Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 06:22:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 147475 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 17, 2010, 15:22:48 »

Милата Su_to! Така го описваш, че чак на мен ми кипва като чета. Ах, как мразя такова отношение (да не кажа такива хора)... Това е тиличен пример за изключително голямо его - да правиш всичко възможно да е на твоето независимо, че е за сметка на щастието на детето ти. Мисля, че най-доброто, което можете да направите е да ги игнорирате. На всичко, което кажат кимайте с "да, да", и после пропускате през другото ухо, а най-добре не ги запознавайте с детайлите въобще, т.е. поставете ги пред свършен факт. За всичко. Пожелавам ви успех!  give_rose
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #136 -: май 17, 2010, 19:48:44 »

Аааа, то това, което сега правят е при положение, че ние всичко си правим, поставяме ги пред свършен факт, за нищо не ги информираме и гледаме да ги игнорираме колкото се може повече. Представям си, ако имаха някакво финансово или организационно отношение по сватбата какво щеше да бъде. Хихихи, ужас. Добре, че останаха само няколко дни.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 17, 2010, 21:06:41 »

Су-то, аз да си кажа, че ако това бяха роднините на моя мъж нямаше да издържа, горкия ми мъж не му завиждам, аз каквато съм кибретлийка  diablo

Ще чакам с нетърпение да мине сватбата, ще стискам палци за хубаво време и чакам снимки и разказ.

Знам, че е трудно, но остана малко, абстрахирай се и давай напред  give_rose give_rose give_rose
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #138 -: май 18, 2010, 12:22:47 »

Мда, давам смело, то друго не ми остава, че както постоянно изникват разни неща, милото чак каза, че сигурно като тръгнем за Свищов и ще стане земетръс и градът ще потъне в реката, толкова глупости и пречки се изредиха. Хахаха, даже в четвъртък се оказа, че ще трябва да ходим извънредно до там, защото не могло да ни се оформят документите в деня на подписването, ако е почивен. Абе, само родата да не бучи много, другото ще се оправи.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #139 -: август 31, 2010, 15:57:10 »

Момичета, не знам дали постът ми е за тази тема, но не намерих по-подходяща, в която да поискам съвет sad Ако модераторите преценят, нека го преместят на правилното място!
Та към въпроса - при мен проблемът е с майка ми, която за пореден път много ме разочарова  cray Преди да започне връзката ми със сегашният ми приятел, имах почти 5-годишна връзка с едно момче, което тя не одобряваше. Към нея естествено се присъедниха и баба ми и дядо ми (нейните родители) и беше просто ужасно - скандали, караници, бях се изнесла от вкъщи... Но да не навлизам в подробности, в крайна сметка ние се разделихме и няколко месеца по-късно с годеникът ми вече бяхме заедно. Преместихме се да живеем заедно и чак след това се престраших да го запозная с роднините си, тъй като се опасявах, че ще се повтори същото. След месец и нещо ще направим 4 години и до днес нямаше никакви проблеми, но само до днес... Цял ден премисляйки всичко се оказа, че е имало и други сигнали, но не съм ги забелязвала. Миналата година се сгодихме и когато се обадих да съобщя радостната новина, майка ми определено не реагира така, както бях очаквала, но го отдадох на факта, че всичко стана по телефона и т.н. Поради финансови причини не можахме да се оженим тази година и отложихме сватбата за следващата, но ние започнахме вече да се организираме и когато и да споделя нещо с нея, не виждам никакъв ентусиазъм sad 100 пъти по приятно ми е да си общувам с баща ми и да му споделям какви организации правя, а не съм вярвала, че ще се случи така. До днес мислех, че си въобразявам и че няма нищо, докато не проведох един телефонен разговор с майка ми и не разбрах, че опасенията ми са били напълно основателни!
Оказа се, че според майка ми изобщо не трябва да се женя, не сме били един за друг, имало толкова други мъже наоколо да съм се била огледала и всякакви други тъпотии от сорта! Вярвайте ми, че получих дежа вю... Не мога да повярвам, че това ми се случва отново! Опитах се да обясня на майка ми, че тя няма наблюдения върху връзката ни, за да дава такива мнения (ние живеем в различни градове и не се виждаме мн често), казах й, че се обичаме и аз съм избрала да се омъжа именно за този мъж, но отговорът беше "Още ти е рано да се жениш". Казах й, че това е решение, което само аз мога да взема, но получих "Аз съм ти майка, аз ще ти кажа кога ще се жениш" ?!? Още не мога да проумея как е способна да изрече тези думи... Просто не знам как да реагирам и какво да направя... Моля ви дайте ми съвет какво да направя! Не искам да го обсъждам с половинката, защото ще му стане неприятно, както на мен би ми станало. Отново съм поставена в такава нелепа ситуация и вместо да споделям с майка си тези така вълнуващи мигове от живота си, аз ще трябва да крия какво правя. Вече обмислям дали да не си подготвям сама сватбата и месец по-рано да им връча поканите и да ги поставя пред свършен факт... Не мога да повчрвам, че може да ми се наложи да избирам между майка си и мъжа си...
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #140 -: септември 28, 2010, 18:36:56 »

Тiama , не си нито първата, нито последната...В крайна сметка щом ти си решила да продължиш живота си с този човек, то никой не може да застане на пътя ти. Опитай се да проведеш нормален разговор с нея, на 4 очи, да я увериш супер спокойно, че този човек притежава всички качества, на които ти държиш, за да се успокои малко. Не я познавам жената, но повечето майки изпадат в такива състояния (макар и не всички да го показат толкова явно), притесняват се за децата си и понякога се стига до излишни конфликти. Според мен решението е едно - тих, мирен и спокоен разговор насаме, опитай се максимално да запазиш самообладание и да звучиш категорично в решението си, както и да й кажеш, че тя е един от близките ти хора, с който бдържиш и бити било най-приятно да споделяш сватбените емоции и се надяваш на разбиране от нейна страна.  give_rose Смисъл да криеш - няма!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #141 -: септември 28, 2010, 18:53:16 »

Благодаря ти много, Mariaid  give_rose И аз реших, че това е единственият начин да се разберем, така че следващия път като се прибера смятам да си поговорим по този въпрос. Дано резултатът да е положителен... В противен случай всички ще получат покани 1 месец преди сватбата smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #142 -: септември 28, 2010, 19:01:13 »

Желая ти успех!  give_rose И не показвай "рогата" ако тя продължава да държи на своето - работата е бавно, но славно да я убедиш в правотата си!  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: септември 29, 2010, 08:22:28 »

Тiama, откакто пусна поста си, се чудя какво да ти напиша, защото и аз имам майка подобна на твоята. Но реших проблема си като за сватбата знаехме само ние и кумувете. Yes

Стискам палци разговорът да мине добре. Ако ли не, не си го слагай на сърце. Това е вашия живот. С нея или без нея. Единствено тя губи. Просто с по-мек тон ѝ кажи, че я уважаваш като родител, но имаш собствен живот и право на собствени грешки. Ако иска да е до теб и занапред, нека уважава решенията ти, но без да се меси. В краен случай деликатно ѝ обясни, че ако иска да се радва на внуци след години, да промени отношението си.

Много е трудно, от опит знам. Но моята като видя, колко добре се справям без не я и дори ми е много по-леко, а тя си кукува сама отстрани, започна да си дава сметка за поведението и за година-две нещата се промениха. Успех!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #144 -: септември 29, 2010, 09:44:56 »

Благодаря ти много, lionelsa! Аз имам някакви минимални наблюдения върху вашите отношения от написаното от теб тук и много се надявах на съвет именно от теб smile Аз все още отлагам във времето този разговор, защото ние никога не сме си споделяли и не сме говорили за моя живот. Тя не може или й е неудобно да говори с мен за каквото и да било, а за всичките тези години аз съм се научила да се справям сама с проблемите си и да не й споделям нищо, защото никой не ми е показал как да го правя, когато му е било времето... Отношенията на майка ми с баба ми са същите и много се надявам това да не се предава по наследство и някой ден аз да мога да разговарям с моите деца за всичко, което ги вълнува smile Само времето ще покаже, надявам се да започне да свиква с мисълта  pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: септември 29, 2010, 09:50:36 »

Ще свикне, но се изисква време. По-скоро ти трябва да си силната и да котролираш развитието на нещата с много търпение и постоянство. Не можеш да споделяш и с половинката си много, за да не се настройва против нея, защото това ще доведе до други проблеми.....с две думи трябва да си войниче. А това каква майка ще бъдеш, зависи изцяло от теб самата. Това не се предава по наследство.

Ако имаш нужда, дори и само да споделиш, насреща съм.
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #146 -: октомври 07, 2010, 13:07:37 »

Оф не вярвах, че ще се наложи да пиша в тази тема защото си мислех, че няма да има проблеми с родата ама не.
Защо когато решиш да се жениш всички изведнъш решават, че сватбата трябва да стане както те си го представят. Слава богу от страна на моите роднини такива проблеми нямам, съобразяват се с мен дават си мнението, и ме оставят аз да си избирам и решавам. Нещата не стоят така обаче с "новите" ми роднини, със свекърва ми сме на път да се хванем за косите, как можело тя най-важният гост на сватбата да не седи на главната маса. Каза ми, " че ако ние не седим там то кой тогава", ами ние например, булката и младоженеца може да седнем там  girl_impossible, когато казах, че искам бутониерите да са червени с цвета на сватбата а не бели, леле мале как можело такова нещо излагация пална  crazy. За капак и леля му реши да ми каже как щели да стоят нещата на сватбата ми, когато казах, че няма да е така тя каза не, не така ще  стане  beating, е да ама не. Мъжът ми милия се забвлява с тях и  ми казва да не им обращам внимание защото нямало да стане както те искат, няма да го допусне то и аз няма дори с риск да се изпокарам с всички, ама защо не мислят тези хора м**** му.
Аз нищо не казвам, че дрехите, които са си избрали са под всякаква критика и ще са като циркаджии, нека си ги носят тяхен си е проблема, те ще се излагат. За тях най-важното е да са най-красиви на сватбата и всички да гледат тях  diablo, ако си мислите, че на сватба всички гледат младоженците и те са най-хубавите в този ден много грешите  danceg,савсем не е така.
Е аз съм сигурна, че на тях ще им отделят почти толкова внимание колкото и на мен, то и аз да сам няма да се старпя да ги гледам и да коментирам начина по, който ще изглеждат.
Има и още за разправяне ама няма да ми стигне време и ще ви писне да четете, тук поне малко се разтоварвам като споделям с някого.
На всички бъдещи булки като мен искам да кажа, да теглят по една майна на всички, които решат да се бъркат където не им работата, ако се разсърдят ще им мине рано или късно ак пък не им мине........... да не ви дреме, иначе рискувате да си съсипете нервите като мен  give_rose

Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: октомври 07, 2010, 13:59:58 »

Кате не им се ядосвай. girl_wink Сега ще ти разкажа за една сватба, на която бях аз със същата свекърва хубоостница. Тя все се буташе всичко да стане както тя каже и се беше изтипосала в един тоалет, от тези най-долнопробните бални рокли с пластмасови камъни от асенов град bad, цепката и беше такава, че като ходи всички извръщаха очи, чве да не видят нещо интересно.. nea, а прическата и беше 1 към 1 руси букли като на булката. И това ми ти бабе се беше облякло в най-яркото червено, което съществува(честно казано и родата цялата беше една такава лъскава, лъскава). Та какво се получи като резултат, булката изпъкна още повече на фона на това ми ти чучело, което се вреше на всякъде и стана за смях на половината сватба. (накрая се оказа, че дори не тя е отгледала сина си, ама караи) Тъй че идиоти всякакви, обуващ гащите непукисти и това е  Wink Това си е твоят ден, а на тях една голяма... ракия и да се оправят. blum
Активен
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #148 -: октомври 07, 2010, 14:29:30 »

Кате не им се ядосвай. girl_wink Сега ще ти разкажа за една сватба, на която бях аз със същата свекърва хубоостница. Тя все се буташе всичко да стане както тя каже и се беше изтипосала в един тоалет, от тези най-долнопробните бални рокли с пластмасови камъни от асенов град bad, цепката и беше такава, че като ходи всички извръщаха очи, чве да не видят нещо интересно.. nea, а прическата и беше 1 към 1 руси букли като на булката. И това ми ти бабе се беше облякло в най-яркото червено, което съществува(честно казано и родата цялата беше една такава лъскава, лъскава). Та какво се получи като резултат, булката изпъкна още повече на фона на това ми ти чучело, което се вреше на всякъде и стана за смях на половината сватба. (накрая се оказа, че дори не тя е отгледала сина си, ама караи) Тъй че идиоти всякакви, обуващ гащите непукисти и това е  Wink Това си е твоят ден, а на тях една голяма... ракия и да се оправят. blum
Аз не се притеснявам, че някои може да изземе вниманието от мен така да се каже, лично аз не съм била на сватба където булката да не е най-хубавата и всички да не гледат нея. По скоро те се притесняват, че ще е така и се стараят да се направят на колкото се може по-голями чучела. Е аз това не го разбирам, все пак ти си имала твоя момент не си ли спомняш какво ти е било, колко си била развълнувана и т.н.
А пък ако не е било така и някой си се е оставял да му казват какво да прави, проблема не е мой, неможе сега да се опитваш едва ли не пак да си булка. Веднъж след един куп подобни глупости от нейна страна толкова се ядосах, че я попитах дали случайно не иска да облече моята рокля  tease, бях откачила направо.
Мисля, че в този момент маааалко се усети какво прави, но това беше моменто затъмнение  blum, е засега удържам фронта, но с тези си глупости тази жена, дъщеря и други "добронамерени" роднини ще ме побъркат.
А иначе както ми описа тази свекърва на сватбата на, която си била си мисля, че ако се запознаят с моята ще станат най-добрите приятелки  danceg, вкусът им е учудващо подобен lol))))))))))))).
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: октомври 07, 2010, 14:43:59 »

katya26, предлагам ти да не споделиш повече подробности за сватбата, а на въпросите им да отговаряш: "ще бъде изненада". Тъкмо ще си спестиш подобни коментари. girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines