Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:24:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 159679 пъти)
 
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #330 -: януари 16, 2011, 22:18:00 »

От днес - промяна в плановете - нетърпеливи сме, решихме да започнем с опитите, а пък сватбата - ще я измислим...
Местя се в темичката за бебеправещи  smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 18, 2011, 17:13:19 »

хехеххе Pandichka, много сте сладки.  Bravo стискам палци !!!
Активен
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #332 -: януари 19, 2011, 17:47:02 »

хехеххе Pandichka, много сте сладки.  Bravo стискам палци !!!

Благодаря ти, Виленце!  girl_wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #333 -: януари 20, 2011, 10:54:12 »

май никой не иска да се задържа в тази групичка blum. Е, аз пък съм си тук girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: януари 22, 2011, 01:24:34 »

malinkata не си сама мила и аз още съм тук...ама смятам да не се задържам много де  girl_wink

а аз да ви кажа днеска какво ме порази...една приятелка ходи на гинеколог да понеже не иска да има повече деца а не може да пие хапчета понеже не и понасят...не иска да се блъска с разни спирали и чудесии та отиде на лекар да се консултира какво да прави...и това което и изписа лекаря ме срази тотално... лепенки които си залепва на ръката  Oh my ... Oh my ... Oh my ... викам и ¨ Ти шегуваш ли се с мене или какво¨  laugh какви лепенки какви чудесии...та лепенки които се залепват на ръката...на 7 дни се сменят а по време на менструация се махка...след като ти свърши си я лепваш пак...а ми кажете какво е туй нещо...аз ли съм на зад с технологията , технологията ли е много по на пред от мене ходи се чуди...

ей я на
« Последна редакция: януари 22, 2011, 01:37:27 от BeRa » Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 06, 2011, 17:51:44 »

Здравейте,
Да тези лепенки са съвсем истински, една позната ползваше такива преди около 5 години и аз бях много изненадана. Те са нещо като никотиновите лепенки май...

Аз също съм още в тази тема... още малко... скоро бях на лекар и за първи път от доста време всичко ми е наред danceg имам още по-малко от два месеца да изчакам по медицински причини, дай Боже, и се местя в темата на бебеправещите  yahoo

А на всички бъдещи булки желая да изживеят най-страхотната сватба, много любов, щастлив семеен живот и скоро семейството им да се умножи.

Поздрави give_rose
« Последна редакция: март 06, 2011, 17:53:34 от terzieva » Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 18, 2011, 19:58:02 »

Ехо и аз се местя в темата на бебеправещите.... при следващата овулация, "гаранционния" период след конизацията ще е почти изтекъл  yahoo и мислим вече да пробваме  blush , пък дай Боже бързо да отида и темата на бременеещите.

Желая на всички Вас да не се налага да чакате и скоро да гушнете вашето Слънчице!  Momy
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #337 -: май 13, 2011, 02:25:05 »

Лепенките също са с хормони така че ако хапчетата не й понасят е възможно и лепенките да не й понесат...
Ние се пазим от 7 месеца със симптотермалния месец и съм адски доволна! Не само се пазя от забременяване, ами знам с точност кога ще ми дойде, знам кога ми почва ПМС-а.. Даже благодарение на записките си установих, че страдам от тежка форма на ПМС и започнах да взимам хранителни добавки и витамини да оправя положението. Ако не използвах този метод никога нямаше да забележа че симптомите ми съвпадат със симптомите на PMDD и нямаше да мога да взема мерки. Пък и като решим да правим бебче, вече ще знам с точност кога ми в овулацията и кога да тествам, а няма ей така на слуки да бебеправим и после да чакам да ми закъснее  girl_wink .
Иначе изчакваме с бебчето, защото аз още уча, годеника ми през октомври ще кандидатства за магистратура и просто няма как да стане. Родителите му не живеят в града, а моите ще заминават за Кипър след няколко месеца, та даже и помощ от семейството няма да имаме... А толкова много ни се иска да си имаме бебе! Просто не знам как ще издържим до края на 2012.. Даже по-скоро до началото на 2013... Много далече ми се вижда макар че времето лети.. Непрекъснато си говорим за деца и сме избрали всичко от име, до пелени, цвят на детската стая, възпитание...  funnytooth Той казва, че няма търпение да ме направи мама, което е толкова мило  heart . Ама ще си чакаме, какво да се прави... Мен този месец ми закъсня с 3 дена и макар, че си усещах, че ще ми дойде и знаех, че 100% няма как да е станало нещо, пак до последно се надявах... Все по-тежко ми става като видя, че ми е дошло, ама и не смея много да му говоря за тези неща, защото като види, че съм нещастна ще каже "Абе айде да си имаме бебе сега пък другото ще се нареди!"  blush . Пък то няма да се нареди просто така... Имаме апартманет и някакви спестявания и въпреки това искам първо да завърша на спокойствие, че не се знае дали ще съм късметлийка и бремеността ми ще мине като по книга. Може да се наложи да лежа и в такъв случай кой ще ходи на лекции и за бебе ли по-напред ще се притеснявам или за изпити?!  crazy
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #338 -: май 13, 2011, 15:02:51 »

terzieva, пожелавам ти успех, аз в темата на бебеправищите не влизам, но чакам да се похвалиш в темата на бременните  give_rose good
BeRa, твоята история не знам, но стискам палци всичко да се нареди така както ви се иска  heart heart heart
Sandri, напълно те разбирам, ама чак до болка. И ние с моята половинка през какво ли не минахме, но да ти кажа има и друга страна на монетата - това го казвам не за да те разубеждавам напротив и аз бих искала да имам силите и да бях взела същото решение като теб, но също така знам, че за детето си винаги ще трябва да правим компромиси и не смятам, че то спира живота ни. Надявам се да разбирате какво имам в предвид. В живота все има нещо, което ще искаме да подредим - така сме устроени. Целувки на всички.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: май 13, 2011, 16:13:04 »

Напълно подкрепям мнението на malinkata  good Аз съм живото доказателство,че да се учи и бременее са две напълно съвместими дейности.Ако желанието ви е толкова голямо и на двамата да си имате бебче,както описваш в поста си,просто не виждам причина да не го изпълните  pardon
И аз си мислех,че ще е трудно да ходя на лекции и изпити,но не беше! Имаш право на 50% отсъствие от лекции и упражнения,а през сесията всеки ти влиза в положение,ако не си добре подготвен  Wink
И не говоря за частни университети или колежи.  nea Аз уча в ПУ-то и съм на 140 лв семестър. good
Сега  влизам в 9ти месец и живот и здраве малко след като родя ще защитя дипломна работа  good Има и друго предимство-студентките майки,редовно обучение,получават 2880лв. първоначална помощ  Wink
Просто искам да кажа,че в живота не всичко става по план и ако желанието е силно,може би това е моментът  girl_wink  give_rose
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #340 -: май 14, 2011, 21:19:11 »

Ех, момичета знам, че ученето и бременеенето могат да се съчетаят, но аз съм в Германия и тук гледат зле на бременни или на студентки с бебета. Никакво разбиране нямат. Имах една колежка, която имаше бебче на 7 месеца и й бяха разрешили на една лекция да го води с нея и въпреки, че професора знаеше, че няма помощ от никъде (роднините й не са тук, а мъжа й работи) и знаеше, че прави всичко по силите си пак я скъса. На втория семестър момичето се отказа да учи. Иначе и майка ми си е взимала държавния изпит в девети месец бременна  biggrin В България имат повече разбиране за младите момичета които искат семейство. Тук всички ти казват да си живееш живота и всъщност тези които се женят или раждат млади за в по-голямата си част или безработни или поне без висше... Пък и аз както писах в една друга тема искам да съм сигурна, че като родя ще мога да си остана поне една година вкъщи с детето, защото и двамата с годеника ми смятаме, че това е много важно. Аз имам планове да практикувам ЕБХ, да ползвам пелени за многократна употреба, да го уча на 3 езика от малко (български, немски и гръцки) и за всичко това трябва да съм си вкъщи и да прекарвам време с него. Годеника ми сега си пише дипломната работа и после записва магистратура която живот и здраве ще завърши средата на 2013. Смятаме началото на 2013 да почнем да правим опити и така като се роди бебчо той тъкмо ще е завършил и ще си е намерил работа. Него още от сега му правят предложения за работа по специалноста му така изобщо не се притеснявам, че няма да може да ни изхранва  blush . Много се възхищавам на студентки които успява да съчетаят ученето с гледане на бебе, но аз си знам за себе си, че не бих издържала на стреса. Една приятелка ми беше казала, че в България трудно се влиза в университета и лесно се излиза, а в Германия лесно се влиза, но трудно се излиза. biggrin Та и за това не смея да рискувам. Не мисля, че ще съм от тези които ще се справят. По-добре да си завърша и после на спокойствие да мога да си се насладя на бремеността пък дори  да трябва да почакам... Иначе сме решили още от началото на 2012 да почнем да правим покупки за бебче малко по малко за да не ни дойде после всичко изведнъж и да трябва да изчакваме защото нямаме пари.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #341 -: май 14, 2011, 21:30:05 »

В България също не гледат добре на бременни студентки, аз за цялото си следване не съм видяла бременно момиче и ако е имало такова, сигурно са я гледали странно. Много си мислех, толкова по-свободно време имах през тези години от сега, да съм изгледала едно дете, но не е съвсем така. Подготовката за изпити си изисква много време, труд и концентрация. По-добре да си изкараш тези години на спокойствие, не че ако забременееш случайно, няма да се справиш, начин винаги се намира. То сега при мен се случи, че тъкмо почнах работа и забременях и сега едни притеснения, не мога да се отпусна. Както и да е, няма точна формула кога, тези неща не могат да се предвидят с точност.
« Последна редакция: май 14, 2011, 21:35:23 от uliaulia » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: май 14, 2011, 21:36:39 »

Sandri , не знаех,че става дума за Германия!Така нещата седят коренно по-различно.И аз съм била в Германия,та за това знам  good Wink
uliaulia изобщо не съм съгласна с това,че на бременните студентки не гледат добре  nea Ние половината курс сме така и навсякъде ни се радват и срещаме само разбиране.Това е нещо съвсем нормално и си го има от години   Wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #343 -: май 14, 2011, 22:12:37 »

Сандри, тогава ти желая кураж да се удържите до 2013 и ще си правим компанийка в темичката  good heart
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: май 14, 2011, 22:29:36 »

Я и аз да се запиша тук blum. С мъжът ми решихме предвид обстоятелствата да си застъпя бременностите. но за съжаление от кърменето още нямам цикъл и така, когато ми дойде и ще скачам при бебеправещите smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines