Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:51:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Използвате ли хомепатия за лечение?
Да, само така се лекувам
Да, но комбинирам и с др. медикаменти
Да, но не ми помага
Не, защото не вярвам
Не, не мисля, че помага

Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатията "ЗА" и "ПРОТИВ"  (Прочетена 39640 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 06, 2007, 12:01:42 »

Поне не вредят, лично аз не съм успявала да оздравея без намесата на фармацефтиката.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 06, 2007, 14:00:03 »

ами понеже действат по-бавно може и в началото да ни сторят безполезни, но с течение на времето наистина помагат!!!!! просто трябва малко търпение!!!!!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 06, 2007, 15:38:44 »

На мен въобще не ми помагат за съжаление.  sad
Няколко пъти вече опитах, явно организма ми нещо не се разбира с тях.

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 06, 2007, 15:42:15 »

На мен въобще не ми помагат за съжаление.  sad
Няколко пъти вече опитах, явно организма ми нещо не се разбира с тях.

Хм, интересно!!! nea

Значи трябва д аотидеш при специалист, за да ти предпише лекарство точно за теб и ще видиш, че действат!!! good good good
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 08, 2007, 14:53:33 »

Мога да ви разказвам цял ден за хомеопатията, нейната история, лекарствата и за всичко свързано с нея. Майка ми се занимава с хомеопатия от около 15 години и съответно аз от толкова време не съм се лекувала по друг начин от каквото и да било. Може би единствено аналгин за главоболие  blum
Има две основни течения в хомеопатията - класическо течение и течението на Boiron. Основната разлика между двете е, че Боарон правят лекарства, които комбинират в себе си няколко други лекарства, отговарящи на дадени симптоми, например Stodal съдържа няколко лекарства, които влияят добре на различните видове кашлица - суха, с отхрачване, постоянна, комбинирана с болно гърло и т.н. Принципно вероятността това лекарство да повлияе добре на кашлицата ви е голяма, но това ще се дължи само на едно от съдържащите се вътре хомеопатични лекарства. Естествено противниците на това течение са много и са основно от страна на класическото течение, където всеки един пациент се преглежда обстойно и на база множество симптоми се избира и назначава само едно лекарство, което действа много по-бързо и проследяването на болестта при такъв пациент е много по-лесно и по-точно.
Хомеопатичните лекарства се приготвят само от природни субстанции, получени от растителни, минерални и животински източници. Принципът на лечение е, че подобното лекува подобно или казано по-жаргонно "клин клин избива"  Wink
Хомеопатията е световно призната за медицинска система и се използва още от началото на 18 век. В България, писмени свидетелства за лекуване с хомеопатия има още от времето на Руско-турската освободителна война, като през 1938 г. Висшият медицински съвет на царство България я обявява за легален метод на лекуване, наравно с традиционната медицина  good
През 1944 година обаче хомеопатията е забранена като "метафизично лъжеучение". Тази медицинска наука се възражда едва през 1992 година, но въпреки това има страшно много добри лекари хомеопати, в България дори се организират ежегодни международни хомеопатични форуми и конгреси. Curtsey
Наистина хомеопатията е метод, който се препоръчва за бременни, а и за бебета и аз самата съм виждала десетки деца, при които има невероятни резултати - лечение на алергии, кожни заболявания, екземи, ангини и др. Дори и при много тежки болести, които са с неизбежен летален изход, хомеопатията може да помогне за забавяне на процеса на развитие на болестта и за намаляване на болките и дискомфорта.
Аз съм твърдо "ЗА" хомеопатичните лекарства и съм приятно изненадана, че и тук има толкова много хора, които я ползват  DANCE
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #20 -: септември 04, 2007, 13:17:14 »

Аз по принцип бях повече от скептична към хомеопатията. Но свеки лекува себе си и домочадието от години с хомеопатия, за диабета си пие хомеопатия, приятелките й лекуват техните бащи след инсулт с хомеопатия. Дълго време се дърпах, но тъй като зверски ме тормозеше един синузит, реших да отида.
Леле, излязох от кабинета бясна! Не стига, че така нареченото "интервю" го претупаха за половин час /ама ми взеха 40лв.  beating /, ами лекарката, която така и не можа да ме предразположи, се осмели да ми каже, че нещата били много дълбоки /не ме питайте кои неща-и аз не знам/. И, че, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: кошмарите, които сънувам /не някакви определени и повтарящи се,просто кошмари/, се дължали на трудното ми раждане! На моето собствено, да не ме разберете погрешно-като съм се раждала, съм се била травмирала.  Oh my ... Е да, ама аз съм почетвала това-онова и знам, че кошмарите са просто израз на повишена тревожност!
И второто нещо: понеже й казах, че 2 пъти са ме нападали -веднъж във входа на блока, веднъж на улицата посред бял ден, тя ми заяви, че съм с нагласата на жертва и така предизвиквам сама нападенията!  Oh my ...

Излязох бясна от кабинета, казах,че при тая лудата няма да стъпя и никой да не е посмял повече да ми говори за хомеопатия! End  Но е факт, че от 3 месеца нямам проблеми със синузита, пък...Ама тая жена...направо не бях на себе си от бяс.  hysteric
Активен
gyendalin
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 28, 2007, 22:50:15 »

Не съм запозната с хомеопатията, но все повече познати лекуват децата си при хомеопат. Повечето са много доволни, видим резултат при леки заболявания казват че има след 2-3 дена, което е доста бързо. Моя позната сподели, че се притеснява само от това, че хомеопата й дава някакви капки които тя незнае какви са. Също така знам, че при продължителното използване на хомеопатията при някои деца води до болки в корема.  Ита ти си доста запозната с това, вярно ли е? Също така се чудя може ли само чрез хомеопатия да се излекува ангина или бронхит
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 31, 2007, 18:55:51 »

Аз съм твърдо  good good good за хомеопатията.
Не съм запозната навътре с основите, но колкото и пъти да съм използвала хомеопатични лекарства,все съм оставала доволна.
Даже миналата седмица се бях разболяла - яка хрема и гърло. Цял ден на работа не бях пила нищо и вечерта вече не можех да дишам и говоря. Следващият ден започнах да пия Коризалия - на всеки час по 1 хапче се смуче и така 12 часа. Още на 9-10 хапче бях забравила за хремата  yahoo. Моят Деянчо беше скептично настроен и сега направо е шашнат колко бързо се възстанових! smile
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #23 -: ноември 04, 2007, 00:52:35 »

Аз също съм за хомеопатията  good Обаче при нея, за да е ефективно лечението, трябва дъ се хване съвсем в началото, иначе не действа  nea
Говоря за едни хапченца за лекуване на грип pardon
Активен
Bamby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #24 -: декември 19, 2007, 21:11:45 »

Твърдо ЗА хомеопатията,що книги съм изчела за това нещо ... от 3 години само така се лекуваме!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 19, 2008, 08:49:15 »

Едва ли хомеопатията може да окаже някаква вреда. Аз съм изцяло за алтернативните методи на лечение. Принципът на хомеопатията е не да лекува самата болест а психологическите причини за възникването на болестта. Поради тази причина самото лечение става по бавно, но за разлика от традиционната медицина болестта не се поттиска в организма.
Отделно искам да допълня, че има голяма разлика между комерсиалната хомеопатия /визирам Боарон/ и класическата хомеопатия.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 20, 2008, 14:15:50 »

Не зная дали тук е мястото но не ми се иска да откривам нова тема, ако няма да има интерес.
Някои от вас дали е ползвал китайските добавки на Тянши ?? Препоръчаха ми ги за да намаля мигрената си. По-скоро Калция за мозъка, който бил доста добър продукт. Порових се в инетернет и отзивите са 50 на 50 и май повече са свързани с начина на разпространение отколкото с качествата на продуктите. Та ако някои има преки впечатления моля ви споделете!
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 20, 2008, 21:16:35 »

darling,съжалявам,че не мога да помогна-за пръв път чувам за тези добавки....
Аз в момента давам на малката Колактив 3 на Aqua Source.
Bulechka,моля те-би ли ми дала координати и ако е удобно  и малко подробности за твоя хомеопат,много и отдавна имам намерение да посетя,а напоследък малката с тези боледувания още повече засилва желанието ми за консултация и алтернативно лечение с хомеопатични средства.Благодаря предварително!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 09, 2008, 12:47:20 »

хомеопатия -  good. ако не помогне, поне няма да навреди.  но от горчивия опит на мои познати знам, че има доста шарлатани "хомеопати", готови да вземат парите на хората. аз съм взимала хомеопатични медикаменти за укрепване на имунната и нервната система и за една инфекция и съм много доволна
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #29 -: март 18, 2008, 21:26:39 »

Твърдо за хомеопатията съм,това е тема която ми е изключително актуална в момента,много съм се запалила.
При болест,която е съвсем в началото си хомеопатията върши чудеса,но при по-сериозна болест не бих оставила само на хомеопатия,вече си трябват сериозни лекарства и пълно излекуване.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines