Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 16:16:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 159868 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #225 -: декември 08, 2009, 17:58:01 »

Ха-ха, докато си пишех размислите нашия татко се прибра с бутика вино и подаръци за мен и Филипа.
...Така че положението не е толкова лошо  blum

Хаха, никак не звучи лошо  girl_wink

Много ти благодаря, че сподели твоя опит като минала по този път.  give_rose И аз си представях нещата точно така, ще видим ......  smile
Активен
Jujito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13


waiting for my sunshine...


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: декември 13, 2009, 02:41:26 »

Здравеите момичета,
Аз съм "ново-стара" редовна четателка на форума но все не съм се включвала.
И аз с мъжът ми сме в отбора на бебе-изчакващите и както повечето тук причината е от финансова гледа точка. Ако трябва да съм по-конкретна,мъжът ми е този който е изчакващия,аз нямам особено голям избор  angry Той все говори колко искал да сме си имали бебче но също така след това казва твърдо,че ще си почакаме 2 годинки докато сме почнели с бебеправенето.1та причина която той изтъква е,че аз съм била още студентка,е да ама след година и малко няма да съм и честно казано не се притеснявам от това да съм бременна например в последния ми семестър,2та е да сме имали повече финанси,ми не сме бедни ама  huhhuh.gif Не ми се говори за това,защото ако все чакаш парите да те забият за да имаш дете то никога няма да стане това  nea 
Пожелавам на всички дерзаещи мераклии да нямат сериозни причини които ги задържат тука и да напускат побързо този клуб!!!  girl_wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 16, 2009, 16:42:20 »

Аз пък реших да си дам един месец почивка...защото миналия се пренавих...незнам зашо психясах така...Може би защото не ни даваха (докторите) близо година и като за първи месец и ужас!!! Правих си по 3 пъти на ден тест за ОВУ, после сумати отрицателни тестове, и днес като ми дойде си казах, че прекалявам...Ще си почина един месец, и после ще започна, но съм решила да не си направя нито един тест....Колкото до готовността...човек винаги се бои от неизвестното....при мен сватбата отключи такава параноя, такъв страх, че понякога направо не мога да спя....но аз си мисля, че това е от стреса и от липсата на достатъчно положителни емоции. Живота не свършва нито с детето, нито с брака...колкото до отношенията...незнам има една братовчедка, която след 14 години връзка и брак (по равно) с мъжът си все още са като млади влюбени...Надявам се и ние с милото да сме така. Човек трябва да рискува...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 16, 2009, 17:31:55 »

Мисля,че такова положително мислене като на m_eleva19 трябва на всички в тази тема!
Напълно подкрепям казаното в този пост.
m_eleva19,желая ти успех занапред!
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 17, 2009, 13:36:29 »

2та е да сме имали повече финанси,ми не сме бедни ама  huhhuh.gif Не ми се говори за това,защото ако все чакаш парите да те забият за да имаш дете то никога няма да стане това  nea 

Позволи ми да не се съглася с теб, идеята не е в това парите "да те забият", а в момента в който решиш да създаваш 4овешки живот , да си сигурен (поне в този момент,в последствие разбира се нищо не се знае), 4е можеш да го гледаш, т.е.да постъпиш отговорно(от фин. гледна то4ка, разбира се).То е ясно 4е след като си решил да го правиш зна4и имаш желанието.Според  мен безотговорните хора  мислят по на4ина-"Винаги ще се намерят пари за едно бебе", и като забременеят или пък ве4е родят-тогава запо4ват да мислят как ще се грижат за това дете.
Нека не зву4а без4увствено, защото повярвайте ми аз съм една от жените които са вманиа4ени на тема деца и много скоро се надявам и ние да запо4нем да си правим беб4е, но ще 4акам колкото и да ми е трудно до момента до който се 4увстваме готови финансово, защото психи4ески сме готови от доста време.Успех на вси4ки! good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 17, 2009, 14:01:21 »

slaneva аз те разбирам, но не мога да се съглася с теб  blum Когато решихме да си имаме бебе, мъжа ми беше на хубава и сравнително доходна работа за града ни. Аз от това че съм редовна студентка би следвало да получа тия 3000лв и решихме че това е най добрия период (от финансова гледна точка) да си имаме бебе. Не заради парите, просто така или иначе желанието го имаме, по добре сега, вместо след една година когато няма да съм студентка и няма да имам право на тия парички и така... правихме ние сметките. Сега обаче бременна в 7-8 месец имаше вариант парите за студентките да отпаднат, а мъжа ми е в неплатен отпуск без да се знае до кога  girl_impossible Тъй че това с парите е малко като монета, де да знам....до късмет се е до някъде. Не мога да върна времето назад, тъй че се стремя да похарча възможно най малко пари около голямото събитие и въпреки това не позолявам на този факт да помрачи радостта ми.
Тъжно ми става понякога, гледам майките какви колички купуват, поръчват по 20 комплекта дрехи и т.н. а пък аз нямам възможност, но кой да знае че така ще стане  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #231 -: декември 17, 2009, 14:06:39 »

Аз съм от безотговорните  pardon

Преди (мисля че) бях на същото мнение като сланева, но вече съм на мнението, че ако имаш огромно желание за дете и си готов на всичко заради него, финансите, дори и да ги нямаш, не бива да бъдат пречка.
Жените в Африка ядат питки от кал и солена вода, и имат деца.
Ние с мъжа ми не сме бедни, но живеем в боксониера от 20 кв м. А макар, че не сме бедни, по-голямо жилище от това не кожем да си позволим и въпреки тези условия скоро ще започваме да бебеправим. Просто усещам, че ни е дошъл момента и нищо друго няма значение  pardon
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 17, 2009, 14:19:04 »

Gergancheto  разбира се мила, когато се слу4и така нямаш какво да направи6освен да се опитваш да направиш вси4ко възможно нещата да се пооправят , но ето ти сама казваш 4е сте обмисляли , в момента в който сте го решили сте били сигурни 4е  сега е правилният момент ,а не "Ще си направим беб4е , пък ще се оправим някакси.
inaxastra -аз не съдя никого и не желая да обидя никой.Вси4ки са разли4ни и всеки сам преценя.Да-Жените в Африка ядат питки от кал и солена вода, и имат деца , но ние не сме в Африка , нали?
Успех с бебеправенето, ние също ще запо4нем скоро да бебеправим , но само след като ни се подобри достатъ4но фин. положение(толкова малко 4е да сме спокойни 4е вършим нещо разумно)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 17, 2009, 14:21:54 »

Gergancheto  разбира се мила, когато се слу4и така нямаш какво да направи6освен да се опитваш да направиш вси4ко възможно нещата да се пооправят , но ето ти сама казваш 4е сте обмисляли , в момента в който сте го решили сте били сигурни 4е  сега е правилният момент ,а не "Ще си направим беб4е , пък ще се оправим някакси.

Въпроса е че ето обмисляхме и пак си стана каквото е имало да си става  Wink Плюс това за мен съвсем не са толкова големи разходите около едно бебе,а вече около порастналото дете, Тогава пък съвсем няма как да знаеш на какво дередже ще си  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 17, 2009, 14:27:40 »

и аз не мисля, че финансовите въпроси са важни, толкова са малко истинсклите неща в живота и не зависят от парите. Да парите ти дават охолен живот, позволяваш си луксове, всичко е по-лесно, но наистина може да са нещо временно и в един момент да се окажеш на улицата, но ако семейството ти е до теб, всичко друго няма значение.
едно желано дете ти дава сили да се бориш, дори със зъби и нокти и да успяваш. защото положениетоо  в Бг е такова, че повечето хора живеят на ръба на бедността, това е така. О отип знам, че човек може и с 2 и с 200, всичко е относително
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 17, 2009, 14:39:47 »

Ама вие изобщо не разбирате какво искам да кажа blum , разбира се 4е ще намериш на4ин да си гледаш детето, изобщо не става въпрос то да бъде гледано в лукс или нещо подобно, или 4е това да го оби4аш и то да е здраво е най-важното,но не мога да си представя 4е аз няма да съм добро фин. положение(не богата) в момента , а може след месец да съм , и да реша 4е ей сеги4ка запо4вам да си правя бебе.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #236 -: декември 17, 2009, 14:47:39 »

Аз лично да си кажа за себе си, че нито се сърдя, нито се обиждам  good
Разбира се, че все си има мнение и всеки си решава за себе си.

Но понеже съм вече (почти съвсем) овехтяла, а надежди след един месец да стана по-добре няма, моментът за нас е сега  Girl_hide
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 17, 2009, 14:54:53 »

inaxastra  може би си права, ние имаме нещо в предвид и се надяваме 4е в най-скоро време ще бъдем ОК и може  би затова разсъждаваме по този на4ин  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #238 -: декември 17, 2009, 14:59:29 »

Дамммм и се сетих да добавя, че и аз отложих веднъж (затова съм още тук де) с надеждата да имам безсрочен договор и всички облаги, които идват с него, но понеже нещата се протакат, а ще ставам скоро на 34, се опасявам, че вече нямам избор.

Ако бях преди 30те със сигурност щях да изчакам  good
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 17, 2009, 15:06:03 »

inaxastra  радвам се 4е ме разбираш  .Всеки разсъждава разли4но на определен етам от живота си.
Така или ина4е 4акането е било в  името на евентуалното по добро положение .В името на детето, нали?
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines