Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:53:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченския букет -част 4  (Прочетена 180709 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 24, 2009, 12:06:17 »

Аз искам да попитам дали някой е поръчвал/купувал някъде от София или околностите цветя на едро - не само за букета, ами въобще за украсата. Ако има някой,  много ще се радвам да ми даде малко инфо и евентуално координати на лични.

Относно бутониерите на кумовете и младоженеца: искам да вметна нещо, което ми се струва важна подробност. Според мен много зависи дали ще имате фотосесия заедно с кумовете. Защото при една такава фотосесия определено е добре, когато букета на булката и бутониерите са от еднакви цветя. В този случай мисля, че няма да стои много добре, ако младоженеца има красива бутониера, подхождаща на букета, а кума, който й седи от другата страна има обикновена бутониера от изкуствено цвете. Разбира се пак може например за младоженеца да е малко по-голяма, за да се отличава, но и на кумовете може да е от същото основно цвете в малко по-семпъл вариант.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 24, 2009, 12:41:02 »


аз съм решила, че само бутониерана на половинката ми ще е с цвете като на букета, на кума и на роднините ще са някакви по-обикновени, така искам той да се различава, а пък и като му споделих идеята той адски много се изкефи, че ще е с различна от на другите бутониера.  smile

аз мисля да направя същото! Само младоженецът да е с различна бутониера... Щото ако почна и кумовете, и техните деца... пък и шаферите... родителите.-..И станаха много вече! Затова взимам това решение.
Активен
Daisy_d
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 24, 2009, 13:33:08 »

За бутониерите аз съм решила следното: на всички младоженец, кумуве, родители ще са от един вид цвете като в букета ми, но ботуниерата на милото ми ще е по различно напражена от тези на другите! Защото все пак той е най-специалния в този ден и трябва да се различава по някакъв начин от кума и татковците! Такова е моето решение! Сланчев ден на всички!
Активен
bobsyn
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


« Отговор #18 -: март 24, 2009, 14:53:21 »

Цветя на едро могат да се купят сутрин /някъде около 7:30 - 8:00 часа/ на импровизираната борса за цветя на пазара Димитър Петков. Оформя се всяка сутрин, в тази част която е близо до ул. Цар Симеон. След този час пак може от там да се купят цветя, пак на едро, но цената е малко по-висока.
Мисля, че оттам зареждат повечето магазини.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 24, 2009, 14:58:20 »

Цветя на едро могат да се купят сутрин /някъде около 7:30 - 8:00 часа/ на импровизираната борса за цветя на пазара Димитър Петков. Оформя се всяка сутрин, в тази част която е близо до ул. Цар Симеон. След този час пак може от там да се купят цветя, пак на едро, но цената е малко по-висока.
Мисля, че оттам зареждат повечето магазини.

А това само в работни дни ли е?
Активен
bobsyn
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


« Отговор #20 -: март 24, 2009, 15:03:52 »

Честно казано не съм сигурна дали е само в работни дни, но все си мисля, понеже магазините за цветя обикновено работят и в почивните дни ... предполагам, че пак трябва да зареждат от някъде. Затова ми се струва, че поне в събота би трябвало да са там. Ще се поинтересувам и ще кажа когато имам отговор.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 24, 2009, 22:17:07 »

Борсата работи и почивните дни, но в неделя е по-слабо... всичко е относително, ако наближава някой празник може и в неделя да е препълнено с търговци.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #22 -: март 24, 2009, 23:26:43 »

Благодаря ви за множеството отговори! Аз реших да направя следното - на мъжа ми ще е от основното голямо цвене от букета ми - голяма и красива с богата аранжировка/доколкото може да е богата една бутониерка  blum/, а на кумовете и семействата и бабите ни ще са с малкото цвете от букета, но добре аранжирани,  на останалите роднини само малкото цвете с една панделка и това е.

Бутониерките и букетите за хвърляне ще си ги направя сама и ще си взема цветя от борсата. цветята за косата ми и тях ще ги взема от борсата.  blum
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 26, 2009, 11:01:51 »


Бутониерките и букетите за хвърляне ще си ги направя сама и ще си взема цветя от борсата. цветята за косата ми и тях ще ги взема от борсата.  blum

Това е амбициозен проект, който не можеш да разтеглиш във времето, защото говорим за истински цветя. По-добре впрегни приятелки и сестри и разни други ентусиасти да ти помагат, защото иначе има опасност хич да не успееш да дремнеш нощта преди сватбата. Иначе приветствам горещо личното творчество Bravo
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #24 -: март 26, 2009, 15:10:11 »

Ааааа, Пебълс, аз като говаря, ч сама ще си правя нещо май говоря като мъжете "кога ще изперем???" и множественото число при тях е точно като моето единствено  biggrin То че ще има много помагачи, това е яснои то за всички ще помагат   blush. Пък и не са бог знае колко много бутониерките - 35 ще са и то има някои, които не са сигурни. Аз на гостите няма да слагам - само на сем. и роднини + кумовете и миличкото ми.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 06, 2009, 09:04:00 »

Момичета, помогнете ми. Знаете ли случайно къде правят такива букети като топки?
Ето такива:

Като че ли съм виждала у нас само по сватби, организирани от агенции. Засега на пръв поглед по сайтовете на цветарниците не видях никъде. Дали някоя знае къде мога да си поръчам нещо такова?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 06, 2009, 13:21:18 »

Аз мисля, че тя е от Пловдив и за това аз я ориентирах към този магазин или към Тилия
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 06, 2009, 13:21:51 »

Момичета, помогнете ми. Знаете ли случайно къде правят такива букети като топки?
Ето такива:

Като че ли съм виждала у нас само по сватби, организирани от агенции. Засега на пръв поглед по сайтовете на цветарниците не видях никъде. Дали някоя знае къде мога да си поръчам нещо такова?

На всякъде ги правят. Просто си избери флористка и и покажи снимката и тя ще ти го направи. Моя беше такъв и се получи добре, а го прави една жена, която продава цветя на пазара, а не някоя флористка в скъп магазин. Щом тя може, значи всички ще могат. Вярно че избора на цветя не беше идеален и по повода ми увяхна за няколко часа, но вината е до голяма степен моя, защото за затръшках за тези цветя конкретно blum
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #28 -: април 06, 2009, 13:23:26 »

Няма ли опасност да се скъса дръжката, т.е. нанизът? Изглежда ми малко крехко за дръжка...
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 06, 2009, 21:24:06 »

Няма ли опасност да се скъса дръжката, т.е. нанизът? Изглежда ми малко крехко за дръжка...

Не мисля че има опастност, особено ако перличките са нанизани на корда, тя е доста здрава!  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines