Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:27:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Използвате ли хомепатия за лечение?
Да, само така се лекувам
Да, но комбинирам и с др. медикаменти
Да, но не ми помага
Не, защото не вярвам
Не, не мисля, че помага

Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатията "ЗА" и "ПРОТИВ"  (Прочетена 39538 пъти)
 
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 06, 2008, 21:45:08 »

здравейте,аз в момента ходя на курс по хомеопатия,втора година,това е една необятна материя,която изисква много време за четене,приложение и т.н.Това е много добър клон на медицината,откакто уча вкъщи се пият само хомеопатични медикаменти,лекува обратими състояния,тежки функционални заболявания не се лекуват-хомеопатията е само поддържащо лечение,допълнително на стандартното.
    И не се притеснявайте когато в интервюто ви задават нестандартни въпроси,именно въз основа на тях се прилага съответното лечение,хомеопатията е тясно свързана с характера на човека,и за всеки има точно определен медикамент,който на един действа,на друг не.Затова ако на един човек едно лекарство повишава имунитета,това не означава,че всички хора трябва да пият от него.След провеждане на интервю лекаря хомеопат определя медикамента.Това е,повече няма да отнемам от времето ви.
   Това е много добър метод на лечение,особено за деца.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 07, 2008, 09:19:21 »

Миминка на курсове по класическа хомеопатия ли ходиш и в Българско Хомеопатично Общество ли? Преди време и аз исках да се записвам да уча там, но лошото е че в България това все още не се признава за професия, ако не е подкрепено с лекарска диплома от медицински университет. А пък и хомеопатичното общество няа статут на висше учебно заведение - курсовете са само за лична полза - тоест да си лекуваш семейството.
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 08, 2008, 09:56:24 »

здравей Zahira,ами аз съм стоматолог,ходя на курсовете на боарон,които се провеждат в медицински университет в пловдив,този курс е само за лекари,иначе знам,че в софия има курс за свободно посещение.Това е огромна материя,човек трябва да се отдаде само на нея,аз едва ли ще практикувам това,работя си по професията,но вкъщи сега си ползвам само хомеопатията, и на много близки ,които искат съвет.наистина е страхотен метод на лечение,
    ще ти дам пример на лечение,моята майка непрекъснато боледува от сливици и винаги избива в гнойна ангина,сега съм се заела с нея,предотвратявам първо възпалението,после спирам гнойния процес,и вече има доста напредък,няма гнойни ангини,само малко болка, и за 2-3 дни минава.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 09, 2008, 08:14:11 »

Майка ти има ли проблеми с щитовидната жлеза освен ангините?
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 09, 2008, 13:21:11 »

не няма проблеми,поне досега не са открити такива,но тя и мрази да ходи по доктори.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 24, 2008, 21:51:23 »

Момичета, чували ли сте за хомеопатичните хапчета "Зелена енергия", които много нашумяха напоследък.
Казват, че може да се ползват при бременни и дори деца crazy. Поръчват се с дистрибутор само. Често ги използват противогрипно.
Ето го и него:
http://zelenaenergia.dir.bg/_wm/pbasic/?df=433144&dflid=3
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 24, 2008, 22:09:11 »

Момичета, чували ли сте за хомеопатичните хапчета "Зелена енергия", които много нашумяха напоследък.
Казват, че може да се ползват при бременни и дори деца crazy. Поръчват се с дистрибутор само. Често ги използват противогрипно.

Мире, знам я "Зелената енергия", наистина е много добра!!! good Аз давам и на Косьо good
Може и от медицински център да я купиш, ако искаш пиши ми на ЛС или Скайп Wink
Активен
vip_l
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #37 -: февруари 03, 2011, 23:11:28 »

Здравейте и от мен!
Така да дам моето мнение за хомеопатията - напълно съм За лечението за хомеопатия, най-малкото тя не натоварва организмите както добре познатите на всички химически медикаменти. Вярно е, че хомеопатията е най-ефективна в началния стадии да дадено заболяване, ако се изпусне този момент, може и да не се справите само с хомеопатични медикаменти.
Въпреки това знам едно - Хомеопатията е част от моя живот вече почти 10 години, смятам и занапред да я препоръчвам на моите познати и приятели.
Ето един линк (ако е забрането администраторите да го изтрият) който мисля че ще бъде от полза на всеки, който иска да научи нещо повече за хомеопатията. http://dr.ivajlodimitrov.com  smile
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #38 -: март 15, 2011, 22:51:43 »

Аз знам, че много помага. Чувала съм от познати, че са били доволни. Аз лично не съм пробвала.
Активен
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #39 -: април 12, 2011, 17:59:39 »

Здравейте и от мен!
Така да дам моето мнение за хомеопатията - напълно съм За лечението за хомеопатия, най-малкото тя не натоварва организмите както добре познатите на всички химически медикаменти. Вярно е, че хомеопатията е най-ефективна в началния стадии да дадено заболяване, ако се изпусне този момент, може и да не се справите само с хомеопатични медикаменти.

Абсолютно подкрепям твоето мнение и все пак трябва да се внимава с хомеопатите.По мое мнение има доста хомеопати, които са си чисти шарлатани, но има и такива, които са много кадърни !
За хомеопатичните лекарства съм твърдо ЗА и ги предпочитам пред химиите. За това с педиатърката ни сме на едно мнение и винаги когато може ни изписва лекарства на билкова основа. Последно февруари бяхме с бронхит и пихме умкалор. Много се радвам че се оправихме бързо и не ни изписаха някой гаден антибиотик   smile
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #40 -: април 21, 2011, 16:29:05 »

твърдо ЗА! това е нещо, което отдавна умните хора в европа са открили, но в бг твърди късно проходи. хомеопатията е супер, защото ако не ти помогне, то със сигурност няма да ти навреди. аз пия хомеопатията на Боарон, както и мои приятелки и съм сигурна, че действа. а това, че трябва да се отиде на хомеопат професионалист, завършил с диплома и т.н., който да ти предпише и първоначално да ти направи картон е абсолютно ясно и задължително.
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #41 -: юни 08, 2011, 14:59:16 »

Не мога да кажа че съм против хомеопатията при условие, че се уверявам как лекарствата на възможно най-чиста основа  такива с билкови или растителни екстракти ми помагат много повече, отколкото разните му химии и синтетики. Именно така си облекчавам и алергията от полени- пухчета  прахчета и т. н. Сега намирам лек в спрея за нос на Мукоплант морска вода момага ми доста като ми се позапуши нослето пробвала съм и други, но само той ме спасява.
Активен
Murmorana
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #42 -: юни 09, 2011, 07:01:41 »

Умкалор и ние сме пили, но той не е хомеоптичен, а е на растителна основа. Има рзлика. Въпреки това е много ефективен, трябва да призная good  Още като ни заболи гърлото и взимаме Умкалор, така мисля,че се спасяваме от много по-сериозни усложнения и най-вече от антибиотиците, които джи-питата изписват с лека ръка.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines