Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 09:37:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченския букет -част 4  (Прочетена 184964 пъти)
 
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #330 -: юни 23, 2009, 15:19:29 »

Валка,  give_rose.ще се пробвам тези дни.само трябва да купя такъв микрофон.аз все още решавам точния вид на цветята,ама както си сменям мнението всеки час... blush.по роклята ми ще има орхидеи в цвят червен и си мисля,че ще е най-хубаво и букета да е от орхидеи,ама незнам още.може би бели и някакви други цветя в червената гама.от гледане на толкова приказни букети,направо съм тотално объркана-какво ще е наистина подходящо и какво ще стои добре и какво ще ми хареса.направо  insane
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 23, 2009, 15:27:34 »

krisssy , това много ми прилича на едно растение Veronica, но надали ще го намериш по магазините
Ето я Вероника-та
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.swallowtailgardenseeds.com/assets/290049.jpg&imgrefurl=http://www.swallowtailgardenseeds.com/perennials/veronica.html&usg=__L3L17zV4QGKAh2wF7oiMhBisfKk=&h=242&w=200&sz=17&hl=bg&start=275&um=1&tbnid=p_Z3dOqv6SjSBM:&tbnh=110&tbnw=91&prev=/images%3Fq%3Dveronica%2Bspicata%26ndsp%3D21%26hl%3Dbg%26lr%3Dlang_bg%26sa%3DN%26start%3D273%26um%3D1
http://landshaft.zeleniy-sad.ru/assortiment/assortment_images_3/veronika_koloskovaya.jpg
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://flower.onego.ru/other/other/ena_4853.jpg&imgrefurl=http://flower.onego.ru/other/veronica.html&usg=__Y6CP6Z5R1lW68LYcGSgPtaepDrI=&h=636&w=800&sz=107&hl=bg&start=390&um=1&tbnid=gbeZszN6P4gV9M:&tbnh=114&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Dveronica%2Bspicata%26ndsp%3D21%26hl%3Dbg%26lr%3Dlang_bg%26sa%3DN%26start%3D378%26um%3D1
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 23, 2009, 15:42:49 »

Амелийка, попитах. Каза "Става по-красив и определено ще издържи по-дълго". Толкова.
Валка, а ти този букет ли хвърля? Аз не искам да имам отделен иска ми се моя си да хвърля, да му се радва тази, която го хване... Да не стане някой инцидент star
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #333 -: юни 23, 2009, 16:07:31 »

Определено съм на мнение, че булчинския букет трябва да е един и той - оригиналният - да бъде хвърлен!!! Все пак това е един от най-забележимите аксесоари на булката. Каквото е да говорим от дългата рокля обувките почти не се виждат, чантата също не е толкова важна, но букетът!!!

Виждали ли сте малките момиченца как се радват и какви искри има в очите им, като гледат букета на булката?

И в крайна сметка защо е ритуалът с хвърлянето на букета, като той е "този резервният"

Мисля, че всичко в една сватба е уникално и няма място за резерви. Букетът на булката събира цялата чистота, радост, щастие и късмет на дамата, която се омъжва.

А тези хубави неща трябва да се предават нататък.

Лично мнение.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юни 23, 2009, 17:49:10 »

Аз мисля моя букет да е от 3 части и като тръгна да го хвърлям да си оставя едната и така да ощастливя 2 бъдещи булки danceg
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юни 23, 2009, 18:07:12 »

Определено съм на мнение, че булчинския букет трябва да е един и той - оригиналният - да бъде хвърлен!!! Все пак това е един от най-забележимите аксесоари на булката. Каквото е да говорим от дългата рокля обувките почти не се виждат, чантата също не е толкова важна, но букетът!!!

Виждали ли сте малките момиченца как се радват и какви искри има в очите им, като гледат букета на булката?

И в крайна сметка защо е ритуалът с хвърлянето на букета, като той е "този резервният"

Мисля, че всичко в една сватба е уникално и няма място за резерви. Букетът на булката събира цялата чистота, радост, щастие и късмет на дамата, която се омъжва.

А тези хубави неща трябва да се предават нататък.

Лично мнение.


Абсолютно подкрепям! Точно затова се притеснявам с тея рапани, миди и звезди, а сега и ако е микрофон... да не  улуча някой засилена мома sarcastic
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: юни 23, 2009, 18:26:18 »

Аз понеже искам букета ми да е топка освен ако не взема такъв за хвърляне да шутирам моя funnytooth goody пък момите ще се изявяват като вратарки.
Активен
orhidey1
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #337 -: юни 24, 2009, 10:50:40 »

Криси, сега проверявах казва се Лупин цветето. Има го в доста цветове, но всящност по магазини сам в лилво съм го виждала и то много рядко. Ето:

  Цветето се казва Вероника и в България го няма.... Може да се поръча от Холандия, но не знам дали сега е в сезон.
Активен
redreny
Новак
*
Публикации: 16



« Отговор #338 -: юни 24, 2009, 11:04:37 »

Здравейте момичета,

не видях да има тема, в която се обсъжда букета за хвърляне. Аз първоначално си мислех, че може да хвърля моя си букет, но вече започнах да се чудя дали да не си поръчам отедел специално за хвърляне от изкуствени цветя например. Даже мисля да се пробвам сама да си го направя. Има един магазин до женсия пазар, където продават изкуствени цветя.

Помягайте с идеи smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #339 -: юни 24, 2009, 13:20:27 »

РедРени, аз също ще си хвърля отделен букет. Както виждаш всички мислим различно - за някой се убива символиката, ако се хвърли друг букет, аз пък не мога да си представя да хвърля моя си букет. Както се казва "Традициите не са това, което бяха!". Ако се връзваме толкова да ги спазваме - ми тогава да си правим истинска българска сватба, а не някакви пълни със суеверия, американски простотии и т.н. Така че за мен си оставя твърдо варианта с друг букет за хвърляне!
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #340 -: юни 24, 2009, 14:11:35 »

Преди време и аз бях задала въпроса дали за хвърлянето трябва отделен букет. Но в крайна сметка реших, че ще хвърля моя букет и така направих. Беше естествени цветя - не мисля, че би могъл да се запази за спомен - може би само някой отделен цвят, но не и целия букет. Затова не намерих смисъл да правя отделен.
А за тези, които питат за микрофон - букетът ми беше без, но цветята бяха свежи през целия ден, а кумата (тя хвана букета) каза, че и на следващия ден са стояли като току-що откъснати. С тази подробност, че взех букета от цветарския магазин в деня на сватбата, а не предния и в заведението стоеше натопен през цялото време, докато не беше в ръцете ми. Иначе жегата си беше на ниво - дата 20.06.2009 г.
Активен
redreny
Новак
*
Публикации: 16



« Отговор #341 -: юни 24, 2009, 20:13:36 »

Ами и аз в началото се чудех дали да си хвърля букета, но колкото повече наближава този момент и започвам да се разколебавам. Ще помисля още малко, въпреки че май нямам много време. А за съхранението, чух за една идея да го напръскам с лак за коса и да го изсуша. Не знам дали ще стане. Чували ли сте нещо такова?
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юни 24, 2009, 20:23:45 »

На мен милото ми беше подарил за Свети Валентин 3 рози, които бяха напраскани с лак с брокат. Малко поизсъхнаха но после откъснах само цветовете и още си стоят, така че мисля, че ще стане  Wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 27, 2009, 20:28:49 »

някой може ли да ми каже ето тези калии дали се намират лесно в бг и септември могат ли да се намерят...много 6те ви бъда длагодарна  give_rose give_rose give_rose




Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #344 -: юни 28, 2009, 20:38:29 »

В моя букет в края на август имаше такива - явно се намират  pardon
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines