Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:46:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 3 част  (Прочетена 132982 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 01, 2009, 20:00:37 »

Точкова диета
Тайната на диетата се състои в ограничената употреба на въглехидрати и мазнини за сметка на белтъчините. Освен това тя не изключва алкохола - напротив, дори е твърде либерална към него. Диетата изглежда съвсем проста и твърде приятна за хора, които не биха искали да се лишават нито от вкусни храни, нито от малко пийване.
Всяка храна или напитка в диетата отговаря на определен брой точки. Основно правило е: човек, който води заседнал начин на живот трябва да поема на ден храни, равни на 40 точки. Това му гарантира 5-6 килограма по-малко за 8 дни. Ако порционът му отговаря на 60 точки, то промяна в теглото няма да настъпи. Дори едначаена лъжичка захар на ден ще изпълни целия порцион. Това количество от сладкото изкушение е равно на цели 26 точки...
"Отрова" е белият, а дори и черният хяб. Сто грама бял хляб носят 48 точки, а черен - 40. Така че, ако хапнете една филия хляб, през другото време от деня не трябва да се храните с нищо друго. Оризът, картофите, макароните също не са за препоръчване, за да има диетата успешен резултат. Затова пък месо може да се яде, колкото на човек му се иска. То носи 0 точки, ако е варено. Броят им се увеличава, когато месото е приготвено по друг начин или когато е гарнирано със сосове. Риба също може да се яде почти без ограничения. Със зеленчуците и плодовете ситуацията е по-сложна, но изпълнима. Един домат носи 6 точки, чушка - 9 точки, а ябълка - 18 точки. Крушата обаче носи цели 25 точки.

Продукт                           Количе        Точки
Хляб
Бял хляб                                    100гр      48
Черен хляб                           100гр.      40

Месо
Варено месо                               -             0
Свинска пържола                          -           0
Пиле, гъска, заек                      -            0
Месо със сос Бешаме                 100гр.   6
Мозък                                   100гр.   12
Сърца                                   100гр.   1
Яйца (във всякакъв вид)              100гр.   0,5
Шунка                                  100гр.   1
Салам                                  100гр.   1
Кренвирши                                   100гр.   1
Черен дроб - телешки                  100гр.   4
Черен дроб - говежди                   100гр.   6
Говеждо - задушено                  100гр.   5
Гулаш - телешки                           100гр.   2
Гулаш - свински                           100гр.   9

Риба
Риба - варена                        100гр.   3
Риба с домати                        100гр.   6
Раци                                          100гр.   2

Мляко и млечни продукти
Мляко                                250гр.   5
Сирене                             100гр.   0,5-2
Извара                                 100гр.   3
Майонеза                                      -   0
Сметана                                  100гр.   10
Масло                                20гр.   1
Маргарин                                     -   0

Зеленчуци
Картофи - варени                   100гр.   23
Картофи - пържени или печени   100гр.   20
Картофено пюре                            100гр.   30
Карфиол - варен                    100гр.   6
Краставижи - салата                    100гр.   6
Фасул - зелен                             100гр.   8
Царевица - печена                     100гр.   15
Лук кромид                             100гр.   11
Цвекло                                    100гр.   6
Краставички кисели                   100гр.   2
Чушки пресни                           100гр.   9
Домати пресни                           100гр.   6
Гъби                                          100гр.   6
Моркови                                   100гр.   5
Задушени зеленчуци (в масло)   100гр.   5
Зеле прясно                            100гр.   5
Зеле кисело                           100гр.   3

Гарнитури
Макарони                                   250гр.   32
Ориз варен                             100гр.   44
Грах                                        100гр.   9
Зеле задушено                                100гр.   7
Супи
Бульон (пилешки или месен)       -   0
Рибена чорба                           1 порция   22
Зеленчукова супа                       1 порция   16
Гъбена супа                           1 порция   15
Доматена супа                          1 порция   17
Грахова супа                         1 порция   20

Плодове
Ябълка                                   1 брой   18
Портокал, мандарина                   1 брой   17
Круша                                   1 брой   25
Грозде                                  200гр.   18
Малини                                    200гр.   17
Ягоди                                          200гр.   20

Захарни изделия
Захар                                    1 ч.л.   26
Торта шоколадова                       150гр.   70
Торта кафе                            150гр.   65
Торта с крем                            150гр.   62
Палачинка                                  1 брой   8
Мед                                              50гр.   30
Сладолед сметанов                100гр.   22
Сладолед плодов                    100гр.   25
Шоколад млечен                             100гр.   54
Шоколад натурален                       100гр.   23
Орехи                                    100гр.   56
Мармалад                               100гр.   30
Бонбони                                 100гр.   75
Смокиня                                 100гр.   120
Бисквити                                   100гр.   12

Напитки
Минерална вода                                 -    0
Чай, кафе без захар                          -   0
Вино сухо                                    250мл   1
Уиски                                       150мл   1
Сок (ябълков, доматен, гроздов)    250мл   10
Сок портокалов                           250мл   20
Сок лимонов                              250мл   30
Компот                                   250мл   30
Мляко с какао                         250мл   41
Бира                                            250мл   12
« Последна редакция: ноември 01, 2009, 20:14:26 от BeRa » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 01, 2009, 20:16:36 »

още към съответната точкова диета


Интересно: Точковата диета е наричана още американското космическо чудо, както и "Условна ефективност на храненето", тъй като се използва при разработка режима на хранене за военните и астронавтите в САЩ. Диетата е много известна сред руския елит (благодарение на нея кметът на Москва Юрий Лужков успява да свали 15кг, а вътрешния министър Р. Нургалиев - 30кг за няколко месеца:)



Р.С. диетите съм записвала преди време от интернет...не съм си ги измисляла аз  smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 02, 2009, 10:46:24 »

Много ми стана любопитно от факта,че св. месо носи 0 точки *crazy*ако изям един кг варено свинско пак ли са 0??Щом за 100гр са 0???
СЪщо,че зелето носи 6 точки.Дето според всички зелевата супа е най-диетична??Който е на ясно с диетката може ли да се включи @}->--Само нея не съм пробвала
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 02, 2009, 16:05:02 »

Клео възможно е и като съм копирала да са се разместили или разбъркали нещо цифрите...ще погледна довечера и утре ще пи6а...странно е наистина зелето да е с повече точки от месото...ще погледна и ще дам отговор  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 02, 2009, 16:40:58 »

Благодаря ти миличка @}->--Зелето наистина си има калории около 26 за 100гр.Дано не се лъжа де.В таблицата която ще пусна на долу свинското е с над 200клк.Но пък на моят пакет с нарязано бяло зеле пише,че за 100гр са само 17 не 26 *crazy*Вече не знам какво да вярвам.Все си мисля,че на пакетите с храна трябва стойностите да са реални crazy

http://spidersport.com/calories.php
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #125 -: ноември 05, 2009, 09:53:53 »

Момичетаркоито сте ползвали ``Лида`` хапчетата .Искам да ви питам много ли сте изнервени като ги пиете ?
А след като спрете да ги ползвате минава ли ви нервността smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 05, 2009, 17:39:38 »

Много ми стана любопитно от факта,че св. месо носи 0 точки *crazy*ако изям един кг варено свинско пак ли са 0??Щом за 100гр са 0???
СЪщо,че зелето носи 6 точки.Дето според всички зелевата супа е най-диетична??Който е на ясно с диетката може ли да се включи @}->--Само нея не съм пробвала

Клео...няма грешка...така ми е в таблицата с точките... huhhuh.gif вече не мога да кажа дали наистина е вярно или не...така е дадено надявам се да има доза истина в стойностите...да не стане обратен ефект на диетата crazy  girl_impossible
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 05, 2009, 19:21:08 »

Точковата диета я пробвах преди 2-3 години. На мен лично ми помогна. За 6 месеца свалих 9 килограма, което лично мое мнение е, че това е добър резултат. Основното и действие започва месец някъде след започването. Положителното е, че свалените килограми са трайни и няма всеки ден ясни ограничения или точни менюта, а се яде какво искаш, но в определени количества.
А сега да кажа за точките - някой меса, маргарин, майонеза, бульон и вода са с по 0 точки. Идеята е, че маргарина трудно може да се консумира (освен като филия с маргарин, но пък филията е много точки). Така че, това е разбираемо - колкото и да искате няма как да изядете много маргарин за деня. Майонезата е на същата основа - много е мазна и трудно се яде сама, а комбинирана с друго дава много точки. Логиката е подобна и при месото - ако изядете 5 кила месо за цял ден (което ми се струва нереално) със 100 гр. ориз, точките ви стават 44 и неможете да ядете нищо друго (или 4 килограма месо и 200 гр. картофи или 500 гр. зеле)... Така че, това че месото е нула точки може само да ви радва, защото принципа на диетата е да ядете колкото можете повече месо, защото всичко друго дава необходимите точки с много малко грамаж, което е недостатъчно за цял ден...(примерно 400 гр. ягоди дават необходимите 40 точки за ден, обаче това не е достатъчно за организма, така че може да се комбинира с 2-3 кила месо)... Надявам се, да сте ме разбрали, защото хич май не го обясних както трябва.
Само да добавя, че забравих - зелето наистина е много ниско калорично, но тук целта е да се яде много месо с малко количество гарнитури...Затова и месото е с 0, а зелето с 6 точки. Точките нямат нищо общо с калориите, не се бъркайте...

katia, искрено те съветвам да спреш (ако си започнала) приема на тези таблетки. За повече инфо прочети тук. Моето мнение не е положително за препарата...
« Последна редакция: ноември 05, 2009, 19:23:08 от StAsSi » Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #128 -: ноември 05, 2009, 20:14:34 »

Stassi,мнного ти благодаря за съвета good give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 22, 2010, 18:58:46 »

Ухание от рози помага за отслабване

Учени от университета Таунсвил в Австралия откриха диетични свойства на розите и по-точно на техния аромат.
Експериментът бил проведен сред 3200 жени на възраст от 20 до 36 години, които страдали от затлъстяване.
В стаите на половината от участничките били сложени букети с рози, а на другата половина – с полски цветя. Букетите били сменяни всеки ден в продължение на три седмици, а участничките в експеримента прекарвали в помещенията не по-малко от три часа дневно.


 

Установено е, че младите жени, които престоявали в стаите с рози, изпитвали по-слабо чувство на глад. Дневният прием на калории при тях спаднал с 1000, а свалените килограми  били между 3 и 5.
Според ръководителя на екипа ефектът се дължи на факта, че ароматът на розите активира областта в мозъка, която е свързана с чувството на глад. Така уханието на красивото цвете създава лъжливо чувство на ситост.


Очила със сини стъкла за отслабване
Японска фирма показа най-новото изобретение, предназначено да помага на хората да се преборят с наднорменото тегло: очила със сини стъкла.
Очилата са разработени така, че да предпазват хората, спазващи диета, от преяждане, като правят храната да изглежда по-малко съблазнителна. Смята се, че синият цвят потиска апетита, защото има малко храни с този цвят.




Очилата вече са пуснати в продажба в Япония и се очаква да се превърнат в най-новата мания. Те се наричат просто "Сини очила" и "успокояват възбудата на мозъка" при вида на висококалорична храна, съобщава производителят им Юметай, цитиран от БГНЕС.
Миналия месец първото лекарство за отслабване, продавано без рецепта, беше пуснато във Великобритания. Лекарството, наречено али, увеличава с 50% свалянето на килограми, когато човек е на нискокалорична диета.

Храни за отслабване

Здравната рубрика на портала Яху обяви 5 храни, от които драстично се слабее.
Предлагам на вас този полезен списък, но в картинки.
Ето ги петте храни, които най-здраво топят калориите ни при консумацията им:
                  Просо,                    Аспержи,                      Hар,                Борови семки,          Зелен чай

« Последна редакция: януари 22, 2010, 19:14:11 от Bulechka™ » Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #130 -: февруари 25, 2010, 14:29:23 »

Здравейте,

Може ли някой да ми даде актуална информация колко струва чай Инхуа и по-важното колко пакетчета са в една кутия? чета, че се пие 2-3 пъти на ден и кутията е над 8 лева, но за колко време стига? Ако са 10 приемрно, то къде е сметката?!  NO
Благодаря ви предварително  girl_wink
А, сетих се и нещо друго - имам зелен чай за отслабване с билки, зелена кутия - същия ли е ефекта и ако са сходни има ли смисъл да си купувам и Инхуа?
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 12, 2010, 10:45:00 »

Дидка, веднага ти давам нужното инфо.
ЧАЙ ЗА ОТСЛАБВАНЕ ИНХУА
Цена: 8.50 лв.
Kоличество: 12345 
Повече информация, поръчки и въпроси
на телефони: 042 655 100, 0893 376 735. Понеделник - Петък, от 9.00 до 17.30 часа
Японски чай за отслабване ИНХУА

Чаят ИНХУА е нов  високотехнологичен продукт, който ефективно подобрява обмяната на веществата при склонните към напълняване хора, т.е. отстранява първопричината за натрупването на килограми. Ефектът от приемането ще бъде още по-добър ако се храните здравословно и водите активен начин на живот. Дори и при несклонните към напълняване хора, в резултат на неправилно хранене и пасивен начин на живот, могат да се натрупат излишни килограми.

 

Отслабването включва седем фази, които обхващат пречистване на червата, намаляване на телесните мазнини, премахване на подуванията на тялото с цел постигане на  дългосрочно нормализиране на теглото.

- 1 етап - контролиране на апетита

- 2 етап - предотвратяване на прекомерно натрупване на мазнини

- 3 етап - прочистване на червата и токсините в организма

- 4 етап - регулиране на задържането на течности

- 5 етап -  подобряване на метаболизма и процесите на усвояване на мазнини

- 6 етап - прекратяване на натрупването на излишни мазнини

- 7 етап - стягане на мускулната тъкан и мускулните влакна 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Едно пакетче от чая се залива с кипяща вода и се запарва в продължение на 2-3 минути преди сервиране. Приема се преди хранене. 
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #132 -: март 12, 2010, 11:01:16 »

Сиси, благодаря за инфото, ама аз съм го чела това. Мисълта ми беше дали ефекта на въпросния чай Инхуа се препокрива със зеления чай, който продават в аптеките и Метро?  sad
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 17, 2010, 11:26:23 »

Дидка, аз реших, че искаш инфо за самия час. Нищо.
Ето ти сайт за зеления чай. Вътре има мн инфо и незнам кое по- точно ти трябва.

http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.html

 pardon
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #134 -: март 17, 2010, 13:58:44 »

оххх, как се объркахме ...Имах предвид зелен чай за отслабване, а не зелен чай по принцип (като черен, липов и т.н.)   blush Абе нищо, по-нататък ще пробвам и Инхуа
А имам друг въпрос: знам че ЛиДа Дайдахуа са изтеглени от аптеките, но все пак някой има ли скорошни наблюдения върху тия хапове? Знам, че се поръчват по интернет, но има много ментета, та кой сайт е сигурен?  angry
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines