Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:48:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Събиране на подаръците от младоженците
с тост / по масите /
с коктейл /уелкъм дринк/
преди сватбата

Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците  (Прочетена 152150 пъти)
 
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« -: юни 18, 2006, 23:11:29 »

Какво мислите за събирането на подаръците от младоженците , минавайки по масите под предлог да кажат "Наздраве" , а всъщност казват "дайте някой лев"?
Ако трябва да го направя на моята сватба сигурно ще умра от срам blush
Бъдете така добри предложете нещо по - безболезнено!!!
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #1 -: юни 19, 2006, 12:42:11 »

На мен въобще не ми харесва това минаване по масите за събиране на подаръци. Много ми е грозно. Аз съм много против това............... diablo diablo diablo
Приемам да се дава наздравица по масите, но с уговорката ако не се дават подаръците тогава.
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #2 -: юни 19, 2006, 14:08:56 »

Младоженците отиват при гостите за  drinks

а подаръците се дават скрито с картичка от кого са  Blush

и всички са доволни  Love girl
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #3 -: юни 22, 2006, 09:50:03 »

аз също не го харесвам това събиране на подаръци и пари nea stop

минават за наздраве drinks drinks drinks

а подаръците се слагат някъде с картички good
Активен
kali_jj
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 22, 2006, 21:39:54 »

погледнете го от друга страна. минавайки по масите вие можете да размените по някоя дума с всеки гост, което иначе рядк е възможно. тогава е и момента в който гостите ви могат да похапнат спокойно докато чакат реда си.обиколката е един вид уважение и благодарност към вашите гости че са споделили този важен за вас ден. преди вашето пристигане мооже някой да мине и събере подаръците с картички и так ще избегнете неудобството. от друга старана на всеки му е хубаво като вижда как младоженците оглеждат пакета с итерес и нетърпение да го отворят.
след сватбата изпратете благодарствени картички на всички, за това че са празнували с вас и за подаръка разбира се. така всеки ще се почувства много значим!
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 19, 2006, 14:19:16 »

От доста време мисля да пиша по тази тема, но все не успявам да формулирам ясно своите мисли  pardon
Приемането на подаръците от гостите е един от най-неприятните за мен моменти по време на сватбеното тържество.  huhhuh.gif
Всеки път се сещам за онзи култов български филм (чието име не помня  pardon), в който на предварително подготвена сцена се обяснява кой какво точно подарява  - било то чисто нов Москвич или цялата пенсия!!  crazy
Задължително ли е да се обикаля по масите?  girl_impossible
С подаръчетата за гостите виждам, че има доста варианти, не е задължително да се раздават лично, може да се оставят на мястото на което всеки гост ще седне... няма ли начин да се модифицира тази традиция по начин, по който да не създава неудобство на никого (в случая на мен  blush )
Аз имам някои идеи, но много искам да чуя и вашето мнение по въпроса  good

1ви вариант
Подготвя се отделна маса в ресторанта, която е близо до входа и където всеки гост може да остави своя подарък или плик. Младоженците след това могат да минат през всяка една маса и да поздравяват, но без да получават нещо.

2ри вариант
Спазва се традицията младоженците да влизат последни в ресторанта, но това не пречи да са там по-рано  girl_wink Може във фоайето на ресторанта да има подноси със шампанско за всички гости, по една чаша за младоженците и всъщност те да си казват наздраве с всеки поотделно и да си получават подаръка още преди да се влезе в ресторанта  10x По този начин хем се получава лично подаръка, хем се избягва тази показност...  GROAN

Моля ви, помагайте!  LOVING help scratch one-s head
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 19, 2006, 15:42:52 »

Здравей Ита,
И мен от доста време ме тормози този въпрос...някак си никак не ми харесва варианта с обикалянето и събирането на подаръци - определено си мисля, че много неудобно ще се чувствам:  pardon "Я сега да видя какво сте ми купили..."  blush и за това си мислех за нещо подобно на вариант 1. Възможно е в този случай някой от по-близките роднини да бъде натоварен със задачата да го организира и помага ... примерно още при влизането в ресторанта да показва на гостите къде е масата за подаръци и да организира подреждането им... А колкото до наздравицата със всеки ти си го казала:
... Младоженците след това могат да минат през всяка една маса и да поздравяват, но без да получават нещо...
CHEERS  drinks
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 19, 2006, 18:55:35 »

По принцип не мисля че е чак толкова кофти ситуация! :girl_wink:Но въпрос на предпочитание.Ако се направи по дискретно никой от останалите гости няма да разбере за какво иде реч!Все пак няма да ти лепят 50-левки на челото.Когато всичко е в плик и надписано няма проблем.И така и така минаваш покрай гостите ........... girl_wink
При първия вариант трябва да помислиш за човек ,който ще отговаря за тази процедура и трябва гостите да са предупредени,защото някоя баба може и да не е разбрала pleasantry
Вторият вариант е много удобен.Пак трябва да имаш човек който ще помага и така даже големите подаръци няма да бъде нужно да се вкарват в ресторанта.Но има минус че гостите от разхождането по церемониите ще са гладни и за последния може да се наложи линейка  :girl_wink:Защото докато получаваш подаръка няма начин да не размениш по някоя дума с госта.Ако са малко гостите вторият вариант ми се вижда много приемлив.
Ита открийте си по една сметка мила и всичко по банков път,ще останат само бабите,а подаръците може даже директно вкъщи с картички и надписи.После след сватбата един ден отваряте и се веселите  Dance
Може и паричките вкъщи да се оставят например.
При всички случаи има един съществен недостатък:Бабите искат да покажат че дават,да не би някой да си помисли че нищо не са дали. pleasantry
И важен принцип според мен:Както и да го направите важно е всичко да е дискретно!Успех! good
Надявам се да не съм обидила никого!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #8 -: декември 19, 2006, 19:10:48 »

Както казва fiibi_bg, бабите наистина може да не се усетят къде да сложат подаръците.

Иначе ние сме се спряли на първия вариант- гостите могат да сложат подаръците на една специално украсена маса- така хем няма да се притесняват и да не го размъкват със себе си, хем ако някой не е имал възможност за подарък, няма от какво да се притеснява. Все пак каня гостите за да споделят един много щастлив ден от живота ми, а не заради подаръка.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 19, 2006, 19:13:44 »

Както казва fiibi_bg, бабите наистина може да не се усетят къде да сложат подаръците.

Иначе ние сме се спряли на първия вариант- гостите могат да сложат подаръците на една специално украсена маса- така хем няма да се притесняват и да не го размъкват със себе си, хем ако някой не е имал възможност за подарък, няма от какво да се притеснява. Все пак каня гостите за да споделят един много щастлив ден от живота ми, а не заради подаръка.
Тоаи вариамт е наистина добър didibaby!Ако обаче гостите ти са малко и ги познаваш всички добре може да се измисли нещо по-оригинално.така че Ита дай примерна цифра Curtsey
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 20, 2006, 09:21:48 »

Момичета, благодаря за подкрепата  LOVING
Гостите, поне по предварителни сметки, ще са около 80-90 човека. Бабите ще са малко - в семействата и на двамата няма много роднини, които да присъстват, общо няма да са повече от 30 човека. Всички други гости ще са приятели и колеги.  pardon
И двамата с момчето ми имаме по една баба, да са ни живи и здрави, и те и двете са супер модерни баби  yahoo дори отсега са се заканили, че подаръци няма да ни купуват, а ще ни оставят сами да изберем какво искаме  Yes
Определено предпочитаме подаръците, които ще получим да са в пари и даже обмисляме в самата покана да го кажем по някакъв начин... наистина нямаме нужда от глезотии, а всичко нужно си имаме  blush
Все повече си мисля за втория вариант... тя сватбата ще е вечерна (няма да се дам за обедна  diablo) и както трябва църковния ритуал да е преди 17.00 часа, ще има достатъчно време да посрещнем лично гостите... Curtsey
Но все още съм отворена за нови идеи и предложения  girl_in_love
« Последна редакция: декември 20, 2006, 09:24:50 от Ита » Активен
nevidimo dete
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #11 -: декември 20, 2006, 10:46:03 »

И аз се чудя над тази тема от доста време... виждала съм какви ли не варианти. Единият беше на сватба преди година. Една от приятелките на младоженците им направи банкова сметка и дебитна карта, даде номера на всички предварително (95% от гостите бяхме приятели) и всички превеждахме пари там - кой колкото може и смята за добре. След това на сватбата тя си "получи" общия подарък и се избегнаха всички наудобни моменти - и за гостите и за младоженците. Може даже младоженците да се разберат с някой приятел, той да организира това с банковата карта и да каже на всички, че това ще е общият подарък - все едно, че го е измислил той, а не са го предложили младоженците.  Blush
Другият вариант го видях преди няколко месеца (малко бях шокирана и не знам дали аз лично бих се престрашила да го направя...) на самата покана си пишеше, че за улеснение на гостите се предоставя банковата сметка на младоженците  shok
За по-смелите и савременни и това второто може да се окаже добра вазможност... помислете  blush
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: декември 20, 2006, 16:52:52 »

Ние много много не искахме да минаваме по масите, но фотографа ни убеди, че това ще е най-добрия момент да си направим снимки със всички гости. Хората (млади и по-възрастни) се съобразиха, дадоха всеки пликчето с парички и така... не  беше никак лошо. Пък и ако е с банкова см етка, къде е удоволствието да броиш парички първата брачна нощ  crazy
Активен
Гунди
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #13 -: януари 18, 2007, 18:15:42 »

""Всеки път се сещам за онзи култов български филм ........" най-КУЛТОВИЯ БГ филм-
 "Оркестър без име" с една от най-култовите реплики, когато бащата на булката им
подари ЛАДА и им каза на младоженците"Айде сега да целувате ръка",а от някаде
се чу истеричния глас на майката на момчето, която крещеше :"ЦЕЛУВАЙ, сине,
целувай!!!!!!!!!!!"........ *ROFL*честно казано само ато се сетя за този момент и аз
изпадам в паника.............много тъпо, ако имаше как всички да изпратят
подаръците по пощата.......... yahoo
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 18, 2007, 18:42:14 »

 Да тази сцена е доста запомняща се. За съжаление и днес се чуват подобни изказвания. Но мисля, че ако си познаваме достатъчно добре роднините можем да предвидим развоя на събитията.
 На една сватба бях свидетел как бащата на зета каза, че ако не кръстят първото дете на него няма да им даде като подарък апартамент, ключовете за който държеше в ръцете си.  Oh my ...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines