Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:43:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченския букет -част 4  (Прочетена 180699 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: март 07, 2009, 09:05:26 »

Ето я новата темичка
А ТУК е старата.
« Последна редакция: март 07, 2009, 09:07:19 от gucci » Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 07, 2009, 16:48:55 »

Аз си мислих да направя букет комбинация от рози и орхидеи (нещо като тази снимка), но вчера като минах в един цветарски магазин и ми стана лошо от цените на орхидеите във Франция.
Вие имате ли идея на какви цени вървят в България?

Също така знаете ли дали издържат орхидеите?

Че исках уж и да сложа и една в косата?


* 001_sec02.jpg (45.71 KB, 340x340 - видяно 4852 пъти.)
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 08, 2009, 23:40:16 »

Цвят на орхидея може да издържи поне 3-4 часа жив без вода дори smile А цените им в България на борсата за около 1лв на цвят  good зависи от вида
Активен
Sisilla
Ентусиаст
**
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 08, 2009, 23:42:03 »

Аз май се ориентирах към цветя в оранжевата гама. Харесват ми такива свежи букети. Бихте ли ми препоръчали добри флористи във Варна, които да са отзивчиви и да работят на прилични цени. give_rose
Активен
Daisy_d
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 09, 2009, 17:36:10 »

За първи път пиша в тази тема, така че привет на всички!

minalina нямам идея какви са цените на орхидеите, но мога да ти кажа, че орхидеите са едни от най-издръжливите цветя за фризури! Цветчетата им не са крехки като тези на лилиума примерно и няма да се наранят и да имат "смачкан" вид. А могат и да издържат без вода дори цял ден, разбира се само да не са поставени на слънце!
Аз съм се ориентирала към орхидеи и рози, но все още не съм сигурна кое ще е! Разгледах много снимки на букети и бутониери, набелязала съм си няколко интересни! Предпочитам букета да е по-уникален като изработка, нещо което да напарави впечетление. Мисля да е в зелено, но първо ще видим в какъв цвят ще  изберем украса за ресторанта и тогава спрямо нея ще избера окончателно цвета на букета и бутониерите.
Това е от мен за сега! Хубав ден на всички!
Активен
Daisy_d
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 09, 2009, 17:49:44 »

Sisilla ето една оранжева идейка за теб. От този букет аз съм си харесала пеперудкката! Много е готина, като бижу е!


* oranje.JPG (15.82 KB, 300x250 - видяно 4724 пъти.)
Активен
Sisilla
Ентусиаст
**
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 09, 2009, 18:19:17 »

Daisy_d сладурски е букета. Но аз имам идея да е комбинация от няколко вида цветя. Само трябва да разбера какви ще има по времето на моята сватба - 4 юли. danceg Предполагам, че тъй като е лято, а и вече какво ли не внасят от чужбина няма да ми е ограничен избора. girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 09, 2009, 18:58:17 »

Миналина, аз бях с букет от орхидей и в косата си имах орхидея, а и ботуниерите бяха от орхидей.Букета издържа няколко седмици след сватбата, но него го натопихме във ваза веднага като влязохме в ресторанта.Иначе цветето в косите ми и бутониерките до 12-1 през ноща вече на нищо не приличаше, но за основната част бяха перфектни, а и седят много красиво.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 09, 2009, 21:15:52 »

Супер, окуражават ме вашите думи - сега пак взех да си мечтая каква комбинация мога да направя.  good
Някъде бях видяла бели рози в комбинация с цикламени орхидеи и ми се стори прекрасно, но и аз като daisy_d чакам уж да реша окончателна за украсата на ресторанта преди да се спирам на цвят на букет.

Иначе за косата смятах да е чисто бяла орхидея, но трябва да намеря по-едричък цвят. Четох че му се слага приставка с вода в косата, само се чудя на мен как ще ми я скрият тази приставка в тази рядка коса crazy

Иначе не мисля че орхидеите са сезонни цветя и че ще липсва по моята сватба, която е август месец, но ако някой има различна информация, моля да я сподели  give_rose
Активен
deizi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12


sem.Kutzidimovi


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 11, 2009, 16:32:23 »

Привет на всички бъдещи булки, от много отдавна не съм влизала във форума, но започва да ми липсва вече   smile Ето тук можете да видите и моя букет, който беше 59 рози под формата на топка. Хубавото беше, че изпълняваше две функции, а същевремено и беше оригинален и много елегантен

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259350&pid=6231196
Активен
iven
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #10 -: март 12, 2009, 13:04:57 »

Дейзи, и аз съм много любопитна  - удобно ли ти беше да го носиш този букет? това е много красиво и е абсолютна класика, но винаги съм се чудила как се чувства булката да й виси на ръката с часове?
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 12, 2009, 15:59:22 »

Според мен е по - удобно да виси, отколкото да го стискаш с часове. На мен много ми се схващат пръстите, пък и от притеснение и нерви дланите ни могат да се позапотят и може би е по - практичен вариант.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #12 -: март 24, 2009, 01:03:59 »

Момичета, не видях такава тема и ще питам тук.
Бутониерите на младоенеца и кума едни и същи ли трябва да са? Аз мислех, че на младоженеца са като основното цвете от булченския букет, а на кумовете и роднините едни и същи. Сега четох, че на кума трябва да е като на младоженеца/ това означава и на кумата за мен, защото подобни неща не търпя/
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 24, 2009, 09:53:48 »

Може ли Валка или някой друг опитен "цветар" да ме посъветват какви цветя са подходящи за букети за средата на юни? Ще сме на открито, сутринта и следобяд - т.е. има вероятност да е слънчево и горещо.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 24, 2009, 11:52:26 »

Момичета, не видях такава тема и ще питам тук.
Бутониерите на младоенеца и кума едни и същи ли трябва да са? Аз мислех, че на младоженеца са като основното цвете от булченския букет, а на кумовете и роднините едни и същи. Сега четох, че на кума трябва да е като на младоженеца/ това означава и на кумата за мен, защото подобни неща не търпя/

аз съм решила, че само бутониерана на половинката ми ще е с цвете като на букета, на кума и на роднините ще са някакви по-обикновени, така искам той да се различава, а пък и като му споделих идеята той адски много се изкефи, че ще е с различна от на другите бутониера.  smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines