Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:51:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вярвате ли?  (Прочетена 8530 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« -: март 29, 2009, 21:28:47 »

Здравейте момичета,
искам да ви попитам вярвате ли в урочасването? Имате ли червено конче?
Казвали са ми че против урочасване се връзвал червен конец и му се баело нещо.
Споделете тук вашето мнение и някои суеверия...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 30, 2009, 07:46:32 »

Ами аз мисля че има нещо ! Незнам дали червен конец пази или въобще върши някаква работа ,но нищо не пречи да се сложи ! За всеки  случай !
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 30, 2009, 09:55:12 »

Цитат
Имате ли червено конче?
Имам да,знам че е хубаво да ти го върже човек,който ти мисли доброто и ,че не е нужно да е осветен,аз си купих даже червена гривна<че конеца след един месец става ужасен.,но не тези дебелите,които ги има в сиво,златно и черно,а една много тъничка и сама си я сложих good Отделно имам и от тези 'златните' осветена smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 30, 2009, 12:57:11 »

Аз вярвам в урочасването. Дори ми четоха молитва срещу урочасване. И ако искате ми вярвайте понякога като отивам на място с много хора си обучав бикините на опаки. Каза ми го една баба, която бае. незнам дали е от внушение или има нещо, но скоро не ми се е случвало да ме урочасват. Преди носех и червено конче престояло една вечер в църквата, но го скъсах без да искам.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 20, 2009, 21:54:38 »

Аз доколкото съм чувала за червено конче или синьото оченце (стъклено или пластмасово) реално не предпазват те самите, а те привличат погледа, та да не се заглежда някой с "лоши очи" в лицето ти да ти види хубостта, а да се загледа, тоест разсее в червеното конче или синьото оченце  smile.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 25, 2009, 17:46:57 »

Вярвам, вярвам, мен ме урочасват най-редовно  cray
Имам си лек обаче - шишенце със светена водичка, като усетя, че пак са ме урочасали - мама ме напръсква със светената вода или ми измива челото и очите и като се помоля - слава Богу, ми минава.
Активен
Vilito_az
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #6 -: юни 28, 2009, 20:41:39 »

момичета, имам нужда от помощ... преди известно време бях свидетелка на голям семеен скандал в съседите... много се изплаших, цяла нощ не успях да заспя и от тогава така съм се наплашила, че като чуя някакво тропортене или викове и така се разтрепервам изплашена, че не е истина... нямам баба и не познавам жени, които се занимават с такива неща, за това ще ви помоля, ако знаете някоя баба дето бае за страх в казанлък да ми даде координати... благодаря предварително!
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 09, 2009, 11:49:28 »

Абе то урочасването не е научно даказано, ама колкото и да се старая да не се поддавам, частица от мене си вярва. Мама ми е казвала, че като съм била мъничка съм била много лъчезарно и контактно дете. И като сме пътували при баба в Сандански с влака, аз съм си приказвала с цялото купе. И всички хора много са ми се радвали. И като отидем при баба една темперетура, едно повръщане. Баба казвала "детето е хванало очи", ама мама не й е вярвала. И един път е било много страшно и тогава баба ми е изгасила въглени - не знам дали сте чували за такъв ритуал. В една чаша с вода се слага босилек и дървен въглен от печката. Мие се лицето и очите и се отпива. И мама колкото и да не е вярвала разправя, че в момента, който баба ми е измила лицето всичко ми е минало. От време на време го правя, босилек не слагам, а и въглените ги заменям с три кибритени клечки - изгасени в чаша с вода. Ако не друго помага за мобилизиране на духа.
Синьото манисто с оченце се нарича "Ръката или окото на Фатима". Фатима е била дъщеря на Мохамед. Евреите също го имат - наричат го Окото на Мириам. Имаше го нещо и в християнството, но не си спомням точно по какъв начин. Червеният конец, окото и всички талисмани, които се носят имат следния смисъл - да съсредоточават погледа на човек и да обират енергията - положителна или (най-вече) отрицателна. Използват се силни цветове - синьо, червено, защото те задържат погледа. В българската народна традиция такава роля е играела червената китка на главата на жените.
Днес спокойно можете да замените всички тези талисмани, като носите едри и набиващи се бижута - вършат същата работа. Аз така правя, но не само заради това, а и защото такива харесвам. Човек иска да гледа в теб, ама гледа в бижуто. И така...
Аз май много се отплеснах, ама тематиката ми е интересна blush
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines