Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

август 21, 2018, 23:21:17

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 7600 пъти)

Alichka
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 3068

« Отговор #225 -: Днес в 14:37:45 »

Тези дни хич ме няма тук, ама все нещо си измислям и до компютър не стигам.
Като цяло бих казала, че познавам много от роднините ни. За огромни родове като нашите си е чак нетипично. Да не говорим, че някои от години са по чужбините и се познаваме задочно с децата им. ММ познава почти всички мои роднини, които аз познавам, както и обратното.
На мен друго ми е много интересно и винаги съм си разсъждавала сама за себе си над "откъдето е жената - оттам е родата". При мен е точно така - познавам повече роднини от страна на бабите, но си има причина. Майката на дядо (на майка баща й) е починала, когато той е бил на 3 месеца бебе. Даже не е съвсем сигурна и датата му на раждане, защото във времето оправяше документи къде какво пише и ги уеднакви в един момент. Брат му е бил по-голям, но и той имаше много смътни спомени от майка им. В последствие баща им имал втори брак и природено дете-момиче. Някак липсата на майка се беше отразила точно в семейно-битово отношение. Дядо и брат му рано бяха излезли от вкъщи, за да учат и работят.
В другия ми род от на татко страната е било нещо подобно. Дядо бяха 4 деца - две големи сестри, той и брат им изтърсак. Били са богат род. Майка им също е починала сравнително рано. Баща им си е бил чешит и се вдигал на санаториуми ей така, без предупреждение. Една нощ стреснал слугинята като се разтропал на прозореца да отворела и да видела какво води. Довел си нова жена - софиянка pardon После родът се е пръснал - в София, Ловеч, Русе, Бургас, Габрово... Ние сме ходели на гости на една от лелите на татко. Без обаждане минавахме през Габрово и сме оставали за по час хем да починем от път, хем те да се видят. Дори когато дядо почина, баба поддържаше връзка с останалите. Тя си беше такава, че държеше много на тия връзки. good При много деца вече има разминаване на поколенията. И мен като дете ме водеше при нейна леля и братовчедка на гости. Даже, когато бяхме на сватба на единия ми братовчед, останахме да спим в братовчедка на баба. На втората сутрин някак се сепнах от минаващия наблизо влак и се сетих как баба ме водеше точно в тази къща. Помнех кушетката в кухнята как беше под прозореца, а аз седях на колена, за да гледам през прозореца за влакове. Беше някакъв неочаквано дошъл много мил детски спомен heart
Татко нали е вуйчо - наистина винаги мед е капело от устата му за братовчедите ми, както и обратното.

Ина, прожекционното апаратче си е класика heart И нашето го пазя грижливо. Гледам, че в олх-а има обяви за филмчета, за апарати. Много ми е мерак да ги дигитализирам, защото приказките са с хубав рисунък.
Свекърва, да е здрав и щастлив! give_rose И винаги се сещам за раждането му по начина, по който си го разказвала тук funnytooth Та нека и той гледа на сериозните неща винаги с усмивка smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
Публикации: 850

Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: Днес в 14:59:01 »

Ей да взема да се разпиша, докато не се е минал месецът.

Вуйчото владика - в моя случай не важи. Моя вуйбо хич не ме обича от дете, още на първия ми рожден ден е правил някакви изказвания (разправяла съм историята). А брат ми нещо никак не се вълнува за бебето, не ме изненадва де, ще ми е интересно като ги събера някой ден как ще се държи.

Аз пък как обичам да изхвърлям вещи. Нищо не пазя, обикновено ги оставям да издържат една чистка и до втората, ако не ми е затрябвало не оцелява. Онзи ден правихме сериозно почистване на едната стая, която се води спалня, ама Джон си я беше превърнал на килер, като си замина всичко остави и ние поетапно хвърляхме, ама натиснах съпружеското тяло, да разчисти, че да държа сушилката там и по-едрите покупки за бебето, вместо да ги разнасям из стаите, където спим.

Ние вчера чукнахме 3 години семеен живот. Странна работа. Скоро станахме семейство, не знам кога и как, ама последната година мисля.

Свекс
, да ти е честита инвестицията, да е здрав и да ви радва  give_rose
Активен
inaxastra
Leader
Публикации: 5287

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: Днес в 15:14:08 »

На мен друго ми е много интересно и винаги съм си разсъждавала сама за себе си над "откъдето е жената - оттам е родата".

При нас е обратното. Моите и то сьвсем малко от тях ги виждам(е) от дьжд на вятьр. С някои не общувам изобщо - изключила сьм ги от крьга си по различни причини. Семейният ни и родов живот се води в Италия.

Ина, прожекционното апаратче си е класика heart И нашето го пазя грижливо. Гледам, че в олх-а има обяви за филмчета, за апарати. Много ми е мерак да ги дигитализирам, защото приказките са с хубав рисунък.

Те как могат да се дигиталзират? Намирам, че зимно време, когато се стьмва рано е много романтично да се гледат, вьпреки че се чудя моите деца с какви очи виждат тия тьмни и мьтни картинки, а не ярките и раздвижени екрани, пьлни с мощна бьрза музика, на които са свикнали като част от днешния живот.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Публикации: 1835

Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: Днес в 15:35:09 »

Скай, много добри примери. Внимателно си гледала smile

Защо да ни е стар и ненужен форумът. Очевидно ние го ползваме.

Аз много обичам моя вуйчо. Той е 14 години по-голям и сме си били комбина. Той е гледал мен, аз - дъщеря му, а тя много ми помага за Бамбук. Тя много ще ми липсва във Виена.
Имам чичо и първи братовчед и от страната на баща ми, но никога не сме били близки. Баба ми само ме обвинявя, че съм била лоша, защото не съм се интересувала от него. Но и тя е виновна. Като бяхме малки обичахме да се събираме тримата у баба, но на нея не и се занимаваше с нас. Той живя няколко години в Испания, в Италия ходи, та се отдалечихме много накрая.

А баща ми тази седмица е на родова среща с братовчедите му от рода на майката на майка му. Аз не знаех, на като тийнейджъри са били много близки, но са се пръснали по различни градове. Аз съм ходила в това село като много малка и помня само една кака, която ми пусна Красавицата и звяра на видео. И Бамбук ще ходи smile

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 3068

« Отговор #229 -: Днес в 15:56:38 »

Те как могат да се дигиталзират?
Виждала съм такъв апарат да се продава в Лидл за около 60-70 лв. Аз имам дигитализирани ленти от фотоапарат от студио. Вероятно мога и там да ги дам, но предвид колко кадри са не знам кое е по-изгодно pardon Все се каня да разпитам наоколо. Сега ме подсещаш good Не знам с какви очи ще се гледат. Като цяло кокона обича да й чета и не я притеснява, ако картинките са черно-бели или почти вече няма такива. По-скоро са като виртуална книга, а не като филм.
Иначе при нас тези приказки си вървят с гласа на баба в нашите спомени. Тя ги четеше, макар всички да можехме в един момент да четем. Наистина има романтика в тях. Като си спомня как слагахме чаршаф, че тапетите бяха все шарени, всичко утихваше, а "киното" спираше едва с нажежаване на апарата и невъзможност вече да се пипа.

Е, Панде, тя братовчедка ти не вярвам да откаже да ви гостува, когато се устроите там Wink
Активен
inaxastra
Leader
Публикации: 5287

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: Днес в 15:58:38 »

Братчедката не знам, ама Панде ако ме покани мене вьв Виена ще отида  blush Много ме кефи тоя град !
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Публикации: 1835

Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: Днес в 21:43:42 »

Ще я каним, но тя идваше почти всяка седмица да си играе с Бамбук. Много ме разтоварваше.

Ина, не е изключено smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: