Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 20:57:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на дерзаещите мераклии  (Прочетена 220023 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 15, 2008, 15:21:59 »

От месеци се чудя дали да се запиша и най- накрая се реших.То така или иначе ще чакам поне да направя един запис  smile  Историята ми е малко странна.С приятеля ми живеем заедно от 2 години,много се обичаме и страшно много искаме да си направим сватба ... но не срещнахме подкрепата на неговите родители.Когато им казахме,че искаме сватба, те казаха,че нямали желание да ни направят и че било излишни и неоправдани разходи.Аз много се натъжих.Помислих си как е възможно едни родители да не искат да направят сина си щастлив.Огорчих се и от това,че го казват така явно и остро, без дори да го помислим и обсъдим.От там се спряха всякакви приказки за сватба.Отношенията ни охладняха и дори сега не сме в добри отношения с тях, но по други причини.А ние с приятеля ми не сме се отказали и тайничко се надяваме някой ден нещата да се подредят, да си съберем парички да си направим поне скромно тържество.
Миличка, много кофти ситуация. А след като техните са отказали помощта си, вашите нямат ли възможност да ви помогнат да си направите сватбата? Сватбата е нещо прекрасно и незабравимо. Не бях чувала досега родителите на някой да са против сватбата поради финансови причини. Винаги се намира изход, не се отказвайте от тази своя мечта smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 16, 2008, 00:32:45 »

родителите на моя като казахме че искае сватба съшто врякнаха че нямали пари...майка му ми вика...¨ти знайш ли колко струва една рокля...ам обувки...ам чанта...ам бельото ти само ...не може да сложиш някво обикновено бельо...¨
и аз само ей така  Oh my ... Oh my ... Oh my ...  накрая се оказа че и те нямали сватба на времето и само си подписали,...
викам му на моя ако ваште не са имали сватба не значи че и ние не трябва да имаме...аз му казах че без сватба няма да подпиша ...а без подпис дете не давам  DANCE е...нямаше да стигна разбира се до тази крайност ама трябва да разберат че жена с характер влиза в къштата  girl_wink banana
хубавото беше че и то си искаше сватба макар че се хвърлят сумати пари...и накрая изхода тук в чужбина...да се блъскаме двамата като луди...за да си направим сватбата и да не ангажираме родители с ништо освен с присъствие...така си решихме и съм много доволна от факта...не искам после приказки че ни били направили сватбата че колко пари дали и какво што...а така и не могат да ми се месят и да ми правят сметка на парите за кое колко давам...абе...по ми допада самата идея...

sweet_anita не се отказвайте от мечтата си...а я преследвайте...както и колкото можете...ние за тази сватба чакаме 3 години и половина...и едва сега си казваме че може да я направим...просто заштото нямаше как да разчитаме на никого...моите родители съшто нямат възможност за сватба но мислиха да теглят заем...  girl_impossible само това ми липсва...аз да си направя сватбата а те после да изплаштат...а и зашто само едната страна да е амбицирана за събитието а другата не...

абе...много е специфичен този въпрос...
но едно мога да кажа със сигурност...когато нешто е ужасно силно желано...то и вселената подпомага за неговото осъштествяване...така че...търпение...и стремеж...

 Good luck Good luck Good luck
пожелавам ти да може да си направите най хубавата и мечтана сватба...
« Последна редакция: октомври 16, 2008, 00:37:25 от BeRa » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 16, 2008, 20:51:42 »

родителите на моя като казахме че искае сватба съшто врякнаха че нямали пари...майка му ми вика...¨ти знайш ли колко струва една рокля...ам обувки...ам чанта...ам бельото ти само ...не може да сложиш някво обикновено бельо...¨
и аз само ей така  Oh my ... Oh my ... Oh my ...  накрая се оказа че и те нямали сватба на времето и само си подписали,...
викам му на моя ако ваште не са имали сватба не значи че и ние не трябва да имаме...аз му казах че без сватба няма да подпиша ...а без подпис дете не давам  DANCE е...нямаше да стигна разбира се до тази крайност ама трябва да разберат че жена с характер влиза в къштата  girl_wink banana
хубавото беше че и то си искаше сватба макар че се хвърлят сумати пари...и накрая изхода тук в чужбина...да се блъскаме двамата като луди...за да си направим сватбата и да не ангажираме родители с ништо освен с присъствие...така си решихме и съм много доволна от факта...не искам после приказки че ни били направили сватбата че колко пари дали и какво што...а така и не могат да ми се месят и да ми правят сметка на парите за кое колко давам...абе...по ми допада самата идея...

sweet_anita не се отказвайте от мечтата си...а я преследвайте...както и колкото можете...ние за тази сватба чакаме 3 години и половина...и едва сега си казваме че може да я направим...просто заштото нямаше как да разчитаме на никого...моите родители съшто нямат възможност за сватба но мислиха да теглят заем...  girl_impossible само това ми липсва...аз да си направя сватбата а те после да изплаштат...а и зашто само едната страна да е амбицирана за събитието а другата не...

абе...много е специфичен този въпрос...
но едно мога да кажа със сигурност...когато нешто е ужасно силно желано...то и вселената подпомага за неговото осъштествяване...така че...търпение...и стремеж...

 Good luck Good luck Good luck
пожелавам ти да може да си направите най хубавата и мечтана сватба...

Много точно казано smile Нашите родители нямаха нищо против те да ни направят сватбата-и моите и неговите родители настояваха че това е тяхно задължение като родители. Само че ние не искахме да ги вкарваме в допълнителни разноски, и без туй живота в България не е никак лесен, пък и имахме възможност да си направим сватбата, затова ние си покрихме всички разходи. И се радвам че постъпихме така, защото не беше нужно да се съобразяваме с някой неща от финансова гледна точка, защото колкото и да ти казват че парите нямат значение стига да ни  харесва дадено нещо, ако не го плащаме ние винаги се съобразяваме с възможностите на другия  smile
УСпех, sweet_anita
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #198 -: октомври 17, 2008, 10:51:50 »

Аз доста се притеснявах като трябваше да кажем на родителите. Но те приеха новината доста добре  Yes Проблемът е, че те (като повечето родители) искат те да плащат, съответно да теглят заеми. А ние сме си решили сами да си плащаме, не само заради финансовата страна на нещата, а и за да не ни се бърка никой в решенията за сватбата. Не знам как ще се разберем накрая  pardon
Между другото май е врме да се отпиша от този клуб  Wink То решението за сватба го имаше още преди да се запиша, но сега вече е скрепено с предложение и пръстен, а и вече казахме на по-близките ни хора.
Пожелавам успех на всички, които очакват прекрасното събитие. Обичайте се, това е най-важното!  give_rose


П.С. sweet_anita, ако питаш майка ми и за нея е по-добре да не се прави голямо празненство, а по-скоро например двамата да си направим пътешествие или нещо такова, че големите раззходи и се виждат неоснователни. Ама какво да правим като сме се събрали тук все едни романтични натури  blum
« Последна редакция: октомври 17, 2008, 10:55:04 от Слънце » Активен
sweet_anita
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #199 -: октомври 17, 2008, 15:58:11 »

Благодаря на всички за милите думи!Трогнахте ме,момичета и ми дадохте кураж.   give_rose  Но честно казано проблема при нас не е финансов.Поне за неговите родители.Те са доста заможни хора,имат страхотен бизнес.Не,че нямат пари!Ако нямаха щях да го приема,и моите родители не са богати.Просто са такива хора - алчни и драбнави!Не искали да хвърлят излишни пари на вятъра.За тях не е от значение нашето мнение и желания.Много често имаме спорове с любимия,заради тях и поредната им глупава постъпка.Така ми е писнало това,че заради тях се караме,но какво да се прави.Вече започнах да не им обръщам внимание.Така или иначе на можем да ги променим.Много пъти съм се замисляла защо е така.Конфликт на поколенията, различия в характерите или какво и аз самата не знам. Най - важното е че с половинката ми се обичаме и не сме се отказали от това да си направим сватба някой ден.Тежко е това,че родителите му не ни разбраха и не ни подадоха ръка, но го преживяхме и гледаме напред.Може би и ние като BeRa ще поработим в чужбина, за да си изкараме пари.Все още търсим алтернативата.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 17, 2008, 16:33:01 »

sweet_anita, само така! Гледайте напред и не обръщайте внимание на нечие дребнаво поведение, пък било то и от страна на близки хора!
По-важно е да осъществите мечтата си! Дори и да трябва да работите "черна" работа в чужбина. Осъществяването на мечтата ви после ще остави у вас незабравимо усещане за цял живот! Така че - не се отказвайте от мечтата си!
И при нас на родителите им се наложи да вземат по-голямата част от сумата назаем, ние просто нямахме възможност да си поемем сами всички разходи, но са толкова щастливи, че са го направили, че нямам думи направо!
Свекърва ми дори настояваше да включим и пробния грим и прическа в общите разходи, на което, аз естествено се възпротивих. Но наистина и четиримата ни родители много се радваха, че са ни помогнали и грам не се месиха в подготовката, аз от своя страна се постарах хем да не се впускам в излишни разходи, хем да си направя сватбата по мой вкус, хем да спестя оттук-оттам, каквото мога и мисля, че успях. smile
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 31, 2008, 21:05:27 »

Здравейте на всички! И аз да се запиша в клуба. Отдавна чета във форума и намерих доста полезна информация, но сега за първи път пиша smile. Предложение получих на 10.10 (моя рожден ден danceg), а годеж направихме на 23.10. Много се радвам yahoo!!!
Късмет на всички мераклии good!
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 31, 2008, 21:13:35 »

 Welcome Енигма.честито за предложението yahoo.Имате ли си датичка вече?ще се радваме да помагаме с каквото можем във форума.. give_rose
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: октомври 31, 2008, 21:58:53 »

¤ Enigma ¤ честито! Толкова хубави емоции ви очакват  Sunshine Sunshine Имате ли вече конкретни планове?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 31, 2008, 23:04:43 »

Благодаря за топлото посрещане give_rose! Обмисляме сватбата да бъде май или юни 2009 г., но още не сме решили със сигурност. Но скоро трябва да го измислим, защото няма много време като се замисля реално.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: ноември 01, 2008, 08:49:12 »

¤ Enigma ¤    Welcome Как се размечтах сега да ми предстои отново подготовка за сватбатата...smile

kriseto , съобщихте ли вече на родителите? Разказвай какво стана...
 
Слънце, аз не съм ти честитила, че напускаш този клуб и скоро ще дойдеш в нашия, на омъжените  Wink. Ама нещо нямам спомен да си показала пръстена, така че бягай да се отчиташ в съответната тема!:)
Активен
tonibonboni
Сватбар
***
Публикации: 173



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 24, 2008, 13:55:08 »

 Честито и от мен!  @}->--Това са страхотни емоции!  yahoo
Активен
missdenny
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #207 -: ноември 30, 2008, 22:14:10 »

Честито! И аз скоро се надявам на предложение- да видим Нова година...ще ме зарадва ли
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 10, 2008, 12:51:26 »

Момичета! Имам ПРЪСТЕН!!! Нямам думи, не знам какво да пиша, вчера го получих за рождения си ден... Милото ми го беше вързал на вратлето на малкото ни животинче (имаме чинчила) - беше невероятно сладко - точно така беше и в мечтите ми - не знам как ги е отгатнал... Невероятно съм щастлива!
Ето го: (извинявам се за лошото качество, ама от нетърпение щраках с телефон...) Наистина не знам какво да пиша - не мога да мисля, като се осъзная ще пиша пак!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 10, 2008, 13:05:53 »

rosi09 Честито!!!
Много е красив smile да си го носиш със здраве и все по- щастлива да ставаш с любимия си мъж.   give_rose
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines