Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 09:06:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 159982 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: ноември 09, 2009, 14:38:09 »

и ние имахме , само че дуо, много беше хубаво и стилно
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #331 -: ноември 13, 2009, 13:50:13 »

Вчера бяхме в един ресторант, който по принцип ни хареса с някои забележки, но сигурно няма да сме там, защото е малък.
Огледах входа, градината, и сега мисля, че сте прави-подаръците и поздравленията трябва да се приемат в градината, веднага след ритуала.
 Управителката предложи подаръците да се занесат направо в младоженския апартамент, което ми се стори много разумна идея, разбира се, при положение, че тържеството ще бъде в хотел.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: ноември 13, 2009, 16:52:41 »

Управителката предложи подаръците да се занесат направо в младоженския апартамент, което ми се стори много разумна идея, разбира се, при положение, че тържеството ще бъде в хотел.
Bravo за идеята, напълно съм съгласна. На нашата сватба бяхме забравили един от подаръците в суматохата, но хората в ресторанта бяха много свестни и ни се обадиха да се върнем good
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: март 11, 2010, 16:49:29 »

Ние решихме за подаръците да процедираме по следния начин: за гостите ресторантът така или иначе ще е обявен с около 30 минути по - рано от нашето пристигане и на входа на ресторанта ще има човек (решихме да наемем координатор в деня на сватбата), който ще ги упътва към местата им и ще ги подканва да оставят подаръка на подготвената за целта маса (съответно плика да пуснат в сватбената кутия). След като се настанят всички гости, подаръците и кутията ще бъдат отнесени в младоженския апартамент, като по този начин ще се избегне риска по - късно някой да се втурне да си търси подаръка или плика, за да ни го поднесе лично. Освен това по време на самото тържество вече, ще минем да си кажем "Наздраве" с всеки от гостите, като същевременно ние на всеки от тях ще поднесем символично подаръче. Така смятам, че от една страна ще избегнем неудобния момент с подаръците, а от друга страна гостите ще останат доволни, че сме уважили всеки от тях  blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: март 12, 2010, 08:15:19 »

divanetata , аз си мисля, че повечето гости ще искат да поднесат подаръка лично, както и да ви честитят  и да ви пожелаят нещо, може би ще е добре вие да посрещате гостите и да ви подаряват подаръците като влизат в ресторанта. Изивинявай,че се намесвам и давам съвети,просто се замислих, ако бях аз на мястото на гостите щеше да ми е странно
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 12, 2010, 08:22:52 »

Аз подкрепям мнението на Руми!  good
Наистина - няма правила за нищо, но все пак, проява на уважение е и към самите вас и към гостите, подаръкът да бъде поднесен лично, поне според мен.  pardon
Активен
SunnyAngel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #336 -: март 12, 2010, 09:39:37 »

Аз подкрепям мнението на Руми!  good
Наистина - няма правила за нищо, но все пак, проява на уважение е и към самите вас и към гостите, подаръкът да бъде поднесен лично, поне според мен.  pardon
И аз съм на това мнение.
« Последна редакция: март 12, 2010, 13:39:56 от SunnyAngel » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: март 12, 2010, 19:40:18 »

Благодаря ви за мненията, момичета!
Ние обаче с милото сме решили въпроса по този начин. Когато съм ходила по сватби винаги ми е бил неприятен този момент, защото едва ли не младоженците минават да си кажат "Наздраве" с хората само заради подаръците (знам, че не е така, но такава е асоциацията ми). Освен това се стараем да не забравяме, че това е НАШАТА сватба и е по - важно как ние ще се чувстваме комфортно, отколкото какво предпочитат гостите (може да звучи грубо, но това е реалността). Който каквото предпочита, го прави на собствената си сватба  Wink А освен това, понеже Руми каза, че ако приемаме лично подаръците, гостите ще имат възможност да ни поздравят, искам да уточня, че те така или иначе ще имат такава възможност - ние ще минаваме по масите за "Наздраве", просто не искаме тогава да се подмятат насам натам някакви пликове и кутии.
Всичко това, разбира се, е наше мнение. Не ангажираме никого с него. Просто ние така ще постъпим, а то недоволни винаги има  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 12, 2010, 19:45:16 »

divanetata, супер!  Bravo
След като твърдо сте решили така да постъпите, значи всичко ще е ок, тъй като това наистина е ВАШИЯТ ДЕН!  weddingday
Страхотно е, че сте си намерили своя начин да се чувствате комфортно в този неповторим ден!  good
Мен страшно много ме радват хора, които си отстояват решението!   good
« Последна редакция: март 12, 2010, 19:54:27 от lunno momiche » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 12, 2010, 22:26:23 »

Благодаря, lunno momiche! Малко е трудно понякога човек да отстоява нещо, което е по - различно от общоприетото, но засега се справяме  yahoo
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #340 -: март 19, 2010, 14:27:41 »

divanetata, Обсолютно съм съгласна с теб.  good Гостите ще могат да те поздравят при наздравицата, така или иначе. Важно е да се избегне "циганията" по събирането на подаръците. Ако някой е зле финансово може да не остави нищо и да не се притеснява. Аз така ще направя, не искам някой от мойте приятелие ако е затруднен да се притеснява. Важното е хората,които обичам да споделят този ден с мен smile
« Последна редакция: март 19, 2010, 14:35:12 от elica_arteks » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 25, 2010, 20:27:39 »

divanetata  good супер идея. Ще я подметна на Бубу, че тъкмо се чудехме как .......   и на нас не ни харесва това традиционно събиране на подаръците  pleasantry. Чудестна си!!!!! Bravo
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: март 25, 2010, 20:35:39 »

Благодаря ви, момичета!
Радвам се, че има и други, които да мислят като мен, че тази традиция е доста остаряла и кара младоженците и гостите да се чувстват некомфортно  smile Радвам се, че съм била полезна  blum
Активен
Bankova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Любовта!? Това сме АЗ и ТИ!


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: март 25, 2010, 22:40:06 »

 Ние отдавна сме решили да минем и поздравим с наздраве гостите след сервирането на вечерята. Това с началото да седим с чаши в ръка и да ги посрещаме и поздравяваме на входа не ни харесва изобщо................Специално на тази традиция държим, ще е спазим и повече ни допада а не от вратата още кой дошъл кой не, притеснени........ Искаме да отделим внимание и благодарим на всички които са сред нас и са ни уважили. А и повечето сватби даряването протича по този начин.Достатъчни са ни едни топли и сърдечни пожелания   heart
« Последна редакция: март 25, 2010, 22:48:42 от Деси&Васко » Активен
damira
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #344 -: април 05, 2010, 14:53:32 »

Диванетата, и ние ще направим като вас. Това с посрещането на гости на вратата ще бъде отегчителноза всички и много продължително. Сватбата ни ще е много продължителна, няма смисъл от допълнителни усложнения. 
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines