Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:34:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблеми в двигателното развитие на детето  (Прочетена 7825 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« -: май 02, 2009, 10:37:29 »

Здравейте, реших да пусна нова темичка, защото съм много притеснена за детето си.
Тя е на 4 месеца и половина и е много жизнена , подвижна, изглежда си съвсем нормално, но на пооследната консултация, педиатърката  ни изпрати на невролог, защото все още се подпира на юмручета, когато е по корем и има повишен мускулен тонус все още.
Невроложката в " Света София " я прегледа и каза, че има леки отклонения от нормите, но много ме притесни това, че имала абнормни реакции наВойта, Ландау и още нещо си там.
Засега препоръча само максимално стоене по коремче и на 21.05 сме пак на преглед и ако не е наваксала, започваме рехабилитация, което на мен ми звучи много сериозно.
Обстановката в тази болница е много подтискаща и не искам детето ми да ходи там, а и изчетох доста неща в нета по въпроса.Моля ви, ако някой сподели личния си опит, сигурно ще ми е от полза, кажете кога вашите дечица започнаха да се обръщат, да пълзят, правите ли някъква гимнастика, изобщо какво правят децата ви, когато не спят.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 02, 2009, 10:50:00 »

Миличка а не ти ли казаха да и правиш някакви упражнения.Знам,че се правят упражнения за обръщане.Не мога много да съм ти от полза,не съм имала такива проблеми с моето дете,но все си мисля,че при такива случаи се дават упражнения които да се правят в домашни условия.На нас педиатърката ни беше казала какви да правиме.Знам,че си много притеснена,но все пак децата се развиват по различен начин и щом детето е жизнено може просто при нея да е така и да си се изравни с другите деца.Аз и в твоята тема ти казах потърси второ мнение.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 02, 2009, 10:54:48 »

Да допълня-отиди в педиатрията.Моята дъщеря имаше проблем тази година като тръгна в първи клас и ни трябваше неролог и ни препоръчаха тези от педиатрията в София.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 02, 2009, 12:04:55 »

Ами тя ни каза засега да я оставям максимално по коремче, но ме притеснява това, че изобщо има такъв проблем и искам да разбера причината.не искам да си мисля, че моето дете изостава в развитието си
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 02, 2009, 12:44:06 »

Според мен не става въпрос за изоставане,а просто за това,че развитието на всяко дете е малко или много индивидуално.Две деца на една и съща възраст не може да се радвиват абсолютно еднакво.Аз разбира се казвам това не като лекар,просто така мисля.Когато моя племенник беше малък,личната го беше пратила в Горна баня в ортопедията със съмнение за луксация заради гънките на крачетата.Там бяха потвърдили диагнозата и бяха предписали колани за корекция.Снаха ми и брат ми се бяха шашнали и го заведоха на частен преглед с бебешки видеозон и там отрекоха подобно нещо.Така и не сложиха тези ужасни колани,които изглеждат като уред за китайско мъчение.Детето вече е на 9 години и грам проблем няма.
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 24, 2009, 00:31:57 »

clovis, как е малката принцеска?

Какви са резултатите от прегледа?
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 04, 2009, 13:36:55 »

Ами на втория преглед ни казаха, че има още какво да се желае и ни изписаха рехабилитация.Аз реших, да чуя още едно мнение и я заведох при д - р Чавдаров, един от най- добрите в тази област.Той я прегледа, повече от половин час си игра с нея, правеше и различни гимнастики  и накрая ни каза, че си е добре, че няма нужда от рехабилитация, просто нормалните неща вкъщи да си правим.При което аз реших да му се доверя и да не я водя повече там.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 04, 2009, 14:02:01 »

Добре си направила, че си потърсила второ мнение. Явно са ви уплашили повече отколкото трябва.  girl_impossible
Дано вече нямате проблеми!  good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 04, 2009, 19:01:21 »

Кловис,браво на теб,че си потърсила второ мнение.Радвам се,че всичко е наред при вас.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 04, 2009, 19:14:45 »

Кловис, много се радвам, че всичко е наред при вас!!! good
Аз нали ти бях казала, че съм сигурна, че няма проблеми детенцето!!! heart
Просто, както са казали и другите мимочета, всяко детенце се развива много различно от другите!!!

Моят Косьо например, започна да лази след като навърши 10 месеца и проходи на 1г. и 2 месеца, други лазеха от 5-ия си месец, други проходиха на 9 месеца, а са на почти същата възраст с Косьо "+", "-" няколко дни!

И аз се бях ошашкала по едно време, но пък Косьо много от рано проговори - на 10 месеца!

Сега не отстъпва по нищо на другите, даже говори много повече от врасниците си!!!


Така, че миличка, спокойно и нацелувай малката кукла!!!
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 05, 2009, 08:19:28 »

Благодаря на всички за положителните отговори!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines