Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:10:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 2  (Прочетена 201228 пъти)
 
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #450 -: декември 22, 2009, 10:41:35 »




* fgahc_5.jpg (34.54 KB, 360x400 - видяно 4436 пъти.)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #451 -: декември 22, 2009, 10:42:08 »




* fgahc_1.jpg (43.23 KB, 360x360 - видяно 4194 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: декември 22, 2009, 11:20:57 »

Момичета едното списание ми се повтаря така, че ако има желаещи.

АЗ АЗ АЗ tease

Ох, много искам да се сдобия и аз с такива "чудеса" като тези, които вие имате, но нали казвате, че не доставят в България :'( Като пуснат заплати, ще мина пак през Слънчогледите да огледам какво мога да си набавя от там. blush Защото седя снощи, искам да направя определена картичка, но уви никак не става с оскъдните ми материали.
Все пак сътворих ето това:http://www.facebook.com/#/photo.php?pid=30919860&id=1285791470
В къщи съм насъбрала една дузина снимки на картички и само въздишам по тях girl_in_love

Аби
, покрай нас такива дървета няма, че да ги окастря. sarcastic Иначе много ми харесват идейките.
« Последна редакция: декември 22, 2009, 11:26:33 от lionelsa » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: декември 22, 2009, 12:08:03 »

Lionelsa, никой не е казал, че няма сайтове, които доставят до България. smile
Аз редовно пазарувам нещата си от чужбина. Нямам проблеми с доставките.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: декември 22, 2009, 12:19:35 »

Ble6tu4ka, ще ми пуснеш ли линкове към сайтове, които доставят до България? blush

По-напред в темата обсъждахте някакви сайтове, които не доставяли и само на адрес в Англия.....та от там съм си извела заключението pardon

Аз най-редовно надничам в онзи сайт, в  който публикуваш творенията си-невероятни са и много ти се възхищавам, да знаеш girl_in_love
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: декември 22, 2009, 12:27:40 »

http://www.addictedtorubberstamps.com/
http://www.stamps.co.uk/

Ето 2 сайта, които имат доставка до тук girl_wink
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: декември 22, 2009, 12:32:21 »

За съжаление "проблема" на чуждите сайтове е, че соленко се плаща за доставката от някои.
Всеки сайт си я определя по различен начин. Някои според тежината, някои според цената на поръчката, а в трети и според двата критерия.

Ето няколко сайта, за които 100% съм сигурна, че доставят до Бг. Лично не съм поръчвала от всеки един, но познавам хора, които са.

www.stamps.co.uk - тук доставката е доста соленка по мое мнение.
www.quixoticpaperie.co.uk - тук доставката се определя от тежината на нещата. И съвсем спокойно може да се поръчат много на брой и леки неща - и доставката излиза по-малко от това да пратиш куриер да занесе от един град до друг в Бг.
www.simonsaysstamp.com - тук доставката е също изгодна (за сега), сайта е американски и има страхотни неща. Лошото е, че нещата свършват доста бързо и трябва да се дебне. За доставка се чака поне 2 седмици.
www.addictedtorubberstamps.com - този е американски сайт. Доставката е скъпичка, но пък има тоооолкова много неща! Времето за доставка също е около/над 2 седмици.

Пазарувала съм и от amazon.co.uk , както и от www.ebay.co.uk - непременно Английските варианти на 2-та сайта, защото там продуктите има по-голяма вероятност да се доставят до Бг. Често се налага да се прави справка със самия продавач дали и на каква цена ще достави до Бг.

Ако имаш още въпросчета - насреща съм smile

Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: декември 22, 2009, 13:05:57 »

Благодаря много :gu6:Ще им отделя нужното внимание, че като се зазяпам часове ще са ми нужни sarcastic Но определно ще имам нужда от насоки какво да съдържа един стартов пакет give_rose
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: декември 22, 2009, 13:25:06 »

Отосно часовете - не мисля, че часове ще са достатъчни, но има доста почивни дни, така че сигурно ще имаш време shok

А за стартовия пакет - аз лично не мога да дам мнение, защото аз каквото и да имам, все не мие достатъчно и все ми се струва, че нещо друго е трябвало да си взема. Но ще ти кажа какво имам аз - имам "сешоар" за разтапяне на пудра, печати (разбира се) каквито ти се харесат, ако си купуваш такива, които си нямат "поставка" - ще ти трябва и такова "трупче" на което да ги слагаш, имам си дъска за скъване на картон (моята е най- обикновена с прави линии на различно разстояние, но има и много по- функционални), имам няколко инструмента за сгъване на хартия (представлява нещо като химикал, само че отпред има топче с различна големина), тези инструменти се използват и за "embossing" на хатрията, имам си няколко пудри и няколко тампона. Малко хартия...и стига толкова за сега.

Блещучка и Рали са по- навътре в нещата, те ще ти помогнат повече girl_wink Аз още само тормозя Рали с въпроси от рода: това какво е, това за какво е, това как се ползва и т.н. Girl_hide
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: декември 22, 2009, 13:35:22 »

Аз също бях останала с впечатление, че доста от сайтовете не доставят до тук. Честно да си призная аз май имам също сериозна нужда от помощ, ама  относно техниките.  Гледам клипчета, но не всичко ми е ясно. Даже нищо май не ми е ясно. Нямам си нито пудри, ните лепила за тях, защото като не знам какво и що и не знам дали ще мога да ги ползвам. Имам си само няколко печата, хартия, лепенки, три тампона, перфоратори и шаблончета.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: декември 22, 2009, 13:38:57 »

smile Там е работата, че не може всичко изведнъж да се научи и да се купи.. smile
Постепенно едно по едно.. иначе ще фалираме. blum

А колкото до нужните неща... Аз ще си позволя да цитирам едно момиче - г-жа Шуши, което в един друг форум се постара и изброи много подробно какво е нужно за правенето на картички като цяло. Вярвам, че няма да ми се разсърди за това, че пействам думичките й тук, щом е за общото благо:


Инструменти, пособия и джвъчки за картички и скрап страници :

1.   Дъска/плоскост/подложка за рязане. Предлагат се в различни размери. Има стъклени,поликарбонатни, гумени и може би други, за които не знам. Целта е да се предпази повърхността под нея от нарязване. На английски е cutting mat.
2.    Тример или гилотина. Пак има доста видове и размери. С тримера се реже картона, за основата на картичката/скрап страницата, както и елементите за декорация. Има тримери, които имат и пластмасов плъзгач, който се използва за биговане /за по-лесно прегъване/.  Някои тримери имат и допълнителни резци, които режат вълнообразно. Гилотината е ясно какво е. Ползва се уж за по-дебел картон, но според мен тример е по-добре.  На английски - Paper Trimmer / Guillotine Paper Cutter
3.    Ножица. Големи ножици за едри неща или малки за по-прецизни детайли. Има декоративни ножици, който режат вълнообразно, на зиг-заг и т.н. На английски е scissors.
4.   Скалпел. Използва се за прецизно изрязване на детайли. Желателно е да се реже върху №1 от списъка.  На английски е scalpel, surgical knife или craft knife
5.   Макетно ножче. Пак за рязане, но скалпела е много по-прецизен и остър. На английски е craft knife. Пак върви с №1 от списъка.
6.   Лепило. За залепяне на елементите за декорация. Има мокро и сухо. Всички лепят.  На английски е glue
7.   Двойно залепяща лента. Изключително удобна е. На английски е Doublesided tape
8.   Лепящи точки. Нямам идея как е на бг, на английски е glue dots. Представляват точки от лепило. Прозрачни са и се използват главно за прозрачни елементи.  Също има и pop dots или foam dots. Те се използват за изпъкване на елемента, тъй като имат височина и го повдигат. Има и Foam Tape , която прилича на нашите ленти за изолация. Тя също се използва за повдигане и изпъкване на елементи.
9.   Мастило / Ink. Тук фермани могат да се пишат
« Последна редакция: декември 22, 2009, 13:40:43 от Ble6tu4ka » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: декември 22, 2009, 13:40:57 »

10.   Печат/Stamp – от гума, от пяна, от силикон
11.   Тебешир / Chalk за оцветяване. Има си и тампончета за него
12.   Боя / Paint за оцветяване
13.   Перфоратор / Punch  - Тук фермани могат да се пишат отново
14.    brayer – представлява нещо като валяк, но в средата е от гума. Използва се за , когато трябва да се нанесе мастило на голяма площ
15.   Маркер / marker – за оцветяване
16.   Watercolor Pencils – акварелни моливи за оцветяване
17.   Пудра за релеф / Embossing powder – с прозрачно мастило и печат се прави отпечатък, който се поръсва се с пудрата.  Нагрява се с heat gun, докато се получи релеф. Има цветни и безцветни
18.   heat gun – използва се за релеф, заедно с №17. Представлява устройство, подобно на сешоар, но с по-слаба струя на въздуха и по-голяма мощност /тоест въздушната струя е по-слаба, но по-гореща/
19.   Embossing Markers – маркери, който се използват за релеф. Трябва и №17 и №18
20.   Embossing folder – папка от пластмаса за релеф. Едната страна е негативна  - с дупки, другата е позитивна и е с релеф. Действие – релефната страна натиска хартията към дупката, което придава релеф на хартията. Използва се с машинка или с точилка.  35 35 35 Важното е натиск да има
21.   Bone Folder - използва се за биговане. За по-лесно сгъване.
22.   Капси/ Eyelets – Метални са и се използват за декорация на дупки. Има и приспособление за слагането им и чук  Laughing
23.   Brads – подобно на кабърче, но с 2 крачета. Може да се използват самостоятелно или за захващане на елемент от няколко слоя
24.   Копчета / Buttons – за декорация
25.   Телбод / stapler – ясно какво е. Има телчета в различни цветове
26.   Панделки / Ширити/ Текстилни ленти / Ribbons – пак за декорация
27.   Метална линия / Metal Ruler – използва се заедно със скалпела или макетното ножче
28.   Пластмасова линия/ ruler и шаблони / templates
29.   Пистолет за силикон и силиконови пръчки – за залепяне се използва. Има ги в Практикер и подобни магазини
30.   Брокати и подобни
31.   Мъниста
32.   Игли и конци за шиене – за декоративни шевове
33.   Готови елементи за декорация / embellishments – стотици видове от типа на цветенца, стикери, камъчета и т.н


Взето от тук: http://forum.bg-mamma.com/
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: декември 22, 2009, 13:42:53 »

http://www.monkeysee.com/play/1029-stamps-markers

На мен тези клипчета ми помогнаха. Истината е, че има адски много техники и начини, и материали... girl_impossible
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #463 -: декември 22, 2009, 16:53:44 »

Ble6tu4ka, информацията, която си дала е безценна! Хиляди благодарности !
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: декември 22, 2009, 21:38:04 »

Ble6tu4ka, благодаря много за подробното описание!
skylifе, клиповете са страхотни *THUMBS*Определено ще са ми от полза.

Аз преди малко направих тези 3 картички:


* P1080740.JPG (31.45 KB, 448x336 - видяно 377 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines