Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:30:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 3  (Прочетена 110165 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: март 27, 2009, 17:51:11 »

Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 2

silviq-tamara - 2 юли

jasmine - 4 юли

Rodi - 11 юли

mimi6 - 12 юли

kriseto - 19 юли

Andy - 19 юли

goldi - 22 юли

mamcheto - 23 юли


bandidi - 1 август

no4ko24 - 7 август

Nataliya - 18 август

desisv - 18 август

Fenix - .......................

Zahira - 29 август


darling - 5 септември

mariana - 15 септември

iv4e83 - 17 септември

tonitta - 24 септември

KlaraFina

_МиМеТо_
« Последна редакция: април 13, 2009, 12:34:26 от goldi » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1 -: март 27, 2009, 18:13:25 »

Я да се разпиша първа  blum

mariana, взимаш ли някакви лекарства?

Симптомите, които сте избройли са при обикновен диабет. Гестационния диабет протича почти незабележимо и в много редки случай с умора, често пишкане и жажда. Повечето бременни с гестационен диабет дори и не забелязват, че го имат.

mariana, не се притеснявай, вероятно не е това. Аз пък ожаднявам страшно много и постоянно се наливам с вода.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 28, 2009, 10:09:04 »

О имаме си ново тема - хоп и аз да се разпиша , и дано я пълни само с хубави новинки  smile Bravo
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 28, 2009, 10:13:22 »

Момичета, много ме е яд, че не мога по-често да се включвам cray, защото чета-подхващате една тема, друга, и докато дойде време да си кажа и аз нещо-то темата се сменила... sad sad nea pardon

Гледам, че повечето от нас вече са се сблъскали с проблема „неставащи дрехи”  shok- аз съм изцяло на рокли и поли вече. Последно вчера пробвах да съм цял ден с панталон на работа, ама не става- разкопчавам копчета, ципове, и пак не е удобно-стяга ми  blush

Тази седмица съм на преглед при втория лекар /ходя при 2-ма- един държавно, един по роднински/, а след две седмици може би ще ходя на 4Д- дано да видим пол, че вече така ме гризе любопитството... Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Това, което ме притеснява лееееееко, е, че единият лекар все казва „екстра е всичко”  crazy- ама все питам- това нормално ли е, килограмите добре ли са, и той само-да, да, идеално... И онзи ден му казвам- няма ли да ме пращате на изследвания за токсоплазмоза /имам котка при майка ми/- и той- ами да, щом искаш, отиди, да не ти е притеснено... Oh my ...


Та така общо взето... nea  Хайде сега изчезвам и ви пращам пак целувки и прегръдки  give_rose give_rose Girl_hide heart до следващия уикенд най-вероятно, че като се прибера от работа хапвам и заспивам като пън... blush
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 28, 2009, 10:33:15 »

Хоп и аз да се запиша в новата темичка!  blum
Момичета, да попитам, че не знам-страшен ли е този гестационен диабет???  huhhuh.gif Как мога да разбера дали го имам, изследване ли се прави?!?!
А, и относно токсоплазмоза-та не бях чувала  sad а си имам котенце в къщи !!!  crazy И смятах да го пратя някъде като наближи бебчо да се ражда чак!
Започвам да се плаша малко  sad
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 28, 2009, 10:47:51 »

hukuta,не мисля че има нужда да си даваш котето някъде...то е ясно,че ще има ревност отначало-както я има и при по-големите братчета и сестличета.Просто то си е ясно че като е сам бебо вратата винаги ще е затворена и че няма да оставяш малчо без надзор pardon Но тя самата котка ще я е страх повече отначало...А за токсоплазмозата-се прави едно изследване дали имаш антитела и дали не си я карала вече-защото тя протича почти винаги незабелижимо.Заради това предай на мъжа си щафетата по смяна на пясъка или ако няма възможност винаги го прави с ръкавици.По-голяма е вероятността да се заразиш с токсоплазмоза е контоктът и приема на сурово месо и неизмити зеленчуци.Така че моя съвет е-недейте дава писаната-всички свикват постепенно с новия член в семейството и понякога животните по-бързо от хората.
Надявам се за съм ти била полезна  smile
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 28, 2009, 11:01:47 »

maj4eto Благодарско! Малко по-спокойна съм, дано всичко да е ок, защото не искам да си давам писанчето, но в крайна сметка няма да застрашавам здравето на бебчето си!
А изследвания за антитела ми правиха преди седмица, ама заради това, че съм Rh(-) и се оказа, че нямам  danceg
 А гореспоменатият диабет от какво се получава???  huhhuh.gif
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 28, 2009, 11:18:11 »

Момичета, аз също имам коте, правих си изследването за токсоплазмоза и е ОК. Не съм я и изкарвала, но не съм и болна. Тя е много опасна да не се заразиш през първите 13 седмици от зачеването, когато се формират органите на бебо. НО, както е казала и Майчето, по-вероятно е да се заразиш от месо, отколкото от котка, особено ако тя не излиза навън и не яде сурово месо. Недей да сменяш тоалетната.
Иначе и ние ще я занесем на някой като наближи раждането. Защото много косми има навсякъде, а пък не е хичгиенично заради бебето живот и здраве, може да се появят алергии, астма и не е добра идея. Поне нашето решение е такова, но ще ни е доста мъчно.

За пресъхването на устата - аз си мисля, че е нормално. И на мен ми пресъхва всяка нощ, но предполагам е защото не дишам само през носа... Не знам, не мисля, че задължително има някакъв проблем.  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #8 -: март 28, 2009, 11:18:59 »

Гестацианния диабет се развива понякога в по-късна бременност, последните месеци. Трудно е да се каже защо някои жени го получават, а други не, но наднормено тегло, възраст над 35 годин, диабет в семейството, голямо бебе в корема са предпоставки за развитието на такъв диабет. В повечето случай изчезва веднага след раждане. Жени имали такъв диабет през бременнотта имат по-голям риск да се разболея от "другия" диабет, тип II. Както вече писах, при повечето бременни това състояние протича незабележимо, но няма как да се изпусне при рутинните изследвания.

А токсоплазмозата е доста опасна през бременността, но повечето хора в зряла възраст вече са имали инфекцията. Както maj4eto е писала, котките са носители на паразита, но далеч не най-честия източник на зараза при бременните (стига да използваш ръкавици при почистване на пясъка). Паразита живее в почвата също, за това градинска работа и пресаждане на цветя - само с ръкавици. В ранна бременност, ако майката се зарази за първи път, риска от зараза на плода е доста малък, но ако все пак стане, последствията са много тежки. В напреднала бременност, бебето се заразява почти винаги, но уврежнадията са по-малки (ох, звучи ужасно, но мисля, че добре да се знае). 

no4ko24, то решението за котето сте го взели, няма лошо, но само да кажа, че по отношение на алергийте е точно обратното. Когато бебето отраства с животни, вероятността да развие алергия е по-малка.
« Последна редакция: март 28, 2009, 11:21:58 от KlaraFina » Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 28, 2009, 11:48:12 »

За гестациоония диабет ми казаха,че е задължително изследванетому за наличие на такъв около 20-25 г.с.аз ходих ,нямам такъв както бях писала,но е хубаво да се отиде,взема се кръв от пръста само pardon.И за токсоплазмоза ме прати моя доктор,че като чу че имаме котка и полудя,но аз отидох много рано и нищо ми нямаше ,но и котарака махнахме.Виждам,че има много привърженички на котките тук и аз съм такава обожавам ги  Girl_hide,но не ми се вижда хигиенично да държиш котка при наличие на новородено blush,каквато и хигиена да спазваш.Дано не съм обидила някой blush
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 28, 2009, 12:17:34 »

Ох, момичета за мое голямо съжаление сте прави! Май трябва да се разделя с Писанка  cray
И още в понеделник отивам да си правя изследвания за тези 2 болести!  huhhuh.gif Само не разбирам защо моята наблюдаваща гинеколожка ми ги е спестила тези работи?! Аз сега от вас научавам за възможността да се заразв и последиците от това!!!  sad Много съм ви благодарна за което!!!  give_rose
Ако знаете още нещо такова страшно...хайде споделяйте с мен-непросветената!!!  blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #11 -: март 28, 2009, 12:41:56 »

hukata, за диабет ще те изследват при всички случай, мисля, че е рутинно.
За токсоплазмоза, не знам как е в България, но при нас бременните се информират подробно (има и още няколко инфекции, които са много опасни за бременни), но не се изследват. Инцидентността на заразилите се е ниска и се смята, че добрата информираност и вземането на нужните мерки от страна на бременната са достатъчни. Странно е, че в България бременните не се информират навсякъде за тези рискове, но не е толкова странно, че не се правят изследвания.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 28, 2009, 13:22:02 »

KlaraFina да, права си! И едвали не аз сега от тук, от там трябва да научавам за инфекциите, които биха могли да ми навредят и да се притеснявам и да ходя-аз да питам докторката! crazy В крайна сметка нали затова са медицински лица-те да ме съветват, а не аз тях!!!  huhhuh.gif Загубена работа, какво да ти кажа!?!  girl_impossible
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #13 -: март 28, 2009, 13:25:53 »

Я имали сме си нова тема - айде и нови мами да се разписват в нея  girl_wink
ivcheto83  Welcome и от нас!
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 28, 2009, 16:28:00 »

Момичета аз да ви се оплача малко...днеска малко се ядосах и ме заболя корема и сякаш се втвърди за около минута  sad  До колкото знам това са вид контракции, които не са много желателни?!?! Опасно ли е???  huhhuh.gif Дали трябва веднага да се свържа с лекар???
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines