Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 05:00:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какви трябва да са брачните халки?
Традиционни!
С диаманти- най- добре!
Интересни и различни, ювелирни!
А трябва ли да има халка изобщо!?!?!
Една сребърна семпла халка и толкоз!
Нестандартни - даже по собствен проект!

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 5 част  (Прочетена 186795 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #45 -: април 02, 2009, 09:15:12 »

anbibian, мда, като модел ще са еднакви. И без това моделът ще си е стандартен и най - обикновен. Искам абсолютно изчистени, гладки класически халки заради символиката, която носят (безкрайният, неразрушим кръг, който защитава брака ни от зли сили). Ако са от сребро, само то ще ги прави особени с нещо, иначе няма да са кой знае какво като модел. Дори няма да ги гравираме, за да няма никакви чупки и драскотинки по тях. С моята ще е малко трудничко, защото аз искам съвсем тъничка, а навсякъде са доста по - масивни от представите ми. Е, предполагам, че като стигнем до изработката ще ми я направят.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 02, 2009, 11:45:05 »

спокойно за размера, мен ме питаха колко широка, колко дебела, всичко се уточни - ще ти я направят каквато искаш ти  good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #47 -: април 02, 2009, 13:20:58 »

Су, в каталога Сара Трейд видях, че имат много халки, които са 2мм широки и не повече  дебели. Така че не се шашкай, има къде да намериш твоите мечтани халки. Там бяха показани от злато, но защо да не ги поръчате от платина или сребро...Имаше и изчистени,  имаше и такава с камъчето и гравюра...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 02, 2009, 21:16:23 »

Много не можах да разбера, 1400 евро за две халки от злато ли? На мен пък това не ми се струва толкова скъпо, защото това, което гледам излиза повече. Но разбира се зависи за какво точно ги даваш.

казвам че е много защото халките не бяха халки а халкички първо...и второ грамажа им беше много малък...едни тънички само имаха нещо гравирано отгоре колкото да не е гладка...
и цената не се бъркай...не е за чифт халки...за едната халка...а другата е подарък...на промоция бяха... funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

а материала не знам какъв е...злато...18 карата ...ама цирконий или не  pardon
« Последна редакция: април 02, 2009, 21:21:13 от BeRa » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 03, 2009, 12:38:39 »

Цените изобщо не са по-ниски, а точно на Капълъ чарши - напротив - по-високи са, защото това е атракцион за туристи. Имам приятелка, която се занимава с внос на бижута, включително и от Турция. Отстъпки има само за поръчки на едро. Но има повече модели и технологии на обработка, отколкото у нас, а и поддържат мостри и можеш да ги видиш не само на снимка. Това е предимството. Възможно е в Одрин да има нещо по-евтино, там ходи народа от Хасково и региона да си пазари. Но не и в Истанбул..

ние просто бяхме командировани и двамата там и като видиш нещата, които ти трябват ти става интересно да разгледаш поне. не съм имала идея да пазаруваме от там, но познавайки се и двамат умишлено не взехме много пари с нас.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 03, 2009, 14:23:31 »

и цената не се бъркай...не е за чифт халки...за едната халка...а другата е подарък...на промоция бяха... funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Разбрах, че е на промоция, но според мен за да има такава голяма разлика в цената те изобщо не ги продават без промоция, а го използват само като рекламен трик. Както и да е, всякак са скъпи.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 03, 2009, 22:12:52 »

Здравейте, момичета!

от Добрич съм и днес ходих при златар който работи със Сара трейд. Ние с бъдещия ми съпруг бихме желали различни ширини, за да не стои моиата грубо на моя пръст, а златара ми каза, че не е чувал за такова нещо и халикте винаги се правели с еднаква ширина. Някакви коментари да дадете на това? Аз не виждам къде може да е проблема. Все пак то да не е лента от която да режеш на см и да правиш на пръстен?! crazy. Много странно ми се стори и звучеше доста категоричен.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 03, 2009, 22:53:13 »

Дарче, на мен също ми се струва много тъпо и мисля че са небивалици. Все пак халките се правят по поръчка и те ще ти ги направят както ти искаш, а не както те решат. В крайна сметка ти си клиентът и ти плащаш накрая. Малко грубо звучи, но е така. Не се шашкай, а отиди при някой друг бижутер и виж там какво ще ти каже Wink
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 04, 2009, 09:58:59 »

Дарче моя коментар е следният - очевидно е че иска и твоята да излезе по-голям грамаж злато за да ви оръси повече. Каква е тая глупост да са еднакви още повече на ширина. Нашите ще са еднакви само на форма, на милото много ясно ще е по-широка нали е с големи пръсти. Това за пръв път го чувам. Настоявай си на твоето, ако те ядоса потърси си друг златар  good
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 04, 2009, 10:15:57 »

Дарче, търси друг златар- това е моето мнение tease
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #55 -: април 04, 2009, 12:25:46 »

Dar4eto, халките трябва да са еднакви като модел, не по размери! Това са пълни глепости, които ти говори този златар. Присъединявам се към момичетата, че трябва да си настояваш на твоето, ако не - друг златар!
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 04, 2009, 14:56:32 »

Момичета , днес ходихме насам натам и в един магазин си харесахме едни халки ама общо двете са около 9,5 грама.?????????/ 5 мм са широки> Питам аз не е ли малко 9,5 гр. за 2 халки? Нешо много подобно , че да не кажа същото  .http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=4241&cat=3&page=4
   Искам нещо по-стабилно. =]Имаше и по-масивни за около 12-13 гр. ,ама по- не ми харесаха!  crazy
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #57 -: април 04, 2009, 15:28:17 »

На мен 5грама за 1 пръстен доста ми се вижда даже. Всеки с вкуса си, но на мен по-големите от 5 гр ми изглеждат ужасно груби и тежки.
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 04, 2009, 15:59:33 »

Аз не мисля, че е много, защото може пръстенът да изглежда на вид малък и пак да тежи много. Зависи каква е плътността му, ако е много лек, значи е кух и съответно няма да е особено надежден. Нашите халки са около 7 грама едната, а са много нежни.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 04, 2009, 19:27:13 »

и нашите излезнаха по 7 грама,  но не са големи шпросто са плътни не са като че ли да ги смачкаш с пръсти...като ги взема ще ги п :girl_wink:окажа
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines