Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 03:29:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 148044 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 12, 2011, 11:37:18 »

Момичета за мен подготовката на сватбата, подкрепата на любимия и месенето на родителите е като показател какви ще са взаимоотношенията в семейството от тук нататък.Имайки в предвид, че сватбата не е най-важното нещо в живота ви, а те ви дават тон, представете си какво ще стане като имате деца.Извоювайте си правото сами да взимате решения от сега и да се съобразяват с вас, после става още по-трудно.Научете мъжете си да ви защитават и да казват на родителите си това което не им харесва, защото от тук нататък вашето ново семейство ще е на първо място.А повярвайте появи ли се дете положението може да стане още по-трудно и тогава приготовленията за сватбата ще са като нещо незначително в сравнение със съветите и всичко което ще ви се говори тепърва.

Маги ,Маги тези неща се питвах да ги кажа на "младите " отдавна ,ама ............ :PПодкрепям поста ти с две ръце.Сватбата реално е първото по-мащабно нещо,което организирате двамата и по това как се справяте с това ,може да разберете как ще си градите отношенията в бъдеще:)
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 12, 2011, 11:50:47 »

Лелеее, лудите нямат почивка! Posum, извинявай за коментара, но си е така!

Тия хора в кой век живеят!  beating Моят баща е почти същата история. Понеже му знам ''мурафетите'' с мъжа ми спестявахме като луди през миналата година, та сега ще сколасаме с бюджета самички - иначеее - ей тая същата ще е..Не че в момента положението се е подобрило, но поне финасите са в нас. Освен всичко друго - имаме скандали от сорта: ''Аз ще си платя кувертите на моите гости, ти се оправяй с другите и точка!'' Сега - 1. трябва да му обясня, че не му ща парите, за да ми се разпорежда; 2. да обясня, че гостите не се делят на ''моите'' - тоест на баща ми  crazy и на всички останали - тоест роднините на мъжа ми и нашите приятели, за които изобщо не му пукало  beating Кукуригу!  tazran

Абсолютно подкрепям Магито! Както мъжа ми казва - днес ще е за сватбата да ти дават тон, утре ще е за децата, после за къщата и то - къде ще му излезе края....

Posum, а мислили ли сте за някакъв кредит евентуално? Може да го карате и малко по-скромно (знам, че не е много приятно), но съм виждала страхотни сватбички с по-малък бюджет.

Мои приятели направиха така, именно заради разпри. Неприятно е, но им спести много главоболия от описаните. Е, имаше сърдити, но то няма начин просто без да се опариш малко...Така поне имаха свобода да им запушат устите.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #212 -: януари 12, 2011, 12:30:04 »

Абсолютно съм съгласна с поста на Маги good goodpost
Преди време бях споделила тук моите проблеми с майка ми покрай сватбата. Беше ми доста тежко, но след като се "окопитих", послушах Лионелса и спрях да споделям каквото и да било с нея, което доведе до липса на нерви и ядове. Ще им (на нея и родителите й) връча поканите за сватбата 1-2 месеца по-рано и ако искат да идват, ако не искат, да не идват - тяхна си работа. Ние не сме цъфнали и вързали откъм финанси, но с милото се разбрахме, че ще ги изгладуваме тия пари, но няма да позволим на никой да ни се меси и да се разпорежда на НАШАТА сватба.
Мила posum, съветът на Hekseskud никак не е лош - ако можете теглете някакъв заем и си платете сами сватбата. А ако не можете, то тогава не позволявайте да ви се качват на главата. Бих предпочела хиляди пъти да сключа само граждански брак и да се почерпим с най-близките приятели, пред това да имам сватбено тържество, което друг е организирал. Още повече това няма да спре да ви се натяква цял живот. Затова не искам пари от роднини, после все си им длъжен за нещо...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 12, 2011, 13:07:40 »

Абсолютно съм съгласна с поста на Маги good goodpost
Преди време бях споделила тук моите проблеми с майка ми покрай сватбата. Беше ми доста тежко, но след като се "окопитих", послушах Лионелса и спрях да споделям каквото и да било с нея, което доведе до липса на нерви и ядове. Ще им (на нея и родителите й) връча поканите за сватбата 1-2 месеца по-рано и ако искат да идват, ако не искат, да не идват - тяхна си работа. Ние не сме цъфнали и вързали откъм финанси, но с милото се разбрахме, че ще ги изгладуваме тия пари, но няма да позволим на никой да ни се меси и да се разпорежда на НАШАТА сватба.
Мила posum, съветът на Hekseskud никак не е лош - ако можете теглете някакъв заем и си платете сами сватбата. А ако не можете, то тогава не позволявайте да ви се качват на главата. Бих предпочела хиляди пъти да сключа само граждански брак и да се почерпим с най-близките приятели, пред това да имам сватбено тържество, което друг е организирал. Още повече това няма да спре да ви се натяква цял живот. Затова не искам пари от роднини, после все си им длъжен за нещо...

Тиама поздравления за положителното и самостоялно мислене.Радвам се,че има млади хора като теб,които макар и трудно и скромно организират сами сватбите си!Поздравления!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 12, 2011, 13:21:27 »

Да Тиама е много права.За мен сватбата е прекрасен ден не защото е най-скъпата, кичозната и т.н., а защото е моята.Най-важното беше кой ще поканим и къде.За моя радост ние нямахме никакви проблеми с родителите.Единствено с майка се скарахме за разпределението в ресторанта и за роклята ми, но след като видя всичко на финала каза че е прекрасно и съм го измислила добре.Родителите ни помогнаха финансово, така искаха и аз не се противих, но за нищо не се бъркаха, нито за украса, нито за меню, още повече за покани, подаръчета и т.н.И да си кажа бяха много щасливи, защото всичко беше по наш вкус, а тях не ги занимавахме с нищо.
Знам че съм  Offtopic но и до ден днешен когато правим нещо важно и споделям с тях аз искам мнение, но когато вземат да се мешат просто им го казвам и те се дръпват.Все пак всеки си има семейство вече, а те пък като родители все още се старят да ни предпазят от грешки.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 12, 2011, 13:46:18 »

момичета, в думите ви има безкрайно много истина, ние сме от тези с кредитите - по-скоро взехме назаем и ще ги върнем след сватбата .. да ви кажа относително е понятието "скромна" и "разточителна" сватба понеже всеки има свое виждане за нещата - за нашата сватба примерно бюджета ни е 6 000 лв. и са ни крайно достатъчни без да се ограничим от нещо или да ми се налага да вземам нещо от немай къде - въпроса според мен опира до правилна организация, мнооого много обикаляне и да се пита за всичко - дето се вика просто не се знае от коя трънка ще изскочи зайче .. разбира се това е мое виждане и не задължавам никой да е съгласен с мен, просто реших да изложа мислите си пред вас smile

Посум не се страхувай да настъпиш някого и дори да ти се разсърди не се чувствай виновна - както ти не се разпореждаш с чуждия живот, така и никой друг няма право да се разполага с твоя - вместо да ви окажат подкрепа и да готови 24/7 да помагат, тия хора всячески се опитват да ти пречат и да те затрудняват - много недостойно, ако питаш мен!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #216 -: януари 12, 2011, 14:36:01 »

Тиама поздравления за положителното и самостоялно мислене.Радвам се,че има млади хора като теб,които макар и трудно и скромно организират сами сватбите си!Поздравления!

Благодаря ти, fiibi, направо се изчервих blush

въпроса според мен опира до правилна организация, мнооого много обикаляне и да се пита за всичко - дето се вика просто не се знае от коя трънка ще изскочи зайче ...

Абсолютно подкрепям good Наистина трябва много обикаляне и могат да се намерят страхотни неща, които не са на баснословните цени, на които се продават в сватбените магазини smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 12, 2011, 21:41:24 »

Mомичета, благодаря, че взимате присърце моите проблеми със свекъра.
Годеникът ми ме подкрепя на 100% и застава зад мен, но баща му е мн властен, бивш военен, офицер, и е научен, че на родители тон не се повишава, ВИНАГИ се съгласява с тях, не противоречи bad и на него все още му е трудно да се опълчи явно пред баща си.
Майка му е... държанка, колкото и грозно да звучи е така. Дълги години не е работила и е издържана изцяло от бащата и годеника ми. Откакто се помня майка ми работи, баба ми -също и пред мен примерите са на работна и еманципирана жена, мн ми е странно и непонятно как може 1 жена да се остави да бъде издържана от мъжа си в продължение на години crazy. Съответно тя е безгласна буква. Дори да си изкаже мнението, за него то не важи. Това е лично мнение и не искам да обидя никого. give_rose
А нашите са... хм, подкрепят ни, но не искат да се опълчват явно на баща му. Доскоро отношенията ни бяха мн обтегнати, скандали, заплахи и тъкмо са се стоплили не искат да ги разваляме преди сватбата.
Za kredit, Честно казано не ми се тегли за сватба. На ниски заплати сме и не е по силите ни за момента.

Днес капарирахме ресторанта. Управителката ни казва, че могат да оставят подаръчетата за гостите по масите и дава пример с различни подаръчета, а свекър ми ЗАЯВИ: "НИЕ НЯМА ДА ИМАМЕ ПОДАРЪЦИ" Oh my ... ANGRY ANGRY ANGRY ANGRY ANGRY ANGRY Аз му отг, че ще имаме и това е твърдо решено!
Дразни ме начинът, по който заявява мнението си. Казва го все едно е закон и не търпи възражения. Дразни ме, че заявява без да търси нашето мнение, щото видиш ли ние се женим за 1 път, а той има 2 брака зад гърба си и е оженил единия си син. NO.
Също така си прави тънки сметки на гърба на баща ми. Значи, ще сме в РГ МАрково и питаме каква е цената на автобуса. Понеже и 2-та не сме точно от Пловдив, а сме и от различни градове, автобусът ще отиде първо през годеника ми, после през нас и едва след това в Марково. Той каза, че автобусът няма да минава през тяхното село, а гостите им ще са с коли. Т. е. татко да опъва целия юк  NO.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 12, 2011, 22:20:17 »

а начи като е бивш военен го строяваш в две редици да мълчи, за да не му се налага да бръсне портрета на Ботев и да прави паметник .. ако не знае как се правят ще го обучим!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #219 -: януари 12, 2011, 22:31:32 »

Posum

Явно преживяваш истински ад... Аз ще ти дам един по-различен съвет ,,като ще е ,,цирк,, да е ,,цирк,,. Как така баща ти ще опъва каиша и щи плаща по-голямата част,не трябва да позволяваш това. Всеки си поема гостите, а свекъра ти като неще за тяхните гости подаръце- ами няма да има... ЗАТЯХНИТЕ ,А САМО ЗА ТВОЙТЕ!!! Те ще станат за смях.... Баща ти търпи всичко това заради теб, но се постави нанегово място, колко му е тежко при какви хора дава дъщеря си и как бъдещия и мъж ,,е  безгласна буква,,.  Ако трябва не правете такава сватба ,а подпишете само, аз лично не бих позволила баща ми да плати по-голямата част, а онез и с претенции и с цялата си наглост да се налагат.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 12, 2011, 22:58:07 »

Аааа, момчето ми не е безгласна буква, просто ми е голям добродушко и кротушко.
Знам, че татко търпи заради мен, затова той е НАЙ-ДОБРИЯТ БАЩА НА СВЕТА lol). И всищност след сватбата, както и сега, живеем вкъщи, така че те него дават. Аз там не отивам!
А, май това го пропуснах. Свекър ми заяви, че той ще стои до кума, (който КАТО (забележете не ако, като) ни откаже), който е трябвало да ни е свидетел. Нали родителите на младоженците стоят на 1 маса, заедно? Oh my ... Надушвам, че и там ще имаме проблеми.
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #221 -: януари 13, 2011, 00:44:54 »

Момичета, днес изчетох цялата тема на един дъх! А си мислех, че аз имам проблеми. Че те моите са бели кахъри! Има една приказка: Който плаща, той поръчва музиката. Посумче, в твоя случай явно не е точно така, а представяш ли си какво щеше да е, ако той беше главното "даващо" лице? Съвети е трудно да даваме, но не можете ли да премълчавате някои неща? Като не става с добро... И в кръга на шегата - той още малко ще дойде да ви дава акъл какво да правите през първата брачна нощ и как да го правите blum

Бъди силна и много твърда! Не се давай!
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 13, 2011, 10:33:25 »

Мила posum,
чета ти постовете и все едно описваш моя свекър - военен, трудно е да му се опълчиш и нон стоп си налага, без да се съобразява. Повярвай ми единствения начин да имате своя приказен ден е да не го информирате относно детайлите около сватбата. Казваш, че вие нямате възможност да си поемете сватбата сами, но пък вашите ще ви подкрепят. Личното ми мнение е че е 300 пъти по-добре да се лишите от някои неща покрай сватбата отколкото цял живот да се сещаш как сте се изтормозили за да задоволите свекърските желания. При всички положения Сватбата ви ще е най-прекрасния ден в живота ви защото е вашия ден. Няма значение дали сте в най-гъзарския ресторант или в скромно заведение.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 14, 2011, 18:45:12 »

Mомичета, благодаря ви за подкрепата и съветите.
Ще каним старчоците bad.
Вчера изпаднах в нервна криза.
Нямам никакъв ентусиазъм за сватба. Безразлично ми е.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 14, 2011, 23:49:13 »

ВАЙ!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ... как ще каните тия хора бе, боже боже .. тоя човек е за трепане, без майтап crazy направо нямам думи, честно ..
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines