Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:13:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ритуална зала Варна. Внимание!  (Прочетена 66409 пъти)
 
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: август 14, 2009, 08:25:15 »

Абсолютно може,но не и с книгата от ритуална зала,но нас това не ни притесняваше,макар някои да го наричат "театър" :\Можеш да погледнеш в албума ми как се получи...беше приказно и нищо общо с Ритуалната зала...А агенции има бол и всички предлагат богат избор според сезона,можете да си го направите почти навсякъде.Ако имаш нужда от координати или съвети можеш да ми пишеш на лични girl_wink
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 17, 2009, 18:48:27 »

А колко ви излезе акто цена?
Активен
Eva_2008
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #107 -: август 31, 2009, 18:19:25 »

Цените на изнесените ритуали са между 150 и 300 лв. 
Активен
zimzi
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #108 -: юни 24, 2010, 17:29:16 »

Здравейте, милички- аз ще се омъжвам на 10. 07. 2010г - след две седмици и познайте, колко пари ми взеха от ритуална зала Варна като се има напредвид, че сватбата ни е съботна с битов ритуал, в 13:40 часа и не е единствена- 339 лева, след което разбрах, че в цената влизат и снимките, а в сайта на ритуална зала Варна са обявени следните цени:

Със сключване на граждански брак фолклорен ансамбъл
Делничен ден – 80 лева
Събота и Неделя
До 13.00 – 140 лева
До 15.40 – 180 лева
След 16.00 – 380 лева
За единствен ритуал през деня 300 лева

Но за съжаление никой не ни информира за промяната на цените- докато набързо попълвахме декларациите, дамата каза, че дължим 339 лева и нямахме време да го обмислим, понеже тя много бързаше да излиза... Тъй като и нас ни притискаше времето, понеже работим в София, трябваше да вземем импулсивно решение. Ако разполагахме с повече време може би щяхме да сключим брак в Аксаково / и без друго аз съм от там/.

И според мен не е правилно във Варна да има само една ритуална зала!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #109 -: септември 23, 2011, 17:11:51 »

Хайде малко да раздвижем темата. Интересувам се от условията на ритуалната зала, понеже моя приятелка скоро ще сключва брак, но е много ангажирана та и помагам доколкото мога. Наистина ли са тези невероятни цени и няма ли някаква сила, която може да повлияе на тези ненормални хора. Като е казано, че сватбата е веднъж в живота и давай да ги съдерем доколкото се може. Поне отношението от страна на хората в ритуалната добро ли е, защото вече изчетох какво ли не. Но за жалост незнам друга ритуална зала, за да я препоръчам. Ако приемем, че се съгласи там да е с техните условия и техния фотограф, то поне качеството заслужава ли си? Но никак не ми изглежда нормално 50лв за 2бр снимки. Ох извинете ме, но много се ядосах на всичко изчетено, чак немога да си оправя словореда.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #110 -: септември 23, 2011, 17:30:14 »

Ритуална зала е единствената законна институция в гр. Варна. Ритуалът е уникален, а също и екипът. За да се поддържа една институция трябват средства, а не става без пари в днешно време. Самото подписване е безплатно. Не си заслужава преди сватбата да се притеснявате за такива неща. По-важен е бъдещият ви семеен живот. Ако уважавате българското - ще имате битов ритуал, а може и класика.

Успех в организацията, Миши!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 23, 2011, 17:32:58 »

Малко прясна информация и от мен.
Цените наистина са височки, но все пак всяка институция има нужда от административни средства, за да се поддържа. От отношението на персонала останахме много доволни и на самия ден и на предишния, когато отидохме да попълним декларацията. Служителките бяха много любезни и търпеливи. На самия ден също всички бяха усмихнати и ни даваха съвети, въпреки че имаха 8 сватби общо за деня.
Относно техния фотограф, беше някаква жена при нас, въобще не останахме доволни. Всъщност те ни дадоха като подарък албумче с около 80-90 принтирани снимки малък формат и диска, но самите снимки не ми харесаха въобще, само 2-3 от всичките.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #112 -: септември 23, 2011, 18:25:21 »

Благодаря Ви за бързите отговори. Ако сватбата беше моя бих избрала фолклора. Държа на българските традиции и един ден бих се постарала да го приложа и в моята сватба. Но тук решението не е мое. Затова се опитвам да събера възможно най - много информация. Съгласна съм, че имат нужда от административни средства, но необходимо ли е да са толкова скъпи самите ритуали?  Ето на ден поне 8 сватби има... Добре, така или иначе, за да се бракосъчетаят трябва да се плати независимо сумата, но поне да позволят Вашият фотограф да снима и то без такса. Хубавото от цялата тази работа е поне, че са били усмихнати, а не намусени, защото прочетох и такива коментари или може би въпрос на настроение.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 23, 2011, 19:08:49 »

Ами факта, че цените са най-високи за страната във варненската ритуална зала, говори сам по себе си. Навсякъде има ритуали, както битов , така и класически... Аз мога да кажа по мой вкус, че останах много впечатлена преди години от класическия ритуал, организиран от аксаковската ритуална зала. Ритуалът се състоеше в Историческия музей. До колкото знам обаче, вече не им е позволено да организират във Варна ритуали.
Много хора, за да ибегнат високите цени и не-толкова доброто обслужване, подписват само в залата и после си наемат фирма за изнесен ритуал... Това също е ватиант
Успех с търсенето!!!  give_rose
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 24, 2011, 01:33:47 »

Добре, така или иначе, за да се бракосъчетаят трябва да се плати независимо сумата, но поне да позволят Вашият фотограф да снима и то без такса. Хубавото от цялата тази работа е поне, че са били усмихнати, а не намусени, защото прочетох и такива коментари или може би въпрос на настроение.

На нас не са ни искали допълнителна такса за нашия фотограф и видео.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 28, 2011, 13:16:03 »

Миши , ние сключихме брак преди малко повече от месец и бяхме точно на варианта, който anelcka80 спомена. Само се разписахме в ритуална, а на следващият ден ни беше сватбата. Струваше ни 50лв. в делничен ден.
Има много красиви места във Варна, където може да се направи изнесен ритуал, който да се случи НАИСТИНА по начина, по който младоженците желаят!
Успех в подготовката  good
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #116 -: септември 28, 2011, 13:22:30 »

m0onlight благодаря ти за разяснението. В такъв случай изнесения ритуал от агенция ли се организирва или от ритуалната зала? Защото мисля, че в ценоразписа пишеше че изнесения ритуал е 300 лв. Иначе за красиви места - да наистина има. Желанието на бъдещата булка е всичко да е на вън в зеленина. Така, че предполагам ще успея да я убедя да направи Вашият вариант. Поне ще избегне нахални фотографи  blum
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: септември 28, 2011, 13:30:43 »

Миши ,
Да,в ритуална зала предлагат изнесен ритуал и сигурно е скъп. Но за мен няма смисъл ПАК НА ТЯХ да се дават парите - същите лелки ще дрънкат едни и същи изтъркани думички, които си ги говорят от ... не знам милион години насам!
Има много агенции, които предлагат изнесен ритуал. Даже сега се сещам една мила женица до ритуална - Звезден празник мисля че се казваше агенцията. Гледала съм нейни клипове как води изнесен ритуал - на мен лично ми харесва, защото си тежи на мястото и много добре й се получава. Ако те интересуват нейни координати, пиши ми на лични - мисля че някъде имам нейна визитка
Активен
shoko
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #118 -: септември 28, 2011, 15:48:38 »

Да ритуална зала Варна предлагат изнесен ритуал срещу 675лв но пак трябва да подпишете предварително а само ще си дадете парите на вятъра защото били от ритуална зала моля моля по добре е да си наемете допълнителни актьори знам че историческия музей предлага подобна услуга при това на по добра цена ние вече се набутахме затова бързам да предопредя
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 29, 2011, 10:12:32 »

Да ритуална зала Варна предлагат изнесен ритуал срещу 675лв но пак трябва да подпишете предварително а само ще си дадете парите на вятъра защото били от ритуална зала моля моля по добре е да си наемете допълнителни актьори знам че историческия музей предлага подобна услуга при това на по добра цена ние вече се набутахме затова бързам да предопредя
Направо подскочих от тази сума за изнесен ритуал. Какво включва тази цена?  sad  Oh my ... Предполагам,че в тази цена влизат и разни украси или фолклорни танцьори за посрещането или нещо такова. crazy
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines