Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:37:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 152866 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юни 28, 2014, 16:44:56 »

crazynelly  надявам се да не съм те засегнала ,но просто исках да ти кажа ,че Магито е правилният човек ,който да слушаш.Всичко останало е личен избор.Всичко ще е наред ,сигурна съм.Ние ти пишем с цел да си отрегулираш навреме проблема,а не да те притесняваме.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: юни 28, 2014, 17:05:55 »

crazynelly,определено имах късмет.Но не оставям нещата да се развиват от само себе си в това отношение,следя си състоянието,правя си изследвания тък като знам,че СПЯ няма да изчезне.Нямах проблем със първото ми забременяване,но това не означава,че не мига да имам в бъдеще.
Ние ти пишем с цел да те укоражим!Аз също не познавам лично(все още)нито една съфорумка,но страшно много са ми помагали с мнения и съвети преди и повреме на бременноста,след раждането и за отглеждането ма сина ми.Във всяко едно отношение.И тук и във ФБ.Сигурна съм,че Магито не би има нищо против тя сама те попита от къде си и т.н.Пиши и питай я.
За мен това е смисъла на този форум ВЗАИМОПОМОЩ!Не само за хубавите моменти като емоцията около сватбата,но и за трудностите които са част от живота ни!
 give_rose
« Последна редакция: юни 28, 2014, 17:07:32 от miauka » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: юни 28, 2014, 21:09:39 »

Не съм се засегнала с нищо. smile Радвам се,че има такива от вас,които ми пишат и обсъждат моя проблем.
Надявам се да науча каквото мога от всички вас.  Ще ми бъде много от полза.
Всеки ден се случват гадни неща на мен и милото. Ето,че днес излизаме да си вършиме някаква работа и гледаме,че колата я няма. Откраднали са ни колата.  cray
Все нещо лошо ни се случва. Вече направо не ми се говори. Седим вкъщи сега и си мълчим и не знаем какво да кажем..  cray cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юни 29, 2014, 06:25:54 »

Крейзи, както и момичетата са ти писали аз съм част от Зачатие. зачтие е сдружение което помага на хора с репродуктиени проблеми, ние имаме интернет платформа и форум в който може да намериш всякакви съвети за всякакви проблеми. Имаме богата библиотека, статията която ти бях пуснала е именно от там. Повечето статии са превеждани от доброволци.
 Споредмен в твоя случай, а и в повечето не трябва да се стигне до искането на дете, за да си оправиш здравните проблеми.Защото това отнема ввреме и то много време. Ще ти трябват поне 3 месеца, за да си видиш точно хормоните, след това от половин до една година, за да видиш резултата. По-добре е това да се напрсви преди реално да искате да имате дете, за да може като стигнете до там то просто дс се случи, а не да започвате всичко от начало. Аз бих казала специализирана клиника по стерилитет, лекар разбиращ от хормони и СПКЯ, в Майчин дом или в Панацея д-р Начев. Прглежда само на частно първичния преглед е 50 лв, но си разбира от работата. Мога да дам телефона му на лични. Полови хормони пуснати на 2-5 ден от месечния цикълслед неговото предизвикване и проследяване на евентуална овулация, ако има такава.

 За теб е много важно да видиш какава е диагнозатат ти. За да започнеш лечение. Аз например имам Хашимото, тове е болест на щитоидната жлеза, и ми тябваш над година, за да вкарам хормона в норми, и чак още една година след като той беше стабилен аз забременях.
Ако се притесняваш да пишеш тук, пиши ми на лични, аз никога, ама никога не отказвам да помогна.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юни 29, 2014, 09:53:10 »

Крейзи, както и момичетата са ти писали аз съм част от Зачатие. зачтие е сдружение което помага на хора с репродуктиени проблеми, ние имаме интернет платформа и форум в който може да намериш всякакви съвети за всякакви проблеми. Имаме богата библиотека, статията която ти бях пуснала е именно от там. Повечето статии са превеждани от доброволци.
 Споредмен в твоя случай, а и в повечето не трябва да се стигне до искането на дете, за да си оправиш здравните проблеми.Защото това отнема ввреме и то много време. Ще ти трябват поне 3 месеца, за да си видиш точно хормоните, след това от половин до една година, за да видиш резултата. По-добре е това да се напрсви преди реално да искате да имате дете, за да може като стигнете до там то просто дс се случи, а не да започвате всичко от начало. Аз бих казала специализирана клиника по стерилитет, лекар разбиращ от хормони и СПКЯ, в Майчин дом или в Панацея д-р Начев. Прглежда само на частно първичния преглед е 50 лв, но си разбира от работата. Мога да дам телефона му на лични. Полови хормони пуснати на 2-5 ден от месечния цикълслед неговото предизвикване и проследяване на евентуална овулация, ако има такава.

 За теб е много важно да видиш какава е диагнозатат ти. За да започнеш лечение. Аз например имам Хашимото, тове е болест на щитоидната жлеза, и ми тябваш над година, за да вкарам хормона в норми, и чак още една година след като той беше стабилен аз забременях.
Ако се притесняваш да пишеш тук, пиши ми на лични, аз никога, ама никога не отказвам да помогна.
Благодаря ти за линковете и за обясненията!  give_rose
Писах ти на лични. smile
Но наистина не очаквам да забременя в близките месеци или години. Просто искам да се случи някой ден.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юли 01, 2014, 13:57:30 »

crazynelly идеята е да се погрижиш за здравето си независимо дали искаш да имаш деца сега или в бъдеще.Просто да намериш причината за да  отстраниш,защото хормоналните проблеми вредят не само на това да имаш деца,а и на общото състояние. СПКЯ често върви с хашимото или с инсулиновата резистентност или др.хормонални смущения,които водят до редица проблеми.
Успех.Аз също съм насреща за помощ.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юли 02, 2014, 10:48:48 »

Мили дами, прегледите ми при гинеколога и ендокринолога бяха в Понеделник.
Нямам проблеми с щитовидната жлеза.
Проблема ми е явно просто теглото.
Не знам как най-добре да ви го обясня,но явно просто панкреаса не може да се справи с високия инсулин и просто всичко ми се натрува като мазнини по тялото. Всъщност не съм сигурна дали точно така го каза.
Явно имам инсулиновата резистентност. То как да нямам - аз съм класически случай. Млада жена с нарушени хормони  и синдром на поликистозните яйчници.

Иначе човешки папиломен вирус имам два от рисковите фактори и направо съм се шашнала.  cray cray cray cray cray
Взимаха ми биопсия от раничката на маточната шийка,за да се разбере дали да я горят или да я режат операционно и съм много изплашена в момента. В стрес съм!
Гинеколога ми предписа 4 противозачатъчни,защото иска да ми предизвика цикъла,а пък ендокриноложката ми каза,да не ги пия,защото ще надебелея още повече,което си е истина.
В момента пия само siofor. Ендокриноложката иска с диета и активен спорт и с siofor да предизвика идване на цикъла ми. Не знам дали ще се получи. Също така се притеснявам,гинеколога,да не ми се скара,че не пия противозачатъчните. Но разберете ме,не искам да ги пия,защото тези хапчета не са лечение за кистите,щом ги спреш и пак се връщаш там където си бил преди.
Направо не знам какво да правя вече. Много ме е страх, ям диетично и колкото се може по-здравословно в момента. Под много стрес съм подложена,особено и след като ни откраднаха колата преди 3-4 дни.
Не съм на себе си! И психически и физически се чувствам много зле.  cray cray cray cray cray
« Последна редакция: юли 02, 2014, 10:55:02 от crazynelly » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #412 -: юли 02, 2014, 11:06:47 »

Нели какви са ти резултатите от цитонамазката, в коя група си? Аз не съм много запозната там с изследванията но знам че могат да се пуснат изследвания в Геника. Може Веси да се включи тя имаше наскоро подобни проблеми.

Относно противозачатъчните, както казах аз съм ги пила 4 години. Първо бях на Диане и от тях малко напълнях и после ми ги смениха с Джаз и даже отслабнах от тях. Това е остаряло мислене за противозачатъчните и надебеляването. Джаз са примено много изчистени и нямат странични ефекти.

Каква доза ти изписаха на Сиофора?Имай на предвид че има много гадни странични ефекти от началото, и е по-добре бавно да се увеличава дозата ( нещо което на мен не ми казаха и страдах 2 месеца), ще имаш гадене, разтройство, болки в корема и др. Те отшумяват с времето.  По принцип той също ще ти помогне за вкарване в ред на цикъла но ще отнеме доста време. Инсулиновата резистентност което и аз имам е повишен инсулин в кръвта, тъй като клетките не го приемат и се дава сигнал на панкреаса да произвежда повече.Клетките са запушени от мазнини. След години се претоварва панкреаса и се стига до Диабет тип 2. За това е много важно да се пази диета да не се ядат мазни храни, захарни изделия ( аз в момента се държа като диабетик и не близвам нищо със захар) и най ама най-важно от всичко да се спортува! Ето Гери ( Gucci) примерно е ходила на народни танци, може да се запишеш на Зумба или нещо друго което хем ще ти повдига настроението хем ще гориш мазнинки. Аз имам крос тренажор и си го ползвам редовно good


Да събраха ти се много неща, но вярвай че всичко ще се оправи и ще е за добро. Никой не е казал че живота е лесен, ето виж почти всички си имаме някаква история, важно е да имаш план и да решаваш проблемите един по един. Girl_hide
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юли 02, 2014, 11:28:57 »

Нели какви са ти резултатите от цитонамазката, в коя група си? Аз не съм много запозната там с изследванията но знам че могат да се пуснат изследвания в Геника. Може Веси да се включи тя имаше наскоро подобни проблеми.

Относно противозачатъчните, както казах аз съм ги пила 4 години. Първо бях на Диане и от тях малко напълнях и после ми ги смениха с Джаз и даже отслабнах от тях. Това е остаряло мислене за противозачатъчните и надебеляването. Джаз са примено много изчистени и нямат странични ефекти.

Каква доза ти изписаха на Сиофора?Имай на предвид че има много гадни странични ефекти от началото, и е по-добре бавно да се увеличава дозата ( нещо което на мен не ми казаха и страдах 2 месеца), ще имаш гадене, разтройство, болки в корема и др. Те отшумяват с времето.  По принцип той също ще ти помогне за вкарване в ред на цикъла но ще отнеме доста време. Инсулиновата резистентност което и аз имам е повишен инсулин в кръвта, тъй като клетките не го приемат и се дава сигнал на панкреаса да произвежда повече.Клетките са запушени от мазнини. След години се претоварва панкреаса и се стига до Диабет тип 2. За това е много важно да се пази диета да не се ядат мазни храни, захарни изделия ( аз в момента се държа като диабетик и не близвам нищо със захар) и най ама най-важно от всичко да се спортува! Ето Гери ( Gucci) примерно е ходила на народни танци, може да се запишеш на Зумба или нещо друго което хем ще ти повдига настроението хем ще гориш мазнинки. Аз имам крос тренажор и си го ползвам редовно good


Да събраха ти се много неща, но вярвай че всичко ще се оправи и ще е за добро. Никой не е казал че живота е лесен, ето виж почти всички си имаме някаква история, важно е да имаш план и да решаваш проблемите един по един. Girl_hide
Извинявай,но за цитонамазката трябва да ми обясниш с по-прости думи за това и за групите. Нищо не ми е ясно. Ходя като луда при лекарите и почти нищо от това,което ми казват не го разбирам. Чувствам се зле и като развалина. Нищо не ми е ясно.
Но мога да кажа,че за точно тези противозачатъчни,които са ми предписали и личния ми лекар и ендокриноложката порвърдиха,че много се пълнее от тях. Аз вярвам на тях,все пак те следят тези неща с лекарствата.
На мен всичко ми е като в мъгла.  cray cray
Дозата на сиофора е първо по половин таблетка сутрин,обед и вечер по време на хранене.
А иначе за страничните ефекти знам- не се притеснявай! И лекарите ми ги казаха и на листовката ги прочетох. Да имам леко разстройство,но не е нещо фатално поне за мен.
Лични ми лекар ми позволи на пия ентерол,ако искам.
 smile На този етап нямам други оплаквания от странични ефекти от лекарството.
След една седмица,ми казаха по една цяла таблетка да пия.
Ние нали имаме кученце и се разхождам много с него. Искам да ходя и на фитнес,но трябва да си оправя режима. Нещо тея дни ми се случва да си легна късно и съответно ставам в 10:30 примерно и не ми харесва. Но под такъв стрес сме подложени тея дни с милото,че направо ми иде да се гръмна вече!  cray cray
Ние с него сме много емоционални и си обичаме колата! Адски много страдаме,макар да ви се стори глупаво.Това ни беше първата кола,първото,нещо което си имахме като семейство. Много спомени с нея имаме. Много верен другар ни беше.  cray cray Милото е съкрушен,повече и от мен. Той като мъж много си обичаше колата..  cray Ужасно е! Но на никой не му пука каква сантиментална стойност имаше нашата количка.  cray
« Последна редакция: юли 02, 2014, 11:33:53 от crazynelly » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #414 -: юли 02, 2014, 11:38:54 »

Ами те са в няколко групи като май 1 и 2 не са рискови, ( понякога за 2 Б група има съмнения) вече от 3 група са рискови и се правят допълнителни изследвания.

Хубаво е че се разхождаш кучето. Ако мога да си позволя да ти дам един съвет, blush а това е да си намериш работа. Даже и на 4 часа. Не толкова за парите а за социялизирането с хора и малко да се откъснеш от проблемите. Аз като седя вкъщи полудявам и си мисля за глупости и проблеми. В офиса с колегите, особено с млади колеги е много забавно и се откъсваш от проблемите, срещаш се с хора.  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юли 02, 2014, 12:03:58 »

Нели, Мариола ти е дала страхотни съвети, заставам зад всичките.
Не се предавай така, все пак имаш човек, който винаги ще е до теб  good
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юли 02, 2014, 12:20:34 »

Съжалявам, че изскачам от нищото, но търсих нещо в гугъл и ми излезе темата biggrin

Аз имах кисти от много малка. 6,7 клас започнаха драмите. Противозачатъчните ме оправиха (пих ги на по-късен етап, не тогава) и сега, да чукна на дърво, съм здрава. Имах период, в който бях доооооооста пълна. Това ми обърка хормоните и диета, съчетана с народни танци ме оправиха. Тогава хапчета не съм пила. Не давам съвет никому да го прави това (да не пие хапчета, ако са му изписани), но просто тогава се възстановявах от чернодробен проблем и беше немислимо да пия лекарства. Така свалих 15 кг. и цикълът идваше като по часовник.

Иначе се присъединявам към съвета за намиране на работа. Ако не работа, то още едно висше образование (бакалавър или магистър) също запълва чудесно времето. Болестите обичат стреса. А и си е полезно Wink

Що се отнася за колата: каското няма ли да оправи нещата?
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 02, 2014, 12:43:46 »

Момичета хубави съвети ми давате за работата,но не знаете моята история.
Не ми се иска много,много да се отклоняваме от темата,но може би е по-добре да ви обясня няколко неща за мен.
Аз си търся работа от 5 години и нищо. Просто за някои хора няма работа.
Може да е и защото аз нямам никакъв стаж и никъде не съм работила. Никой никога не пожела да ме вземе да работя. Вие не знаете на колко хиляди интервюта съм ходила. В момента не си търся работа,а пък висше нямам също,защото така и не успях да влезна някъде. Честно казано не ми се е учеше много след гимназията. Имам адски лоши спомени от нея.
Всъщност учех малко в един колеж,но се отказах да бъда около глупаците,които се бяха събрали там.
Като цяло вкъщи или някъде другаде с любимия човек ми е най-добре. Не си мислете,че ми липсва комуникация. Честно казано,нямам много приятели и това не е защото съм заторен човек,ами защото почти не останаха истински хора до мен. Бих учила,но не в България,но на този етап няма как това да се случи.
Избрала съм за сега пътя да бъда домакиня и да си отглеждам дете или дечица някой ден.Не се чувствам виновна и не страдам от това мое решение. Милото е много работен и се справя супер.
Може да не ви се струвам много модерна и да не съм кариеристка и да си мислите,че разчитам само на мъжа си,но не е така.
Не казвам,че не бих работила,просто никой не ми дал таква възможност. Нито пък мога аз да накарам някой насила да ме вземе на работа. Не се чувствам и единствения такъв случай в България или в света.
В момента най-важното е да си гледам здравето и живота с любимия ми. Най-важното за нас е да създадем семейство,да имаме дом и да сме сред близките си. А пък начини за изкарване на пари винаги могат да се намерят.   smile
Дай Боже някой ден да работя,но може и да не се случи. Не при всички хора живота протича по един и същи начин.


Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юли 02, 2014, 12:56:13 »

Нели, естествено, че всеки здрав, трудоспособен човек може да работи. Възможности се намират. Наслагват се фактори. Може да е добре да се потърси работа в друга сфера. Трябва много постоянство, и разбира се доза късмет. Вероятно това не ти достига. Не знам на колко години си, но неработенето в един момент, след години, създава тягостно чувство за непълноценност и някаква липса. Може би сега ти е добре, но ние сме социални животни smile и в един момент няма да ти достига компанията на мъжа ти - той е на работа, ти вкъщи. Не знам, аз през почти трите години бременност и майчинство, накрая малко започнах да издивявам. Или по-скоро се подтиснах.
Та, огледай се, може би търсиш в сфера, която не е за теб, кой знае...А и финансовата независимост е нещо хубаво, макар че не е задължително. И моят съпруг взима хубава заплата, но някак си - да си спечеля аз парите е сладко и дава известна свобода за фриволия и капризи, понякога.
Пожелавам ти и дечица, щом искате, и реализация в професионален план. Нещата не могат да се сравняват, но сами по себе си дават пълнота в живота. Успех! good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #419 -: юли 02, 2014, 13:22:41 »

 Offtopic Нели разбирам че си направила твоя избор, но имам много примери в моя живот в които седенето без работа им е навредило. Има много начини как да си подсигуриш работа, мога да те посъветвам ( ако все още върви тази програма) "Аз Мога" да си подадеш документите. Можеш да изкараш всякъкви курсове, от маникюристка до езикови до компютерни курсове. На пазара има много работа но наистина трябва да я искаш. През ръцете ми минават много кандидати ( само над 500 миналата година  shok) и съм виждала много провалени интервюта заради липса на мотивация. Моя екип е съставен 70% от хора на които това им е първа работа ( даже ония ден наех две момченца '95 набор, пресни от училище). Но както и да е, аз съм болен кариерист и мнението ми е различно от твоето  blush. Важно е сега всичко с здравето да се нареди, но ще ти кажа пак помисли си хубаво  Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines