Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:27:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Брак по сметка  (Прочетена 23380 пъти)
 
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« -: март 20, 2006, 09:40:00 »

Казаното от jeni в темата 'За или против рокли "втора употреба"?' за богатия чичко ме наведе на мисълта да открия тази тема.... Очаквам мнения  Wink
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 20, 2006, 12:48:46 »

Малко са вече браковете по любов. В математиката имаше един израз - "Клонят към нула"
Пропускам малките щастливи човечета, които се женят по любов. Останалите всички са по сметка - кой по голяма, кой по малка сметка....
« Последна редакция: октомври 18, 2006, 16:24:43 от Teo » Активен
cveti
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #2 -: март 20, 2006, 17:13:30 »

sad Тео, тази твоя статистика е много тъжна...но май вярна
Но аз искрено се надявам, че все още има хора по земята, които се женят ЗАЩОТО СЕ ОБИЧАТ!!!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 20, 2006, 22:42:30 »

sad Тео, тази твоя статистика е много тъжна...но май вярна
Но аз искрено се надявам, че все още има хора по земята, които се женят ЗАЩОТО СЕ ОБИЧАТ!!!


Има със сигурност..... надявам се аз да бъда един от тях  Wink
« Последна редакция: март 20, 2006, 22:50:22 от Teo » Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #4 -: март 21, 2006, 12:05:43 »

Искрено ти го пожелавам Тео! Мисля, че браковете по сметка едва ли са в БГ. Е сигурно и тук има, но най-вероятно са по върховете Wink
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #5 -: март 24, 2006, 08:56:56 »

Според мен брак по сметка в България има сред така наречените "звезди", не ми се иска да повярвам че и обикновените хора се ръководят от материалното преди да кажат "Да".
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 24, 2006, 10:25:40 »

Според мен материалното става все по определяща причина за браковете. Малко или много браковете се определят и от социалната група на двамата. nea
Брак по любов, без предразсъдъци според мен си е истински късмет.
Активен
jeni
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #7 -: март 24, 2006, 19:51:23 »

Да Тео, това е и моето мнение. За съжаление  cray
Активен
mishle
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56


Добро мишленце


« Отговор #8 -: март 26, 2006, 16:51:38 »

Аааа, брак по сметка, много лошо звучи...не мога да си представя заради парите на някой да се омъжа за него...абсурд! bad
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #9 -: март 27, 2006, 16:09:03 »

Ето тук мога само да цитирам заглавието на една песен на Metallica: 'Sad but True' Абсолютно съгласен съм с този израз за тая тема  cray blush
Активен
mikkey
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #10 -: март 28, 2006, 09:22:20 »

Никога не бих се омъжила по сметка!  shok Просто не мога да си представя живота си по този начин, може да прозвучи прекалено идеалистично, но хора, които се женят по сметка не изживяват живота си, те просто преживяват, макар и по-добре от останалите. 
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #11 -: март 28, 2006, 13:36:24 »

По-добре от останалите? В какъв аспект? В материален?
Това не е живот!
Какво удоволствие ти доставя всичко това да ти се поднася на тепсия?
Как може да се чувстваш ползотворен човек, когато не правиш нищо с живота си, а само консумираш!?
Друго е усещането, когато погледнеш резултата от всичките си усилия ... някакси по се осмисля живота ти:)
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #12 -: март 28, 2006, 17:38:37 »

DIVA, мисля че точно за материалната страна говорим за съжаление  shok. Ти говориш само за консуматори, но тези хора са малко - поне аз така мисля. Та така може да се реализираш по-добре. Което не става с пари ставало с много пари - така казват. Според мен броя на тези бракове ще расте, дано има и богати чичковци  blum,а защо не и дами blush
Активен
mikkey
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #13 -: март 29, 2006, 09:36:05 »

С пари можеш да купиш всичко, но не можеш да си купиш щастие и любов! 
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #14 -: март 29, 2006, 12:50:40 »

Да, така е, за съжаление! Ценностната система на много от хората е извратена. В крайна сметка всеки сам избира дали да живее с много пари и без любов. Материалната осигуреност до известна степен определено олекотява семейния живот. Но последния не е благосклонен към всички свои чада. Затова мога само да ви пожелая да обичате силно и да не позволявате на проблемите, които неминуемо ще произтичат от това да стопят любовта между вас. В крайна сметка не парите са ви събрали! (Дай боже)
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 29, 2006, 13:23:15 »

НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ
« Последна редакция: март 30, 2006, 11:59:25 от Teo » Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #16 -: март 29, 2006, 13:56:37 »

Тео, съгласен съм с теб. Наистина не са всичко, но е добре да ги имаш. И то в по-големи количества! Поне 99% са .... за съжаление. А покрай този факт всичко се е изродило. Огледай се по улиците. Виж лицата на хората.  nea
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 29, 2006, 14:00:07 »

това е моето послание към всички... cray
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #18 -: март 30, 2006, 08:06:32 »

за съжаление ситуацията в която живеем прави парите много важни, но най-голямата глупост която човек може да допусне е да позволи мисълта за пари да обхване цялото му съзнание и съществуване
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #19 -: март 30, 2006, 09:57:13 »

Ебе....  aggressive много анти тема  stop
Дайте нещо по-веселяшко  pleasantry
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #20 -: март 30, 2006, 11:55:06 »

НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ

да, което не е пари е много пари.... crazy
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 30, 2006, 11:58:06 »

Брак по сметка, за сметка създаване на семейство.  pleasantry
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #22 -: март 30, 2006, 14:53:37 »

Даа, Тео тогава семейството наистина сякаш се измества от личната изгода. shok
Активен
nepenthe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #23 -: октомври 06, 2007, 05:43:11 »

  Хм, според мен това дали човек сключва брак "по сметка" или "по любов" зависи като цяло от нагласата му към живота. Бракът "по сметка" показва, че даден човек е зависим от парите (материалните неща като цяло) и най-силно те осмислят неговото съществуване! Бракът "по любов" извисява човек над материалните неща и засвидетелства неговата богата душевност.
  ИЗВОД: Браковете по сметка са за безчувствени, разглезени, меркантилни темерути, които не знаят какво да искат от живота  tease
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #24 -: октомври 06, 2007, 11:14:49 »

Моето лично мнение е, че човек не може да избяга от себе си никога. Точно това е ключовият момент лично за мене в темата за браковете по сметка. Ако има такъв брак и единият е заблуден, а другия е "сметкаджията" ( angry ) - то каква е равносметката?
Всъщност парите нямат значение в случая, или кой как живее - макар и беден с любов, или мнооого богат с брак по сметка.
Вътрешното чувство, от което човек не може да избяга, е най-страшното наказание. Хората, които имат брак по сметка могат и да изглеждат много могъщи, силни и т.н., но това е обвивка, отвътре те са като пустиня. В живота им е празно, защото няма любов...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 06, 2007, 11:52:22 »

когато става дума за брак по сметка се връщам в миналото когато еди си кой цар жени дъщеряси на (12г) за сина на друг цар (и той на 12-13 или недай си боже на 30)за д ане му завземе еди си кое парче земя или за да с епостигне мир между царствата crazy за съжаление и в наше време се случва мама и тате ако са по властни а децата им по бездушни да им се наложат с думите "това е най-доброто за теб, живота ти ще е уреден, ще имаш всичко, ще живееш добре , ще те гледат мани го тоя пикльо още вятър го вее на бял кон ще е с теб и след време ще те остави сама и тогава какво те очаква мизерия и никой няма да те погледне!гледай си интереса не бягай от късмета си!мисли за бъдещето си!сега може дас си мислиш че си влюбена но скоро мизерията която Х.. ще ти осигури(защото няма нищо)ще те подтисне ще съжаляваш а и той ще те зареже малък глупав несигурен от работа на работа скача като цветарк анищо сериозно"......и още такива цветущи думички които подтикват младите да се вслушат защото аджеба мама и тате са винаги прави и ако не се лушат ще се отрекат от мен ще ги разочаровам!много е грозно и гадно но се случва......
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #26 -: октомври 07, 2007, 18:24:56 »

kleo_20, аз мисля че тези в миналото не са имали избор горкичките angry
Пък в днешно време всеки има право на избор. Това, че слушат мама и тате, не ги оправдава nea
Имаме приятел в компанията, който е на 30 милият и все слуша мама и тате за тази връзка, за онази връзка...  girl_impossible Не ги разбирам тези хора... Все не им харесва девойчето angry
Родителите наистина могат да бъдат много властни, но пък детето също трябва да настоява за своето си пък!  pleasantry
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 15, 2007, 21:37:41 »

Браковете по сметка дали са по-трайни?
Друг е въпросът дали една жена ще си признае, че бракът й е по сметка. Бях чул едно мнение, че една жена много на бързо се влюбва в притежателя на дебелия портфейл.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 16, 2007, 16:19:16 »

Интересна тема, по която много мога да поразсъждавам: айде дайте да не се лъжем, всички жени малко или много сме материалистки, защо никоя от нас не тръгва да се влюби в някой просяк примерно!!! повечето сме се запознали с приятелите си я на дискотека, я на бар, впечатлили са ни очите, устните, но също така как е облечен, парфюма му, или пък като ни почерпи в заведение сме се чуствали поласкани, girl_wink естествено че никоя от нас не се влюбила само заради парите, но всички до голяма степен като си изграждаме представа за даден мъж вземаме впредвид и този фактор, гледаме дали е образован и интелигентен, дали може да се разчита на него, дали може да си изхрани семейството занапред!!!! всички казваме каква страхотна изненада ми направи милото, какъв готин парфюм или дреха ми подари, на какво готино място ходихме на почивка!!!! така че не бива да съдим строго жените, които се женят по сметка!!!! Може би просто това е начина по-които те обичат!!!!  Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 16, 2007, 19:10:46 »

Ето с това не съм съгласна.Аз с моя мъж се запознах по интернет.Единственото ,което знаех за него относно материалното му състояние преди да се омъжа за него е че има един овърдрафт.Първият парфюм аз му купих,не сме ходили по ресторанти а по квартални кръчми и пиехме мастика с айрян и ядяхме чушки бюрек.Това ни кефеше тогава.Освен няколко комплекта бойни униформи в гардероба си моя любим имаше 2 чифта дънки и две тениски.Това е.Аз също нямах нищо освен кредитна карта с 300 лв дълг в нея ТВ и ДВД.Събрах си багажа точно за 2 часа.Отидох да живея при него в СЗ на квартира напуснах работата си и преджобвахме дрехите за да си купим нещо глезетийско преди заплата.Взехме заем за да си направим сватбата,чиято възвръщаемост беше 50 %.Ха ха.С никой не се лъжа - това нашето си беше идилия.Надявам се така да бъде цял живот.Никога не са ме интересували парите.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 16, 2007, 19:45:17 »

и аз подкрепям фийби!
тръгнах със съпруга ми края на ноември 2005, тогава той имаше 120 в сметката (колата му се беше счупила и той беше и без работа временно), като на 1 декември трябваше да си плати наема 400...Вие кажете дали имаше пари....Вярно, аз го познавах отпреди и знаех, че това е временно състояние и че той е много свестен човек. Заедно излязохме от финансовото затруднение. С пълна съвест осъзнавам, че не сме абсолютно финансово задоволени, но смятам, че постигаме заедно всичко и се обичаме много heart А не е ли това понякога по-важно? Не отричам, че любов стомах не пълни дълго, но пари се изкарват за живеене. Другото с пари не може да се постигне...
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #31 -: октомври 16, 2007, 20:41:26 »

И аз подкрепям Фийби и Аничка напълно! Даже ми става смешно като си помисля първите години, в които бях заедно с моя съпруг (тогава приятел). Запознахме се на студентско парти. И двамата живеехме на общежития в университета. Работехме почасово в един център в университета, за да си плащаме заемите от университета. Нямахме вечери на свещи и официални срещи. Ходехме на вечеря в Макдоналдс laugh Аз тогава нямах кола, а той караше старичък син пикап  blum Като ни пращаха пари родителите, поделяхме - един път аз плащах, един път-той. За първи път отидохме на ваканция заедно миналата година - и то до БГ. Сега дом, мебели, и коли плащаме заедно благодарение на заплатите си. Съпругът ми купи годежния ми пръстен с втората си заплата от работа. Нямаме тръстове и запаси в банки, но сме щастливи, че сме заедно и се обичаме, че сме здрави и работим.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 16, 2007, 20:52:49 »

Да,така е!Ясно е че всеки се стреми да се развива финансово,да подобри живота си и т.н. и това сигурно е начин да го постигнеш ако сключиш брак по сметка.Не че няма такива,не че не съществуват дълги години н,но това по скоро е сделка, а не брак.И ако е брак то е пародия.
Ясно е че всички се увличаме по нещо у половинките си,рядко по сините очи,но има и такива рядкости като нашата.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 17, 2007, 17:13:06 »

Момичета искам да ви кажа, че мнението на германците за чуждестранните жени, които се женят за немци е много крайно. Те смятат, че всички до една го правят по сметка, за да могат да останат да живеят в Германия (и за съжаление май са прави). Имам една приятелка и колежка в университета, която е родом от едно малко забутано селце в Сибир и е от бедно семейство. Тя веднъж ми беше казала, че би направила всичко, което е по силите й, за да остане да живее в Германия и онзи ден ми показа снимки от сватбата си при положение, че нито веднъж не ми е споменавала, че има сериозен приятел. Когато започнах да я питам той какъв е по народност, как и кога са се запознали и как са взели това решение, тя замълча, въздъхна и ми каза: "Албена, за теб вече е лесно, България е в Европейския съюз, а аз нямам друг шанс да остана!" Отговора й беше достатъчно кратък и ясен, за да си дам сметка, че всъщност за много жени е важна само крайната цел, независимо на каква цена ще я постигнат. Колкото и да ми е гадно да го призная, повечето чужденки в Германия биха дали мило и драго, и дори бих казала, че са тук само за да намерят някое шаранче, което да омаят, за да могат да сбъднат мечтите си за по-добър и уреден живот в Германия. Не споделям мнението им и самата аз никога не бих направила такова нещо, но съм склонна да ги разбера и да ги оправдая. Мисля, че отчаянието от мизерията и бедността, която ги очаква ако се върнат по родните си места, е много по-силно от вярата в любовта (като някакъв вид инстинкт за самосъхранение). Понякога отчаянието и страха от мизерстване ни кара да правим неща, които никога не сме искали и не сме си мислили, че ще направим. Така че не всички, които се женят по сметка го правят защото ламтят за пари (все пак сигурно по-голямата част от тях го правят точно за това), но може би един малък процент от тях го правят от страх да не мизерстват до края на живота. Тук в Германия дори съм забелязала и мъже, които се женят по сметка. Това са бедни студенти от арабските и африкански страни, които искат по някакъв начин и те да се спасят. Така че ако го направят поради такива сериозни причини не мисля че трябва да ги убиваме с камъни  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 23, 2007, 15:41:28 »

Бени мила разбирам те give_rose
аз с милото се запознах в автобус!да сериозно аз на оът за училище той за работа....вярно е че аз съм никоя за обществото докато той е много нависоко вече в неговата си среда!!!!но не съм милсела никога че да се омъжа за него ще е голяма аванта или нещо подобно!!!
мога да ви акжа че аз лично познавам момиче което беше и оеще е много влюбено в едно бедно момче...но за съжаление тя послуша мама и тате и се ожени не по любов ами заради положение и парфички!!!тя и до днес не е спряла да обича бедното момче и то нея също и знаете ли ефекта на цялата работа-виждат се тайно!!!!!за повечето от вас ще е осъдно може би но аз мисля че грешката си е грешка а любовта любов
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines