Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 09:37:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченския букет -част 4  (Прочетена 184965 пъти)
 
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 24, 2009, 15:11:52 »

Ми аз мисля, че към 15-тина ще са съвсем достатъчни. Ама искам да са белички. Чисто. Ще видим. За сега още имам време и ще го измисля. Пък ако не, ще се косултирам допълнително в някой друг магазин, като се прибера сега на Плевен. Да видя в два различни града какво ще ми кажат blum

Мерси за инфото иначе Wink
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 27, 2009, 13:49:37 »

Вижте каква нестандартна идея за букет  smile


* 15.jpg (25.49 KB, 267x400 - видяно 2929 пъти.)
Активен
Flowersforyou
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #377 -: юли 29, 2009, 19:53:34 »

Еееееееееееееееее, Bubeto_bu, ти направо ни разби, щом си си направила букета с топъл силикон, значи това не ти е първият букет. С горещия капризен топъл силикон се работи изключително трудно и трябва много практика. Пиафлората се топи само 1 час, за да не тече вода от нея и цветята започват да се редят от центъра, това са простите правила на цветарите. В класическия булченски букет се слагат аспидистра и беърграс, което си направила и ти. Така че, момичета, не опитвайте да си правите букет с топъл силикон вкъщи, защото това го правят само хора с опит.
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 29, 2009, 20:39:56 »

Бубе , много тие хубав букета  Bravo На това твоето му се вика ТАЛАНТ , браво  Bravo Bravo Чесито за сватбата , била си много красива булка  weddingday Да сте живи и здрави , много да се обичате и да сте мноооооооого щастливи  twohearts
Момичета имате ли идея как стоят нещата с букета за хвърляне?Някой беше ми казал , че ако моят р от истински цветя да хвурля него а ако са изкуствени да си купя др ?
Активен
bubeto_bu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 30, 2009, 10:34:18 »

Еееееееееееееееее, Bubeto_bu, ти направо ни разби, щом си си направила букета с топъл силикон, значи това не ти е първият букет. С горещия капризен топъл силикон се работи изключително трудно и трябва много практика. Пиафлората се топи само 1 час, за да не тече вода от нея и цветята започват да се редят от центъра, това са простите правила на цветарите. В класическия булченски букет се слагат аспидистра и беърграс, което си направила и ти. Така че, момичета, не опитвайте да си правите букет с топъл силикон вкъщи, защото това го правят само хора с опит.

 blush значи, явно съм с късмет, защото аз пистолета го  ползвах за останалите дреболийки и просто нямах с какво друго да ги залепя листата /защото се разпадаха като ги вързах само с панделка/... нямах избор  pardon, а за пиафлората ми е за първи път и се получи ...

 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: юли 30, 2009, 10:44:41 от bubeto_bu » Активен
tinatsvetina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #380 -: юли 30, 2009, 23:27:27 »

Момичета, искам да споделя моето преживяване и ако мога да помогна да не изпаднете в подобна на моята ситуация. Бяха ми препоръчали цветарски магазин за булченски букет, аранжировки на масите и бутониери. Всичко вървеше добре, 2 пъти ходих и се обяснявах с флористката, която дори си водеше бележки. В деня на сватбата към обяд отидох да си прибирам поръчката и се оказа, че е друга флористка, която ми е правила букета и не е това, което съм уточнявала. Бях казала изрично-няколко мини зелени хризантеми за цвят, а букетът ми беше пълнен с тях!!!Щях да припадна, пак издънка след 5 обаждания и 2 ходения!!! Нямах никакво време за нов букет, денят беше разграфен до минута и се ПРИМИРИХ!!! Така че уверете се 200%, че флориста, с когото говорите и поддържате връзка ще прави букета ви, за да няма изненади! sad
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #381 -: юли 31, 2009, 09:06:48 »

момичета, дайте идея с какво мога да съчетая гипсофила.искам букета да ми е само от гипсофила,че нали роклята има цветя по нея червени и не мога да си позволя каквито и да е други цветя  crazy.говорих с момичетата дето ми направиха роклята и с дизайнерката на фирмата и дори тя не можа да ми предложи идея за букета.сети се за това цвете дето се използва за декорация към букети..лично аз мисля,че би се получил красив и нежен букет, ако е само от гипсофила.нямам идея,обаче каква зеленина или друго да добавим към него.говорих с две флористки дето даже в началото не приеха идеята за букет само от гипсофила  beating.какъв щял да стане и такива разни...помагайте.само пак да кажа,че роклята има червени цветя по нея,които явно не мога да съчетая с никои цветя или цветова гама  cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 31, 2009, 09:12:20 »

Jewel, защо не направите букет от мини червени рози и гипсофил.Според мен букет само от гипсофил ще изглежда доста постен ако мога така да се изразя.Все пак ако червеното е водещо не мисля, че е проблем да е смини червени рози.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #383 -: юли 31, 2009, 09:16:32 »

съвет на дизайнерката на ателието беше да не стане кичозно,ако сложа и друг вид цвета по себе си ,било то и в букета.затова ми предложи да е от гипсофила или момина сълза.септември едва ли ще е претрупано с момина сълза,така,че се спрях на гипсофила.точно за да не стане постен букет ми се иска да го съчетая с нещо зелено примерно
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 31, 2009, 09:17:16 »

За зеленина към гипсофила може да се сложи едно, на което му казват Зайча сянка - стои добре и е нежно. Ще опитам да намеря снимка  good
Иначе и аз съм съгласна с Маги за мини-розичките. А можеш ли да покажеш какви са цветята по роклята?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 31, 2009, 09:19:39 »

Според мен един малък сладък букет от мако на брой мини рози подредени в кръг със зеленина по края ще изглежда много по-добре от един букет от гипсофил и зеленина.Другия вариянт е да направиш букет от бели цветя пак малки със зеленина.Да букета трябва да е допълнение не да е централната част, затова ти препоръчва(мое мнение) да е по-малък букета, за да не се акцентира върху него.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #386 -: юли 31, 2009, 09:38:54 »

За зеленина към гипсофила може да се сложи едно, на което му казват Зайча сянка - стои добре и е нежно. Ще опитам да намеря снимка  good
Иначе и аз съм съгласна с Маги за мини-розичките. А можеш ли да покажеш какви са цветята по роклята?
първоначалната идея беше за червени орхидеи,обаче от ателието не намериха и сега са червени лилиуми,ама по-едри.затова ме е страх да не стане разнородно много,чак към кичозно  crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 31, 2009, 09:41:31 »

първоначалната идея беше за червени орхидеи,обаче от ателието не намериха и сега са червени лилиуми,ама по-едри.затова ме е страх да не стане разнородно много,чак към кичозно  crazy

Такива едри цветя в твоя случай май наистина не са много удачни. Затова и аз подкрепям идеята на Маги за червените минирозички - ще стоят като лек акцент просто, нежно, без да е претрупано, гипсофилата и зеленината ще са пвоече и ще стане идеално.  good
Активен
Flowersforyou
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #388 -: юли 31, 2009, 09:43:44 »

Здравей Jewel,
Може да бъде момина сълза през Септември,но има минимални количества за покупка.В събота оженихме една позната-тя искаше мимина сълза и гипсофила.Казаха ни,че трябва да дадем 800лв за момина сълза ,ако си склонна да дадеш такава сума,ще имаш момина сълза и то за цялата сватбена декорация.Гипсофилата,да,сама не стои добре.Можеш да се спрех на букет от бял жасмин-супер вариант,има сто вида жасмин,включително зимен жасмин.Има две други опции-ornithogalum или хортенция,бялата хортензия е фантастична,така че имаш няколко вариант.Успех!

Модератор:Писането на кирилица е задължително.При повторно нарушение постовете ще бъдат изтривани.
« Последна редакция: август 04, 2009, 09:17:54 от gucci » Активен
Flowersforyou
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #389 -: юли 31, 2009, 09:49:02 »

Jewel,
само да допълня,ако държиш на гипсофила,има една много едра холандска,30 лв връзката,можеш да съчетаеш с червен Hypericum.

Модератор:Писането на кирилица е задължително.При повторно нарушение постовете ще бъдат изтривани
« Последна редакция: август 04, 2009, 09:19:13 от gucci » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines