Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:59:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 146385 пъти)
 
three m
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #390 -: март 01, 2012, 18:16:38 »

мила Tsutsi, според мен отстъпването от едно такова важно за теб нещо след себе си ще доведе до още по-дръзки и нахални изцепки от твоята зълва  angry и ако сега отстъпите така ще бъде и занапред. Колкото и да се опитваш да я дразниш после на сватбата, тя толкова повече ще се радва,  че е постигнала целта си. Отстояваи твоето желание, това е твоята сватба  give_rose не позволяваи да се примирите всички с неините номера, бъди сигурна, че това ще продължи ако не я спрете сега, защото сега ще си повярва, че може всичко  NO
и не на последно място думата зълва идва от зъл език  pleasantry
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 04, 2012, 14:44:44 »

При мен пък проблемът е от друго естество. Сватбата ще я плащаме ние и родителите ни, като по-голямата част от разходите поехме ние (ресторант, декорация, DJ и др.). Те се нацупиха, понеже било традиция родителите да плащат сватбата (не знам откъде им е хрумнала в 21 век тази глупост). Не знам какъв им е проблемът - платиха достатъчно, помогнаха ни, за медения месец ни пращат на много скъпа почивка (естествено с оправданието "ами то вие за нищо не ни давате да платим, да ви купим, поне като подарък да отидете на хубаво място да си починете) Ок, приемам всичко това нормално, щом имат - да дават. Но за сватбения ден искам изцяло да контролирам всичко. Не желая фойерверки, певци, фенери и кой знае какви още неща. Не искам излишни "изхвърляния" и демонстрации. Каквото сме искали - сме си го позволили и се гордеем с това. Опасявам се обаче, че няма да се размине без подобен тип изненади. Ще съберем родителите, като им даваме поканите и ще говорим с тях, но дали ще има ефект?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 04, 2012, 16:00:37 »

Вивид, и аз се опитвам да огранича изненадите, но да ти призная честно - не съм голям оптимист по темата. Просто познавам манталитета им и знам че щом са решили че нещо ще е добро за мен pleasantry , цитирам, то значи ще се прави цирк на мой гръб. Аз съм затворен човек, както и мъжът ми, надявам се да няма театри. Помоли, но.... не се знае нищо.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #393 -: март 04, 2012, 18:34:11 »

Вивид, мисля, че ако кажете на родителите си, че подобни изненади биха ви накарали да се почувствате неудобно, ще ви разберат smile Но е важно да им го кажете ясно smile
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 04, 2012, 18:41:59 »

Има една много хубава поговорка - "Дават ли ти - взимай, гонят ли те - бягай!". Знаеш ли колко много хора си мечтаят за подобна родителска грижа и внимание. Поне от поста ти, аз разбрахм че хората искат да помогнат финансово, а не да контролират и да определят. Просто можеш да им кажеш едно 'благодаря'. А ако нещо не ти харесва просто поговори с тях и съм сигурна, че ще те разберат.  give_rose
Не се наосвай, радвай се изцяло на красивото изживяване!  yahoo
« Последна редакция: март 04, 2012, 19:57:52 от Mystique » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #395 -: март 05, 2012, 09:44:42 »

Vivid и аз страдах от манията да контролирам всичко.. когато разбрах, че майка ми е ангажирала хор за църквата се разкрещях..исках да е както аз реша, да не ми се натрапват някакви неща..  diablo  crazy
..но-стореното-сторено..реших да го приема стоически и в самия ден се оказа че наистина е по-приятно..  pardon понякога родителите може да са прави  pardon това не означава да ги пускате да правят каквото те решат-просто изслушвайте и се опитвайте да обмислите предложението..голяма часто от нещата няма да са подходящи, но пък може да има и нещо важно  pardon все пак са родители, мислят ни доброто  pardon
може би най-добрия начин е да поговорите с тях и да разберат че "няма да се изненадате приятно", а по-добре да и го кажат предварително и да прецените искате ли или не.  good
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #396 -: март 05, 2012, 10:21:24 »

За съжаление много родители все още мислят, че сватбата е техен проблем. Но ни не се навивай негативно. Обясни им со кротце , со благо ( може и со малко кьотек  pardon) как вие ще бъдете щастливи на сватбата си. Родителите са щастливи, тогава когато и децата са щастливи, за да избегнете ненужното опъване на нерви преди сватбата. И те искат да се радват ( защото за тях е голям празник) така, че ги накарайте да повярват, че това, което са направили до сега ви е напълно достатъчно и сте щастливи. Успех ти пожелавам.  good
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #397 -: март 06, 2012, 20:13:54 »

Уф! И аз ще се разпиша тук. То моето не е точно проблем с родителите де. Моя роднина, близка, иска да ни даде пари, за да сме си купели нещо за дома (печка примерно  crazy). Тези пари биха ни помогнали доста за организирането на самата сватба. Какво е това: хем даваш пари за подарък, хем да е какъвто на теб ти се иска? Да беше да си кушим нещо за спомен (за бижута да речем) ок, а то някакви глупости.
Излях си мъката. Мерси за вниманието.  give_rose
« Последна редакция: март 06, 2012, 23:48:30 от alla » Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 06, 2012, 20:51:08 »

alla , не мисля, че нещо за къщата са "някакви глупости" , но всеки си има мнение  pardon . Грешката на твоята роднина е, че ти е казала колко пари и кога ще ти ги даде  nea Като искаш да направиш подарък просто го направи в деня на сватбата и толкова, а не предварително да се обясняваш каква сума ще дадеш и за какво искаш да се похарчи  crazy .А като ви ги даде тези пари след сватбата ще иска ли да идва с теб по магазините, за да е сигурна, че ще вземеш нещо,което ще и допадне  NO ???
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #399 -: март 06, 2012, 21:06:48 »

alla , не мисля, че нещо за къщата са "някакви глупости" , но всеки си има мнение  pardon

Принципно си права и съм съгласна с теб,но преди 3 години обзавеждахме апартамент и от отгава ни е нова цялата бяла и черна техника. Тя го знае това много добре. За сега нещата са си ок и не виждам смисъл да сменям нещо работещо за друго само, за да угодя на някой.  crazy
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: март 06, 2012, 22:01:05 »

В този случай съм напълно съгласна с теб  give_rose . Еми взимате си подаръка и го влагате в това, от което имате нужда. Все пак има и по-лош вариант, в който самата тя ви купува хладилник например и тогава ще имате да се чудите какво да го правите  girl_impossible
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #401 -: март 07, 2012, 09:44:19 »

alla те роднините (лели, баби) обикновено така правят (по-модерните де, защото останалите направо подаряват някаква чудесия дето хич не ти трябва  crazy ) и си държат да си купиш нещо за дома.. лошо няма  pardon но пък ти можеш с тези пари да си купиш чудна електрическа сокоизстисквачка примерно, или хлебопекарна..или по-луксозен сервиз  Wink все е за къщата  pardon а дори и да не ти трябват тези неща а да си купиш друг-ми просто като се видите и тя ти иска "отчет" какво сте взели-просто кажи-едикакво си, защото имахме нужда от него  Wink какво ще ти каже? няма да си поиска парите я  blum а пък и важното е да имате нужда от това нещо..тя от къде знае от какво имате нужда  pardon
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #402 -: март 09, 2012, 12:06:05 »

Аз имах проблем с роднините от страна на баща ми- една вечер по телефона ми каза, че иска "чичо Х" и "леля У" и т.н. да дойдат...ядосах се, исках млади и близки хора...после помислих и  му предложих- добре, но САМО тези хора (4ма са). От страна на майка ми също 4ма, свеки пожела 3ма. Можеи да не дойдат всички, та за 5-6 души не е проблем според мен. Всеки следващ ще е категорично отказван под предлог,че няма повече място в ресторанта и сме се уговорили Wink

Баща ми също искаше да "спази традицията" и да плати ресторанта,но ние искахме сами, събираме пари и искаме сами да плащаме и решаваме...Той ще ни помогне за медения месец smile

Относно контрола..баща ми е малко силен характер, винаги знае най-добре. Познавал "най-добрия фотограф". Казах му, че вече имаме, той предложи неговият да е 2ри фотограф и той да му плати куверта, казах ок. После обаче коментира менюто- не можело да е пилешко, това не е месо, само свинско! На нас свинското ни е с 6 лв по-скъпо на човек + и двамата обичаме повече пилешко...Но се замислих, че мъжете май мислят като баща ми повечето и сега се чудя кое от двете sad Май ще искаме дегустация на свинско...
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 09, 2012, 12:48:26 »

 Offtopic
anna_karenina, можете при раздаване на поканите да попитате всеки гост дали предпочита пилешко, свинско или риба. По този начин всички ще са доволни. Така или иначе менюто се уточнява около седмица преди сватбата, като промени могат да се правят до последния ден преди сватбения.
При нас се очертава да има вегетарианци, затова за тях ще предвидим подходящи ястия.
« Последна редакция: март 09, 2012, 12:56:41 от sunset » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: март 09, 2012, 18:23:46 »

Зависи от сезона, през к ще е сватбата.
Ако е лятна сватба, свинското е тежко. Ние бяхме с пилешка пържола и скара от свинско.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines