Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:40:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двойна сватба  (Прочетена 6493 пъти)
 
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« -: април 04, 2009, 07:52:19 »

Здравейте! Аз съм нова тук, и малко объркана... Май не можах да намеря информация по моя проблем из форума, та затова ще си питам.

Някой от вас опитвал ли е да прави двойна сватба, в случай че семействата на младоженците живеят на различни континенти и няма начин (финансов най-вече) всички да присъстват на една единствена сватба? Аз съм софиянка, но от няколко години живея в Щатите и тук се запознах с прекрасния си мъж американец  smile Не си бях мислела че ще се случи толкова рано в живота ми да се сгодя (добре де, на 25 съм, ама някакси отлетя времето)... и не се бях замисляла за трудностите на мултиконтиненталната сватба  blum Нито аз, нито той е от заможно семейство и не можем да си позволим самолетните билети за всички роднини, та решихме да направим по една сватба на всеки в страната.

Засега организацията върви доста добре, и всичко изглежда че ще се нареди както трябва, с изключение на едно нещо. Първата сватба ще е в Щатите, което значи че за българската вече ще се водим женени, и не мога да намеря ритуална зала в София където да се съгласят да ни венчаят "наужким" за десет минути за едната традиция! Залите били предназначени само за "истинско" бракосъчетаване, така че аз съм трябвало да наема служител да ни венчае другаде за 350 лева! Това е толкова подло! Толкова ли са им ценни залите, или претъпкани, че едни десет минути не могат да ни отделят? Или се опитват да дерат хората за каквото успеят...

Ако някой е имал или чувал за подобен случай, моля ви, пишете ми! Или пък ако знаете софийска зала с по-човечни служители... Наистина не можем да съберем двете семейства, и ако не направим две сватби, на единият от нас майката и таткото няма да му присъстват на сватбата!!! Пък без ритуалната зала, какво - отиваме в ресторант да ядем... Искам да прилича на истинска сватба... Оххх....

 sad
Активен
bubetodve
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 04, 2009, 10:04:31 »

Ами аз бях преди 2 години на такава сватба на братовчетка му на милото. Те се оженили в Щатите и после направиха и българска сватба. Но при тях си имаше и ритуална зала и църква и ресторант.... Не знам как е станало, ще поразпитам!
Все си мисля,... закони различни... 1-во в тяхната държава, след това и в нашата.... нещо като това с 2-3 удостоверения за гражданство... в смисъл... хем си гражданин на България, хем на Америка /не знам точно как се казва, извинете ме за невежеството/ ?!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 04, 2009, 10:29:38 »

любопитка - не е нужно да плащате 350лв за изнесен ритуал, при положение че вече ще имате сключен граждански брак. Сигурна съм, че в някоя агенция ще ви поискат много по-малко, за да изиграят подписване в ресторанта, или другаде.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 04, 2009, 11:28:11 »

Здравей lyubopitka, преди няколко години моя приятелка имаше подобен проблем. Ще ти кажа какво направиха те. Имаха си нормален църковен брак, който беше от 16.30ч. понеже сватбата беше вечерна. А след това в ресторанта една от служителките на фирмата за украса на заведението направи такъв хубав ритуал, че всички присъстващи се просълзиха. Мисля си, че няма да е проблем. Имам и една позната, която прави сватба, т.е. имаше събиране на роднини и булчинска рокля, но не е подписвала брак с мъжа си.

Пожелавам ти късмет и да ни държиш в течение какво сте решили и как върви подготовката за сватбата.
Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 05, 2009, 02:34:36 »

Благодаря за отговорите! bubetodve, ако можеш да питаш братовчедката, това би било супер! Аз не знам как са успели да го извъртят тоя номер с ритуалната зала, ако наистина са имали вече сключен брак. На мен все ми казват, че нямат законно право да венчаят вече женена двойка в която и да е ритуална зала, дори и да е само устно и само заради празненството... Можели да ни пратят такъв "обредник" в ресторанта или другаде, който само да ни поздрави за вече сключения брак. Но никой не се наема да повтори клетвите  sad Май ще се откажа от пълното повтаряне на сватбата; даже и само поздравлението ще мине, но и за това не ни дават зала!

Само за един начин се сещам да са ги венчали повторно - ако българската страна не знае за първата венчавка в чужбина... но това е рисковано, пък и те сигурно ще искат доказателство че няма съществуващ брак...

Само една ритуална заличка искам бе, да му се не види!!!  blum
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 05, 2009, 07:57:59 »

lyubopitka, защо не направите един изнесен ритуал в градина... с този вариант винаги се получава много красиво Wink
И ние като вас ще имаме двойна сватба smile миналата година подписахме тук в Щатите, със семейството на милото и приятели, а това лято ще имаме венчавка с изнесен ритуал и ресторант в София.

Мисля, че няма да се съгласят да минете през ритуална зала, ако имате вече сключен брак. Една позната е точно във вашата (и нашата) ситуация и въпреки, че леля й работи в ритуална зала, няма да може да ги венчае там, така че и те ще имат изнесен ритуал. Аз те съветвам да не рискуваш с "дублиране" на подписа едновременно в САЩ и БГ, защото остават регистри все пак...а пък и освен това в БГ изискват сумати документи от чуждите граждани (преводи и легализации) , вкючително и удостоверение, че няма валиден брак. Така, че просто няма начин как да "подведете" ритуалната зала... Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 06, 2009, 11:12:24 »

lyubopitka, една съфорумка - inaxastra имаше такава сватба - в Париж и тук в България. Може да я попиташ как е било при тях.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 11, 2009, 19:17:33 »

lyubopitka според мен можеш да направиш подписването супер вълнуващо, различно, интересно и освен това напълно безплатно...
изнесения ритуал е ясно че ти е единствения вариант за да подпишете макар и на ужким...но така имаш възможност да го направиш така както винаги си си го представяла...дори не е нужно да наемаш някой на когото да плащаш...аз бих помолила някоя много скъпа и близка приятелка или роднина...примерно аз щях да помоля кръстницата ми да ми направи тази услуга и знам че нямаше да има по щастлива от нея в този ден...от друга страна...можеш да имаш най оригиналното свидетелство за граждански брак което да си изработиш сама...и дори да си направиш сватбена книга в която да си отделиш страница която да изработиш като страницата от книгата в която младоженците подписват в гражданското...помисли от хубавата страна на нещата че по този начин можеш да направиш каквото и както си искаш...аз бих се възползвала максимално от ситуацията...а съм и сигурна че на всичките ти гости ще им бъде интересно да присъстват на такъв вид венчавка... give_rose Bravo
Активен
*Bibi*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 17, 2009, 11:30:19 »

Здравейте
И аз скоро ще имам двойна сватба,при нас проблема сме го решили по следния начин:
първо идват да взимат булката - младоженеца със семейството и приятели (аз не съм от България) сключваме църковен брак  priest (малко трудно беше да се организира-първо църковен без подпис,но успяхме )и после ресторант
след една седмица идваме всички в България с моето семейство  и сключваме граждански брак и пак веселба в ресторант, така няма да им е скучно на гостите и на двете сватби danceg
« Последна редакция: април 17, 2009, 12:36:07 от bile83mk » Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 20, 2009, 03:36:30 »

Благодаря за предложенията на всички! Аз току-що се прибрах от София, така че ще ви разкажа неочакваната развръзка. Дадоха ни обредна зала!!! Против "правилата" и "закона" е, но дадоха... и знаете ли защо? Защото уцелихме единствената свястна служителка, и след като заведох и американския жених да гледа, тя така се засрами пред него от българските бюрократични простотии, че на свой риск каза че тя ще ни извърши обреда, и накара хората от Пиротска 10 да ни запишат час и издадат фактура! Умрях си от смях smile В крайна сметка там ще бъде, защото аз отначало си исках обредна зала - най-вече защото тази традиция си е българска и в Щатите нямат зали специално за такива случаи, та исках да е по-интересно и различно. Американската венчавка ще е по-нетрадиционната, на брега на океана на пясъка, пък българската искам да си е по нашите традиции smile

Така че, ако някой попадне в моята ситуация и му трябва обредна зала без подписване, отидете в зала Средец на Леге 6, заведете си чуждестранния годеник/съпруг, и питайте за служителка на име София  blum
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines