Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 14:28:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булченска рокля по интернет!  (Прочетена 163445 пъти)
 
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« -: март 29, 2009, 12:27:42 »

Моята рокля я чакам и треперя много girl_cray3 Girl_sing
надявам се до месец да е тук и да е това, което искам, че... cray
« Последна редакция: март 31, 2009, 10:01:59 от fiibi_bg » Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 29, 2009, 12:28:42 »

От къде я поръча?Извинявай ако си писала по назад, но не съм чела .. blush
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 29, 2009, 12:32:30 »

От къде я поръча?Извинявай ако си писала по назад, но не съм чела .. blush
Ами аз съм от малкото  crazy и я поръчах от и-бей  tease
Бях качила снимка на модела, но в крайна сметка поръчах друг! Като дойде живот и здраве, ще я снимам и ще я покажа smile
« Последна редакция: март 29, 2009, 12:34:08 от mucito » Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 29, 2009, 12:40:44 »

Mucito, роклята по каталог ли я поръча? А дали идва същата- като цвят? А рамера как й го определи? Мери ли го?  crazy

 good
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 29, 2009, 12:49:22 »

Mucito, роклята по каталог ли я поръча? А дали идва същата- като цвят? А рамера как й го определи? Мери ли го?  crazy

 good

цвета на роклята си го избираш сама (от цветовете, които те имат), аз не исках бяла, затова е слонова кост. Размерите са ти дадени в таблица, като за всеки е обеснено поробно и в инчове или сантиметри, за да ти е ясно дали наистина си този размер. Ако не си (както бях аз), се мериш (пак ти е обеснено точно как) и пращаш мерките. При мен бюста е голям, кръст и ханш са с два размера по-малки, висока съм 172 и общо взето меренето беше сигурно 100 пъти. Надявам се да не съм сбъркала нещо и наистина да дойде това, което поръчах и като цвят и като модел и като размер!
П.П. Също уточнихме и материята, защото моята можеше да бъде от шифон, тафта или органза. А модела- да, от каталог.
« Последна редакция: март 29, 2009, 14:05:01 от mucito » Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 30, 2009, 15:28:20 »

Здравейте, момичета! Виждам, че има и такива, които си поръчват рокли по интернет. Аз открих сайт, в който има красиви рокли на изненадващо ниски цени, но не знам - нещо не ми е комфортно да си поръчам такава одежда по нета - все пак не е блузка или нещо такова... Не знам... Ето и линк, за да видите за какво говоря. Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса. http://www.vponsale.com/index.php?main_page=product_info&cPath=101&products_id=1979
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #6 -: март 30, 2009, 15:42:53 »

Моето мнение е, че за такава рокля и такава изработка тази цена е като да ти я дадат безплатно.  nea Много ми е съмнително. Има една съфорумка, която си продава роклята и нейната е подобна /не същата, но подобна/ и е взета за близо 3000лв. Можеш да я видиш в темата за прадажба на рокли. Просто тезицени не са ми реални. Ти си прецени.
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 30, 2009, 16:54:47 »

Амелия, благодаря ти за коментара, аз също много се съмнявам, но просто не бях попадала в такъв тип сайтове, затова се чудя...
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 30, 2009, 18:55:25 »

Polia и аз много се чузех за тези сайтове. Даже и по-евтини бях намерила. Обаче, тъй като не намерих никой, който си поръчвал от подобен сайт - реших да не рискувам. Все пак одир и за тази цена рисък е голям - денят е много важен, а да не говорим, че за една булка роклята може би е най-важна smile
Активен
snowhite
Ентусиаст
**
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 30, 2009, 20:43:19 »

Момичета, не искам да ви развалям ентусиазма, но аз замалко да си поръчам подобна рокля, но ме хвана шубе. Навсякъде, където ходих из виртуалното пространство, исках да ми пратят снимки на real samples. Никъде не поискаха, освен на едно място и ми бяха снимали бродерията, която щяха да ми сложат. Беше пълен отврат и се радвам, че не си я поръчах. Не помня от къде беше точно - от някой китайски продавач из ибей. Ами ако е толкова "като на снимката" техния модел, защо не снимат него, ами дават оригинална снимка от лъскаво списание?

Моята рокля е подобна на този модел, който видях тук, но струва много повече, поради следните неща - по-скъпа работна ръка (шие се в САЩ), тези красиви дантели и маниста се наричат sequins и могат да се направят само на ръка; и накрая, естествено е по-скъпа, заради огромната надценка.

Роклите, за които си говорим са с нереални цени. Моята струва 1000 и нещо долара, но без надценката, мисля, че цената й е около 600-700 долара (без печалба). А знаем, че безплатен обяд няма. Тъй че подобна рокля, за да струва 300 долара, тя трябва да се шие в Китай, експлоатирайки труда на много нископлатени шивачки, като не забравяме и че платовете и украсите трябва да са с доста по-ниско качество, за да могат да имат макар и минимална печалба.

Т.е. заплатите трябва да са на всички шивачки не повече от 100 долара, материалите също, за да могат и тези търговци да имат някаква печабла.

Тази логика ме разколеба. Просто мисля, че ще вложите пари, а роклята ще изглежда другояче. Аз лично затова не се и престраших. Надявам се да погледнете поста ми, като на някой с опит в тези неща, а не като опит да ви убия ентусиазма. Успех give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #10 -: март 30, 2009, 21:16:25 »

Много полезен пост!  Bravo

Мен ми направи впечатление и друго - цената на роклите беше 99%   - 301.19$. И няма значение плат, кройка, бродерия, камъни, мъниста, сложност на ушиване...нищо. Тая цена са си харесали и това е. Извинявайте, ама как ще си поръчаш нещо от там като измамата е очевидна. Аз не мисля, че те биха пратили каквото е да е. Или ако пратят ще е някакъв боклук, който не струва повече от 100лв.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 30, 2009, 21:43:22 »

понеже се говори за това ето един доста известен сайт, на който се показват вече направени модели на рокли - кликвате на избраната рокля и трябва да слезете най-долу на страницата.
Лично аз не рискувах, но изработката ако наистина е същата като на снимката, не е никак зле.  pardon

http://stores.ebay.fr/Romance-Paradise-Bridal_Robe-de-mariee_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ1369442QQftidZ2QQtZkm
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 30, 2009, 22:00:51 »

понеже се говори за това ето един доста известен сайт, на който се показват вече направени модели на рокли - кликвате на избраната рокля и трябва да слезете най-долу на страницата.
Лично аз не рискувах, но изработката ако наистина е същата като на снимката, не е никак зле.  pardon

http://stores.ebay.fr/Romance-Paradise-Bridal_Robe-de-mariee_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ1369442QQftidZ2QQtZkm
Има страхотни рокли ,но цените са странно ниски ! Което поражда доста съмнения ! Инче сайта е супер има доста неща !
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 31, 2009, 07:49:06 »

Такаа, нека и аз да кажа нещо по въпроса. Моята рокля е поръчана така, изпратиха ми освен дантелата (която е съвсем малко само в горната част) и снимка на самата рокля, вече шита от тях (оригинала си беше пак от списанието, а техния модел на обикновен шивашки манекен). Наша съфорумка (tatit) има малко по-назад снимки на вече получената рокля, която е чудесна и пак е поръчана по интернет. Риска е огромен наистина, но "боклук" може да получи и някой, доверил се на шивачка. Роклята ми струва 270 паунда (не лева- моя грешка) и мисля, че за модела, които съм поръчала е абсолютно реална цена. Аз лично предприех тази стъпка, защото оригинала го намерих тук в Англия, но беше бяла (аз исках ivory) и трябваше да се стесни малко. модела е от 2007 и не могат да ми го направят. В България няма да имам време да се занимавам с шивачки, а и незнам къде има добри, заинатих се, че друга рокля не искам и след може би няколко седмици лутане и търсене я открих, след доста дълга кореспонденция с КИТАЙСКИЯ продавач я поръчах. Когато пристигне "БОКЛУКА" ще го снимам задължително и ще кача снимки. И накрая (щото стана много дълго) искам да кажа, че ако можеше да си поръчам оригинала едва ли бих рискувала и аз, но не стана. Въобще не ставаше дума за пари-просто исках ТОЧНО този модел.Затова рискувах, а дали си е заслужавало или не- съвсем скоро ще разбера. За сега мога само да се надявам, че всичко ще е ок.
« Последна редакция: март 31, 2009, 08:46:17 от mucito » Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 31, 2009, 09:45:34 »

Здравейте, момичета! Видях и други такива сайтове, но пак много се съмнявам, цените са прекалено ниски. Mucito, за мен също 270 лири си е прилична цена за булчинска рокля, стискам палци всичко да е както си го искала, като пристигне.  good Ами това е, взимам отпуск и тръгвам към Асеновград, просто 2 бона няма да дам за Роклята, колкото и щурави мисли да ми се въртят из главата да тегля пари... Не знам, за мен това е най-важното - лично за булката, но все пак - много пари са...  nea Абе не знам, май накрая ще отида в Арети, но първо ще мина през Асеновград.

Бях си обещала да не си развалям настроението, но пак се вкиснах - малко съм предубедена към Асеновград...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines