Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:25:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 3 част  (Прочетена 179757 пъти)
 
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: октомври 29, 2009, 14:26:32 »

m_eleva19 аз до колкото разбрах, за тези които вече са запазили си остава в сила предишното, но нови няма как да се запишат. Ако сте запазили мисля, че нямаш проблем. Другите да му мислим. Вчера нищо не са решили синода, мисля, гледах в сайта им, няма нещо което да ни късае sad
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: октомври 29, 2009, 15:37:54 »

Това с венчавките в понеделник и неделя е пълен абсурд.
Понеже и църквата се влия от паричките основно, ако преме този канон, като види колко парички губи, бързо ще започне пак да си "затваря очите".
А дотогава ще има немалко граждански бракове - сватби, който няма да бъдат благословенни от българската православна църква.
Активен
ansf
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #227 -: октомври 29, 2009, 20:49:16 »

Здравейте,

говорих с момиче, следвало богословие. Каза ми, че - първо това все още не е прието, само се внася паника. Второ, че дори и да го приемат практически църковния ден е от литургия до литургия - тоест може да се венчаете след 17.30часа.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: октомври 30, 2009, 10:32:44 »

Аз съм минала по този път, вече, нашата беше в събота, но съчувствам на всички, на които им предстои, но ще изкажа едно мнение, което не е проверено, но май само в Б-я го има това със сватбите в събота....от моята шефка, която не е израснала в Б-я съм чувала, че повечето след гражданския и ресторанта, на др. ден примерно в неделя отиват да сключат църковен брак...Мисля, че просто няма да има за всички часове в Неделя, защото сватба в Понеделник е почти толкова ужасно, колкото вечерна неделна сватба...Ясно е, че от тук нататък просто ритуалите ще са разпокъсани в дните...
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: октомври 30, 2009, 14:39:56 »

Момичетааааааааааааааааа, запазих църквата ни за 22 май събота, 17 часа  yahoo ще се побъркам от кеф - казах си сега или никога и сега в обедната отидох до Св. София и нямаше проблем - казаха ми, като ги питах, ако нещо промени синода - "Ще сме в заварено положение". Ходете и се записвайте, по-добре не чакайте!!! Дадах си капаро 150 лв, целия ритуал щял да е 300 лв.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 30, 2009, 15:13:14 »

me4ence, много се радвам, че си успяла  Bravo
Активен
SunnyAngel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #231 -: октомври 30, 2009, 16:38:09 »

me4enceto  браво на теб и аз утре ще проверя дали е възможно. Миналата седмица ходих до една църква за да попитам за подробности около ритуала и т.н, но ме върнаха с думите "много е рано"  sad
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 30, 2009, 16:50:40 »

Честито me4ence,
И аз ще се пробвам този уикенд, но преди месец ми казаха, че е много рано и нямали още книга за другата година. Дано да ни запишат, че ми е много притеснено така.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 30, 2009, 18:15:54 »

Абе и на мен ми казаха - август - много е рано, после на 2 пъти с милото ходихме и беше затворено - нещо не бяхме улучили работото време, и днес ама така се бях засилила към църквата, и на вън нали валеше, ама кой го интересува тази подробност, че да се сети да си погледне в краката, аз бързам ;ли бързам, така подтичвах и по едно време - льооооссссс (извинете за  Offtopic)  - сещате ли се от онези плочи отдолу пъъъълни с вода - целите ми крака, дънки, обувки от вътре и от вън във вода  cray и си викам - стегни се, нищо че приличаш на мокро коте - тамън ще ни върви по вода (а то май месецццц) smile
Е влезнах все пак  blum
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: октомври 31, 2009, 00:54:39 »

Me4ence, честита запазена датичка heart

И ние ще сме в Св.София, но ще ни е през април венчавката...Моето момче ходи преди около месец и му казаха, че е много рано за записвания, да отидел след Игнажден (20-ти декември)...Но май няма да изтраем и другата седмица ще се записваме, че вече нямаме търпение да придвижваме подготовката Wink
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: ноември 02, 2009, 11:03:01 »

soulless действайте смело! Би трябвало да няма проблем - все пак вие сте предни нас във ремето, така че - мен директно поповете ме записаха в тетрадката, предлатих 1/2  и така - похвали се после  : Wink
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: ноември 03, 2009, 10:49:50 »

Здравейте момичета,
Да ви се похваля, че си имаме вече час за църквата yahoo
Записаха ни за събота без никакъв проблем и съм много щастлива danceg
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: ноември 03, 2009, 11:18:29 »

Зори, коя църква избрахте? И честито!
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: ноември 03, 2009, 11:19:21 »

за събота ама кои месец give_rose
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 03, 2009, 12:27:17 »

Velvet църквата е на пингвините.
Albenka датата е 01.05.2010г.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines