Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:21:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179680 пъти)
 
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: декември 03, 2009, 12:14:27 »

Аз знам, че на Семинарията ритуалът е много хубав, нооо бил доста дълъг. За Св. София - между 20-30 мин, а там около 2ч. Което е доста изморително, само като си представя, че булката е с обувки и права ...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: декември 03, 2009, 12:59:20 »

2 часа е ужасно много време...И не само за горката булка. Представете си гости дошли от другия край на България, да стоят толкова време прави. Малко е изморително. Разбира се, въпрос на предпочитания и приоритети, но все си мисля, че тези дъъълги, протяжни ритуали само биха изнервили хората.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #272 -: декември 03, 2009, 19:25:21 »

Аз предполагам че тези които държат да се венчаят там,имат пари за удобни обувки. Този който не държи на тези ритуали просто може и да пропусне венчавката."Особено тези от провинцията". blum
Активен
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #273 -: декември 04, 2009, 14:08:50 »

Аз знам, че на Семинарията ритуалът е много хубав, нооо бил доста дълъг. За Св. София - между 20-30 мин, а там около 2ч. Което е доста изморително, само като си представя, че булката е с обувки и права ...

Това въобще не е вярно. Миналата година бях на сватба на приятели там и ритуалът беше даже по-кратък от този в Св. Неделя....беше около 30 минути максимум.

Въобще не е възможно където и да е да е 2 часа ритуала...само помислете тези възрастни попове как ще издържат първо....а за гостите и младоженците е ясно.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: декември 06, 2009, 20:46:20 »

аз едва издържах в църквата...45 мин ритуал...уж бил кратък  angry накрая едва минавах от крак на крак и нямах търпение да свърши...милото направи бъбречна криза за късмет и  още повече му премаля в тая църква...иначе беше много тържествено но времето на крак и с тия токчета е убийствено...шаферките и те милите едва седяха и само въздишаха ...но толкова се издържа в името на великия ден...веднъж в живота е...е...освен ако преди това не си бил на две кръщенки  laugh като нас...вече абонамент трябваше да ни дадат за църквата...всяка седмица бяхме записани там...
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: декември 08, 2009, 09:24:40 »

   Здравейте! smile
Искам да ви попитам през кои дати идната година има пости, понеже тогава църковният брак нали е забранен.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: декември 08, 2009, 09:50:35 »

Лунно момиче. Ето тук  http://bg-patriarshia.bg/index.php?file=church_calendar.xml можеш да разгледаш църковния календар по месеци за 2010
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #277 -: декември 08, 2009, 09:59:08 »

Хм, valia_diva, като кликна на този линк, пак излиза календарът за 2009 г. Струва ми се, че още не са  качили официално този за 2010 г. в интернет.

lunno momiche, ако имаш възможност да идеш до някоя църква, можеш да си купиш на място календарче за 2010 г. А ако ти се смята, можеш да изчислиш как се падат постите, от следния линк:
http://www.pravoslavieto.com/docs/post/postite_v_BPC.htm#3
Вж. специално "Многодневни пости", като имаш предвид, че догодина Великден е на 4 април.
Дано да съм помогнала поне малко.  smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: декември 08, 2009, 10:55:28 »

аз явно нещо съм се объркала, защото мислех, че гледам за 2010, а и там пише, че е подновена информацията преди дни
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: декември 08, 2009, 11:09:37 »

valia_diva, melusina, благодаря ви за помощта! smile
май наистина е най-добре да си намеря календар за 2010 и да проверя как стои въпроса с постите със сигурност.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: декември 08, 2009, 14:32:14 »

lunno momiche, ето аз какво открих за 2010 година:
"Кога НЕ се сключва църковен брак?
През Великия пост – от Сирни заговезни до вторник на Светлата седмица т.е. през 2010 година това е от 14 ФЕВРУАРИ 2010 до 7 АПРИЛ 2010 година
През Богородичните пост.
През Коледните пости – от Коледни заговезни до Въведение Богородично и от Игнажден до Богоявление.
Срещу неделя, срещу дванадесетте Господски и Богородични празници и срещу дните Отсичане главата на св. Йоан Кръстител и Въздвижение на светия Кръст Господен (Кръстовден)"

Като, има и Петрови пости, които се менят и са с различна продължителност. Тази година бяха 2 седмици, винаги свършват на Петров ден (29 юни). Има години, в които изобщо няма такива. Смятаха се от Петдесетница май нататък, до Петров ден, но не помня точно. Тъй като тази година Великден е доста рано, може би и те ще са по-дълги.
По принцип не пише, че тогава са забранени венчавки, но все пак за информация, понеже при нас примерно датата ни се падна 2 дни преди да свършат и много се бях ядосала, че попа не ни каза за тях, а аз го открих по-късно това, когато всичко ни беше организирано. Хем го питах изрично има ли пости тогава.
Може да попитате в църквата, която сте си избрали  good
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: декември 08, 2009, 14:55:39 »

Май най-добре е на място да питаш - тамън ще погледнеш дадената църва с друг поглед- дали е осветена, има ли места за сядане/облягане/ и тн почерпка, как ще изглеждат снимките, харесва ли ти емоцията вътре и тн smile поне аз лично като влезнах в наща с цел запазване и я огледах "за последно" някак с други очи я гледах. Успех
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: декември 08, 2009, 15:06:41 »

Много ви благодаря!
Bubka,  kiss kiss kiss
Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #283 -: декември 08, 2009, 17:20:50 »

Ние си имаме вече запазена църква: Руската. Обаче жената не можа да ни каже колко е дълъг ритуала  shok И каза че зависело и кой свещеник искаме или ни се падне  shok Някой знае ли, да е  ходил наскоро на венчавка в Руската? Сега нямам представа колко време да оставя са отделните мреоприятия: гражданско, придвижване дотам/снимки, църква, снимки след това? и ресторант. 
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #284 -: декември 08, 2009, 22:44:29 »

Смятай го 40-50мин. не повече. Гаранция. good
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines