съвсем различна,това че мъжете не мисляг като говорят и не им дреме какво обещават и как се кълнат в любов,затова много жени остават излъгани!!!  Лесно им е  на тях и на 45 могат да станат бащи...докато при жените доста трудно...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #316 -: февруари 04, 2011, 12:49:10 »

 fashion, добре, мъжете обещават. Ами жените като видят, че само това правят, а реално нищо не се случва? Кой им е виновен на тях? Ще бъдат заблуждавани 1-2 месеца до 1-2 години, ама чак толкова много време, че да са си пропиляли младостта? Пак го казвам-за една връзка не ти трябва само сърце, а и очи, уши и здрав разум.
  В живота е така-хората ти казват това, което искаш да чуеш. Малко са достатъчно коректни, за да не го правят.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #317 -: февруари 04, 2011, 13:01:28 »

Michelle, да така е те са си виновни, затова като види ,че нищо не се случва да не продължава да чака а да вземе нещата в свои ръце. Но познавам много жени които си чакат ли чакат, защото ,,мъжа трябва да е инициативния,,. Права си ,че преди всичко и акъл трябва  Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #318 -: февруари 04, 2011, 13:12:33 »

Мисля, че подобно обобщаване като "мъжете това", "жените онова" не дава правилни изводи. Деца можеш да имаш и без да се жениш. Жени също лъжат мъже за сватби, пък чакат идеалния жених. А това, че никой няма да почне връзка с 30-годишна жена, според мен е абсолютна легенда. Друг е въпросът, че има по-малко варианти, защото хората вече са изкарали по една-две и повече сериозни връзки и са по-предпазливи.

Мисля си, че просто хората не бива да се женят по принуда - обществена, от половинката или според обстоятелствата. Нищо предизвикано насила, не е щастливо, защото не идва от сърцето и ума на тия, дето го правят. А това, че има хора, дето се лъжат, че ще се женят, няма какво да го коментирам. Ако с човека до себе си не си честен в намеренията си и чувствата, значи не е наистина до теб, оттам нататък вие си преценявате дали искате да го убедите да се жени за вас. Едно е да се разделите, защото той умишлено подвежда, друго е акопросто не е направил нещо, което сте си навили на пръста, че му е дошло времето. Но винаги е хубаво да се замислите дали искате да се жените точно за него или просто искате да изживеете сватба. Защото ако е второто, а мъжът не иска да е просто един персонаж в тая сцена, то няма какво да го притискате, представлението няма да стане по-красиво така.

... Пък и едно е да обсъждаш темата принципно, от позиция на времето и опита, друго е да четеш постове на млади жени на по двайсет и няколко години, които се притесняват, че това им е шансът и после - край, сами са до живот.  nea

« Последна редакция: февруари 04, 2011, 13:15:38 от Деничка Звездичка » Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #319 -: февруари 04, 2011, 14:09:33 »

SamVines не съм съгласна с теб....
...
Добре, макар да си ми сбъркала леко името, но нищо. Имаш си своето мнение. Само че никъде в постинга ти не видях, какво произтича от това, което си описала? ОК, заедно си с някого, обичате се, хубаво ви е, ама на него не му се жени. И какво? Това да сключиш брак някаква фикс-идея ли трябва да бъде, без която животът не се води живян или...? Обърках се малко. Т.е., ако сте на 80 и двамата вече и не сте се оженили, но сте си прекарали целия живот заедно, имали сте деца, направили сте пари и още се обичате... ама не сте се оженили.

И какво от това? Какво сте пропилели?  Wink
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #320 -: февруари 04, 2011, 14:37:57 »

Оххх във всеки ми пост, обеснявам как не сатав въпрос да притискаш някой който неще да се жени, а такъв който ти е обещал и сте го планували .... а не е станало и жената се чувства излъгана.... Както и да е, спирам да се обеснявам ,,изтърках се вече,, funnytooth
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #321 -: февруари 04, 2011, 14:44:27 »

Според теб колко мъже тепърва ще се започнат връзка с една 30-т годишна жена или ще предпочетат някоя доста по-млада.............. те гледат по-младото.... А ти колко пъти по 4-ри години би прежалила от живота си да ,,узрее,, мъжа...?
Жени знайта си цената и не робувайте на стари догми,че видиш ли трябва да го чакаш той да се реши....Младостта не е вечна, и не мисля,че най-добрия начин да я изживееш е ,,чакането,,!!!


1. 30г жена никак не е за изпускане, тя е зрала( и още не е презряла), знае какво иска и какво прави.
2. Тези които гледат по-младите, вечно ще гледат там, даже и след като се оженят.
3. 4г. са предостатъчни за да се разбере , кой какво иска и мисли, ако не знаете, значи не сте си направили труда да разберете и не познавате човека до себе си.Тоест причината е у вас, не у него!!!
4. Цена има всеки, но това не е магазин МЕТРО.
5. Младоста не е вечна....... да НЕ Е, не я пропилявайте, оползотворете я и се омъжете тогава когато дойде момента.Тук съм напълно съграсен.
6. Мъжат както и вие иска в един момент да създаде семейство.Той също търси сигурност и опора.Замислете се и по този въпрос.Вие сте чудесна любовница, но дали вижда у вас съпруга?
7. Имаше по нагоре един пост - "да не ви използва само за забавление". Забавлението се прави от 2 души, още не съм чул 4г забавление и то само за единия.Щом сте 4г с него значи ви харесва и на вас.
8. Искате еманципация, получихте си я. Не се сърдете, че мъжете били нерешителни.Какво да решават, като всичко решанате вие.Затова понякога си чакате. Не чакайте, когато усетите момента, вземете нещата в свои ръце.Но деликатно.Е нямало я романтиката - ами да, няма я, няма как агнето да е цяло и вълка сит.
9. Относно последствията ( тоест разводите) - ДА много са. За съжаление малко хора (отнася се и за мъжете), осъзнават каква сериозна отговорност е това начинание. Това не е прищявка и купон. Това е огромна отговорност, децата ви ще платят скъпо един ден за вашите грешки. И то без вина. Не искам да споря с вас на тема колко сте отговорни или не. Резултата се вижда в Съда, в бракоразводния отдел.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 04, 2011, 18:21:51 »

 good Много яки попадения в последните изказвания! SamVimes, Деничка Звездичка,Deliysky  goodpost
За мен жена, която си знае цената и е доволна от нея няма да се страхува от каквото и да било! Ухажорите може и да намалеят, но какво лошо има в това да отсееш плявата? А и не смятам, че винаги жените преследват сватбата. Моят годеник я искаше много преди мен. Не си разваляйте отношенията заради нещо, което всъщност не го искате толкова, колкото една щастлива любов, а именно една рокля и хорското мнение. А и това за еманципацията е вярно!  Вижте Нети и Дони. Мисля, че нейното предложение не я е направило по-малко жена. Изяснете си отношенията и не се отчайвайте! girl_wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 08, 2011, 10:23:08 »

Чета тук постовете ви и реших и аз да се включа в дебатите.Аз съм с половинката си от 2г и като някой от вас още от самото начало някак си тръгнаха плановете за в бъдеще, никой не притискаше другия ,просто когато бяхме заедно ,започвахме да обсъждаме къде ще живеем след време ,как ще бъде семейният ни живот и т.н.На 4-тия месец от връзката ни получих и предложение за брак, приех го, но се наложи да поизчакаме със сватбата ,точно поради финансови проблеми , но това не значи че не сме имали същите желания за съвместен живот.Просто трябваше време, за да ги осъществим.
Според мен още в началото на една връзка ,човек трябва да е наясно с това дали другия иска или не иска сватба и ако не може да се приеме решението му ,просто няма смисъл ,защото не можеш да накараш другия на сила да се ожени, защото ти държиш на сватбата.Все пак отношенията между двама души ,реално се знаят само от тях и за да изчаква понякога един от двамата ,значи има причина,която не винаги е просто опрадвания и не мисля, че една по дълга връзка преди сватбата (или изобщо ако няма такава)е причина човек да се раздели с другия.Понякога просто трябва време ,защото когато си имал някакви много силни разочарования в предишни връзки ,не смееш да се отдадеш на щастието и винаги си подозрителен и несигорен, но щом искаш да си с един човек ,нищо не може да го промени.Другото което ми сатна интересно е че за повечето жени на 30 се  смята че едва ли не са престаряли за започване на семеен живот .Ако един мъж знае какво иска ,той няма да отиде да го търси в някое момиченце на по 20,което още само за себе си не е ориентирано(поне по наблюдения ,повечето са така, естествено има и изключения).Аз имам позната ,която се омъжи миналата година и срещна половинката си 20 дена преди да стане на 37, но това не и пречеше ,сега вече е бременна и е на 38.Когато трябва нещо да се случи, то става не зависимо на каква възраст сме. smile
Активен
ivatodorova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Сватбата ще бъде: 28.08.2011


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: август 11, 2011, 13:20:25 »

Няма възраст за любовта. А сватбата е решение между двама души дали искат това, или не. Аз съм на 30 години и този месец се омъжвам. Бъдещият ми съпруг е с 4 години по-малък от мен! Но това не е важно! Важно е дали се обичат двама, и дали искат да "остареят заедно". За всеки влак си има пътници, стига да си в коловоза.  Wink
Активен
marykz
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #325 -: септември 18, 2011, 19:16:46 »

Здравейте и от мен - една дерзаеща мераклийка...  blush

С моето съкривище сме заедно от малко повече от 3г...  give_rose и от няколко месеца си чакам предложението... Ние още от начало го дадохме "на сериозно" - нямаме желание за кратки и безсмислени връзки. Та оттогава досега сме говорили безкрайно много пъти за събиране и деца, сватби, разпределение на гостите дори...  pardon И...все си чакам... Нямам търпение просто, защото, както се спомена в не малко постове досега в тази тема - просто усещаш, че това е Човекът...  heart
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #326 -: октомври 17, 2011, 09:37:34 »

Здравейте на всички
Аз съм още нова във форума, но отдавна чета интересните теми и мнения, определено много ми бяха любопитни и интересни.  give_rose give_rose give_rose
Нашата сватба ще бъде май месец и започнахме приготовленията. Искам да кажа на всички момичета - аз съм на 33 год и случайно срещнах човека, за когото искам да се омъжа, живеем заедно вече от година и половина. Още от самоте начало знаех, че това е моят човек, а предложението за женитба дойде съвсем естествено от негова страна. Само дето аз не исках да ми купува пръстен ( стандартен, знаете злато с диамант и т.н.) защото ми се струваше клише. За това си харесах един смешен пръстен с лунен камък и ето ни сгодени.  tease
Това, което искам да кажа е, че любовта не познава клишетата. На всички желая успех и много щастие  girl_wink
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #327 -: октомври 17, 2011, 18:57:12 »

Tsutsi, поздравления! .... най-вече заради това, че си срещнала ТВОЯ човек, а и заради предложението  girl_wink
На мен пръстен с лунен камък ми звучи много добре  good
Активен
Trapchinki
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29


Бъдеща булка мечтател


« Отговор #328 -: ноември 29, 2011, 15:22:07 »

И аз съм мераклиика, с милото сме заедно от 3 години и полвина, но връзка от разтояние и не ни беше хич лесно но на всичко се свиква, и продължаваме да се обичаме и да искаме един ден да сме заедно.

 Надявам се това да стане 2012 аз уча и живея в чужбина от много години и тази ми  е последна година, така че ако имам предложение си хващам куфарчето  и идвам към България заради него.
Началото на 2012 ще бъда в Бг за 3 месеца и се надявам да се сети хаха да го угрее вдъхновението, на всичкото отгоре ще има много поводи за това, имам рожден ден на 15 февруари, 14 февруари, нова година  абе.... дано се сети хахахах плюс това трябва сватба да се организира а от разтояние е малко по трудно така че силно се надявам да съм скоро с пръстенче.

 И разбира се ми се иска да е изненада хаха не че вече всичко не съм планирала  ама нека милото да си мисли че всичко е спонтанно, хаха на него така му харесва.
 И така мераклиика съм и си мечтая да бъда булка.   give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #329 -: ноември 30, 2011, 10:37:55 »

Trapchinki, много ме кефиш!!!  sarcastic И аз като тебе всичко съм планирала, ама на моя не го огрява изобщо за сега. И аз чакам и чаааакам... Надявам се твоя да е по-умен и скоро наистина да си с пръстенче! И да се похвалиш дали се е сетил и каква е била изненадата все пак. smile Желая ти го от сърце, защото знам какво е усещането на мераклийката.  heart
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines