Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:22:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - част 6  (Прочетена 172595 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: декември 17, 2009, 20:05:22 »

Църковен брак МОЖЕ да се сключи в България в православна христянска църква, без да има сключен граждански брак.
Това го чувам за първи път.
Ако е така,вече разбирам какво искате.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: декември 18, 2009, 09:08:42 »

Според Семейния кодекс Чл. 4. (1) Само гражданският брак, сключен във формата, предписана от този кодекс, поражда последиците, които законите свързват с брака.

(2) Религиозният обред няма правно действие.
 
Даже до преди няколко години беше обявено за престъпление по наказателния кодекс извършването на църковен брак, без граждански:
НК чл. 176 (3) Свещенослужител, който извърши религиозен обред за бракосъчетание, без да е сключен преди това брак по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година и с обществено порицание.
 доколото знам без свидетелство за сключен граждански брак в никоя църква нямат право да ви венчаят, но щом казваш ще чакаме да видим.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: декември 18, 2009, 09:38:52 »

diana_modreva  не е питала дали може да сключи само църковен брак или не, а поиска помощ за  поканите.
Преполагам, че изобщо не е приятно някой да ти се чуди защо така се решил, ама то не можело, било незаконно и т.н.
А пък и това е тема за покани, а не за църковен или граждански брак.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: декември 18, 2009, 12:26:38 »

За да ви върна към темата, ние сме решили нашите покани да са като папируси със като по-стара хартия, но не с картинки, а самата хартия така по-картонена и завързани с бордо панделка smile Издирвам си такава хартия, защото мисля да печатам на светен принтер, а не да се пише на ръка и гледах офис 1 или офис експрес в каталозите им, но има 2 вида грамаж. Някой правил ли е такива? Мисля, че на 90% от гостите ще ги връчим лично, много малко се тези от провинцията, което не би трябвало да е проблем. Ако някой знае къде има такава хартия на бройка за да мога да тествам принтера, нека сподели Wink  give_rose
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: декември 18, 2009, 14:43:02 »

me4enceto   аз съм виждала такава хартия в Слънчоглед и в Orange. Провери там дали няла да харесаш нещо. good
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #500 -: декември 18, 2009, 15:36:45 »

Мe4enceto, не мога да ти помогна с книжарница, от където да си купиш състарена хартия на лист.
Чувала съм за 2 начина за състаряване на обикновена хартия. Не са трудни и може да пробваш.
1. С кафе или чай (готово, както си е в чашката) - взимаш една по-голяма четка и "боядисваш" листа.  Можеш да добавяш капки-петна, а при изсъхването трябва дори и да се сбръчка малко листа...
2. Може да я изпечеш във фурната. Само трябва да я наглеждаш честичко, докато добие задоволителен цвят.
А за повече достоверност обгори лекичко по края със свещичка.
Но как се принтира на така обработен лист? И дали няма да се размаже мастилото, ако първо ги напечаташ? Може би  с "печенето" е по- лесно...
« Последна редакция: декември 18, 2009, 17:13:30 от mar_my » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: декември 18, 2009, 19:57:12 »

Момичета, нямам много време за четене, но да ви покажа каква покана избрахме за гостите ни. В галерията е.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #502 -: декември 18, 2009, 20:24:51 »

Момичета, нямам много време за четене, но да ви покажа каква покана избрахме за гостите ни. В галерията е.
  Velvet,  много сладка и чаровна покана  good Браво   give_rose

« Последна редакция: декември 18, 2009, 20:27:28 от michelle » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: декември 18, 2009, 22:59:33 »

velvet, много са нежни и стилни  Bravo
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: декември 19, 2009, 09:52:23 »

И на мен ми харесват good
Сама ли ще си ги правиш или ще ги поръчваш готови?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: декември 19, 2009, 10:00:31 »

Благодаря ви, момичета smile
И двамата искахме да са хем стилни, хем пък да не съм типичните покани. Но без претрупаност. Щом половинката беше с две ръце, значи определено са премерени за нашия вкус.

Зори, няма аз да ги правя. Добре че се отказах от това начинание, защото на работа абсурд да правя такива неща, а вкъщи съм като парцал...Например късметчетата още не съм ги направила, стоят си пробните и това е.
Поканите ще ги направи пак Силвето good
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: декември 19, 2009, 10:04:37 »

velvet, страхотни покани, за пореден път Силвето се е справила повече от отличи smile Предполагам, че един от цветовете на сватбата, ще е червеното smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: декември 19, 2009, 10:23:41 »

Мерилен, бордо и екрю /а при цветята - вместо екрю - жълто/ ще са нашите цветове.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: декември 19, 2009, 10:33:20 »

Много добра комбинация. При нас част от украсата в ресторанта беше с бордо, завесите също, а пердетата бяха екрю, аз бях в екрю рокля, както и на писето ризата, кумата беше с червена рокля, а кумът с бордо вратовръзка и се получи много хубаво smile
Ще очаквам с нетърпение твоите красоти smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: декември 19, 2009, 10:45:03 »

Ммм, звучи страхотнооо! Bravo
Дано и при нас се получи красиво blum
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines