Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 17:24:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРЕМЕННОСТ И ПСОРИАЗИС!  (Прочетена 13828 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« -: май 13, 2009, 15:14:03 »

Първо, искам да се обърна към модераторите с извинение, ако има някъде засегнат този проблем в отделна тема.Този път прегледах доста преди да създам нова тема, но ако и този път съм сбъркала...направете нужното  smile

И така..към темата..
Мили, дами, имам един не малък проблем - имам псориазис от малка - не генетично предаден. Няма нито един човек от роднините ми и от двете страни, който  да има такъв проблем.
Не знам дали сте чували за тази болест (ако мога така да го нарека), но все по-често срещам хора които го имат и мисля, че става все по-разпространен. Изразих се така все едно е нещо заразно, но не е!
Лекувала съм се с какво ли не, пращани са ми лекарства може би от всяко кътче на Земята, но уви...засега не съм се излекувала (а и всички като мен - всичко е временно)..Няма да изпадам в излишни подробности, не искам да ви занимавам с това в дълбочина.Просто искам да знам, ако има тук във форума поне една мама, която вече е раждала или в момента е бременна (или ваши приятели и познати, които имат псориазис), която има такъв проблем да сподели как псориазисът се е повлиял по време на бременността и след това. Разбира се всичко е индивидуално (а и те са много видове), аз съм чула много мнения, но никога от първоизточник.
Аз все още не съм бременна, но бебеправим и се чудя "какво ли ще стане с мен после...?"...."ами с бебето?" ....шансът да го предам е 50/50 или поне така ми казват.Моят гинеколог ми каза, че е имал пациентки с псориазис и той се е увеличил по време на бременността, друг пък гинеколог ми казва точно обратното - по време на бременността напълно се е скрил, дори и след това..
Много съм объркана...дори усещам, че в момента пиша на хаос..
Не съм песимист, дори напротив....но няма как да не си задавам тези въпроси..
И така..приключвам - повече да пиша е излишно - очаквам мамите с такъв проблем да пишат - ако има такива разбира се - ако НЕ, радвам се, че няма. yahoo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 13, 2009, 15:26:33 »

Agent T , я се успокой първо, че ще има  beating
Сега заради единия псориазис, дай да нямаш деца, откъде ги мислиш тия глупости  diablo
Добре е, че търсиш информация, ама в тона ти ми прозвуча едно отчаяние, което хич не ми хареса  nea

Леля ми има псориазис и си има два големи сина, които не са наследили болестта или поне засега не се е проявило нищо.
Една от моите приятелки е с псориазис и роди миналия месец, честно казно почти не помня да ми се е оплакала, май беше на периоди, но честно казано преди бременността имам спомен, че повече се оплакваше, ще я разпитам по-подробно и ще пиша.
Абе смятай, дали е било зле положението, щом нямам спомен да ми се е оплаквала както преди да забременее.

Ще допълня още инфо, обещавам, но не искам да се отчайваш - да, неприятна болест е, доколкото имам наблюдения от мои близки хора, но се живее с нея и в никакъв случай не е болка за умиране през бременността.

 Offtopic Ако може, моля, темата да се прекръсти на "Проблеми при бременност", за да може в нея да пишем и за други притеснителни неща през бременността.
Мисля, че ще е доста полезна в такъв вид, затова, моля модераторите да не я махат
  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 13, 2009, 15:34:57 »

Ако се смени заглавието на темата, ще трябва да се слее с "За бременностт, знаете ли..."

Там има много инфо за всичко през бременността! good
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 13, 2009, 15:42:03 »

Кикси, благодаря ти за бързия отговор...(чак ми се приплака  cray

Всъщност аз го имам  от 25 години, а съм на 27 и свикнала, до колкото може да се свикне..

Колкото до заглавието на темата и дали трябва да бъде преместена или слята с друга, нека модераторите да решат, аз съм ОК за всяко решение.  smile

..и Кикси...идея нямаш как ме успокои... cray smile
(напоследък съм станала много ревлива.... Girl_sing
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 14, 2009, 19:39:11 »

Agent T, и аз имам този проблем - гадния Псориазис и напълно разбирам как се чувстваш. Аз също го имам доста отдавна, вече даже незнам колко точно години. И при мен е същата работа -  с какви ли не мазила, хапчета и лосиони сме го третирали и полза никаква, само моментна. В момента ползвам едни такива приготвени мехлемчета, които майка ми поръчва от един човек, който ги приготвя, но пак не виждам кой знае каква полза. В нашето семейство и майка ми има, но при нея се прояви доста след мене. Наистина е ужасен проблем, който навсякъде ми казват, че не се лекува. Дай Боже, един ден да измислят някакъв лек, не спирам да се надявам. Аз, понеже сме живяли в Германия няколко години, и там ходих на лекар и знаеш ли какво ми каза той - не се лекува, препоръчвал ми да ида да живея на някое топло място с море. Егати съвета, аз съм до морето, ама мога ли да кисна цяло лято на плажа, няма как да стане просто. При мен най-неприятното проявление е по кожата на главата, защото адски сърби и се люспи. Майка ми щеше да ходи да пита за премахване с лазер, ама да видим кога ще може, защото ако има ефект, просто сме там.
Иначе аз имах една колежка от университета, която роди преди 2 години и аз в последствие разбрах, че имала псориазис, ама честно казано незнам дали е имала някакви оплаквания.Ако има някой с такъв проблем, да драсне нещо по въпроса, че и мен живо ме вълнува.
Ние още не сме почнали да работим по въпроса, понеже имах раничка и трябваше да зарасне и си мислех от другия месец да почваме, ама сега пък едни други лекарства ми даде, че имам някакво течение и незнам дали не е по-добре да се оправи всичко напълно и тогава да започваме. А пък и съм голяма патка, че не го питах, ако забременея, дали това течение е опасно.
Ами май малко дълъг пост пуснах, ама се поувлякох малко. Моля, да ме извините. blush
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 14, 2009, 19:52:20 »

Момичета, пробвали ли сте с цитросепт?! Аз го приемам за друго, но на упътването пише, че се прилага и при тази болест.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 15, 2009, 01:04:32 »

Даа....ще бъде чудесно ако някой слънчев ден се намери лек....но засега - Знаеш най-важно е с какво се храним и пием.
Това лекарство Цитросепт за 1-ви път  го чувам!Ще го проверя.
Не знам за бременеенето, което ми е основното притеснение и най-вече  след това.....се надявам да ми позатихне или поизчезне за известно време. Само времето ще покаже това.


Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 16, 2009, 21:09:20 »

Agent T  моя близка приятелка е с псориазис и роди преди почти 6 месеца  smile
Вярно е това,че при едни се засилва по време на бременността,а при друго поотшумява,но никога не изчезва,няма такова нещо ....Та с две думи не се притеснявай  Yes
Има си здраво,право бебе.....чудесно момче....Но за съжаление при нея шанса той да го наследи е към 90%,но само Бог знае .....
А аз не разбрах ти от какво точно се притесняваш?
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 16, 2009, 22:38:44 »

Притесненията са ми основно да не го предам на детето си и да не се влоши състоянието ми по време на бременността. Това са все неща, които няма как да пророкувам, за съжаление.
За това и исках да знам, ако има други момичета,вече раждали или бременни да споделят.
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 29, 2009, 18:13:25 »

Здравей Agent T.
Виждам че по тази тема не е писано отдавна най случайно я открих. Искам да ти кажа,че и аз имам псориазис. На мен това отвратително нещо ми е по наследство от баща ми била съм на 3 годинки когато ми се  е появило. Лечение няма... Цял живот тичаме по доктори,болници и какво ли още не, но лек за това няма. Винаги съм се притеснявала когато дойде време да родя дали няма да обременя и детето си с това ужасно нещо (сърбежите). Като малка имах по цялото тяло:по генеталиите,лактите на ръцете,краката и най вече в главата.Сега имам само в главата,едно петно на кръста и леко по лактите. Пиша този пост за да ти кажа че и аз като теб имам притеснения за бъдещето си дете . Много ще се радвам ако пишеш дали не си открила някакъв лек.
« Последна редакция: юни 29, 2009, 18:15:53 от ilkata » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 30, 2009, 15:10:03 »

Мила, аз в момента съм горе-долу добре.Вижда се, разбира се - аз имам на коленете, лактите и китките. Ходя на солариум, не пия абсолютно никакъв алкохол повече от 2 години, опитвам се да огранича и сладкото и месото. Забелязала съм, че когато не ям месо избледняват.
Ох, и така засега......ще видим какво ще стане когато забременеем - дано всичко е наред...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 01, 2009, 10:52:20 »

http://www.psoriasistreatment-bg.com/---------/p_28/

само това успях да открия като полезно инфо...

агентче, мила, успокой се, недей така деее!!!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 01, 2009, 18:04:07 »

Гостенка, мила, при тази лечителка вече бях - лечението там за 1месец ми струваше 1500 лв, плюс още не знам колко за лекарства и посещения (всяко по 30лв), в продължение на 7-8 месеца.Пък да не говоря, че всеки месец трябваше да пътувам до Сф, но както и да е - резултатът беше противоречив. Поизбледняха за 2-3 месеца, както се получава и с което и да е друго лекарство, което съм използвала, и това е.На ден приемах по 41 таблетки (броила съм ги) различни витамини и др.хапове....не ми се разказва..
Имаше ефект, но за около месец- два, срещу скромните 1500-2000лв (там някъде беше), а това постигам и с 20лв на месец...
...няма значение..
Изключително съм ти благодарна, че си изгубила от времето си, за да потърсиш информация..
 give_rose smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 02, 2009, 11:49:33 »

за нищо, мила;
съжалявам, че е било безполезно лечението;

поне сега се разбра, да няма и други, които да си загубяг времето там!

Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 02, 2011, 21:15:34 »

Темата доста отдавна е позамряла и сега се наканих да я поразмърдам малко като опиша какво се случи с мен по време на и след бременността. Виждам, че и Agent T вече си има бебче, така че и тя може да се включи с разказче при нея какво се е случило. Аз по време на бременността си нямах никакви по-различни оплаквания от стандартните, нито се увеличи псориазиса, нито намаля. Родих на 01.06. и съответно лятото нямах много голяма възможност да ходя на плаж и да се плацикам в морето, защото от тях се повлиява доста добре. Успях да отида 2 пъти, обаче за по малко и все едно не съм ходила. Както и да е, след раждането всичко си беше ок, докато не дойде есента. Не мога да си спомня точно кой  месец се случи - септември или октомври, обаче изведнъж положението стана страшно, краката ми се покрива целите от коленете надолу и като цяло състоянието се влоши. Отдавам го на спадналия след раждането имунитет на организма ми и съответно на застудялото време, но най-вече на имунитета. Сега съм решила да посетя Он клиник, понеже за там съм чувала добри отзиви и май това засега ми остана като последен вариант. От години се мажа с едни и същи лекарства, но както знаете, ефектът е временен и не е лекуващ, а само облекчаващ. За тази клиника бях скептична, но след като познат на мъжа ми се е лекувал там и е останал много доволен от резултата, смятам и аз да пробвам, така или иначе всичко познато е изпробвано. Та, този мъж казва, че около 6-7 месеца кожата му е останала чиста, което си е направо супер да знаеш, че толкова време нищо няма да ти се появи, имайки предвид, че заболяването е нелечимо. Ако има някой, който е ходил или също има отзиви за там, ще се радвам да сподели.
Аз също съм силно притеснена за дъщеря ми да не го наследи, понеже майка ми също има, но при нея се прояви след мен. Силно се надявам и се моля детето ми да не се сблъска никога с този ужас.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 04, 2011, 21:12:18 »

Да наистина в темата отдавна не е писано..
При мен нещата стоят така:
В момента, в който разбрах, че съм бременна престанах да се мажа с каквото и да било.През цялата бременност петната ми /по-големите/ си стояха на местата,но почти не личаха, а по-малките като че ли изчезнаха.Сега  , след като родих промяна няма, единствено на ръцете ми малко се зачерви, но това го отдавам на факта, че ръцете ми са постоянно във вода и дезинфектант...иначе съм добре..Не знам какво ще стане след няколко месеца... crazy
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 04, 2011, 21:36:39 »

Стискам ти палци и ти пожелавам най-искрено да няма промяна като при мен, че е ужас просто. Добре, че поне лятото беше всичко наред, че иначе трябваше цяло лято в тези жеги да ходя с сълги дрехи. Обаче това лято смятам, да не се заричам много, че на плаж ще ходя всяка седмица в събота и неделя, че през останалото време ще ми бъде трудничко с детето  smile. Но все пак се надявам до тогава положението да се е подобрило, че другия месец имам намерение да си запазя час за клиниката, пък дано наистина е така, както казват, че то май е последна надежда  smile
« Последна редакция: януари 04, 2011, 21:39:46 от Вили » Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines