Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:04:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкетите на сайта  (Прочетена 6281 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: юни 24, 2006, 11:52:07 »

Приключи втората наша анкета от първата страница. Въпроса беше:

Трябва ли църковния брак да стане официален?

Общо гласували 710.

На въпроса с "Да" са отговорили  68.87%

с "Не"                                       27.04%

"Не мога да преценя"                   4.08%


-------------------------------------------

Резултатите от вашите мнения клонят към признаване на църковният брак като официален.
Като че ли обаче това няма да се случи в България и младоженците,
които желаят да имат църковен брак  ще минават през ритуалната зала.
Естествено по този начин ще продължат да плащат и на двете места такси.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 03, 2007, 18:36:19 »

наистина много жалко, че църковния поне скоро няма да се признае като официален брак
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 03, 2007, 19:57:45 »

наистина много жалко, че църковния поне скоро няма да се признае като официален брак
Хубаво би било,но явно няма изгледи скоро да бъде признат официално църковният брак.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 02, 2007, 12:05:55 »

Не той не е задължителен,но пък и никой не го забранява и който иска е свободен да сключи църковен брак
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #4 -: ноември 06, 2007, 17:03:40 »

И не би трябвало да става официален! Конституцията ми ГАРАНТИРА свобода на избора, а моят избор е да НЯМАМ църковен брак. Не вярвам в църковната ИНСТИТУЦИЯ /никой да не се засяга,моля ви,момичета-това е личното ми усещане все пак/.Аз съм кръстена, но ако някой ми беше оставил избора дали да съм кръстена или не, нямаше да се кръстя в църква.
Няма да се впускам в някакви спорове за религия и т.н., просто исках да кажа, че религията е собствен избор, религиозният ритуал- също. Както и гражданският брак,между другото!
Сега пък се замислих, че сте казали "официален", а не "задължителен", дали пък не коментирах в погрешна насока. crazy crazy Че защо сега да не е официален,нали пак издават документ???
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 06, 2007, 17:04:44 »

И не би трябвало да става официален! Конституцията ми ГАРАНТИРА свобода на избора, а моят избор е да НЯМАМ църковен брак. Не вярвам в църковната ИНСТИТУЦИЯ /никой да не се засяга,моля ви,момичета-това е личното ми усещане все пак/.Аз съм кръстена, но ако някой ми беше оставил избора дали да съм кръстена или не, нямаше да се кръстя в църква.
Няма да се впускам в някакви спорове за религия и т.н., просто исках да кажа, че религията е собствен избор, религиозният ритуал- също. Както и гражданският брак,между другото!
Сега пък се замислих, че сте казали "официален", а не "задължителен", дали пък не коментирах в погрешна насока. crazy crazy Че защо сега да не е официален,нали пак издават документ???

подкрепям   good good good good good good good good
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 06, 2007, 18:32:28 »

И не би трябвало да става официален! Конституцията ми ГАРАНТИРА свобода на избора, а моят избор е да НЯМАМ църковен брак. Не вярвам в църковната ИНСТИТУЦИЯ /никой да не се засяга,моля ви,момичета-това е личното ми усещане все пак/.Аз съм кръстена, но ако някой ми беше оставил избора дали да съм кръстена или не, нямаше да се кръстя в църква.
Няма да се впускам в някакви спорове за религия и т.н., просто исках да кажа, че религията е собствен избор, религиозният ритуал- също. Както и гражданският брак,между другото!
Сега пък се замислих, че сте казали "официален", а не "задължителен", дали пък не коментирах в погрешна насока. crazy crazy Че защо сега да не е официален,нали пак издават документ???

подкрепям   good good good good good good good good
аз също споделям това мнение  good
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 06, 2007, 19:04:58 »

Хммм, намирам резултатите от анкетата за интересни при положение, че българското общество не е католическо. Католиците много повече държат на църковния брак и при тях доколкото съм запозната той е по-важния и така да се каже "официалния", защото двойката иска да скрепи любовта си най-вече пред бога. Всъщност ролята на църквата като централна и главна институция в западно европейските общества е много по-исторически обоснована още от средновековието, но няма да навлизам в подробности, защото ще стане твърде дълго. Може би ние българите сме склонни да възприемаме по-скоро гражданския брак като официален, защото поне в исторически аспект държавата винаги е играла много по-централна роля от църквата и поколения българи (включително собствените ни родители) са били възпитавани в уважение и почитание първо към държавата като главна институция и след това към църквата. Това е моето обяснение, но наистина приятно ме изненадва отговора на мнозинството анкетирани.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 07, 2007, 19:48:40 »

Ако стане официален църковният брак,тогава ще има голям избор сред младите-дали да се оженят само в църква или в ритуалната и няма да се налага да се плаща на двете места.Макар,че като се замисли човек и двете церемонии са сами по себе си много вълнуващи и незнам дали някой ще иска да се леши от едната.Но това си е мое мнение girl_wink
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines