Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 17:22:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 2  (Прочетена 209731 пъти)
 
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: октомври 12, 2009, 12:41:22 »

Момичета, моля да ми помогнете с информация за тези сухи, гумени печати.Как се използват.

В какъв смисъл как се използват, мила?
Питаш как се намастиляват ли?
Има специални цветни тампони, напоени с мастило, които се продават. Тук в Бг може да се намерят от време на време в Слънчоглед, както и на един щанд за опаковане на подаръци в Скай Сити Мол на подземния етаж до Фантастико.

Ето един линк, където можеш да прочетеш повече за печатите и начина им за използване

http://www.stampin.com/tips.htm

« Последна редакция: октомври 12, 2009, 12:44:06 от Ble6tu4ka » Активен
suek
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #226 -: октомври 12, 2009, 15:50:46 »

В какъв смисъл как се използват, мила?
Питаш как се намастиляват ли?
Има специални цветни тампони, напоени с мастило, които се продават. Тук в Бг може да се намерят от време на време в Слънчоглед, както и на един щанд за опаковане на подаръци в Скай Сити Мол на подземния етаж до Фантастико.

Ето един линк, където можеш да прочетеш повече за печатите и начина им за използване

http://www.stampin.com/tips.htm


Благодаря ти много Блещучка, много интересно нещо.Когато измайсторя нещо с тези печати ще ви го покажа. Wink
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 12, 2009, 17:27:42 »

Тази картичка я направих за рожденния ден на мама:


Много съм доволна от онзи английски сайт, който беше пуснала Ble6tu4ka. Нещата ми пристигнаха за 4 дни. smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: октомври 12, 2009, 18:58:57 »

Много хубава картичка Bravo

Ето и аз какво сътворих за Коско, 2 комплекта шапка и шал, за едно яке и една жилетка Wink

Синьо-бялата шапка и шала са плетени на 1 кука, кафявите на 2 Wink






А това го правих за подарък на едно детенце:

« Последна редакция: октомври 15, 2009, 23:46:48 от Bulechka™ » Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: октомври 12, 2009, 21:48:54 »

Bulechka™ , мерси! Много са хубави комплектчетата, а Коско е абсолютен бонбон.  smile
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 13, 2009, 09:30:46 »

Имам едно въпросче към момичетата използващи ембосинг пудра.
Аз си поръчах от интернет заедно с тампон с бяло мастило и направих проба снощи, но нещо пудрата не се задържа, пада като я пипнеш. Аз ли не правя нещо както трябва? Гледах едно клипче и там след като сложат печата веднага посипват с пудрата, преди да е изсъхнало мастилото. После сушат. Аз суша със сешоар. Трябва ли да правя нещо друго?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: октомври 13, 2009, 10:26:20 »

Имам едно въпросче към момичетата използващи ембосинг пудра.
Аз си поръчах от интернет заедно с тампон с бяло мастило и направих проба снощи, но нещо пудрата не се задържа, пада като я пипнеш. Аз ли не правя нещо както трябва? Гледах едно клипче и там след като сложат печата веднага посипват с пудрата, преди да е изсъхнало мастилото. После сушат. Аз суша със сешоар. Трябва ли да правя нещо друго?

Майсторът по тази част е Рали и се надявам тя да ти обясни по-подробно..
А това, което знам от нея за ембосинга е следното:
1. За да се задържи пудрата трябва непременно да се ползва пигментно мастило (мисля, че така се казваше). То засъхва по-бавно.
2. След като се посипе обилно с пудра, където е печата, излишната пудра се изтупва от листа, а където има видими прашинки - се махат с четчица внимавайки да не се закача цялостта на печата.
3. По принцип има уреди за т.нар. изпичане на ембосинг пудрата, ама и със сешуар става. Това, което Рали ме посъветва, когато се захванах и аз с това е, че е важно сешуара да се държи под ъгъл, а не директно върху изображението. Структурата на пудрата видимо се променя по време на изпичането, прашинките се превръщат в хомогенна леко течна смес и това всъщност спомага залепянето им стабилно върху листа. Много е важно да печеш достатъчно, а не просто да "сушуш" както си се изразила. Ако не променят структурата си прашините и не преминат в течно състояние хомогенизирайки цялото изображение - значи нищо не си направила. Тогава е съвсем нормално да изпада пудрата.

Другото, което е важно - каква е пудрата. Има различни видове и не всички са добри. Ти каква си си купила?

 Изпичането на някои със сешуар си е кошмарно направо... пред вид това, че мен ми умалява ръката да го държа, защото отнема по 4-5 минути, че и повече.. Най-добре и най-бързо се изпичат детайлните пудри. Те са подходящи за прецизни печати с много форми и изящни плетеници.
Ето това имам пред вид:

http://www.stamps.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=230_233&products_id=2994
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 13, 2009, 10:35:49 »

Ble6tu4ka , много съм ти благодарна за изчерпателния отговор!
Да наистина малко време суших и структурата на пудрата не се промени. Ще пробвам да го наравя както ми обясни.
Що се отнася за материалите, взех си ето тези:
http://www.stamps.co.uk/catalog/product_info.php?products_id=469
http://www.stamps.co.uk/catalog/product_info.php?products_id=11069
Май трябваше първо да попитам преди да ги поръчам?! Подходящи ли са?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 13, 2009, 10:42:21 »

Значи.. не знам какъв цвят ти е пудрата.. От снимката ми изглежда, че е прозрачна.
Прозрачна пудра се посипва върху цветен печат, а прозрачното мастило се ползва заедно с цветна пудра.
Не съм ползвала точно тази и нямам представа колко е добра. Но предполагам, че с повечко упоритост - ще стане smile
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 13, 2009, 11:08:22 »

Холограмна я водят пудрата. В зависимост от светлината се променя. Мастилото е бяло.
Благодаря ти пак за разясненията! Ще пробвам отново, дано стане. Ако не другия път като правя поръчка първо ще питам вас по-знаещите. smile
Активен
Zory
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 0



« Отговор #235 -: октомври 13, 2009, 18:21:07 »

Ето ви снимки на ножчето и картичката, която сътворих с него.  girl_wink


* 66666666.jpg (54.25 KB, 667x500 - видяно 290 пъти.)
Активен
Zory
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 0



« Отговор #236 -: октомври 13, 2009, 18:22:02 »

 danceg


* 0000.jpg (57.85 KB, 667x500 - видяно 265 пъти.)
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: октомври 14, 2009, 08:35:22 »

Zory  Bravo много добре, направо отлично си се справила.
а върху каква плоскост работиш с ножчет така че да не нараниш масата?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: октомври 14, 2009, 08:55:38 »

Зори, страхотна е станала картичката! Възхищавам се искрено на търпението и старанието ти!  Bravo

Ечи, реже се върху т.нар. самолекуваща се подложка. Направена е от специален материал, който след рязане се самовъзстановява. Моята е ето такава, но си взех А3, защото А4 е доста дребна някак си и не е много удобна.

http://www.dedalbg.com/bg/new/podr.html?id=469
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 14, 2009, 08:55:59 »

Zory , страхотно си се справила!  Bravo
Би ли споделила скалпела от къде си го взе с толкова много резервни резци? Аз имам друг модел, но резервните са само 2.
echy_ , не съм Zory , но си  позволявам  да ти отговоря на какво може да се реже :
http://www.plesio.bg/povarhnosti-za-ryazane-c-69978545/ploskost-za-ryazane-30h22sm-zelena-p-14616.html

Аз не се справих с ембосинга. 15 мин. суших и нищо не стана. Явно сешоара е много слаб за тази цел. Ще пробвам нещо друго, но ако стане ще кажа какво. Замислям се дали да не си взема специалния инструмент за сушене.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines