Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 13:19:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ¤ Enigma ¤ - 30.05.2009 г.  (Прочетена 46964 пъти)
 
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 14, 2009, 17:01:13 »

за кухненският робот в кои сайтове гледаш?
аз ако избирам кухненски робот много лесно ще го избера щото съм фен на техниката, а после най-вероятно няма да се сетя за него  ROFL защото не съм фен на кухнята  tease
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 14, 2009, 17:14:45 »

Гледах първо в Техномаркет, защото там бях видяла един на Kenwood и съм се заинатила за него, че е по-компактен. Ето го: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033366. А иначе зяпам сега в този сайт, че има повече модели показани на Kenwood: http://www.electricshopping.com/shop/kenwood/index.do. Иначе кумата ми показва един на Braun с повече приставки и т.н., ама все си мисля, че Kenwood са по-добри и издържливи. Ама не, че го знам, просто съм си го наумила pardon. Ето го този на Braun: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09002985
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 14, 2009, 18:26:08 »

Здрасти, честита темичка с много закъснение и от мен. За кухненския робот мога да ти кажа, че имам подобен на този Braun, само че е с две купи. Много съм доволна от него и ми върши чудесна работа в кухнята. Относно подредбата на гостите ние имахме същия проблем до последно и бяха големи ревове и тръшкане от моя страна  cray. Но накрая всичко си дойде по местата. Обикновено в ресторантите са склонни като дадеш заявка за гостите, след това да направиш предпоследния ден корекция в бройката, но най-много до 5-6 места. Поне в нашия случай беше така. Пожелавам ти много успех с подготовката и стискам палци всичко да мине наред.  good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #63 -: май 14, 2009, 18:43:02 »

Енигма, успокой се! Гледай да не си хабиш нервите за хора, които не го заслужават. Ако можеш да си го позволиш, отдели един или половин ден с приятелки и Не говори за сватба!!! Излесне на кафе, иди на любимо място и се отпусни! ако продължаваш така първо ще се изнервиш, второ така ще си вгорчиш всичко, свързано със сватбата, че няма да изпиташ удоволствие от нея.

П.С. Като се заженя да дойдеш да ми я пееш тая песен и на мен!  funnytooth Щото аз съм добра в съветите, ама как ги изпълнявам...
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 14, 2009, 20:52:45 »

Мила, тези, които ще направят всичко възможно си ги брой, то само така се приказва. Можа да отидеш на гости на свекървата, слагаш най-милата си усмивка, обясняваш й, че ще умреш от паника и колко е важно да знаеш сигурна бройка и ако тя се съмнява, че някой от гостите й няма да дойде да му звънне пред теб и да уточни. А ако не сте на ръба на ресторанта, няма да ти направят голям проблем за промяна 2-3 дни преди мероприятието. Моята е много разбрана и в това отношение даже може и да се притеснява повече от мен и никакви трудности не ми създава. Виж свекърът, за него нещата са много по-прости и винаги в неговия вариант на нещата има място за десетина, отдолу, отгоре. Ама жена му го стяга pardon
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 14, 2009, 21:35:32 »

Ени, без да твърдя да съм спец... Според мен ако нямате ограничение в паричките - вземете си този:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037998
Подарихме си го за Коледа с милото и да ти кажа - страхотен е! Компактен е като kenwood, и е страшно стилен. Да не говоря колко много ме улеснява във всичко! Има всички необходими приставки и е по-мощен от всички останали, които гледахме. smile С две ръце ти го препоръчвам!
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 14, 2009, 22:46:31 »

ако няма ограничение за паричките аз бих си взела този с най-много приставки и възможности, много държа на сокоистисквачката и цитруспресата също  girl_wink
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 15, 2009, 08:51:26 »

anbibian, кухненският робот на PHILIPS, който е показала Ble6tu4ka, няма сокоизстисквачка. Аз вчера ходих до Техномаркет и така ми казаха. А за моделите на Kenwood и Braun се оказа, че са почти еднакви. В магазина ми казаха, че Braun били по-хубави от Kenwood, ама аз все още харесвам последния. Както и да е за роботите, все нещо ще изберем, само дано да работи Wink.
Днес ще ходя да си поръчвам торта, но все още не ми се е избистрило в акъла каква да бъде. И много се чудя дали да не я поръчам светлозелена, мисля си, че ще бъде много весела. Само че майка ме будалка вчера, да не станело да ми я направят отровнозелена. Ще мисля, имам още няколко часа. Ще ходя и да заявявам бройките за ресторанта и менюто. Колебая се между пилешко вретено или свински карета със сос за основното. Мъжете обичат повече свинско, пък и май няма да е толкова горещо, че да ни дойде тежко свинското месо.  За предястието мога да избера между палачинка с пилешко и чушка бюрек. Аз май клоня към второто, но ще сложа по две чушки, че ако съдя по моя мъж колко яде, хората гладни ще си останат с една чушчица tease. Ооо, за девойките, които не са от моя край - чушка = пиперка crazy.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #68 -: май 15, 2009, 09:30:09 »

За ястията - аз лично бих предпочела свинското и чушката бюрек! Много по-вкусно ми се струва свинското, а чушката бих я избрала, защото някак си и предястието да  е с месо, и основното...много ми идва при все, че обожавам месо.

а за тортичката - кой е основния цвят на сватбата ви - цикламеното или зеленото? Избери него за тортата и доста пъти подчертай, че НЕ искаш отровно зелена торта, защото майка ти  е много права за риска!  Wink А ти каква искаш - слята или на отделне етажи? И каква украса си избрала? Дай снимка, ако имаш н амодлечето  blum
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 15, 2009, 09:39:18 »

Енигма, в пролетното издание на сп. Сватба има една невероятно красива зелена торта с кафяви листенца и клонки на 100грама сладки е. Ако можеш, погледни я! Аз лично съм влюбена в нея
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 15, 2009, 09:40:03 »

Еннигма за кухненския робот аз пък ще ти дам друга гледна точка. Преди около две години си купихме нашия. Тогава се колебаехме междду два - еднин (не си спомням марката, но доста прилича на кенууда, който ти си показала) и един филипс, който купихме. Филипса е с две кани, с много приставки, но е голяяяяяяяяяям. С много функции е, но ако нямаш кухня, в която да разхождаш кон си избери такъв с достатъчно функции, но да е по-комапктен, лесно да се прибира и почиства. Това за една жена е най-важно, а не това къде е произведен напр. (защото мойто мъж това му беше най-важното - да не е марков уред, произведен в Китай). Да, ама сега не той го ползва.
Колкото до менюто - избери това, което на теб ти харесва. От моят опит, като гост ще ти кажа, че не е толкова безкрайно важно какво точно ще е яденето. Моят принцип е да не е нещо прекалено екзотично, да е добре сготвено и да има в необходимото количество.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 15, 2009, 09:59:15 »

Снимах ти страничката, дано ти харесат тортите smile


* zelenitorti.jpg (74.46 KB, 500x667 - видяно 290 пъти.)
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 15, 2009, 10:00:06 »

по - отблизо


* zelenatorta.jpg (67.45 KB, 500x501 - видяно 271 пъти.)
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 15, 2009, 10:11:11 »

Amelia, по-скоро цикламеното е водещо, но аз горе-долу гледам да има и от двата еднакво. Много повече ми харесват слетите торти, но отново възниква въпросът с обезформянето им при рязане.
Ей тази много съм си я харесала, но силно се съмнявам, че могат да я реализират:

Затова мисля да е с някакви такива заврънтулки по нея:

Значи, говоря за ей такова зелено за тортата:

И тук започвам да мъдря как да се съчетаят цветовете - ако е светлозелена тортата, какъв цвят да са тези врътки и мога ли по някакъв начин да вмъкна цикламеното без да стане пълен цирк?
Имам и още един сериозен въпрос към вас. Имам две малки дечица, едното е на годинка и половина, другото на две. Кажете ми как да процедирам при тях с хапването. Вие какво мислите да правите? Много са малки за големи порции, но пък не върви нищо да не им сложа, макар че това по-малкото дете не го знам дали яде такива неща help!
ralichka___ , благодаря много за снимката, тортата е страхотна, но на мен ми трябва още по-светлозелено Wink. Това, което ми показваш, е рисувано и трябва много труд, така че и парички повече ще струва да се направи.


« Последна редакция: май 15, 2009, 10:12:48 от ¤ Enigma ¤ » Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 15, 2009, 10:47:23 »

tease. Ооо, за девойките, които не са от моя край - чушка = пиперка crazy.

И мое наблюдение е, че тук не можеш да си поръчаш чушка никъде. Просто те гледат нарочно дълго време, все едно не разбират за какво иде реч, майтапят те с люта чушка и накрая те поправят с пиперка funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines