Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 14:19:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 153975 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #195 -: януари 10, 2011, 11:55:16 »

Желая ви успех, дано всичко се нареди и се успокоите!  give_rose
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 10, 2011, 15:42:40 »

Hekseskud, мила, ние имахме подобен проблем с бащата на милото - за всичко се месеше и даваше мнение и като не ставаше на неговата се сърдеше и заплашваше че нямало да дойде на сватбата.
Аз не позволявах да ни се качи на главата, но в същото време ми беше много гадно за това как се чувства милото. Ами в крайна сметка тотално спряхме да му обръщаме внимание на прищевките, за жалост наистина не дойде на сватбата и на милото му беше тъжно, но не съжалява - просто той сам си избра да изпусне едно от най-важните събития в живота на сина си. В крайна сметка от тук нататък вие ще създадете свое собствено семейство, а това семейство ще съществува по начин, който вие намирате правилен. Сега се сещам за думите на татко когато ме предаде на милото : "обичайте се както днес и си живейте живота така както го усещате, бъдете ни живи и здрави" - не че са думи на татко, но наистина смятам че това е най-правилния начин за оцеляването на едно семейство.
надявам се нещата с роднините ти да се оправят, но дори и да не стане- не се впрягайте , а просто поставете началото на ново семейство изпълнено с обич и разбирателство.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 10, 2011, 17:40:15 »

vilenceto моя като каза, че нямало да дойде на сватбата, беше в такъв грозен момент, че само дето не скочих до тавана от щастие и му казах:"Идеално ме устройва! Нямаше как да ми направиш по-голяма услуга!" и го оставих (ще ме прощавате за израза) да си пълни дупето с пясък .. трябва да благодари, че много обичам сина му, защото ако не беше той, баща му нямаше и снимка от сватбата да види .. не се връзвайте хора! няма нужда някой да унищожава вашия ден - независимо дали го прави от добри намерения или от чист инат и проклетия - като с вас не са добри и вие не бъдете - чували сте поговорката: ти му подадеш пръст, то ти налапва ръката до лакътя .. diablo
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 11, 2011, 18:51:30 »

Айде и аз тук.
Имам проблеми със свекър ми.
Откакто чу за сватба и не спира да ни се меси във ВСИЧКО!
1. Кумовете ще са тези, които са кумували на брат му. Около 50-55-годишни Oh my ..., които аз не познавам, а годеникът ми познава съвсем бегло. С децата му, наша възраст МАЙ, не се е виждал повече от 10 години и казва,ч е не би ги познал на улицата. Ние сме си харесали кумове, които още не сме питали, но редното било да питаме старчоците. И не тях, ами най-старата кума - 80 и косур годишна баба. Значи, тази жена ще определя кой ще кумува на МОЯТА сватба beating.
2. Ще се озвучаваме с жива музика, щото видиш ли, на сватбата на Ненка (която е била в х-л Марица) "оня ми ти ДЖ" пуснал само 1 хоро. "К'во ще ми мяка цяла вечер?".  beating beating beating Ние категорично му заявихме, че ще сме с ДЖ!
3. Той лично ще избира оркестъра за извеждането, защото ние нищо  не сме разбирали. Ок, не разбирам, ама ти от къде знаеш??? Това ми беше заявено, не предложено, заявено!
4. "На Васко на сватбата се закичахме с перца, вие ще се закичате така, нали?" Мнееееееееееее и носни кърпи няма да закичам, пък ANGRY!
5. "едно време се даруваше!" Аз го разбирам като даване на подаръчета.
Свекърът заявява: "Ние няма да даруваме!"
Аз заявявам: "Ооо, ще, ще!".
"Е, тогава аз няма да плащам за това!" 
6. Ще се срещаме ОЩЕ веднъж с управителката на ресторанта, защото свекърът искал договор, че инфлацията ще ни изяде капарото и куверта и ако тя откажела, НЯМА ДА ПРАВИМ СВАТБАТА СИ ТАМ Oh my .... И това го решава ТОЙ„ не НИЕ ANGRY ANGRY ANGRY. Той не искал да плаща за наши грешки и не било редно да искаме това от него (това е казано във връзка, че кувертът може да излезе над 25 лв. уговорката била 25 и нито стотинка повече. Ако е повече - ние ще си я плащаме).
И май е това засега. Да спирам, че се ядосах!
П. П. Нашите ще ни плащат сватбата. За разлика от него най-най-прекрасният баща на света, т. е. моят, с 1 дума не е опитал да се наложи, макар да не беше съгласен за ресторанта, застана зад нашия избор. girl_in_love
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: януари 11, 2011, 19:53:44 »

posum , чудя се да се смея ли, да плача ли girl_impossible
Щом нищо не зависи от този човек, просто го игнорирайте и си направете сватбата както на вас ви харесва. Иначе се обричаш на много нерви и вместо да си усмихната ще бъдеш разревана булка. Не си го причинявай. Избери по-малкото зло - игнорирайте този човек от подготовката за сватбата, каквото и да ви струва това.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 11, 2011, 20:06:34 »

Нямаме парички, за да го игонорираме  cray.
Обяснявах в 1 др тема защо отложихме сватбата за тази година, но уви.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 11, 2011, 20:44:49 »

posum,
вие определено нямате искри в организацията на сватбата, а направо огньове.
искам да те попитам какво разбираш под даруване- теб да те даряват или вие да подарите подарьчета за гостите?
аз го разбирам теб да те даряват - представи си обичай отпреди 10-20 години, при които като влиза родата на момчето, всички баби се подреждат в една редица и вадят едни килими, пердета, чаршафи...
уточни какво има впредвид свекьр ти, че да не си  Oh my ... crazy beating hunter hunter hunter в деня на сватбата.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 11, 2011, 21:10:43 »

Ние да ги даруваме с потници, гащи... sarcastic. В последствие се разбрахме, че такова няма да имаме, естествено де.
Но ме дразни начинът, по който се изразява свекъра. Казва и отсича, все едно той ще се жени. ANGRY
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 11, 2011, 21:24:45 »

posum Направо ме разби!  shok Какъв човек е това и в кой век живее? Мога да си представя, какво ти е на душичката и как се чувстваш. Бъдещия съпруг не може ли да му повлияе по-някакъв начин? Това даруване да не е имал предвид обикалянето по-масите да си съберете подаръците?  crazy
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 11, 2011, 21:50:23 »

А, май не се изразих ясно.
Той каза, че едно време гостите се дарували и ни попита дали ще има такова и при нас. Ние казахме ДА и той отсече: "Аааа, не, тогава аз няма да плащам за това!"
Дразни ме начинът, по който отсича и решава вместо нас. Дразни ме, че вместо 1/2 да се делят разходите, баща ми ще поеме по-голямата част. И за да не кажете, че хората нямат пари, ще кажа, че годеникът ми кара чисто нова кола, купена от бащата.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 11, 2011, 21:51:58 »

posum а как се разбирате със свекървата по въпросите за организация на сватбата?Не може ли чрез нея по някакъв начин да му повлияете да се сдържа в разпоредбите?А бъдещият ти мъж не може ли да отстоява позциите си и да си поговори на четири очи с него ?Все пак му е баща.Парите са пари ,ясно е,че щом плаща сватбата ще има претенции.А вие не можете ли да вземете някакъв заем и с парите от твоите родители да си направите скромна ,но ваша си сватба?Търси някакви варианта,все ще се намери начин да преодолеете тази неприятна ситуация.Успех!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 11, 2011, 21:52:45 »

А, май не се изразих ясно.
Той каза, че едно време гостите се дарували и ни попита дали ще има такова и при нас. Ние казахме ДА и той отсече: "Аааа, не, тогава аз няма да плащам за това!"
Дразни ме начинът, по който отсича и решава вместо нас. Дразни ме, че вместо 1/2 да се делят разходите, баща ми ще поеме по-голямата част. И за да не кажете, че хората нямат пари, ще кажа, че годеникът ми кара чисто нова кола, купена от бащата.
А годеника ти как приема нещата? Какво мисли той?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 12, 2011, 00:13:46 »

Посум малии ако знаеш колко бруталистични неща ми идват на ум за свекър ти .. diablo
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #208 -: януари 12, 2011, 11:06:49 »

Добре, а защо не се опиташ да извъртиш нещата така, все едно вашите не са съгласни с еди-какво си от неговите предложения, все пак и те имат право на мнение, тъй като поемат по-голямата част от сватбата (зависи какви са им отношенията де, защото може да има обратен ефект)...Щом няма разбирачка с този човек,не знам....ВИнаги съм си мислила, че такива сцени може да дойдат от свекървата, а свекърите са по-непретенциозни, но ти ми скри шапката... crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 12, 2011, 11:28:25 »

Момичета за мен подготовката на сватбата, подкрепата на любимия и месенето на родителите е като показател какви ще са взаимоотношенията в семейството от тук нататък.Имайки в предвид, че сватбата не е най-важното нещо в живота ви, а те ви дават тон, представете си какво ще стане като имате деца.Извоювайте си правото сами да взимате решения от сега и да се съобразяват с вас, после става още по-трудно.Научете мъжете си да ви защитават и да казват на родителите си това което не им харесва, защото от тук нататък вашето ново семейство ще е на първо място.А повярвайте появи ли се дете положението може да стане още по-трудно и тогава приготовленията за сватбата ще са като нещо незначително в сравнение със съветите и всичко което ще ви се говори тепърва.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines