Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:19:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - част 6  (Прочетена 172569 пъти)
 
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #480 -: декември 15, 2009, 12:24:51 »

Благодаря, за предложенията, но искам поканите да са си за сватба.Ресторанта ще е много изискан/вече е избран/,списъка за гостите е готов- 50 човека ще сме,  аз ще съм си с булчинска рокля, ще имаме кумуве и т.н.Ще си бъде сватба като сватба, само където няма да се ходи в гражданското./имаме причини, за това , че няма да подписваме/.Може би аз не се изразих много правилно, за което се извинявам.Идеята ми е, че нямам представа как да изглеждат поканите като оформление.Искам да е закачлива, но да си е само за ресторанта.
« Последна редакция: декември 15, 2009, 12:30:33 от diana_modreva » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: декември 15, 2009, 12:32:13 »

diana_modreva, разбрах те много добре, мила. good

Моят пример е за да ти покажа, че когато избистриш каква ще бъде сватбата (орхидеена, слънчогледова, битова, тема кафе, черно-бяла....) това ще определи украсата, всички аксесоари и съответно визията и текста на поканите ти.
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #482 -: декември 15, 2009, 12:39:18 »

Радвам се, че ме разбрахте.Нямам никаква идея какви са тези орнидеени, слънчогледови и черно-бели сватби, за това остава да е битова.Явно има много още да чета.Аз почити всичко си представям как ще изглежда, само поканите са ми тъмна индия./май не са само те smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #483 -: декември 15, 2009, 12:49:24 »

  Аз се извинявам на Диана и на другите  blush Може би в моите представи сватбата си е свързана и с чисто законовите "подробности" около нея ... Съвсем не бях наясно, че може и другояче. Пък и наистина защо двама човека да не отпразнуват с най-близките си хора повода да искат да са заедно  Sunshine
 Иначе момичетата са дали чудесни съвети  good Само ще помоля Диана да ни опише как си представя нещата, понеже спомена, че има вече идеи  smile Така ще е по-лесно да се помогне  Wink
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: декември 15, 2009, 13:59:06 »

Offtopicslaneva, май е крайно време да ти плащам за PR Offtopic

еми хайде де аз откога се глася ама ти не се сещаш
 funnytooth funnytooth
« Последна редакция: декември 15, 2009, 14:04:22 от slaneva » Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: декември 15, 2009, 14:03:15 »

  Аз се извинявам на Диана и на другите  blush Може би в моите представи сватбата си е свързана и с чисто законовите "подробности" около нея ...
за мен също е така , но те явно си имат при4ина , така 4е .....ще помагаме с каквото можем  girl_wink girl_wink girl_wink

diana_modreva започвай да се въртиш около идейките си, крадваш от тук от там по нещи4ко и така докато се усети6 тя сватбата дошла
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: декември 15, 2009, 14:32:15 »

...... и така докато се усети6 тя сватбата дошла

И аз съм съгласна с това. Докато има няколко месеца, изведнъж когато се обърнеш вече са останали няколко седмици .... а пък те какво бързо минават.  smile  Така, че момичета организирайте се колкото се може по - бързо и действайте, защото накрая да не се направи всичко в последния момент.  give_rose
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #487 -: декември 15, 2009, 15:07:06 »

Ние от 5 години живеем заедно, още преди 4 години, мъжа ми , ми предложи и още тогава исках ме да направим сватба, но реших ме да изчакаме за да оправим въпроса с подписа.(тогава мислех ме , че ще може и сега вече като е ясно, че скоро няма да може да се подпишем), реших ме да си направим сватбата, а след време(години), дай боже, просто, ще идем в гражданско и ще се подпишем.
Аз като идея имам много и не се притеснявам, ние и дата не сме измислили, ама и това не ме притеснява.Има други неща който обмислям, незнам дали тук е мястото да пиша, за да не разводнявам темата.
С няколко думи ще се опитам да обясня.Така, тъй като няма в крайна сметка  няма да имаме брак, мъжа ми трябва да си смени фамилията(така сме решили).Той ще си я смени с моята, ще се прекръсти доброволно така да се каже.Аз съм едно дете(момиче) и искам (не само аз и мъжа ми) нашето дете (бъдещо), да носи моята фамилия.В смисъл, аз като родя, дай боже, той да си даде фамилията-новата на детето.
В момента и за това се чудя къде трябва да идем да разпитаме как става.Неговата лична карта изтича другата година и като си я сменя иска ме направо да се запише с моята фамилия.
Извинявам се , ако тези ми обеснения не са за тук.
« Последна редакция: декември 15, 2009, 15:09:00 от diana_modreva » Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: декември 15, 2009, 15:59:21 »

diana_modreva   не съм запозната с големи подробности, но знам 4е се подава молби4ка във съда , плаща се някаква такаса  и това е Wink -мисля 4е е голяма философия, но за всеки слу4ай ти си разпитай най-добре в съда   good
извинявам се 4е малко така  Offtopic
« Последна редакция: декември 15, 2009, 16:00:57 от slaneva » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: декември 16, 2009, 12:20:11 »

нашето дете (бъдещо), да носи моята фамилия.В смисъл, аз като родя, дай боже, той да си даде фамилията-новата на детето.
Аз дете не съм раждала,но мисля,че не е задължително да вземе фамилията на бащата.

Що се отнася до идеята ви за сватбата-за мен това би било празник на любовта,но не и сватба.
За мен би било странно да получа покана за сватба,на която ще има булчинска рокля и костюм,кум и кума,ама не и сключване на брак.
Намерете начин гостите,които ще каните да са наясно на какво ги каните.
Успех в начинанието-ще следя с интерес!
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #490 -: декември 17, 2009, 11:10:02 »

Или аз не мога да обесня, или вие не можете да ме разберете.Няма значение.
Ще си бъде сватба само  с църковен брак.Няма да ходим само в гражданското да се подписваме в някаква си книга.Това.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: декември 17, 2009, 11:19:16 »

Мисля, че всички те разбраха, просто за пръв път чуваме за такъв вид "сватба" и затова на всички им е странно good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: декември 17, 2009, 15:57:54 »

Или аз не мога да обесня, или вие не можете да ме разберете.Няма значение.
Ще си бъде сватба само  с църковен брак.Няма да ходим само в гражданското да се подписваме в някаква си книга.Това.
аз не мисля че е възможно да се сключи църковен брак, без да имаш граждански.
 но пък човек винаги може да си направи тържество да празнува любовта ! не е задължително да сте като булка и младоженец облечени, може просто да направите тържество
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: декември 17, 2009, 15:59:25 »

Момичета не е това темата за да се обсъждат тези неща.Много  Offtopic

Апропо църковен брак не може да се сключи без такъв граждански поне в православните църкви, за католическите не мога да кажа.
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #494 -: декември 17, 2009, 18:20:42 »

Казвам го за втори път, а вие имате право да си мислите каквото си поискате.
Църковен брак МОЖЕ да се сключи в България в православна христянска църква, без да има сключен граждански брак.
Преди не е можело, но вече има промяна и може.
Освен, че се пойнтересувах и разпитах, също така го съобщиха и по телевизията.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines