Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 09:08:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 146390 пъти)
 
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: март 10, 2012, 17:16:40 »

Благодаря за съветите! Засега няма да повдигам темата, не му е времето. Иначе имах и проблема с гостите от страна на родителите. Те ми заявиха: "Това не е само ваш празник, той е и наш, защото сме ви родили и затова имаме право да поканим когото си поискаме".  shok Убиха ме с това. Ние затова си плащаме в заведението - защото искаме всичко да е така, както ние решим. Аз не мога да разбера, каква е тая страст да планират и контролират всичко...Моята идея е те да дойдат на сватбата като скъпи гости, а не в ролята на организатори. В крайна сметка не се поддадохем и не позволихме да разширяват списъка с гости...засега.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #406 -: март 12, 2012, 13:16:32 »

anna_karenina, при нас имаше свинско или пилешко по желание, като гарнитурата беше една и съща. Нашите гости бяха малко и не беше проблем да ги попитаме лично какво предпочитат. Оказа се, че почти 50:50. Имахме и ястия без месо и такива за вегани.Не съм сигурна, дали всеки е поръчал в самия ден това, което е казал на нас, но от ресторанта се справиха чудесно. Може да опитате и този вариант, наистина има хора, за които пилешкото не е месо  Wink, а храна за истинската храна, както казва АЛФ
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: март 19, 2012, 11:55:22 »

Последно включване от майка ми - "Оф, на мен се падна най-тежката част от подготовката!  help И никой нищо не ми казва", мале как я сиктеросах lol Най-тежката част, както сигурно се сещата от преден мой пост, е - колко грама са мезетата, колко са погачите, какъв и колко е алкохола и безалкохолните! Много тежко - въй, въй! От нас се очаква да й кажем колко точно, а тя да ги поръча... не спирам да я мисля как спи, горката ми мама  blum Та от това ни последно чуване не се е обаждала  Girl_hide, но подозирам, че не е сърдита, а прави ремонт вкъщи и съвсем е накъдрила обстановката, не ща да ги мисля домашните  tease
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 22, 2012, 13:04:12 »

Аз пък имам проблем с баща ми защото с него не може да се разберем, че покани от уважение не се пращат. Той само от уважение щял да ги прати пък те хората нямало да дойдат!  diablo Направо до крясъци стигнахме. Ама сега вече поканите са пратени и няма повече каране. С другите родители си се разбираме без пробалем. Ние организраме те плащат и даже само вървят и ни бутат пари в ръцете  good Последния конфликт беше с шаферката/коята ми е сестра/ че моите приятелки били скучни и тя не ги познавала и затова щяла да покани нейни на моминското парти! Направо ми иде да я набия ама е голяма вече за бой! Да видим какво ще стане в крайна сметка...според мен и без парти може да се мине!
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #409 -: март 24, 2012, 14:23:37 »

Канете на сватбата си само роднини, с които се имате и разбирате... Покани от уважение не се пращат. Понеже от много години съм по сватбени тържества съм виждал подготвени и заредени 1-2 маси в ресторанта и...тези маси без гости. Получили покани и решили да не дойдат тези гости без да се обадят и извинят. Доста неприятно се получава. Може да имате по-малка сватба и с по-малко гости, но да е незабравима за вас и по-хубава от такава с много гости.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #410 -: април 11, 2012, 14:44:42 »

Говорейки за роднини...Баба ми е болна от няколко години, не е съвсем на легло, може да стане, но трудно се движи и не може без чужда помощ. Трудно ще й е да дойде на сватбата, няма да издържи и 10 минути. Мислих да минем през дома й и просто да ме види с роклята и да се снимаме. За 10 минути най-много. Тя живее на 10 минути от ритуалната зала, по път за ресторанта. Притесняват ме обаче няколко неща:

1. Дали няма да се забавим много и гостите да ни чакат, а все пак има питие за добре дошли и трябва ние да ги посрещнем в ресторанта
2. Дали няма да тръгнат след нас и други коли, а не ми се обяснява на всички къде отиваме и защо...
3. Дали няма да се развали настроението и да се изнервим от това допълнително нещо...Но ми се струва, че ще ми е гузно, ако не го направя.

вие как бихте постъпили? какво мислите?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: април 11, 2012, 14:50:02 »

Аз мисля, че е хубаво да минете оттам. Тя много ще се зарадва. На моя мъж баба му живее на село и е трудно подвижна. Няма да може да дойде на сватбата и им е много мъчно - и на нея, и на него. Хубаво е да я уважите, макар и за малко.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: април 11, 2012, 14:51:03 »

аз имам подобен проблем, особено дядо ми е доста зле. Не знам и не ми се мисли до август как ще е. Първоначално мислех да дойдат само в ритуалната, после ми стана гадно и реших че роднините все ще ги закарат и до ресторанта, да хапнат и те един път "луксозна храна", както те миличките я наричат . sad
И реших да дам време на времето, така да се каже pleasantry . Ще решавам в последния момент, в зависимост от това как се чувствам емоционално аз, и как са те физически .
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #413 -: април 11, 2012, 15:03:45 »

Ох, и аз имам проблем с дядо ми, но от друго естество. Той все иска да е център на вниманието и много обича мелодраматичните изпълнения. Преди години на сватбата на сестра ми взе микрофона спря музиката и цялата веселба, и почна да рецитира някакви си негови стихотворения. После пя някакви хора и повече от 30-40 всички гости седяха по масите и се чудеха какво става, защото тактично му казаха да престане, но не. Беше ужасно, защото той през цялото време си мънкаше нещо и никой него разбираше, а финала беше...  angry представете си 70+ старец без никакви гласови данни да се разпее на микрофона. За това баща ми не иска въобще да го каним защото на 100% пак ще пробва подобно нещо (не може да не покаже колко даровито семейство сме  crazy) и аз също почвам да се замислям.sad
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: април 11, 2012, 15:06:23 »

Ох, и аз имам проблем с дядо ми, но от друго естество. Той все иска да е център на вниманието и много обича мелодраматичните изпълнения. Преди години на сватбата на сестра ми взе микрофона спря музиката и цялата веселба, и почна да рецитира някакви си негови стихотворения. После пя някакви хора и повече от 30-40 всички гости седяха по масите и се чудеха какво става, защото тактично му казаха да престане, но не. Беше ужасно, защото той през цялото време си мънкаше нещо и никой него разбираше, а финала беше...  angry представете си 70+ старец без никакви гласови данни да се разпее на микрофона. За това баща ми не иска въобще да го каним защото на 100% пак ще пробва подобно нещо (не може да не покаже колко даровито семейство сме  crazy) и аз също почвам да се замислям.sad
Алла, много ме разсмя постът ти! Просто си представих картинката.
Дали не можете да поговорите с него и да му кажете, че не искате такива изпълнения? Ама чак да не го поканите...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: април 11, 2012, 15:07:11 »

аз съм малко егоистично настроена по отношения на разни изпълнения по време на сватбата от страна на роднини. Ако усетя че някой прави подобни театри и знам че не разбира от дума, просто не бих го поканила. Все пак (надявам се), се омъжвам само веднъж и искам да е що годе наред сватбата. resent grandfather
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #416 -: април 11, 2012, 15:15:45 »

Ами, аз мислех да го каним, но баща ми, който се вижда по-често с него (дядо ми е на село) каза че не е много добра идея. Последната година съвсем зазляха нещата, а той е на 85г някъде и по-добре няма да става. И да говорим с него не знам дали ще ни послуша. Както казах на сватбата на сестра ми ходиха при него да му кажат да се спре след 15мин, но той не спря и накрая булката накара dj да пусне музика и да спре микрофона. Това преди 15г, а сега е още по crazy от годините.
От една страна не искам да ставаме за срам пред родата на младоженеца и да се разваля купона, от друга ще ми е гузно да не го поканим.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #417 -: април 11, 2012, 16:16:18 »

alla,
Това не е никакъв проблем. Само предупреждавате Дж и това няма как да се случи с дядото.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: април 12, 2012, 06:25:57 »

Аlla, и аз смятам, че няма да имаш проблем с дядото, просто ще помолиш Дж да не му дава микрофон.
Аз също имам баба под ?, която се надявам да убедя до септември, че на никого няма да е в тежест, но ще и дам свобода сама да си реши. Но пък от друга страна тя живее вкъщи и ще ме види като булка, но ако беше в др къща бих отишла - това към Ана, колкото до гостите може да им кажеш къде отиваш или да ги 'излъжеш', че отивате да си направите кратка фотосесия и ще се чакате пред ритуалната. Като преди това може да предупредиш баба ти, че ще минеш, ще и спестиш притеснението и жената ще се подготви.
Иначе и аз очаквам музикални поздрави, които смятам да сведа до макс 3 бр . Но няма как да ги избегна, за сега предполагам само 1 ще пее, един уж ше свири, но вярвам, че само се шегува с мен и съм си оставила 1 непредвиден. Wink
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: април 12, 2012, 08:06:42 »

Ние също ще предупредим диджея да не дава на всеки микрофона. Най- много ме дразнят наглите гости (не визирам роднините), които решават да станат център на внимание. beating Преди няколко години станах свидетел на подобно нещо.

Колкото до роднините, единият дядо на моя мъж няма да може да дойде на сватбата. За съжаление няма как да го уважим в същия ден, защото той живее в друг град.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines