Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:22:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 159766 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #270 -: февруари 21, 2010, 10:11:56 »

Еми и моя мъж години наред не искаше бебе (и сега не е тотално убеден), но след като веднъж говорихме сериозно по темата и всеки си изложи неговите доводи - аз защо съм За и той защо е Против, той ми каза, че всъщност имам право. Оттогава минава още време, в което сме на изчакване по различни причини, а той свиква все повече с решението и така.

Доста мъже има, които не са готови да поемат такава отговорност и изтъкват различни причини за НЕбебправене.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 21, 2010, 10:53:41 »

Аз казвах,че искам,а той-има време.
Около приготовленията за сватбата нещо в него се промени-започна да говори,
че вече е голям и му е време,а щом се роди племенницата му,направо пощуря.
Щом я види,добива един замечтан поглед и подхвърля едни намеци.
Сега той чака мен-ако кажа днес,утре-готов е.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 21, 2010, 16:01:10 »

Моят мъж пък откакто се помня иска бебе, но аз все не искам, изчаквах сватбата да мине, сега пък имаме други проблеми и така........
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 12, 2010, 11:38:15 »

да се запиша и аз тук  battle аз много изкам бебче  Momy, но мъжо е категоричен, че има време
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 13, 2010, 13:13:44 »

Да взема да се разпиша - и ние сме като van4ii, мъжа ми още преди да се оженим препираше за бебе, много иска да бъде татко, но аз исках да изчакаме, за да свикнем със съвместния живот (не сме живяли заедно преди сватбата). Така че се пазим. Но лятото вече сме решили да започваме с опитите, пък когато стане...
Активен
titina
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #275 -: май 13, 2010, 18:22:27 »

   Здравейте!Не знам дали мястото е тук и се извинявам предварително.Приятелят ми не ме предупреди какво прави и разбрах късно(бях и в овулация) :(както и да е.Да попитам по опитните то мен,възможно ли е да усещам някакви ранни симптоми за бременност,като болки в яйчниците и гърдите,само 8 дни след половия акт.Не е ПМС,защото е рано.Правих си тест на 7-ия ден от акта и е "-",но ме принесняват болките,каквито не съм имала досега и толкова рано едва ли отчита точно.Може да имам някакво възпаление,какво ли не си мисля вече :(И тези болки, чувствам яйчниците си като изтръпнали и то еденият повече и кръста.

Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: май 13, 2010, 19:23:34 »

titina,след като на 7-я ден теста е отрицателен-довери му се.Възможно е голяма част от симптомите да са на психична основа.Изчакай датата за цикъла си и ако не дойде повтори теста.
Ако не си мерила базална температура или не си правила тест за овулация,как знаеш че тя е настъпила?


Аз вече не знам за коя тема съм.Спрях противозачатъчните след последния цикъл и следващата седмица имам час за преглед.Мисля да се пазим още известно време докато натрупам фолиева киселина.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 13, 2010, 19:27:00 »

Аз вече не знам за коя тема съм.Спрях противозачатъчните след последния цикъл и следващата седмица имам час за преглед.Мисля да се пазим още известно време докато натрупам фолиева киселина.

Додо23, така като ти чета поста си направо за другата тема. Да вземеш да се прехвърлиш ли? Или ти мислиш от тук направо в Бъдещи мами girl_wink
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: май 13, 2010, 19:29:56 »

dodo23 и аз съм в същото положение. Имам още една опаковка противозачатъчни, след това ги спирам. И започваме да бебеправим. Искаше ми се преди това да отида на лекар, но тук (Австрия) се чака доста за рутинен преглед, например 2-3 седмици. Знам например, че хемоглобина ми е доста нисък 110-120. И другото, което ме притеснява, е че пиех/използвах противозачатъчните за регулиране на цикъла и се страхувам, че като ги спра пак ще има да си чакам по месец, месец и половина за цикъл. А това чакане ще е съпроводено от стреса: "Бременна ли съм или не съм"
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 13, 2010, 20:50:05 »

Додо23, така като ти чета поста си направо за другата тема. Да вземеш да се прехвърлиш ли? Или ти мислиш от тук направо в Бъдещи мами girl_wink

Ами,мисля си,че като не сме от активно работещите по въпроса и не е много коректно да съм при бебеправещите.
Нямам търпение да се метна,но и аз като titina не си знам овулацията и няма да е изненада да прелетя при мамите yahoo
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 01, 2010, 08:07:12 »

И аз да се запиша тук.Нашата сватба мина скоро и все още не сме започнали да мислим по-конкретно за дете,макар че и двамата искаме.Аз съм много ЗА семейното планиране и мисля,че не е задължително венага след сватбата да се започне с опити за дете.Даже ми се струва,че е добре да се поживее известно време така,за да се формират навици и да се създаде семейна среда преди да се появи дете.Хубаво е нещата да са осъзнати и обмислени.
Освен това мен като,че ли малко ме е страх от раждането и евентуалните промени,които могат да настъпят.Не знам,дали съм достатъчно готова,дали ще се справя?Иначе имам силен майчински инстинкт.При вас как е?
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 01, 2010, 08:39:07 »

stefanel, и ние не искахме веднага след сватбата да започваме good
И мен ме е страх от всичко, което ще се промени, но само си помисли, че си струва за едно такова невинно същество, за един живот, нали в крайна сметка за това живеем, за децата си.
Спомням си преди години мои колежки как ме убеждаваха и обясняваха, че една жена никога не е готова да се омъжи и да стане майка. Е, не е така, бях в пълното съзнание и с пълното желание да се омъжа, исках го и съм щастлива със съпруга си. И сега съм в пълното съзнание, че ми е дошло времето за бебче, много го чувствам, искам и сякаш по някакъв начин и тялото ми го казва, не мога да го опиша с думи, едно такова странно е чувството. girl_wink
Тази седмица съм на преглед профилактичен и ще започвам с фолиевата киселина, това ми е първата стъпка Girl_hide Хайде и след някой друг месец да се местим в другата темичка
 
 tease
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 01, 2010, 09:13:54 »

И аз май съм на път да се отписвам от тази тема. Имахме няколко причини да седим тук, но скоро са на път да бъдат премахнати всички. Фолиевата си я пия от март месец, а противозачатъчните отдавна ги спрях.
Още се чудя дали е редно да правя някакви профилактични прегледи или изследвания преди да се преместим нататък  crazy Или да не си вкарвам такива мухи  pardon
(Изключвам разбира се редовните прегледи при гинеколог и стоматолог - те са ясни  good )
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 01, 2010, 13:38:34 »

stefanel, много са ми познати твоите вълнения, разпознавам ги у себе си също. И аз имам подобни мисли, но в крайна сметка никой не е казал, че веднага като сте семейство и хоп трябва да започвате с правенето, не и ако не го искате. Затова ние сме решили да изчакаме, да си поживеем, да се насладим на свободата си колкото ни се иска и когато се почувстваме готови да действаме. В крайна сметка няма правила, а и ние не сме стари, че да ни изтича времето и да няма закъде. Само исках да споделя, че и аз имам същите съмнения като теб! smile
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 04, 2010, 13:38:51 »

Днес ходих на преглед и ми казаха, че съм много здравичка Bravo
От утре започвам да пия фолиевата киселина Wink
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines