Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:08:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец в края на септември - давайте идейки  (Прочетена 46200 пъти)
 
bebitta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« -: март 05, 2009, 09:19:17 »

Здравейте  smile
Предстои ни да организираме сватбеното си пътешествие, което ще започне в края на месец септември.
Искаме да е нещо топличко и екзотично, да има хубави плажове и добро обслужване. Бяхме се насочили към Доминикана, но това което ни претиснява е сезона на ураганите тогава. Моля ви, дайте идеи за подходящи места за меден месец в този сезон на годината. Полезни ще са ни и линкове към хотели, от които имате добри впечатления.

Благодаря предварително.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #1 -: март 06, 2009, 18:52:18 »

мавриций държи първенството за мен .... разгледай тук

http://www.transatlantic-travel.com/
ама те предупреждавам, че е скъпичко. За "сватбен месец" обаче си заслужава  girl_wink
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #2 -: март 07, 2009, 10:16:36 »

http://www.lemauricia-hotel.com/accommodation.php

http://www.alfatour.bg/exotic.php
виж тук
Активен
bebitta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #3 -: март 07, 2009, 11:07:25 »

мавриций държи първенството за мен .... разгледай тук

http://www.transatlantic-travel.com/
ама те предупреждавам, че е скъпичко. За "сватбен месец" обаче си заслужава  girl_wink

Благодаря, наистина страхотни предложения има тук. Така обявени цените обаче не става ясно дали включват и самолетния билет. Имаш ли случайно идея за това?
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #4 -: март 07, 2009, 11:12:09 »

не съм сигурна... но по-скоро да. обади се и питай... друга подобна дестинация са Сейшелите... какви плажове, какво нещо.....мммммммммм
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 20, 2009, 22:51:41 »

не, не включват самолетните билети.
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 10, 2009, 12:43:54 »

о-в Корфу, там имам доста познати които го посетиха и бяха мн доволни.Имай на предвид,че колкото по-наделече, толкова повече условия ще има туоператора. Ние искахме някъде в Африка, като Сафари или нещо от сорта, но ни искаха имунизации, а и тези буболчеки,  nea , така,че дерзай и ти пожелавам един много готин Меден месец
Активен
anabella
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 16, 2009, 15:30:16 »

Мога да споделя за началото на октомври, тъй като нашата сватба беше ба 3.10. Бяхме за 5 дни в Сандански в един спа хотел. Времето беше повече от прекрасно, има какво да се разгледа в околностите, има с какво да се поглези човек (процедурки, джакузи...). Може да се иде и до Гърция на разходка за ден, ние например ходихме до Солун smile
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #8 -: май 05, 2010, 18:13:01 »

Предлагам ти Тайланд, по- скоро Пукет, не Патая. Също може Краби.
Края на септември, началото на октомври са много добри метеорологичните условия, но сезона още не е в разгара си и няма да е претъпкано с туристи. Температурите ще са умерени, около 30 градуса, няма да е жега. Имунизации не се изискват, виза се издава много бързо и лесно. Красотата на плажовете и природата е безспорна - гледай 'Плажът' с Леонардо ди Каприо и ще стегнеш куфарите моменталически за там  Bravo  На живо е и по- красиво дори. Облсужването е отлично, тайландците са изключително усмихнати и дружелюбни. Хотелите са много хубави, дори 4* хотел да изберете са много луксозни. За СПА процедури - тайландските масажи са световно известни, а там се предлагат на всеки ъгъл, на невисоки цени. Като цяло цените по заведения и т.н. са невисоки.
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #9 -: май 05, 2010, 18:18:27 »

Сега се сещам, че края на септември е много подходящо и за Венеция - класика за Меден месец!  heart  Може да се загубите в лабиринта на тесните улички и канали, много е романтично.
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 07, 2010, 23:34:16 »

Ние заложихме на Испания. ще сме в курорта Калея, който е близо до Барселона, така че ще съчетаем интересното с малко плаж. И аз вече съм очарована от Калея откакто разбрах, че там се намира най-дългата търговска улица в Испания!!!  girl_impossible
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #11 -: май 12, 2010, 10:00:54 »

Аз съм хвърлила око на Хърватска, нищо конкретно обаче. Аз също бих помолила ако някой има вшечатления да ги сподели. Млако туристически агенции я предлагат като дестинация за ол инклузив почивка, например ....  pardon
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #12 -: май 12, 2010, 10:21:44 »

Аз пък забелязах, че Хърватска е много предлагана дестинация от българските туроператори. Ние ходихме преди един месец и повечето от хотелите, от които трябваше да избираме предлагаха ол-инклузив като опция. Можете да изберете агенцията да ви уреди полет и настаняване, а оттам нататък (ако не харесвате организираните екскурзии) да си избирате сами къде да ходите или пък само да се възползвате от удобствата на хотела smile Дубровник и околните малки градчета, особено Цавтат  heart , са прекрасни. Освен това градът е много близко до границата с Черна Гора, а това е място, което  определено си заслужава да посетите!!!!!!
Активен
plushinka
Новак
*
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 05, 2010, 12:22:22 »

Ние заложихме на Турция, надяваме се, че в средата на септември ще е все още приятничко, защото искаме почивка, не екскурзия. Засега сме се ориентирали към Бодрум.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #14 -: юли 12, 2010, 16:43:53 »

Я да повдигна малко темата. И ние планираме медена седмичка през септември, но още не сме избрали дестинация. За сега май Санторини ни е фаворит, но доста от местата, които съм проверила са вече резервирани. Искаше ни се да комбинираме малко мързел на приятно място с малко обиколки и разглеждане, да има и моренце а предпочитане. План Б - Испания, но къде?! За Турция мислехме, но ние трябва да заминем понеделник или вторник с връщане в неделя, а чартърите за отиване все са в събота като дати, а и трябва да си извадя паспорт за едното пътуване до там и после пак да го сменям заради смяна на имената. Въобще...сложен избор.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #15 -: юли 13, 2010, 12:24:15 »

Санторини е прекрасен, но там няма много за обикаляне, освен ако не планирате да посетите съседните острови.
В Испания пък им толкова много за разглеждане. Всички мои познати, които са били там, обожават Барселона, имам преопръки и за Сарагоса. Ако предпочитате да сте в някой морски курорт, то вижте Коста дел Сол или Коста Брава, както и Палма де Майорка  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 13, 2010, 12:41:51 »

Дидка, за Хърватска и Черна гора съм с две ръце Yes Много е красиво, хората са вежливи и сърдечни. Има къде да отидете и какво да видите. Ние бяхме там миналата година, май месец (с агенция, за което съжалявам). В смисъл че имахме проблем с транспортирането. Не мога да ти препоръчам нашата агенция - Ванада, точно защото се прецакахме откъм качество на превоза. Но като дестинация, разнообразие от забележителности, природа, е уникално! Но си отделете повечко време, защото ние за 6 дни се скъсахме от обикаляне - със стегната програма и малко почивка Wink А ако сте all inclusive не знам как смятате да обикаляте по цял ден.Заще не изберете half board, че по обяд да хапвате, там където сте отишли на разходка. Не е безумно скъпо good

Conflate, аз препоръчвам за септември остров Корфу. Там е хубаво или май-юни, или септември, защото юли и август е непоносимо горещо. Не знам дали ще ви е достатъчно като съвкупност от забележителности. Има, но не са много. Но пък е красиво, спокойно, чисто и не толкова скъпо, колкото ни предупреждаваха, че ще бъде (което може и на кризата да се дължи де...).
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #17 -: юли 13, 2010, 13:13:36 »

За Хърватска и Черна гора (май и преди съм го писала) е наистина по-подходящ вариантът half board, за да може да си закусиш и изпиеш кафето в хотела и след това да се отдадеш на дъъъълги обиколки, а като се върнеш уморен вечерта да те чака готова вечеря; на местата, които ще посетите, има страхотни крайбрежни заведения. Но това са дребни подробности, идеята е, че на такова красиво място трябва да се отдели достатъчно време за разходка good
Друга дестинация за септември е Истанбул, защото там в летните месеци е много горещо.
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #18 -: юли 14, 2010, 10:02:12 »

Може и Венеция, септември е много хубаво времето, за разглеждане има много, много, а самата атмосфера е страхотна за меден месец. Може да спите в Лидо ди Йезоло, което е курорт с плаж, а има корабче, което ви води за 20мин до Венеция. Може и в самата Венеция да спите.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #19 -: юли 14, 2010, 15:06:38 »

О, да, Венеция е супер през септември. Аз съм била там именно през този месец и не знам дали заради това, но я нямаше характерната миризма, с която ни плашеха  pardon , може би защото вече не е толкова горещо през септември. Лидо ди Йезоло предлага всякакви забавления - хубави ресторантчета и много магазинчета за венецианско и мураснко стъкло  girl_wink През септември там е доста по-тихо и няма много туристи.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #20 -: юли 23, 2010, 13:44:52 »

Съжалявам, че чак сега успях да погледна темата - благодаря ви за отговорите. Във Венеция сме ходили, Палма де Майорка и Корфу са с доста масов туризъм, а не ни се иска да мястото да е "развалено" и от туризъм, по-скоро природна красота без купонджийския елемент и масов туристически поток търсим.

За сега мислим да отскочим до Гърция и да направим обиколка на Йонийските острови със собствен транспорт, започвайки от Лефкада - през Кефалония, до Zakynthos вероятно...само че не знам дали не е прекалено амбициозна програма. Или да се закотвим на Левкада и да пообиколим плажовете... Гледам онлайн билети за фериботи с който да скачаме по островите, но търсачката показва, че няма места  shok Може пък да не е ясно разписанието им за септември още, поне така четох някъде. Някой с отзиви за тези острови?

Хърватска и Черна гора си ги записвам за по-нататък.
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #21 -: февруари 19, 2011, 22:44:15 »

Ние ще ходим в началото на Октомври за 1 седмица в Танзания - http://www.uroabay.com smile Четох, че май и октомври са най-подходящите месеци, тъй като са в сухия сезон.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #22 -: февруари 22, 2011, 20:51:12 »

Ние ще ходим в началото на Октомври за 1 седмица в Танзания - http://www.uroabay.com smile Четох, че май и октомври са най-подходящите месеци, тъй като са в сухия сезон.
Комплексът изглежда много добре  good
А каква ви е "програмата" - в смисъл какви места мислите да посетите - сафари, паркове, резервати?
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #23 -: март 20, 2011, 15:37:24 »

Слънце, изивнявай, че чак сега ти отговарям - за екскурзиите - най вече зависи колко парички ще имаме, но ми се ходи примерно на Jozani Forest, до столицата (Stone Town), Safari Blue, Dolphin Bay. smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #24 -: октомври 16, 2011, 19:55:03 »

Здравейте отново smile

Върнахме се от медения месец в Занзибар и бих препоръчала това приключение на всички! Невероятно е smile Чисто, красиво, топло smile В самите градове и села е доста голяма мизерия, но в комплекса е като в рай smile Направихме няколко екскурзии, опознахме местната флора и фауна smile (Не мога да се оправя с галерията тук да сложа снимки, но ако някой иска може да ми пише smile )
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #25 -: октомври 16, 2011, 22:12:16 »

animal, радвам се, че ви е харесало   good
Може да пуснеш линк към снимките girl_wink
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #26 -: октомври 17, 2011, 18:22:27 »

Ето малко снимки smile https://plus.google.com/u/0/photos/104370990409249306682/albums/5664494997686658113?hl=en
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #27 -: октомври 17, 2011, 18:50:14 »

Страхотни кадри!  Bravo И колко големи костенурки  tease
Имате ли снимки от градовете и селата, където живее местното население?
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #28 -: октомври 17, 2011, 20:32:38 »

Мерси, Слънце! smile Ходихме само до града - Stone Town, но нямам много снимки от там - няколко от пазара (прилича на нашия женски пазар, в малко по-лош вариант), от къщата на Фреди Меркюри (сложила съм снимки в албума) и още 1-2 по-нормални и хубави сгради smile Като цяло населението там живее много бедно, не сме ходили в селата, но като минаваме покрай тях ги виждаме, а и екскурзоводите ни разказват горе-долу как живеят. Разчитат основно на туризъм.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines