Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:20:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179675 пъти)
 
infis
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: декември 10, 2009, 10:06:57 »

Здравейте!Аз с огромен интерес чета всичко,което се кометира във форума.Аз също съм към групата на булки 2010.Нашата сватба е 5.06.Тъй като мн искаме църковен брак промените в Църковния календар доста ни притесниха, че може да се наложи да сключим църковен брак през някой друг месец.Но всичко,което говориха за забрани за бракове през Петровия пост и за събота за сега е идея.Ето какво казва Русенския митрополит  http://www.dveri.bg/content/view/10444/29/.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #286 -: декември 10, 2009, 10:14:11 »

Здравейте!Аз с огромен интерес чета всичко,което се кометира във форума.Аз също съм към групата на булки 2010.Нашата сватба е 5.06.Тъй като мн искаме църковен брак промените в Църковния календар доста ни притесниха, че може да се наложи да сключим църковен брак през някой друг месец.Но всичко,което говориха за забрани за бракове през Петровия пост и за събота за сега е идея.Ето какво казва Русенския митрополит  http://www.dveri.bg/content/view/10444/29/.


 "Да не се посяга и на младите семейства"  Bravo Чудесна новина! И без това не са много хората, решени да се оженят, оставаше и от църквата да ги ограничат.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: декември 10, 2009, 10:18:45 »

Момичета край на сагата поне за сега  Bravo
Светият синод би отбой и за венчавките в събота : http://dnes.dir.bg/2009/12/10/news5522988.html
Хайде сега останалите побързайте със записването
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #288 -: декември 10, 2009, 12:23:13 »

И на мен много ми хареса тази новина! Да ни е честито! Браво на Русенския митрополит!
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #289 -: декември 10, 2009, 13:09:48 »

Аз, лично за себе си, смятам, че щом съм решила да сключа и църковен брак, ще се съобразя с всички канони, въпреки това дали се спазват официално от поповете или се прави компромис с това. Планували сме нашата в неделя, както смятам, че е редно според моите разбирания и вярвания. Пак казвам-лично мнение!
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #290 -: декември 10, 2009, 21:38:39 »

в русе има много добри попове ... с които и да съм приказвала от тях се държат много любезно и учтиво smile
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: декември 11, 2009, 12:23:45 »

Чудесна новина! До края на годината трябва да си изберем дата и възможно най-скоро да идем, да си я запазим в църквата.  Bravo
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 04, 2010, 18:33:58 »

Момичета, какви са тези неща, които чета в темата за покритите рамене в църквата? Толкова много снимки съм гледала и не ми е направило впечатление булките да са с шалове, парчета плат и тем подобни.  nea Някой дали има актуална информация относно тази забрана в църквите Св. Неделя и Св. София?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #293 -: януари 04, 2010, 21:51:59 »

Аз, лично за себе си, смятам, че щом съм решила да сключа и църковен брак, ще се съобразя с всички канони, въпреки това дали се спазват официално от поповете или се прави компромис с това. Планували сме нашата в неделя, както смятам, че е редно според моите разбирания и вярвания. Пак казвам-лично мнение!
Аз съм на същото мнение и напълно те подкрепям в това което казваш. good Толко ва ли е трудно да се спазят тези дни??? В края на крайщата един път в живота се венчаваш. Yes
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 04, 2010, 22:49:38 »

 и аз съм съгласна с Биерсдорф и Айвън, в крайна сметка, който иска да се венчае би следвало да го прави, защото е вярващ, а ако е вярващ би следвало да се съобразява с църквата и с нейните канони.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 05, 2010, 09:15:01 »

Ariel аз също не съм чувала, че трябва да си с покрити рамене в църквата crazy
На всички сватби, на които съм присъствала булките не са били с покрити рамене.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 05, 2010, 09:27:00 »

Аз до колкото знам булото също може да играе ролята на покривало на раменете.
Иначе, изискването си го има, не само за булките ами и по принцип за всички жени, които влизат в църква. Аз съм ходила в църкви, където до входа седят едни като наметала, в случай, че някой е по-разголен отколкото трябва  girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 05, 2010, 09:49:29 »

Момичета имам въпрос:
Може ли да кумува двойка която не е женена? Църквата разрешава ли?
Аз мнение по въпроса имам,но милото е на друго мнение защото някой казал,че не било хубаво,ама не точно  tease Според мен проблем явно е сродяването,защото нали като се сродиш и няма как после при брак пак да се сродите. Но пък сродяването не е ли между кумовете и младоженците,а не между самите кумуве  blush
И затова питам има ли такова ограничение в църквата и от какво е породено,защото хич не са ми по вкуса такива попове дето си измислят правила. Защото дори във форума има пример на двойки ,който нямат нищо общо по между си,а са кумували и нищо лошо не е станало.Както и двойки кумували си една на друга(което пък църквата изобщо не разрешава),а и двете двойки са повече от щастливи  blush Така,че ще се радвам ако някой има отговор от първа ръка(поп да му го е разяснил).
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 05, 2010, 09:54:28 »

miss църквата разрешава да кумува двойка ,която не е женена-това не е проблем. Имам много познати двойки, който са без брак и са кумували много пъти. Най-важно е кумовете да са кръщавани в църква.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 05, 2010, 10:09:40 »

Да,ама пък сега някои църкви не давали,искали кумувете да имат църковен брак. При нас проблема не е в това,църквата ще даде ли или няма-а защо не дават  blush И защо толкова държат да сме женени.
Доводите дето ми се дават са повече от смешни,вкл. и това че на места кума е кумувал с майка си-ама то пак няма логика,защото майка и син са сродени-тогава как ще се сродят втори път-и щом с майка може,то и с чужд човек би трябвало да може. 
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines