Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:17:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблемни деца!  (Прочетена 41581 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 21, 2010, 14:48:17 »

Никой ли няма да отговори на въпросите на Деничка?  crazy Пусна се темата, има интерес, пък сега говорите за други неща...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 21, 2010, 22:32:53 »

Аз също следя за отговор по въпросите на Деничка...

 Offtopic Дано няма сърдити, но..Клео, ако са ти интересни и двете, можеше просто да сложиш "и" вместо тире и хората щяха да те разбират правилно...Така наистина звучи сякаш са и двете едновременно и това е един термин за едно състояние.
Активен
yoanka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #62 -: юли 23, 2010, 14:47:57 »

Леле, все едно някой е описал моето дете! Незнам дали Дани се е оправил и се надявам да е, за да имам и аз надежда, че и моята хубавица ще влезе в релсите. Ние сме също толкова злояди, че и повече. Да има и по-злояди от Дани, но какво да се прави. Тя също така не заспива лесно, но спи по няколко часа, но това е от 1 месец. Преди това се приспивахме по 1 час, за да спи тя в леглото си 15 минути. Незнам това дали ще те успокои, но да има и други такива деца! Но каквито и да са - те са си наши, те са най-хубавите и най-добрите.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 27, 2010, 16:15:21 »

Ами сега ще ти разкажа една годин апо-късно на какъв хал сме.Постепенно нещата станах все по-зле, (за което обвинявам изклщчително много себе си че не обърнах внимание на време на детето си) и едва след нова година реших да се обърна към специалист (по съвет на нашата педдиатърка към гастроентеролог, защото и изхожданията ни продължаваха да са след всяко ядене като на нвородено и то кашави!).Едва след празниците отидохме при въпросния лекар (кат омеждувременно бяхме започнали да пием какви ли не сиропи за апетит - витамини) и тя предположи, че явно има проблем и реши да ни направи 3-дневни изследвания в Терапията - за глутенова непоносимост, към млякото и т.н. И какво беше моето изумление като разбрах че детето ми има непоносимост към лактозата, от което е имало газове и болко в стомаха, оттам диария и тотален отказ да яде! shok angry и  защо не му обърнах внимание по-рано?
Веднага спряхме по мнението на гастрото всичко приготвено с краве мляко, но по нейно мнение можеше сирене и кисело мляко (всякакви плодови и киселото мляко аз му ги спрях, защото забелязах че от тях веднага се разстройва) и 6 месечен курс на лечение с пробиотици и ензими.Тя ми заяви че злоядите деца по принцип се ретират със сиропи за апетит докато го израстат!
Още на 2-я месец детето ми прояде (не казвам че е станал нормално ядящо дете,но започна сам да иска да яде и да посяга сам да си взема, на 3-я месец акитата му станах съвсем нормални, а още от самото начало коремчето му се прибра наполовина  Oh my ...)Колко ли му е било зле на детето ми, а аз съм го карала да яде! Минахме на 1 номер по-малък на памперсите, защото вече не бяхме подути от газове!На 3-я месец спрях и сиропите за апетит и пак ядеше!Казваше ми сам че иска да яде!Пак казвам не е станал съвсем всичко да яде, но нямаше нищо общо с преди!
В средата на август стават 6 месеца от началото на лечението и пак ще ходим да видим ще пием ли още лекарства!Но за съжаление от около половин месец пак много се дърпа и пак почнах със сиропите (подозирам че е от последните 4 кътника които решиха едновременно да растат и той като цяло е адски крив и нервен от това и се надявам наистина това да е!)
Ще видим какъв ще е резултата съвсем скоро!
Но моля ви мами - вслучвайте се в детето си и потърсете помощ навреме!
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 27, 2010, 16:17:53 »

А по отношение на съня в последно време се стигна дотам че спря да спи през деня по-често отколкото да спи.Почнах работа от 2 месеца и на баб дето го гледа не се дърпа и спи!Аз като почивам събота и неделя, поне единия от двата дена не спи за да е с мен и все ми казва че не му се спи или че се е наспал!!!Магария до шия!
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 03, 2010, 10:48:53 »

Диди,

добре, че така хубаво се е разрешило всичко  good, нали сме млади и зелени майки, кой да ти знае! И Симчето е злояд като цяло, веднъж яде, веднъж не яде, луда работа, напоследък му пускам негови клипчета и докато гледа изяжда всичко. Така че няпълно те разбирам какво си преживяла при храненето.
Сега сме на море и от морската вода малко се разхлабва и го боли корема и точно това забелязах, като го заболя корема отказа тотално да яде и беше луд рев при хранене. Лошото е, че докато проговори само гадаеш какво му е на детето и много често си мислиш, че нарочно се инати и те вбесява, а то си има проблем ама кой да знае?
Активен
mimi_08
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #66 -: септември 25, 2010, 21:33:49 »

Здравейте и от мен.

И аз, откакто започнах да захранвам, съм се видяла в чудо с Мартина. Като види лъжица- започва да плаче и да пищи.  angry Понякога хапва по две-три лъжици и това й е яденето.  angry
Най-много си обича кърмата. Никога не я отказва.

Страх ме е само някакси да не ,,научи,, и сестра си, че тогава направо...  angry shok
Засега Кристина си яде от всичко, няма проблем с храната.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 06, 2011, 13:51:43 »

Докато се усетя, че "хирерактивната" тема е слята с друга, доста време се порових ..... Попаднах на една доста интересна, задоволително обяснена и подробна статия за синдрома на хиперактивност. Няма да публикувам цялата, ще пусна линк, защото е доста дългичка.
И моля ви, нека всеки, преди да си "диагностицира" сам детето като хиреактивно и прочие, да потърси нужните специалисти за нужната помощ. Защото в нета инфо много, но да сме информирани е различно от това да сме отговорни и правилно постъпващи родители. Нали ?!?

Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 06, 2011, 20:41:07 »

Ина тия дни се канех да ти пиша.... какво да правя с дете което удря, когото докопа, когато е недоволно? Не знам дали е просто период и ще отмине или ако сега не рагирам правилно ще се пренесе и в бъдеще проблема  crazy
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 07, 2011, 00:49:31 »

И аз ще чакам с интерес отговор, но Гери, мисля си че е период, може би и трябва да видиш кога ще изчезне, а ако не изчезне или се задълбочи, тогава да се притесняваш, сигурна съм че всики деца иамт такъв период, при все че Диянка е и малка и според мен не разбира смисъла на удрянето, според мен тя мисли, че е игра. Може и да съм в грешка, засега така мисля blush
Анелия също удря ако нещо не направя на момента ако го е поискала и ме щипе и ме дере и някак виждам, че го прави съзнателно и преднамерено, но от друга страна, обяснявам, че е е се прави тека със сериозен тон, уж се карам, ала бала-ефект-0 sarcastic Но нали се казва, че децата до две години си се водят бебета и не съм сигурна, че го правят толкова умишлено girl_wink Но дано се изкаже някой дето повече знае, та да се успокоим sarcastic
Активен
majka
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #70 -: януари 11, 2011, 14:59:18 »

Моето дете е момче на 2г 8м Напоследък е страшно агресивен към мен- бие се хапе и скубе Като му се скарам става по-зле после се разплаква и се успокоява. по принцип е  неспокоен и палавр но как да се справя с тази агресия
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 20, 2011, 22:15:36 »

Когато започнах да чета темичката и проблема на Диди, много съжалявах, че това се е случило отдавна...веднага си помислих, че има някакакъв медицински проблем...децата, бебетата не са манипулативни...много се дразня на такъв сорт изказвания...винаги стои проблем някакъв...при мен Раличка започна да пищи веднага след като я изкъпя, ей така изведнъж...оказа се след като всяка вечер елиминирах по нещо, че просто се претопля...Аз мога да кажа само дин съвет...ако няма медицинско обяснение...ами отидете при хомеопат...И още нещо...четох и темата за хиперактивността...ами според някои учени, това се дължи на ваксините...няма да изпадам в подробности, кои вещества в тях действат по този начинм има го в книгата Ваксините-въпроси и отговори...както и агресията и трудната концентрация, алергиите,  дали е така ще разбера...аз отказах точно поради тази причина да ваксинирам малката, но моя хомеопат лекува много такива деца, т.е много майки имат такъв проблем.... Това за хомеопатията го казвам защото наистина може да бъде панацея. Видях при него една майка, на която детето ядеше само картофи, мисля, към всичко беше алергично. и моята хазяйка, на която детето беше с аутизъм и така...това за мен е спасението, когато нещата се прецакат...с този пост не искам да правя реклама на хомеопата си, а на медицината...мами не я пренебрегвайте, аз за седем години при него се нагледах на какво ли не...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 22, 2011, 00:43:58 »

Аз искам да ви кажа на всички майки с подобен проблем-знам,че е изнервящо и досадно,но от личен опит мога да кажа-няма нищо страшно,рано или късно всичко си идва на мястото.Аз съм била много злояда като малка,стигало се е до там майка ми да ми запушва носа,за да си отворя устата 1tongue,баща ми ми е ловил рибки,само и само за да се замаявам с нещо.Когато бях на градина,никога не си изяждах храната и дори лъжех майка ми,че дават грис халва,само и само да не ми се кара,че не ям.Абе изобщо си е било голяма борба да ме нахранят.Но след 4-ти клас,нещата се обърнаха и оттогава до днес се боря с наднормено тегло.Апетита ми изведнъж се отвори и сега няма нещо,което да не ям или да не ми харесва. Torte Ice_cream mind Чудеха се как да ме спрат  pardon Майка ми е акушерка и сега отчита грешката си-ненужните борби по време на хранене,които изтощават и детето и родителите.Желая успех на всички с подобни проблеми и знайте,че нещата се променят! good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #73 -: януари 22, 2011, 09:57:43 »

Момичета не ми се сърдете, но това е моето мнение - ако не предизвиква проблеми със здравето, не наричайте децата си проблемни само защото не искат да ядат. Аз моето момче не мога да го нахраня, когато и да му дам все ще яде, а и сега яде повече от връсниците си - еми не бих казала че е проблемно дете. Има къде къде по големи неволи в живота. Знам че ви е трудно като не можете да нахраните детенцето и си е цяла мъка. Те са нашите съкровища.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 22, 2011, 21:28:50 »

 :offtopic:По принцип е така, но от разказа на Диди аз си извадих поука...и извод...не трябва да насилваме децата си да изядат точно количеството, което ние решим че трябва, но те трябва да ядат, боже, вече 2 дена  не мога да спра да мисля за този случай. Всъщност много изводи си извадих...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines