Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 05:39:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 148048 пъти)
 
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #150 -: октомври 07, 2010, 15:26:46 »

katya26, предлагам ти да не споделиш повече подробности за сватбата, а на въпросите им да отговаряш: "ще бъде изненада". Тъкмо ще си спестиш подобни коментари. girl_wink
Идеята ти е страхотна, но няма как да стане понеже те заедно с родителите ми ще плащат сватбата. Те просто искаха да я платят, моите родители заявиха, че ще се радват ако мога да го направят, дори ми казаха,че ако родителите на мъжът ми нямат възможност те ще поемат всичко. Е съгласихме се 2-те семейстава да си поделят разходите, но майка ми и баща ми единствено казаха, че си е наше право да избираме и каквото и да изберем те ще платят. Дори когато казах, че роклята, която съм избрала струва 2000лв, те казаха ОК ако това е което искаш, на мъжът ми му казаха като си избира костюма да не се притеснява от цена или каквото и да е, да си избере това, което най-много му харесва.
Имам в предвид, че не се месят дават си мнението, но никога не го налагат и слава богу, че са такива и са ми голяма опора, че ако и те бяха мрънкала като другите и се налагаха сигурно нямаше да има сватба.
Та в общи линии няма как да не споделям и да не казвам как стоят нещата и как върви подготовката, единствено нещо, което им кзах е , че няма да се бъркам в списъка им с гости а и не бих могла, всичко останало ще бъде каквото аз и той решим.
И малко  Offtopic за да разбереш какво е зло, ще ти кажа, че тя даже е избрала имената на децата ни и дори вече разправя наляво надясно за това  shok, а ние дори още не сме планували тези деца. Мойто мило се смее и ми казва да я оставя да си дрънка глупостите, че няма как да стане нейното ама кажете как да не ви ядосат такива неща  girl_impossible
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 07, 2010, 15:42:35 »

Ако можеш да избягаш през 9 планини в 10, ще е най-добре. shok
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #152 -: октомври 07, 2010, 16:09:35 »

Ако можеш да избягаш през 9 планини в 10, ще е най-добре. shok
  Нали това е най-добрия вариант,ама аз съм инат и ще си стоя тук. Тъпо и упорито до мозъка на костите си  yahoo  danceg  diablo  beating
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 07, 2010, 16:23:35 »

Мале Катя Oh my ..., ти сигурно като си гледала филма свекървище си се смяла. колко е мила тази женица. Това твоето не знам как може да се справиш с него tease аз ако имах такава... huhhuh.gif Добре че майката на моето момче изглежда кротка(за сега), макар че веднъж беше успяла да разтрои мама, но да не издребняваме.
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #154 -: октомври 08, 2010, 12:00:53 »

Мале Катя Oh my ..., ти сигурно като си гледала филма свекървище си се смяла. колко е мила тази женица. Това твоето не знам как може да се справиш с него tease аз ако имах такава... huhhuh.gif Добре че майката на моето момче изглежда кротка(за сега), макар че веднъж беше успяла да разтрои мама, но да не издребняваме.
smile много ме разсмя с коментара за филма, в интерес на истината може да не повярвате след нещата, които разказах, но тя си има и добри страни  pleasantry. Естествено, че ме ядосва много и страшно и се дразня, но отдавам всичко това на глупоста й, колкото и грубо да звучи това. Просто жената си е глупава и ограничена а за това немога да и се сардя, все пак не си избираме роднините каквито ни се паднат такива.
В моето семейство също ги има такива досадници, но слава богу там мога повече да контролирам нещата и разни подобни индивиди, които се предполага, че може да ни развалят празника няма да ги каним.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: ноември 05, 2010, 11:29:56 »

Това с роднините е много сложен въпрос . Аз също много пъти съм си задавала въпроса ,защо 2010 все още родителите решават ,какво да става на сватбата на децата им . Много малък е процента в който самите младоженци взимат решенията . Вярно е ,че поговорката - /Който дава парите той поърчава музиката / все още има голяма сила ,но се чудя дали някога ще отшуми тази отвратителна реплика . Постоянно виждам млади хора с невероятни идеи и виждания за своята сватба ,но за съжаление всичко приключва до момента в ,който се появят родителите . Не винаги атаката е от двете страни ,но в повечето случаи свекървите са в основата на всичко . Най лошото е ,че винаги казват /Каквото си решите / ,но в следващия момент решенията ги взимат те . И аз имам син и дай боже да доживея да стана свекърва ,но от това, което виждам в днешно време ще се постарая ,никога да не повтарям грешките на нашите родители .
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: ноември 05, 2010, 12:12:41 »

Нина, права си, че е неприятно. При нас нещата, за които говорих в темата за прецакването на сватбата, се развиха преди около година, но аз още се ядосвам като се сетя и не мога да го преглътна. За мен лично такава намеса и такива изказвания са израз на неуважение към младоженците, но не всеки го приема така. Те са убедени, че са прави. В един момент, когато нещата се поставят на плоскостта "или ще го направите така, или ако искате се подпишете само, а като имате пари ще си направите тържество", става грозно и неприятно. Ние дори обмисляхме наистина само да се подпишем, а да оставим тържеството за по-натам, но се сетихме за едни наши близки приятели, които се ожениха по комсомолския начин и вече три години се канят да правят сватба и все излиза нещо по - важно. Затова в крайна сметка "приехме условията". Жалкото е, че родители, които постъпват по този начин, не си дават сметка, че така огорчават младоженците, създават напрежение между тях, а и "чуждият човек" трудно ще го забрави и си променя отношението към тях.
И аз като теб се надявам един ден като имаме дете да съумявам да уважавам мнението му и да не създавам ненужно напрежение в отношенията му с човека, когото обича  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 05, 2010, 14:09:37 »

Нина, права си, че е неприятно. При нас нещата, за които говорих в темата за прецакването на сватбата, се развиха преди около година, но аз още се ядосвам като се сетя и не мога да го преглътна. За мен лично такава намеса и такива изказвания са израз на неуважение към младоженците, но не всеки го приема така. Те са убедени, че са прави. В един момент, когато нещата се поставят на плоскостта "или ще го направите така, или ако искате се подпишете само, а като имате пари ще си направите тържество", става грозно и неприятно. Ние дори обмисляхме наистина само да се подпишем, а да оставим тържеството за по-натам, но се сетихме за едни наши близки приятели, които се ожениха по комсомолския начин и вече три години се канят да правят сватба и все излиза нещо по - важно. Затова в крайна сметка "приехме условията". Жалкото е, че родители, които постъпват по този начин, не си дават сметка, че така огорчават младоженците, създават напрежение между тях, а и "чуждият човек" трудно ще го забрави и си променя отношението към тях.
И аз като теб се надявам един ден като имаме дете да съумявам да уважавам мнението му и да не създавам ненужно напрежение в отношенията му с човека, когото обича  smile
Ужасно е всичко това .  diablo  А ,колкото да се подпишете и след това някой слънчев ден да се направи тържеството е малко вероятно . После нещата отшумават и се започва едно отлагане и в крайна сметка си оставате само с скромен подпис . Дано някой ден хората проумеят ,че не всичко е пари . Пари се вадят ,но отношенията трудно се оправят .  good
Активен
metalheart
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #158 -: ноември 18, 2010, 17:03:09 »

Радвам се, че намерих сродни души! И при мен положението никак не е розово - за две седмици вече чух няколко реплики от свекито / и то след като те упорито ни караха да се оженим/ - ние нямаме пари, вие къде сте тръгнали, няма да ви дойдем на сватбата, няма да ви платим куверта,.....и т.н. Уж всичко под форма на майтап, ама къде виждате вие нещо забавно в цялата работа? И те нямаше да се месят, но когато им кажем нещо, те веднага го оплюват, независимо, че това е предварителен оглед на ресторанти. Не знам как ще издържа! И аз мисля да си поговоря с тях и да им кажа, че нямам против да не дават никакви пари за сватбата, щом толкова им тежи!!! Ама не е това въпроса, пак няма да са доволни и ще се питат защо е това лошо отношение от мен, след като те са толкова добри!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: ноември 18, 2010, 18:35:53 »

Радвам се, че намерих сродни души! И при мен положението никак не е розово - за две седмици вече чух няколко реплики от свекито / и то след като те упорито ни караха да се оженим/ - ние нямаме пари, вие къде сте тръгнали, няма да ви дойдем на сватбата, няма да ви платим куверта,.....и т.н. Уж всичко под форма на майтап, ама къде виждате вие нещо забавно в цялата работа? И те нямаше да се месят, но когато им кажем нещо, те веднага го оплюват, независимо, че това е предварителен оглед на ресторанти. Не знам как ще издържа! И аз мисля да си поговоря с тях и да им кажа, че нямам против да не дават никакви пари за сватбата, щом толкова им тежи!!! Ама не е това въпроса, пак няма да са доволни и ще се питат защо е това лошо отношение от мен, след като те са толкова добри!
След като сами ще си плащате ,защо просто не ги изолирате и сами да си решавате нещата ? При огледите и срещите си ходете сами и само ги информирайте до къде сте стигнали . Така няма да са тотално изолирани и ще са в течение с нещата без да имат думата .
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #160 -: ноември 18, 2010, 19:02:31 »

Аз пък разбрах, че няма да си плащат сами...  blush Лошото е, че доста време е минало от техните сватби, когато нещата са били по съвсем различен начин. Да не говорим за цени и т.н. Седнете и им обяснете, че няма как - покажете различни варианти, сравнете, за да се убедят, че не избирате по най-скъпо само...А има ли вариант да си поемете сами сватбата или няма да успеете?
Активен
metalheart
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #161 -: ноември 19, 2010, 10:57:49 »

Не, те няма да допуснат в никакъв случай сами да си платим тържеството, даже ще настъпи война ако им го предложа. Просто натякват, че те дават парите и трябва да се съобразяваме с техните желания. И понеже тази година другият им син се ожени извън София, сега само сравняват с тяхната сватба и цени, и всичко. Всеки ден ни напомнят тяхната сватба колко добре се е получила / а те нямаха никакво участие там/ и не вярвали, че може да има по-хубава. Как да се чувствам, след като всеки ден чувам едно и също? Снощи се скарахме много лошо с моя приятел на тази тема, никога не сме си крещяли така. И днес не си говорим. Чак ми се иска да не ми беше предлагал...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #162 -: ноември 19, 2010, 11:06:04 »

 metalheart, не знам как да те посъветвам за роднините. Аз самата много трудно балансирах положението преди нашата сватба в това отношение, при все че сами си я финансирахме. Само едно ще ти кажа-не си тровете съвместния живот, не се карайте заради никого. Дори заради родители и близки. Каквото и да стане със сватбата, споровете и казаните лоши думи няма да се забравят и ще ви тежат.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #163 -: ноември 19, 2010, 11:07:11 »

Ееее, не допускайте това да се отразява на отношенията ви. Точно сега трябва да се подкрепяте най-много heart Кажете им, че сватбата се е получила толкова хубава, защото  те са си я направили както са искали и ги помолете и на вас да дадат този шанс  give_rose
Активен
metalheart
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #164 -: ноември 23, 2010, 16:46:13 »

Лошото е, че аз самата вече се замислям струва ли си пет месеца да си тровя живота с някакви безмислени организации и при положение, че не получавам подкрепа от никой. Приятелят ми никога няма да се застъпи за мен, майка ми казва да престана да говоря против тях, те си били такива...Само аз мога да се съобразявам с всички, май така излиза. Е, и на мен ми писна! Аз също имам право на глас.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines