Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:05:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 144767 пъти)
 
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 04, 2012, 09:51:53 »

Хайде и аз да се пооплача малко. Бях си много спокойна допреди една седмица. Вчера бяхме с майка ми и мъжа ми в сватбената агенция да уточняваме цветовете в ресторанта. Тримата бяхме като орел, рак и щука. Такъв зор беше, докато намерим вариант, който да се харесва напълно. Стояхме до 21.30ч. Нямаше цвят, който да не пробваме, направо не знам как сватбената агентка ни изтърпя. В крайна сметка избрахме страхотно съчетание на цветове, но аз вече много се бях изнервила, понеже за тази украса спорим от толкова време. Цяла нощ сънувах разни украси.

Днес пък стана проблем с текста на поканите. Майка ми казва, че не бивало да има написан краен срок за потвърждение, ние с мъжа ми искаме да има. Последно решихме на едни покани да има, на други да няма. bqsnasym Сега ще броя гостите на моите родители и в техните покани няма да пише краен срок.

На всичкото отгоре възникна много неприятна ситуация с едни от гостите, която не мога да коментирам и направо вече ми писна. Плачещо момиче




Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 04, 2012, 10:38:53 »

sunset....кого беше твоята сватба?

А иначе успокой се винаги има такива проблеми. Ние с половинката обаче сме на едно мнение и еднолично си го налагаме! Най- добре и вие тока да се уточните и да си правите каквото вие искате!
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #422 -: май 04, 2012, 10:48:37 »

sunset и аз мисля така, най добре ограничете родителската намеса, при нас няма драма, но има тук там по някое изречение (което пак води лек фасон) и като цяло к'вото и да ми е казано, аз си правя това което си искам.  good  girl_wink
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 04, 2012, 10:53:09 »

Сватбата ни е на 30.06. Има време, но имаме толкова неща за вършене. Направила съм списък и не знам как ще смогнем. Аз се опитвам да балансирам, защото понякога излиза, че наистина майка ми е права и че ние не сме обмислили нещата. Но се случва и да съм между чука и наковалнята.
« Последна редакция: май 04, 2012, 10:55:21 от sunset » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 04, 2012, 12:35:02 »

сънсет, не се сърди миличка, но и аз мисля че понеже водиш и майка ти с вас, се натоварваш ти повече от това. В крайна сметка не е нейна работа какво пише в сватбените Ви покани, колкото и грубо да звучи. А това за крайния срок е безумно изискване от нейна страна, защо да няма срок, това все пак са пари и бройки на гости, не го искаш от инат....
Мисля че си твърде добра и отстъпваш  много, а това изнервя после теб самата smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 04, 2012, 12:54:22 »

И аз мога да споделя малко опит
Баща ми беше твърдо против в поканите да пишем че вместо цветя искаме играчки, който ще дарим в дом Майка и Дете. Обаче аз тропнах с крак и казах, че ще го има пък които каквото ще да носи. И в крайна сметка след като раздадохме поканите/част от които лично/ баща ми беше много изненадан че хората се радвали на този текст и даже си призна че не бил прав!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 04, 2012, 13:24:56 »

И аз мисля, че родителите не трябва много да се месят и да се налагат в подготовката на сватбата. И ако правят такива опити да се стопират на време, за да не се стига до излишно напрежение на края.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #427 -: май 04, 2012, 15:26:13 »

Сънсет - това със срока го пише почти на всички покани. Дори на тази на братовчед ми, който се ожени 1990 год. Така и гостите ще знаят до кога да потвърдят. Според мен неща като цветове и тем подобни трябва да решавате с мъж ти. Ние като почнахме с милото свекърите започнаха да ми правят такива мамби. Халките какви да били, кумовете кои да били, тортата ква да била. Аз започнах да ги товаря с отговорности и те като видяха, че това не е само акъл да даваш сега напълно утихнаха и ние си продължаваме с пълна пара. Всичко е честно в любовта и войната  girl_wink
Давай с дипломацията. Възложи на майката ти задачи, които да върши само тя, да видиш как ще те остави намира. Например да купува ядки и мезета, или да търси етикети за бутилки или каквото се сетиш. От страх да не обърка нещо ще започне да търси твоето мнение и пак ще стане твоето.  girl_wink
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 04, 2012, 16:22:12 »

Мерси, момичета, аз малко се поуспокоих. Поканите ги поръчах одеве и много си ги харесвам, та това ми повдигна настроението. Що се отнася до текста с мъжа ми решихме да махнем срока за потвърждение, защото си дадохме сметка, че с по- голямата част от гостите се виждаме или чуваме често. Две седмици преди сватбата ще им се обадим за потвърждение, но ние вече може да се каже, че си знаем кой ще дойде и кой няма да дойде.

На майка ми съм й възложила задачи, а и истината е, че тя ми помага доста. Просто не знам какво й стана за този срок, прие го като нещо много обидно. Баща ми и той реагира остро и сметнах, че имат право в поканите на техните гости това изречение да не фигурира, но пък после решихме да го изключим от всички покани. Проблемите с родителите не ме тревожат толкова, защото сме семейство и винаги успяваме да се разберем накрая, но проблемите с гостите ме тормозят повече. И знам, че тепърва ме чакат много нерви.
« Последна редакция: май 04, 2012, 16:25:19 от sunset » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #429 -: май 04, 2012, 16:28:55 »

Мене също гостите са ми най-големият проблем, от сега го предчувствам...ще има ще дойда, няма да дойда... sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 04, 2012, 17:01:21 »

отсега ми се заявява от около 6 ма човека, че не знаели и нямало как да знаят дали ще дойдат. Това ме ядосва, но реших че сами се прецакват, защото така няма да има нито дреболийки за тях, нито храна, ако се изръсят в самия ден без да са предупредили  LAUGHTER. А няма да ги чакам 100 години, слагам си мои хора  на тяхно място отсега в списъка и така. Само дето давах покани, никакво уважение и разбиране.
аз затова обяснявах на баща ми да не кани хора от своя страна, които не ни отчитат за живи даже, ама айде, не са много като бройка. angry
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: май 04, 2012, 17:43:16 »

това с броя на гостите е голям проблем и няма решение, ама пък каквото стане! Винаги се намира начин
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 04, 2012, 21:44:05 »

кога точно ви е сватбата ?

12.05.2012 малко остана
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 10, 2012, 09:38:30 »

Хайде да ви се оплача и аз... sad До вчера нямахме проблеми със свекърите...всичко ние си организираме, ние ходим да се разправяме за всяко едно нещо, те дори не се интересуваха от нищо..но вчера стана голям скандал..нищо не сме им били казвали, нищо не сме обсъждали с тях..а когато им казахме как стоят нещата, какви са нашите планове за сватбения ден, те скочиха срещу нас.  sad Свекъра нададе вой, че не сме били обмислили нещата, защо толкова късен час сме записали в ритуалната ( часа е 15:00), че докато станело време за ресторанта гостите щяли да умрат от глад и след това щяли да го одумват и да го псуват него  angry Не можело толкова късно да е, в крайна сметка сватбата не е за нас а за гостите ни (според него). Много ме ядосва факта, че в крайна сметка сватбата ние си я плащаме, те изявиха желание да платят кувертите на гостите от тяхна страна, което аз не мисля,че е цялата сватба за да налагат така мнението си huhhuh.gif Освен това искат от нас да им занесем списъка с гостите и плана на самата сватба, кое след кое следва в часове за да ги "оправят"...върха на всичко беше, когато свекъра в яда си заяви, че сватбата ни щяла да бъде много тъпа и скучна..а пък свекървата - че нямало да играе хоро пред кумовете, защото това било много селско и че според нея това със свалянето на жартиера е голяма глупост...все едно на нея ще й свалят жартиера angry Казвам ви момичета целият този проблем и тази караница ми дойдоха в повече...едва удържах нервите и сълзите си sad
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: май 10, 2012, 09:45:46 »

Хайде да ви се оплача и аз... sad До вчера нямахме проблеми със свекърите...всичко ние си организираме, ние ходим да се разправяме за всяко едно нещо, те дори не се интересуваха от нищо..но вчера стана голям скандал..нищо не сме им били казвали, нищо не сме обсъждали с тях..а когато им казахме как стоят нещата, какви са нашите планове за сватбения ден, те скочиха срещу нас.  sad Свекъра нададе вой, че не сме били обмислили нещата, защо толкова късен час сме записали в ритуалната ( часа е 15:00), че докато станело време за ресторанта гостите щяли да умрат от глад и след това щяли да го одумват и да го псуват него  angry Не можело толкова късно да е, в крайна сметка сватбата не е за нас а за гостите ни (според него). Много ме ядосва факта, че в крайна сметка сватбата ние си я плащаме, те изявиха желание да платят кувертите на гостите от тяхна страна, което аз не мисля,че е цялата сватба за да налагат така мнението си huhhuh.gif Освен това искат от нас да им занесем списъка с гостите и плана на самата сватба, кое след кое следва в часове за да ги "оправят"...върха на всичко беше, когато свекъра в яда си заяви, че сватбата ни щяла да бъде много тъпа и скучна..а пък свекървата - че нямало да играе хоро пред кумовете, защото това било много селско и че според нея това със свалянето на жартиера е голяма глупост...все едно на нея ще й свалят жартиера angry Казвам ви момичета целият този проблем и тази караница ми дойдоха в повече...едва удържах нервите и сълзите си sad


миличка моите поздравления ,че си успяла да се сдържиш .... такива хора дори и да им кажеш и да им се изрепчиш .... няма смисъл да се разправяш sad горе главата и не се ядосвай , аз започнах да прецедирам така мълча слушам и после си го правя така както сърцето ми казва и толкова както на мен ми харесва smile усмихни се и не позволявай на СВЕКЪРВИЩЕТО да ти разваля най - хубавия и важен ден smile
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines