Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:44:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси за транспорта в деня на сватбата  (Прочетена 25318 пъти)
 
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 25, 2009, 17:26:45 »

Момичета, по този повод - някой наемал ли е някакви бусчета за превоз точно между ритуалнат азала и църквата. Роднините ни ще бъдат със собствени коли, но част от гостите може би не. Нашата ритуална е Красно село, а църквата Св. Неделя, знам че има удобен трамвай между двете, но дали ще стигне около полувин час да се предвижат хората, затова ми се искаше да наемем някакъв транспорт, на мен да ми е по - спокойно.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #16 -: март 25, 2009, 19:02:02 »

Цвети, да ти кажа май гостите ти преди теб ще стигнат. С тези задръствания тръмваите са най-бързия транспорт, защото не зависят толкова от трафика. Иначе аз гледах, но видях коли само за 24часа. все пак може и би трябвало да има и за час.

А за трянспорта - не съм мислила, че ще има обидени! Аз го правя от грижа за тях и от уважение, че са дошли да празнуват с мен, не за да обидя някого. Но все пак аз и с мъжа ми и роднинте не съм говорила още, може пък те друг вариант да измислят или да са на вашето мнение и да не се занимаваме с транспорта им.
Активен
jujencee
Новак
*
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 01, 2009, 11:17:57 »

И на мен ми е интересно по скоро въпроса с придвижването до ресторанта - на нас ритуалната и църквата са ни на 100 метра едно от друго, но ресторанта е далече, и сега умуваме редно ли е да уреждаме допълнителен транспорт за гостите, които няма да се съберат в свободните места в колите?
Досега по сватби сме се намествали в такива празни места и не знам как е било, но никога не съм си мислела че младоженците са длъжни да си превозват гостите. Сега обаче моя бъдещ мъж се е притеснил да не ги затрудняваме прекалено много... чудя се и аз за едно бусче...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 01, 2009, 11:21:49 »

При нас стана следното.Поканихме в къщи само много близки хора, а не всички които ще бъдат на сватбата.Те дойдоха със собствените си коли, като беше помислено за тези без превозно средство при кой да седнат.После към ритуалната.Разстоянието ритуална ресторант е малко и се минава пеша за 10мин. и затова оставихме достатъчно време хората с коли да отидат да си оставят колите да се върнат с по едно такси и спокойно да празнуват с нас.Да ви кажа като свърши всичко в ресторанта и тръгнахме към свекървата, че там се събирахме всички се качихме в таксита и аз дори и хич не ми е пукало.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #19 -: април 01, 2009, 17:46:56 »

Мисля, че не е нужно чак за предвижването от всяко място да се тревожите, особено пред деня, когато може да се намерят толкова варианти като се започне от таксита, свободни коли, градски транспорт, лични автомобили/ все пак не са пили още/ . Но все пак помисли за варианта да наемеш кола за целия ден, която да развозва всички гости и през деня, и вечерта.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 15, 2009, 12:24:01 »

Моят опит от досегашните сватби в София е следния: голяма част от гостите идват с кола. Дори когато не съм била с моята винаги е имало някой, който има свободно място. Но според мен по-практично е ритуалната зала и църквата да са близо. За Св. Неделя (защото цълквата наистина е разкошна) освен гражданското на Витошка има и едно в близост до градинката Заимов - не се сещам как се казваше улицата. Оттам минава 20ката трамвая. Така в рамките на половин час дори и пеша ще стигнеш до църквата. А после ако има достатъчно коли (поне при мен винаги е имало) до ресторанта където и да е с тях.
Никога не ми се е случвало младоженците да ми плащат пътя от ресторанта. Според мен е и много ангажиращо. Първо за самите младоженци и второ за самите гости. Всеки си тръгва, когато поиска, а не да чака кола или да тръгва с някой, който е в същата посока. Или да чакам, колата да се върне от някъде си. Не мисля, че трябва да се поема всичко, все пак всеки си прави сметка.
Ако считате, че някой от гостите е в супер лошо финансово състояние може само на него да поемете.
Активен
vesi792007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 23, 2009, 16:59:13 »

Здравейте, при нас 1/3 от гостите са от София, 1/3 от останалата БГ и 1/3 от чужбина. За това решихме на си вземем бусче с шофьор за гостите без транспорт. Казаха ни че ще струва 180 лв, но не знам коя фирма, защото се обърнахме към туристическа агенция да ни намерят. Аз лично мисля, че така ще е най- удобно, а и ние ще сме по спокойни.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 24, 2009, 01:14:07 »

Здравейте, при нас 1/3 от гостите са от София, 1/3 от останалата БГ и 1/3 от чужбина. За това решихме на си вземем бусче с шофьор за гостите без транспорт. Казаха ни че ще струва 180 лв, но не знам коя фирма, защото се обърнахме към туристическа агенция да ни намерят. Аз лично мисля, че така ще е най- удобно, а и ние ще сме по спокойни.
Много добро решение като се има предвит че паркирането е един голям проблем ! А и все някой трябва цяла сватба да кара на мин . вода за да кара после !  good good good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #23 -: април 24, 2009, 14:11:56 »

Да, решението е много рационално!
Аз обаче помислих и прецених, че ако хотелът е в центъра, а не в Симеоново ще ми е много по-лесно да си поема няколкото таксита на гостите, а не да наемам кола. Сестра ми онзи ден на нощна тарифа се прибира от Лозенец до Обеля и и взеха 10лв. Не мисля, че ще ми е по-евтино в моя вариант ако наема кола. Значи сметката е кола - 40лв, шофьор-40лв и после горивото...? Къде ми е ползата? И то за максимум 70 човека. Да бяха повече да, но в моя случай такситата ще са по-евтиния вариант.
Активен
vesi792007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 25, 2009, 15:01:10 »

Здравейте, при ние го мислим така: Гражданското е от 16ч. Автобусчето ще е от булката (демек мен), до гражданското после до църквата и ресторанта. Хотела е до ресторанта. Понеже цената е за цял ден (денонощие), ще прибере после и гостите, които са се понапили, но са от София по домовете. РАзликата е само в малко повечко бензин, а това си е нищо. Поне на нас ни изглежда най- комфортно за всички така. Но още не сме подписали нищо. Само резервации.
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 12, 2009, 11:00:12 »

Ние ще си имаме автобус, който да превози гостите от Бургас до Созопол и да ги върне после (тези, които няма да нощуват там направо). Терзанието ми в момента обаче е за колко часа е редно да поръчам обратния трансфер - към 24 добре ли Ви се струва или по-рано/по-късно? Церемонията ще е в 18.30 в самия комплекс, тъй че сватбата ще започне към 19.30 някъде предполагам.
Активен
vesi792007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 12, 2009, 14:48:47 »

На мене 00.00ч. ми изглежда добре и леко символично. В никакъв случай няма да е късно, виж за рано... може би ще е добре да уговориш и опция за изчакване на гостите, примерно до един час.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 12, 2009, 15:06:12 »

Съгласна съм с vesi792007. Мисля, че 00,00 е един приемлив час за всички - както за тези, които искат да си тръгнат по-рано, така и за тези, които искат повече да се повеселят.
Активен
ipls
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #28 -: май 12, 2009, 15:10:39 »

Ние също сме с автобус, но се договорих с фирмата да тръгнат, когато им кажем, защото ми е малко гадно да си изгоня гостите в определен час, просто като повечето гости се уморят ще се съберат и ще тръгнат. Надявам се да стане.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #29 -: май 12, 2009, 19:14:33 »

Аз говорих с няколко приятелки и те изказаха мнение, че не е необходимо да се поемат разходите по таксита и т.н. Говорих по адрес на други сватби, иначе нямаше да са обективни.

А аз се чудя за колата ни дали има такива под наем за час. Ще трябва а се разтърся, ама и с това ли да се занимавам  girl_impossible аз само с тия тъпи рокли докато изчета всички 10 теми  и 3 за Асеновград  mega_chok Много ми идват работите. Колата накрая съвсем ще я зарежа на милото. Ама той иска някакви отвратителни джипове и аз пак имам претенции  pardon Оф, писна ми от мене си!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines