Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 08:30:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179581 пъти)
 
sevi_radi
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #330 -: януари 13, 2010, 12:21:20 »

много неприятно наистина
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #331 -: януари 13, 2010, 13:02:05 »

 Proletina_1983, къде ще е сватбата?  sad Може да се опитаме да ти препоръчаме нещо без да се стига до смяна на датата  smile
Активен
Proletina_1983
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


Нищо не се случва....преди първо да е било мечта!!


« Отговор #332 -: януари 13, 2010, 14:27:51 »

michelle сватбата ни ще е в гр.Шумен,тук избора на църкви не е толкова голям за съжаление...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #333 -: януари 13, 2010, 14:59:59 »

 Разбирам  sad Много съжалявам за ситуацията. Предполагам все пак има няколко църкви в Шумен (поне 2-3). Надявам се, че не във всички ще ви откажат да ви венчаят на тази дата. Освен това дори и между различните места в деня на сватбата - ресторант, ритуална църква , обреден дом, да има разстояние, струва ми се то няма да е много голямо ( поне доколкото си спомням от впечатленията си за вашия град). Пък и  Шумен е толкова красив, че една разходка през него едва ли ще е проблем  smile
 Нали не са ви отказали навсякъде? 
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #334 -: януари 15, 2010, 17:01:59 »

запазих дата и час по телефона в църквата на Семинарията........и сега се сещам че забравих да питам дали тази църква ще събере нашите гости - 80 човека?
Не се притеснявай в София почти няма такава църква дето не може да събере 80 човека. Има някой параклиси и малки храмове но там не правят сватби.
Активен
PlamiD
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 20, 2010, 14:50:40 »

Здравейте!

Да се похваля - днес запазих час за църковен брак в църквата Св.Йоан Рилски  на Семинарията....  yahoo
Най-хубавото е че няма да ни създадът проблем за свидетеството за граждански брак, защото ние ще подписваме след това в ресторанта и няма да имаме документ.
Църквата не е никак малка. А градината е страхотна. На мен много ми харесва и това че има достатъчно място за колите на гостите и е много спокойно самото място. Не е в центъра на София, в целия хаус и да се чудят гоститекъде да паркират....
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #336 -: януари 20, 2010, 19:28:21 »

Момичета, здравейте! Помагайте, моля ви! Някоя от вас да е изготвяла за венчавката си обяснителен текст за гостите от чужбина, които са католици и не са запознати с нашите православни църковни обреди? На английски или френски - и да има желание да го сподели  smile
Нашата традиция е много различна от католическата и много бихме искали да дадем на гостите най-общи обяснения - но да ги раздадем предварително в писмен вид, защото ми се струва, че всякакъв "превод в ефир" в църквата би бил немислим и крайно неуместен.
Благодаря ви предварително! Можете да ми пишете и на личния.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 20, 2010, 19:58:43 »

melusina, и на мен ми предстои същото. Но ние още не сме започнали да съставяме текста, защото не сме на този етап. Много бих се радвала да чуя какво ще отговорят момичетата на твоя пост! Но искам да добавя, че дори текстът да е на български, не би било проблем, защото винаги може да се преведе.
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #338 -: януари 20, 2010, 20:44:27 »

Да, "черновата" на български също ще бъде от голяма полза!
Активен
dundichka
Новак
*
Публикации: 9


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 20, 2010, 20:54:41 »

Здравейте!

Моля за помощ запознатите със следния въпрос:

Задължително ли е и кума и кумата да са кръстени? Допуска ли се само кумът да е кръстен - доколкото съм запозната може само кумът да изпълнява ритуалите в църквата?
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 20, 2010, 20:59:56 »

Доколкото знам и двамата трябва да са кръстени. На нас ни изискват и на четеримата кръщелните свидетелства  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #341 -: януари 20, 2010, 21:34:38 »

Здравейте!

Моля за помощ запознатите със следния въпрос:

Задължително ли е и кума и кумата да са кръстени? Допуска ли се само кумът да е кръстен - доколкото съм запозната може само кумът да изпълнява ритуалите в църквата?
Кумът може да участва в цялото тайнство без кумата и да бъде вписан в църковните документи само той,а кумата да присъсва само фиктивно. За гражданския ритуал мисля, че няма проблем.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #342 -: януари 20, 2010, 21:52:19 »

Момичета, здравейте! Помагайте, моля ви! Някоя от вас да е изготвяла за венчавката си обяснителен текст за гостите от чужбина, които са католици и не са запознати с нашите православни църковни обреди? На английски или френски - и да има желание да го сподели  smile
Нашата традиция е много различна от католическата и много бихме искали да дадем на гостите най-общи обяснения - но да ги раздадем предварително в писмен вид, защото ми се струва, че всякакъв "превод в ефир" в църквата би бил немислим и крайно неуместен.
Благодаря ви предварително! Можете да ми пишете и на личния.
Може да започнете като потърсите материали на български в църковните книжарници,какво предствалява венчанието и при изпълнението на това  тайнство кое какво означава.,след което да си го редактирате и преведете на английски. Това ще е полезно и за Вас самите да разбрете по-добре смисъла и красотата на Светите тайнства,обручение и венчаване,които се сливат в едно. give_rose
« Последна редакция: януари 20, 2010, 21:53:50 от AIVEN » Активен
dundichka
Новак
*
Публикации: 9


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: януари 20, 2010, 22:48:22 »

Rossito, AIVEN, благодаря ви за отговорите, макар да са с различни мнения по въпроса.


AIVEN, казваш кумата да присъства "фиктивно". А все пак може ли да стои до кума, зад младоженците? Може ли да обикаля масата заедно с тях? Или трябва да е някъде настрана при останалите гости?
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #344 -: януари 21, 2010, 11:37:23 »

dundichka, а защо не попитате в самия храм, където ще се извършва венчавката? Свещеникът ще ви каже дали е възможно и ще ви обясни най-добре.
Ние, например, първо питахме в църквата дали е възможно един от кумовете да е католик, преди въобще да поканим кумската двойка - защото си представяхме в каква неприятна ситуация можем да поставим приятелите си, ако ги поканим, а впоследствие изникне проблем и се окаже, че не е разрешено католик да кумува в православна църква.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines