Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 04:26:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси за транспорта в деня на сватбата  (Прочетена 25291 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« -: март 22, 2009, 00:03:36 »

Сега се замислих за самия сватбен ден...понеже/поне за сега/ гражданското, църквата и ресторанта са на 3 различни краища на София се замислих за транспорта на гостите. Не всички имат коли. Дори да дойдат до ресторанта с градски транспорт (ако не желаят да се разкарват до предните две точки), когато решат да си тръгват ще е късно и трябва да се закарат от някого. Което ще е такси по обясними причини. Редно ли е ние да го платим??? И второ самите ни роднини, дори да имат коли нали ще пият...колите там ли ще ги зарежат...как стават нещата??? Не мога да си представя. Моля, някой с опит или поне който е видял как се процедира да ми обясни. Ох!
Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 22, 2009, 00:14:18 »

Amelia , аз нямам опит, но мога да ти кажа как е ще е при нас - сватбата ни няма да е в София, но въпреки това ще имаме гости от други градове и гости, които настаняваме на хотел - та ние решихме, че ще имаме специален микробус със шофъор за тези гости, който ще ги разхожда и до гражданското, до църквата, а след това до ресторанта и в последствие ще си ги прибере до хотела, когато решат да си ходят.
A относно кой би трябвало да плаща таксито - според мен това са си разходи за гостите, поне на други сватби на които сме ходили е така.
А всички роднини трябва да си преценят - по принцип за да не си зарязват колите, един от семейството не пие, за да прибира останалите.
Но това си е ваше решение - все пак ние решихме че ще им поемем хотела, и един вид разноските по транспорт. Успех !
« Последна редакция: март 22, 2009, 00:20:30 от ddddd » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #2 -: март 22, 2009, 00:17:47 »

дам, практично сте го решили, но нашите трябва д аси идат по домовете...колко ви излиза наема на колата? Може пък да наемем шофьор, който да ги развозва. Колко върви наема на кола - имаш ли представа? За час ли е, за вечер ли е? Аз не знам понеже колата за сватбата ще ни я докара роднина и не съм проверявала.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #3 -: март 22, 2009, 00:23:21 »

когато решат да си тръгват ще е късно и трябва да се закарат от някого. Което ще е такси по обясними причини. Редно ли е ние да го платим??? И второ самите ни роднини, дори да имат коли нали ще пият...колите там ли ще ги зарежат...как стават нещата???
Дори не всички да имат коли винаги се намират празни места в колите на останалите и рядко остават хора без транспорт до ресторанта.

Ако гостите ти не са много и ресторантът има паркинг, най - добре, ако можете да си отделите такова перо в бюджета, е да им платите такситата. Не е добре да ги пускате да карат след ресторанта. Ние смятаме да решим нещата по този начин, но ще имаме най - много 50 гости и то разпределени така, че десетина таксита (около стотина лева) ще ни оправят.

Опс, преварили са ме. Доколкото знам наемът е за ден и мисля, че около 20 - 30 евро. Дават ти я с пълен резервоар и ти я връщаш с пълен. Май така беше. Обаче са без шофьор, не знам с шофьор колко ще излезе.
« Последна редакция: март 22, 2009, 00:26:05 от Su_to » Активен
ddddd
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 22, 2009, 00:32:49 »

Не мога да ти помогна в това отношение-нямам идея какви са цените в София,
нашите специално микробуса и шофъора са от фирмата на баща ми /така че са ни без пари/.
Но доколкото съм запозната има фирми, които се занимават точно с такъв вид превози -потърси им телефоните, не би трябвало да е проблем да ти кажат колко им струват услугите.
А пък дано  и някоя съфорумка има опит и може да ти е повече от полза от мен.
Но от опит ти казвам, че по други сватби, на които сме ходили никой не го е грижа с какво отиваме или с какво си тръгваме.
Но и Su_to  е права ако не са много гостите може да им поемете такситата.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #5 -: март 22, 2009, 00:48:46 »

Ние ще сме с 60 гости. Ще помислим. И на  мен ми се струва редно да им платим такситата. Някак да ги пратя да си ходят и да се оръсят освен за подарък и с още 20-тина лева з атакси...то солена ще им излезе мойта сватба. Пък и неуважително ми се вижда так ада ги изпратиш без да ти пука как ще се приберат. Пък и повечето ще са в една посока...

а цената на колата на ден - доста си е приемлива.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 24, 2009, 23:57:37 »

Не че имам голям опит със сватбите (приятелите и колегите от университета почти всички не са женени още), но никога не съм си мислила, че някой трябва да ме прибира. Като ходиш на рожден ден смяташ ли, че рожденикът, на когото си купила подарък трябва да ти осигури прибиране? То, аз каквото и да правя не очаквам някой друг да се погрижи за мен, така че може и да нямам правилното отношение по въпроса.
 Нашите гости, които не са от града ще ги настаним в хотел, който ще поемем, защото имам приятелки, които държа да дойдат и за които може да си е проблем нощувката по морето. Но, за всички от Варна, за които един тур по дискотеките е повече като разходи за таксита, смятам да не се притеснявам. Доколкото съм ги усетила тези хора няма да се притеснят да си платят таксито, така че може аз да си спестя стройната организация. Така че, не се притеснявай толкова, чак пък за неучтиво да не ги доставиш до пред къщите им едва ли някой ще го сметне.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #7 -: март 25, 2009, 00:12:07 »

Ами аз мислих, проверих и реших /сега следва консултация с милото/ да наемем кола - около 20-25Е е за 24 часа, а шофьор 15-20Е на ден. Не мисля, че 100лв ще се итразят чак толкова трагична, пък и семействата ни ще се прибират с таксита. Ако поемем такситата ще ни излезе повече от 300лв, да не говорим, че все пак тая кола има вместимост и не може да се натоварят всички, които са за една посока в едно такси. Та предпочитам 100-те лева за кола и шофьор, които са на твое разположение и те возят където поискаш....или поне така пише че е.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #8 -: март 25, 2009, 07:08:00 »

Amelia, странно, от фирмата не ти ли поставиха никакво условие за горивото? Ако са ти поискали парички само за наем и шофьор, без разходи за гориво,тогава е супер изгодно!  good Кажи от коя фирма ще наемеш колата, защото така наистина излиза по - добре от такси. Аз бих ползвала при това положение под наем, за да си свърша и друга работа преди да пристигнат гостите.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #9 -: март 25, 2009, 14:17:09 »

Има изискване за горивото - дават ти я с пълен резервоар и я връщаш така. Каквото изгориш си е за твоя сметка.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #10 -: март 25, 2009, 14:30:27 »

Ех, аз реших, че си намерила някои добри самаряни да дават без това изискване. Жалко, значи ще остана на таксита.
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #11 -: март 25, 2009, 15:01:33 »

Не че имам голям опит със сватбите (приятелите и колегите от университета почти всички не са женени още), но никога не съм си мислила, че някой трябва да ме прибира. Като ходиш на рожден ден смяташ ли, че рожденикът, на когото си купила подарък трябва да ти осигури прибиране? То, аз каквото и да правя не очаквам някой друг да се погрижи за мен, така че може и да нямам правилното отношение по въпроса.
 Нашите гости, които не са от града ще ги настаним в хотел, който ще поемем, защото имам приятелки, които държа да дойдат и за които може да си е проблем нощувката по морето. Но, за всички от Варна, за които един тур по дискотеките е повече като разходи за таксита, смятам да не се притеснявам. Доколкото съм ги усетила тези хора няма да се притеснят да си платят таксито, така че може аз да си спестя стройната организация. Така че, не се притеснявай толкова, чак пък за неучтиво да не ги доставиш до пред къщите им едва ли някой ще го сметне.

Точно така! Напълно съвпада и с моето мнение!  good
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 25, 2009, 15:09:45 »

Аз лично не бих се съгласила младоженците да ми плащат транспортта, още повече ако е в рамките на града!
pebbles хубаво е казала - когато си на рожден ден да не би да ти плащат таксито?!
В крайна сметка всеки може да си направи сметка какво може да си позволи и така да си организира нещата. Но да плащаш на всеки таксито или да им наемаш коли?! - малко пресилено ми звучи. По тази логика им дай пари и да си купят дрехи, обувки, подарък и т.н, защото ще ги затрудниш. Ако са ти много близки - родители, братя и сестри - да, но за другите гости е някак обидно.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 25, 2009, 15:14:11 »

Момичета за пръв път чувам някой да се притеснява за транспорта След ресторанта girl_impossible
Според мен е напълно излишно. По-скоро трябва да се помисли как ще се придвижат гостите между гражданското, църквата и ресторанта и дали ще има достатъчно време за това.
Все пак това са големи хора, които могат сами да преценят как ще се приберат. Има много варианти- някой от семейството не пие, групират се познати в една кола и се разкарват по домовете, с такси, пеша или както и да е.
На мен лично ще ми е обидно някой да ми наеме такси (все едно нямам 10 лв. да си платя nea). Според мен някои гости ще откажат.
Бъдете сигурни, че гостите си преценяват финансовите възможности и ако нямат такива изобщо няма да дойдат на сватбата.
Последния ми аргумент е, че в сватбения ден на вас изобщо няма да ви остане време да се занимавате с организация на транспорта. Това е вашия специален ден, в който да празнувате любовта си, а не в 2 часа през ноща да се чудите защо не идва на леля ви таксито.
Помислете Вие как ще се приберете (кой ще ви закара) и как ще транспортирате цветята и подаръците. smile
Не искам никой да засегна. Това си е мое мнение. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 25, 2009, 15:47:59 »

Аз съм съгласна с Даниела, Наталия и Пебълс.Все пак това е вашата сватба.Гостите който каните са се сетили, че трябва да се приберат.Ние не сме усигорявали никакъв транспорт и да си кажа честно нямам си и на идея с какво са се прибирали гостите ни.Тези който бяха от града сигурно с таксита или пеша, а тези който бяха от други градове, пеша, че намерих хотел близо до ресторанта.Това ми звучи малко прекалено честно.Аз не бих позволила да ми платят таксито в никакъв случай, все пак отивам на нечия сватба и съм си направила сметката за сички разходи.
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines