Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 06:29:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179547 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 03, 2010, 23:49:12 »

tedi_rusenova, в някои църкви се съгласяват свещеникът да дойде на определено от вас място, където сте решили да имате изнесен ритуал. Само трябва да попитате в съответната църква. Успех!  give_rose
Активен
tedi_rusenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 04, 2010, 05:19:42 »

мерси много за савета определено ще отидем тези дни да говорим със свещеника Good luck
Активен
galka_f
Любопитен
*
Публикации: 20


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: февруари 06, 2010, 08:35:00 »

Здравейте! И аз имам въпросче относно църковен брак.Чета из нета,че в събота църковния брак вече не е позволен.Някой може ли да ми каже нещо повече по въпроса.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #363 -: февруари 06, 2010, 08:40:38 »

Принципно не би трябвало да се правят в събота, но в днешно време на хората им е по - удобно в тогава.

Доколкото знам, само на някои места са издали забрана. Обаче се съмнявам, че дори и там се спазва. Най - добре, като си изберете църква, директно да говорите със свещеника, той ще ви каже най - точно. Аз лично досега не съм чула на някоя двойка да са им отказали венчавка в събота. Даже преди две години братовчед на милото се ожени точно на Черешова Задушница, на мен лично не ми беше много комфортно, но щом на този ден не им направиха проблем, значи е яко анархия и няма да ви откажат заради едната  събота.
Активен
Proletina_1983
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


Нищо не се случва....преди първо да е било мечта!!


« Отговор #364 -: февруари 08, 2010, 21:06:22 »

Здравейте,бихте ли ми казали къде трябва да отида за да ми извадят дубликат на кръщелното свидетелство,че моето никъде не мога да го намеря sad
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 08, 2010, 21:16:24 »

Здравейте,бихте ли ми казали къде трябва да отида за да ми извадят дубликат на кръщелното свидетелство,че моето никъде не мога да го намеря sad

Доколкото знам в същата църква, в която си била кръстена.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #366 -: февруари 09, 2010, 08:28:10 »

Момичета, решихме да правим венчавката в градината на ресторанта. Споделете опит, координати на църкви и свещеници, както и цени за такова мероприятие. Става въпрос за София.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 09, 2010, 10:27:50 »

Proletina_1983, може от всеки храм по свидетелски показания.
Активен
juju7
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #368 -: февруари 09, 2010, 11:52:19 »

Здравейте! И аз имам въпросче относно църковен брак.Чета из нета,че в събота църковния брак вече не е позволен.Някой може ли да ми каже нещо повече по въпроса.
Zdraveite,az tuku 6to otmenih svoqta za drug den,za6toto se padalo v sybota!Taka ,4e imaite go predvid.Lel4eto v cyrkvata mi kaza,4e tova bilo ve4e praktika navsqkyde.
« Последна редакция: февруари 09, 2010, 11:55:28 от juju7 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 09, 2010, 12:44:57 »

Zdraveite,az tuku 6to otmenih svoqta za drug den,za6toto se padalo v sybota!Taka ,4e imaite go predvid.Lel4eto v cyrkvata mi kaza,4e tova bilo ve4e praktika navsqkyde.


Е навсякъде, но не навсякъде. В Св. София и Св. Неделя в София няма проблем. Допитвайте се винаги до свещеник, а не до лелки.
Активен
Proletina_1983
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


Нищо не се случва....преди първо да е било мечта!!


« Отговор #370 -: февруари 09, 2010, 12:56:28 »

lionelsa как така по свидетелски показания трябва да отида с някой който да каже,че съм кръщавана ли?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #371 -: февруари 09, 2010, 13:07:50 »

lionelsa как така по свидетелски показания трябва да отида с някой който да каже,че съм кръщавана ли?
Вашите не помнят ли в коя църква си кръстена? Отидете там и вижте в архивите.Така е най добре. smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 09, 2010, 13:14:33 »

Proletina_1983 , точно така. Отиваш със свидетел, присъствал на кръщането ти.

AIVEN, това не винаги е възможно. Мен например са ме кръщавали в манастир, забутан из планината и дядо ми и леля ми не са присъствали, за да не ги хване партията. Никой не помни къде точно се намира. Много от децата, за да не бъдат преследвани като пораснат (пак от партията) не са записвани в кръщелните със собствените си имена, а на името на някой по-възрастен роднина.
Активен
Proletina_1983
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


Нищо не се случва....преди първо да е било мечта!!


« Отговор #373 -: февруари 09, 2010, 13:34:08 »

AIVEN при мен положението е подобно като това на lionelsa,баща ми е полицай,а по това време е било немислимо да се кръщават децата на служителите на реда пак заради партията.Въпреки всичко баба ми ме е завела в някакво село и там са ме кръстили,а кое е това село не се знае тъй като за съжаление баба ми вече не сред живите за да каже...Така,че остава варианта все пак да отида с някой който знае,че съм кръщавана в друга църква и да видя какво ще стане и дали ще ми издадат такова свидетелство.
« Последна редакция: февруари 09, 2010, 13:49:06 от Proletina_1983 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 09, 2010, 13:42:36 »

AIVEN при мен положението е подобно като това на lionelsa,баща ми е полицай,а по това време е било немислимо да се кръщават децата на служителите на реда пак заради партията.Въпреки всичко баба ми ме е завела в някакво село и там са ме кръстили,а кое е това село не се знае тъй като за съжаление баба ми вече не сред живите за да каже...Така,че остава вариянта все пак да отида с някой който знае,че съм кръщавана в друга църква и да видя какво ще стане и дали ще ми издадат такова свидетелство.

А защо просто не се кръстиш отново? В крайна сметка ако е толкова трудно да намериш и отидеш до въпросната църква то все едно не си кръщавана. Не съм сигурна, че може, но е опция.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines